Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Κοριτσαρες σας χαιρετω! Λοιπον επειδη λιγη ησυχια εχω μονο με εσας θελω να μοιραστω τι μου συνεβη. Την Τρίτη ειχα κανει αυχενικη κ ειχαμε πολυ ωραιες τιμες, ρινικο ορατο, αυχενικη 1,94 κ ολα τα οργανακια μας μια χαρα. Περίμενα την papp a κ σημερα με πηραν τηλέφωνο κ μου παν οτι δεν ηταν τοσο καλες οι μετρησεις 1/235 για τρισωμια 21 (συνδρομο down). Κ λιγο τσιμπημενη η τιμουλα για προεκλαμψια. Ειμαι και 40 κλεισμενα βεβαια μην ξεχνιομαστε... Αυριο λοιπον εχω ραντεβου με το γιατρο ωστε να δουμε τι θα κανουμε. Σε ολο αυτο εχω λιγο αγχος διοτι: 1. Εχω θρομβοφιλια κ φοβαμαι μη γινει τιποτα οταν θα πρέπει να κοψω τις αντιπηκτικες για οποιαδηπιτε εξέταση. 2. Δινουν σαλοσπιρ για προεκλαμψια. Εγω ειμαι - παναθεμα με- κ φορεας ελλειψης g6pd κ μαλλον, (μιας κ το μετεδωσα στο γιο μου κ ειναι οικογενειακο μας), απαγορευεται να παρω, ασε που δεν ξέρω αν κ το εμβρυο ειναι φορεας η εχει ελλειψη οποτε μην το σκοτωσω κιολας απο μ@λ@κια μου. Σε ολα αυτα, εχω τον ταλαιπωρο τον αντρα μου στην Κινα, που εχει τρομερο αγχος, εχει σκασει, σα να μας ειπαν οτι εχω μεσα μου ενα ΑΡΡΩΣΤΟ παιδι με τα συνδρομα του κοσμου ολου κ πως διαολο θα τα αντιμετωπισουμε.. Και αφού τα ειπα, (κ δεν ειπα ολα μου τα αποδελοιπα αγχη και προβληματα μουα χαχαα), για πειτε μου... Λετε ολα να ναι τοσο σκ@τα κ να κινδυνευει η μπουμπού μας; ειναι τοσο χαλια αυτο το 1/235? Ξερω καλο δεν ειναι.. Αλλα τοσο χαλια;;;;; που να σκασω πχ; συγγνώμη για το σεντονι... Και.... Να συμπληρωσω.. Μπορω να κανω νιπτ, ή ληψη τροφοβλαστης απο τον πλακουντα ή αμνιο. Σορρυ οτι χρειάζεται θα το κανω, εχω εμπιστοσύνη, ο αγαπημένος μου ομως φοβαται.. Κ με κανει να φοβάμαι κ γω...! 

Καλησπέρα @Mareva αχ μη στενοχωριεσαι, σα χθες θυμάμαι τα μηνύματα της @valentina23 που είχε ακριβώς τις ίδιες ανησυχίες και τελικά όλα πήγαν καλά. Κάνε ο, τι σου πει ο γιατρός και σε λίγες μέρες είμαι σίγουρη ότι θα μπορείς να κοιμάσαι παλι ήσυχη. Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια!! 

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, elpida2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Εγώ δεν έχω νιώσει ακόμη το μωράκι μου. Όσο αφορά τα κιλά έχω πάρει 2 και είμαι 17 βδομάδων σήμερα. Η κοιλίτσα άρχισε να φαίνεται. Σήμερα καθώς έφτιαχνα παστίτσιο μου ήρθε μια απίστευτη ζάλη και διέκοψα το μαγείρεμα 3 φορές μέχρι να τα καταφέρω να τελειώσω.  Ένιωσα ότι θα χάσω την ισορροπία μου και κάθησα αμέσως. Έχει τύχει σε καμιά αυτό. Να πω ότι προηγουμένως δεν είχα ούτε ναυτίες ούτε τίποτα. 

Εδώ!! Εγώ!! Χάχα. Στο δεύτερο τρίμηνο αυξάνονται οι ζαλάδες λόγω το ότι πέφτει η πίεση. Ειδικά άμα σηκώνεσαι απότομα. Εγώ δυστυχώς έχω και χαμηλό αιματοκρίτη λόγω στίγματος 27...οπωτε φοβάμαι μην σωριαστω και πουθενά και χτυπήσω. Αν και μου άλλαξε σιδηρο και είμαι καλύτερα.. Τον αιματοκρίτη σου ποτέ τον είδες; 

Τα κιλά σου πολύ καλά εγώ 3 έχω πάρει. 17+4

πρίν από 35 λεπτά , Aria konsta είπε:

Εισαι 2 εβδομάδες μπροστά εσυ 15 κ 3 σήμερα εγω .. 

