Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Pepi88 είπε:

Αχ εγώ 3 /11 πως θα περάσει ο καιρός πως;;;

Α και Πητ με μια μέρα διάφορα !7 Μαρτίου εγώ! χαχαχαχαχαχαχα!

Κοριτσια εγώ Πητ 1-3 με βάση αυχενικής και υπερηχογραφημα. 8-3 με βάση τελευταία περίοδο. Ο γιατρός μου είπε μετράμε της αυχενικής. Όντως πως θα περάσει...;;;; :sad:

Πάντως μετά τη Β επιπεδου νομίζω ότι θα ηρεμήσω λιγάκι.. ;)Τη θεωρώ πολύ σημαντική εξέταση γι αυτό και έψαξα μόνη μου και βρήκα έναν πολύ καλό να τη κάνω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, valentina23 είπε:

Κοριτσια εγώ Πητ 1-3 με βάση αυχενικής και υπερηχογραφημα. 8-3 με βάση τελευταία περίοδο. Ο γιατρός μου είπε μετράμε της αυχενικής. Όντως πως θα περάσει...;;;; :sad:

Πάντως μετά τη Β επιπεδου νομίζω ότι θα ηρεμήσω λιγάκι.. ;)Τη θεωρώ πολύ σημαντική εξέταση γι αυτό και έψαξα μόνη μου και βρήκα έναν πολύ καλό να τη κάνω. 

Είναι πολύ σημαντική εξέταση έχεις δίκιο!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά ρε κορίτσια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Έχει μπει καμία και στις μανουλες Φεβρουαρίου;; Τι παίζει εκεί;; Όλες αγόρια όπως εδώ;;  Χαχα

Εγώ από όσα διάβασα είναι κορίτσια τα περισσότερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γι αυτό και το κορίτσι!:P Φεβρουάριο και γω θα γεννήσω πρώτα ο Θεός!!! Από 2-2 μέχρι 2-3.(Ειναι και κουτσοφλεβαρος). Πότε έφτασε ο καιρός ρε κορίτσια και μιλάμε και για β επιπεδου!!! Όλα καλά να μας πάνε μέχρι το τέλος!! 

Κορίτσια διαβάζω εδώ στο φόρουμ για κάποιες κοπέλες που έχουν θρομβοφιλια.Συγνωμη για την ασχετοσύνη μου αλλά τι είναι ακριβώς; Κάνεις εξέταση στον προγεννητικό; γιατί εγώ δεν έχω κάνει. 

Έχετε νιώσει τα μωράκια;; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κοριτσάκια μου!!

16/11 η β για μενα εκτός αν αλλάξει κάτι! 

17-3 ΠΗΤ .Δεν περνάνε οι μέρες οσο δεν ακούμε τα μπεμπινια. 

Ο Μάρτης ειναι ο αγορομηνας μαλλον χαχαχ

  • Μου αρέσει 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , valentina23 είπε:

Γι αυτό και το κορίτσι!:P Φεβρουάριο και γω θα γεννήσω πρώτα ο Θεός!!! Από 2-2 μέχρι 2-3.(Ειναι και κουτσοφλεβαρος). Πότε έφτασε ο καιρός ρε κορίτσια και μιλάμε και για β επιπεδου!!! Όλα καλά να μας πάνε μέχρι το τέλος!! 

Κορίτσια διαβάζω εδώ στο φόρουμ για κάποιες κοπέλες που έχουν θρομβοφιλια.Συγνωμη για την ασχετοσύνη μου αλλά τι είναι ακριβώς; Κάνεις εξέταση στον προγεννητικό; γιατί εγώ δεν έχω κάνει. 

Έχετε νιώσει τα μωράκια;; 

Εγω μολις μπήκα στην 15η βδομάδα, τιποτα δεν εχω νιώσει, αργώ ακομη.. Αχ αυτή η θρομβοφιλια. Η συνυφαδα μου έχασε 2 μωρακια έτσι, δεν ήξερε ότι το έχει.. Ουσιαστικά το αίμα της είναι πολύ πηχτό /πήζει και ετσι ουσιαστικά το έμβρυο δεν μπορεί να επιβιώσει μέσα στη μήτρα, το "πνίγει"ο ίδιος ο οργανισμός.. Πρέπει να κανεις ειδικές εξετάσεις για να βρεις ότι έχεις θρομβοφιλια και κάθε μέρα αντιπηκτικες ενέσεις. Δεν κάνουν την εξεταση σε προγεννητικό έλεγχο, μονο εάν έχεις ιστορικό.. 