Έχεις πρόσθιο πλακούντα;;

Όχι κοπέλα απ ότι ξέρω δεν έχω.. Αλλά θα κοιτάξω τα χαρτιά μην το γράφει.. Δεν θυμάμαι και καλά.. Λες και έχω πάθει αμνησία με την εγκυνοσυνη:roll:Πάντως και γω το χω ακούσει αυτό που λες. Το μωρό το νιώθουμε από 18η εβδ και μετά. Άμα είσαι δευτερότοκη μπορεί και λίγο πιο νωρίς. Πάντως έχω ακούσει και 20η εβδ που ακόμα δεν το χουν καταλάβει. Επίσης παίζει ρόλο και το βάρος άμα είσαι πιο εύσωμη η πιο αδυνατη

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

Εδώ!! Εγώ!! Χάχα. Στο δεύτερο τρίμηνο αυξάνονται οι ζαλάδες λόγω το ότι πέφτει η πίεση. Ειδικά άμα σηκώνεσαι απότομα. Εγώ δυστυχώς έχω και χαμηλό αιματοκρίτη λόγω στίγματος 27...οπωτε φοβάμαι μην σωριαστω και πουθενά και χτυπήσω. Αν και μου άλλαξε σιδηρο και είμαι καλύτερα.. Τον αιματοκρίτη σου ποτέ τον είδες; 

Τα κιλά σου πολύ καλά εγώ 3 έχω πάρει. 17+4

Όχι κοπέλα απ ότι ξέρω δεν έχω.. Αλλά θα κοιτάξω τα χαρτιά μην το γράφει.. Δεν θυμάμαι και καλά.. Λες και έχω πάθει αμνησία με την εγκυνοσυνη:roll:Πάντως και γω το χω ακούσει αυτό που λες. Το μωρό το νιώθουμε από 18η εβδ και μετά. Άμα είσαι δευτερότοκη μπορεί και λίγο πιο νωρίς. Πάντως έχω ακούσει και 20η εβδ που ακόμα δεν το χουν καταλάβει. Επίσης παίζει ρόλο και το βάρος άμα είσαι πιο εύσωμη η πιο αδυνατη

Η αλήθεια έχω κι εγώ το στίγμα. Τον έλεγξα  πριν 2 μήνες. Ίσως να επεσε. Άλλαξα και σίδηρο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Η αλήθεια έχω κι εγώ το στίγμα. Τον έλεγξα  πριν 2 μήνες. Ίσως να επεσε. Άλλαξα και σίδηρο 

Πριν 2 μήνες έκανες εξέταση αίματος; Κατά τη γνώμη μου πρέπει να ξανακάνεις εγώ ξεκίνησα με 34 μετά πήγε 29, μετά 27 και τώρα σε καμία βδομάδα θα ξανακάνω. Τι σιδηρο παίρνεις; εγώ έπαιρνα hermafer fol και μετά το άλλαξα σε mikrofer. Θέλει κόκκινο κρέας μοσχαρι και πολλά πορτοκάλια!!! Μας ρουφάνε τα μωρα:P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Καλησπέρα @Mareva αχ μη στενοχωριεσαι, σα χθες θυμάμαι τα μηνύματα της @valentina23 που είχε ακριβώς τις ίδιες ανησυχίες και τελικά όλα πήγαν καλά. Κάνε ο, τι σου πει ο γιατρός και σε λίγες μέρες είμαι σίγουρη ότι θα μπορείς να κοιμάσαι παλι ήσυχη. Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια!! 

Σε ευχαριστω παρα πολυ κουκλα μου!!! Η αλήθεια είναι ότι ολες ειτε με τις εμπειριες σας ειτε με τα ομορφα λογια σας με ησυχασατε. Ηρέμησα κ με τους γιατρούς μου κ ετσι λιγη αναμονη κ μετα πιστεύω ότι θα χαμογελαμε. Ως τοτε ομως θα μαι αισιόδοξη. Δεν ξερω αν ειναι μηχανισμος αμυνας, δυναμη η αναισθησία, το σημαντικό ειναι οτι νοιωθω καλα :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, valentina23 said:

Πριν 2 μήνες έκανες εξέταση αίματος; Κατά τη γνώμη μου πρέπει να ξανακάνεις εγώ ξεκίνησα με 34 μετά πήγε 29, μετά 27 και τώρα σε καμία βδομάδα θα ξανακάνω. Τι σιδηρο παίρνεις; εγώ έπαιρνα hermafer fol και μετά το άλλαξα σε mikrofer. Θέλει κόκκινο κρέας μοσχαρι και πολλά πορτοκάλια!!! Μας ρουφάνε τα μωρα:P

Έχεις δίκαιο. Εγώ πήρα στην αρχή spatone που ήταν φυτικός και μετά άρχισα folifer. Όντως πρέπει να το ελέγξω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mareva είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ κουκλα μου!!! Η αλήθεια είναι ότι ολες ειτε με τις εμπειριες σας ειτε με τα ομορφα λογια σας με ησυχασατε. Ηρέμησα κ με τους γιατρούς μου κ ετσι λιγη αναμονη κ μετα πιστεύω ότι θα χαμογελαμε. Ως τοτε ομως θα μαι αισιόδοξη. Δεν ξερω αν ειναι μηχανισμος αμυνας, δυναμη η αναισθησία, το σημαντικό ειναι οτι νοιωθω καλα :)

@Marevaκορίτσι μου εγώ δεν ξέρω πολλά να σε συμβουλεψω.. αλλά είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα πάνε δεν είναι και τόσο  άσχημα τα πράγματα σίγουρα θα βρεθεί μια λύση να ηρεμήσεις!!Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι κ αγχώνεσαι κάνεις κακο στο μωράκι!!Σου στέλνω θετική ενέργεια!!

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2020 at 12:34 ΠΜ, valentina23 είπε:

@Mareva μου πίστεψε με σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Και μένα η αυχενική ήταν τέλεια και μετά από λίγες μέρες μου έπεσε το ταβάνι στο κεφάλι!! Με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι η papp a δεν βγήκε καλή!! 1/193 για σύνδρομο down. Μου είπε για νιπτ. Κατευθείαν κανόνισε μου έστειλαν το κουτάκι με κουριερ(μένω επαρχία). Τρέχω στο μικρόβιολογικο μου τη κάνουν και ρ να το ξαναστείλω. Γύρω στις 8 μέρες έκαναν να βγουν τα αποτελέσματα και είχα πεθάνει απ την αγωνία μου!! Όταν μου έστειλαν με email τα αποτελέσματα φαντάσου τρεμαν τα χέρια μου απ το αγχος.. Ούτε το email δεν μπορούσα Ν ανοίξω.. Φοβόμουν για το χειρότερο!! Θολωσαν τα μάτια μου. Τελικά όλα ήταν τέλεια!! Και απ ότι είχα διαβάσει στο φόρουμ από άλλες περιπτώσεις κοριτσιών οι περισσότερες αν όχι όλες είχαν πολύ καλά αποτελέσματα και με πιο μικρά ποσοστά! Απ ότι διάβασα γιατί το χα ξεσκισει το θέμα συνήθως πρέπει να υπάρχουν κι άλλα δείγματα για σύνδρομο όπως απουσία ρινικο οστό, μεγάλο πάχος αυχενικής κ. Α. Παρ όλα αυτά απ τη στιγμή που το ποσοστό βγαίνει κάτω απ το όριο οι περισσότεροι γιατροί σε στέλνουν η σε νιπτ η σε αμνιοπαρακεντηση γιατί δεν μπορούν να το ρισκάρουν. Συγνώμη σε ζάλισα αλλά το χω περάσει αυτό πριν ένα μήνα περιπου

Είμαι 37 χρονων

@Mareva Κοριτσάκι μου γλυκό τώρα διάβασα τα μηνύματα σου... Να σκέφτεσαι ανάποδα.... 234στις 235 πιθανότητες το μωράκι σου να είναι 1 χαρά! Στο λέω εγώ που για άλλο γονίδιο ο γιος μου είχε 50% πιθανότητες να το κληρονομήσει κ σταθήκαμε τυχεροί τελικά! Σχεδόν όλες οι ιστορίες που διαβάζουμε έχουν αισιο τέλος. Αντιλαμβάνομαι 100% την αγωνία σου κ όλες σου τις σκέψεις. Συζήτησε με το γιατρό αν προτείνει κάποια επιπλέον εξέταση. Εγώ έκανα λήψη τροφοβλαστη τότε. Μια μεγάλη μεγαλη αγκαλιά από μένα :xblockquote widget

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , vivi.nik. είπε:

@Mareva Κοριτσάκι μου γλυκό τώρα διάβασα τα μηνύματα σου... Να σκέφτεσαι ανάποδα.... 234στις 235 πιθανότητες το μωράκι σου να είναι 1 χαρά! Στο λέω εγώ που για άλλο γονίδιο ο γιος μου είχε 50% πιθανότητες να το κληρονομήσει κ σταθήκαμε τυχεροί τελικά! Σχεδόν όλες οι ιστορίες που διαβάζουμε έχουν αισιο τέλος. Αντιλαμβάνομαι 100% την αγωνία σου κ όλες σου τις σκέψεις. Συζήτησε με το γιατρό αν προτείνει κάποια επιπλέον εξέταση. Εγώ έκανα λήψη τροφοβλαστη τότε. Μια μεγάλη μεγαλη αγκαλιά από μένα :xblockquote widget