  • Λυπημένη/-ος 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Εγώ 6/3 πητ

Σοβαρά ;!με την σειρά είμαστε χεχεχεχε

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπέρα στα κοριτσάκια μου!!

16/11 η β για μενα εκτός αν αλλάξει κάτι! 

17-3 ΠΗΤ .Δεν περνάνε οι μέρες οσο δεν ακούμε τα μπεμπινια. 

Ο Μάρτης ειναι ο αγορομηνας μαλλον χαχαχ

Πω πω όντως χαμός με τα αγοράκια!!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες Μαρτιου τι κανετε; πως ειστε; εμενα βγηκε  η pap-a! Μου είπε ο γιατρουλης μου οτι ειναι πολυ χαμηλός ο κίνδυνος για συνδρομο down. Ειναι 1/17500 και ότι είμαστε πολυ καλα κ προχωράμε δυναμικά! Πείτε μου εσείς, ποσο είχατε; ειναι καλα; βεβαια δεν αγχωνομαι αφου μ ειπε ο γιατρος μ καλα αλλα θελω κ τη γνώμη σας που το έχετε κάνει ήδη!

  • Μου αρέσει 4

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

@Vaso11.4.11 μπράβο κοπέλα μου!! Εννοείται είναι τέλεια!! Πάντα καλά νέα να έχεις!! 

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου! Ευτυχώς! Κ σε σενα ευχομαι τα καλύτερα ❤❤❤

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Rina-Katerina είπε:

Εγω μολις μπήκα στην 15η βδομάδα, τιποτα δεν εχω νιώσει, αργώ ακομη.. Αχ αυτή η θρομβοφιλια. Η συνυφαδα μου έχασε 2 μωρακια έτσι, δεν ήξερε ότι το έχει.. Ουσιαστικά το αίμα της είναι πολύ πηχτό /πήζει και ετσι ουσιαστικά το έμβρυο δεν μπορεί να επιβιώσει μέσα στη μήτρα, το "πνίγει"ο ίδιος ο οργανισμός.. Πρέπει να κανεις ειδικές εξετάσεις για να βρεις ότι έχεις θρομβοφιλια και κάθε μέρα αντιπηκτικες ενέσεις. Δεν κάνουν την εξεταση σε προγεννητικό έλεγχο, μονο εάν έχεις ιστορικό.. 

Μετά τον τοκετό τι γίνεται;; Όλα καλά πάλι;; Ή συνεχίζεται η θεραπεία με φάρμακα αντιπηκτικά κλπ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Μετά τον τοκετό τι γίνεται;; Όλα καλά πάλι;; Ή συνεχίζεται η θεραπεία με φάρμακα αντιπηκτικά κλπ; 

Μετα τον τοκετό, ολα καλα. Σταμάτησε τις ενέσεις, δεν χρειαζόταν να τις συνεχίσει. Ευτυχώς πηγαν ολα καλα στην 3η εγκυμοσύνη, μιας και είχε χάσει 2 μωρακια το έψαξε παραπάνω και πήρε τα μετρα της. 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Μανουλες Μαρτιου τι κανετε; πως ειστε; εμενα βγηκε  η pap-a! Μου είπε ο γιατρουλης μου οτι ειναι πολυ χαμηλός ο κίνδυνος για συνδρομο down. Ειναι 1/17500 και ότι είμαστε πολυ καλα κ προχωράμε δυναμικά! Πείτε μου εσείς, ποσο είχατε; ειναι καλα; βεβαια δεν αγχωνομαι αφου μ ειπε ο γιατρος μ καλα αλλα θελω κ τη γνώμη σας που το έχετε κάνει ήδη!

Καλε σούπερ είναι. Εγώ δε θυμάμαι τις τιμές μου αλλά αφού στο είπε και ο γιατρός, εισαι μια χαρα.. Προχωράμε με τρέλα και θετική ενέργεια!!! 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Μετα τον τοκετό, ολα καλα. Σταμάτησε τις ενέσεις, δεν χρειαζόταν να τις συνεχίσει. Ευτυχώς πηγαν ολα καλα στην 3η εγκυμοσύνη, μιας και είχε χάσει 2 μωρακια το έψαξε παραπάνω και πήρε τα μετρα της. 

Καλε σούπερ είναι. Εγώ δε θυμάμαι τις τιμές μου αλλά αφού στο είπε και ο γιατρός, εισαι μια χαρα.. Προχωράμε με τρέλα και θετική ενέργεια!!! 

Τελειααα ευχαριστώ πολυυυ :wub:


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...