Σε ευχαριστώ πολυ κουτσουνα μου!!! Χαίρομαι που σου πηγαν ολα καλα κ εχεις ενα κουκλο υγιη! Επισης, Χαίρομαι που μου γραφετε κ τις εμπειρίες σας, γιατι πχ ο αντρας μου φοβαται την αμνιο. Οταν του λεω λοιπον οτι να κοιτα μια κοπέλα εκανε αυτο, αλλη κοπελα εκανε εκεινο, με ησυχαζει κ ησυχαζει κ αυτός. Γιατι ειστε αληθινες, βοηθητικες και καθησυχαστικες, κ οχι μου πε του πε σου πε αερολογιες του ιντερνετ ή των γνωστων. Σε ευχαριστώ παρα πολυ κ να χαίρεσαι την οικογένεια σου :grin:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2020 at 9:40 ΜΜ, valentina23 είπε:

Πριν πόσο καιρό έκλεισες ραντεβού; συνεργάζεται ο γυναικολόγος σου; το ποσό πόσο είναι περίπου; 

Συνεργάζεται μαζί του ναι! 130€ μας πήρε!! Τον πήρα έναν μήνα πριν νομίζω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evoulini24 είπε:

Συνεργάζεται μαζί του ναι! 130€ μας πήρε!! Τον πήρα έναν μήνα πριν νομίζω...

Έκλεισα και γω τελικά εκεί. Πήρα τηλ στο γραφείο του τη Παρασκευή. Ο ίδιος κάνει τους υπερυχος η έχει και συνεργάτες; Παρεμπιπτόντως η γραμματέας του γλυκύτατη! Άσε μ έχει πιάσει άγχος από τωρα.. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Έκλεισα και γω τελικά εκεί. Πήρα τηλ στο γραφείο του τη Παρασκευή. Ο ίδιος κάνει τους υπερυχος η έχει και συνεργάτες; Παρεμπιπτόντως η γραμματέας του γλυκύτατη! Άσε μ έχει πιάσει άγχος από τωρα.. :huh:

Είναι όντως γλυκύτατη!! Σε ξεαγχωνει!! Αυτός τους κάνει, δεν είδα κανέναν άλλον! Είναι πολύ καλός!! Πότε έχεις τη Β επιπέδου; Εγώ 2/11! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!! Εγώ 18η εβδ σήμερα!! Αν δεν απατώμαι μπαίνω στον 5ο μήνα σήμερα έτσι;; :razz::-DΗ συχνοουρια το βράδυ μ έχει τρελάνει σηκώνομαι 3-4 φορές με αποτέλεσμα να χάνω τον ύπνο μου μετά :-?

@Evoulini24 26-10 εγώ!! Σε ποια εβδομαδα είσαι εσύ τώρα; Είμαστε μαζί νομίζω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!! Εγώ 18η εβδ σήμερα!! Αν δεν απατώμαι μπαίνω στον 5ο μήνα σήμερα έτσι;; :razz::-DΗ συχνοουρια το βράδυ μ έχει τρελάνει σηκώνομαι 3-4 φορές με αποτέλεσμα να χάνω τον ύπνο μου μετά :-?

@Evoulini24 26-10 εγώ!! Σε ποια εβδομαδα είσαι εσύ τώρα; Είμαστε μαζί νομίζω. 

Μαζί είμαστε ναι!! Με βάση την αυχενική κλείνω τις 17 εβδομάδες σήμερα και μπαίνω στη 18η! Πητ πότε έχεις; Εγώ 8 Μαρτίου!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Είναι όντως γλυκύτατη!! Σε ξεαγχωνει!! Αυτός τους κάνει, δεν είδα κανέναν άλλον! Είναι πολύ καλός!! Πότε έχεις τη Β επιπέδου; Εγώ 2/11! 

Αχ εγώ 3 /11 πως θα περάσει ο καιρός πως;;;

Just now, Evoulini24 είπε:

Μαζί είμαστε ναι!! Με βάση την αυχενική κλείνω τις 17 εβδομάδες σήμερα και μπαίνω στη 18η! Πητ πότε έχεις; Εγώ 8 Μαρτίου!

Α και Πητ με μια μέρα διάφορα !7 Μαρτίου εγώ! χαχαχαχαχαχαχα!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...