Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.καταρχην χαίρομαι για όσες είδατε τα μωράκια σας και ήταν όλα μια χαρά !!εγώ χθες ΞΑΝΑ νοσοκομείο.εκει που πήγα να γυρίσω πλευρό ξαφνικά αρχίζουν να τρέχουν υγρά και τα έκανα όλα χάλια .μιλάμε όμως σαν βρύση . παίρνω τον γιατρό έντρομη μου λέει μπορεί να σπάσαν τα νερά έλα γρήγορα νοσοκομείο.εχασα 10 χρόνια από την ζωή μου ....φτάσαμε άρχισαν να με εξετάζουν δύο γιατροί (ο δικός μου ήταν πάνω στους τοκετούς και δεν μπορούσε να έρθει στα επείγοντα ωστόσο τους καθοδηγούσε τηλεφωνικά) στην αρχή έλεγαν σπάσαν τα νερά σου.νομιζα ότι θα λιποθυμήσω.μεχρι να δουν ότι δεν ήταν αυτό με σακατεψαν από κάτω γιατί ο κολποδιαστολεας έβρισκε στον πεσσο και με πονούσε πολύ .με τα λίγα με τα πολλά ήταν συνέπεια του πεσσου τα πολλά υγρά συμβαίνει αυτό κάποιες φορές.το μωρό καλά η μαμά εγκεφαλικό ανά δύο μέρες ...

Αχ βρε αγάπη, καθε μερα σε σκέφτομαι και εύχομαι να είσαι καλά.. Τι να πω, πολύ κρίμα να περνάς τέτοια περιπέτεια. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά, αυτό έχει σημασία και απο δω και πέρα θα έχεις ακόμη πιο πολύ το νου σου. Κουραγιο, υπομονη και πίστη. Θα πάνε όλα καλά, το έχεις υπό έλεγχο!! 

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια να ρωτησω.. νιωθω το μωρο να "κλωτσαει" πάνω από τον αφαλό μπορω να πω και στομάχι είναι δυνατόν;; ποσο να ειναι για να φτάνει εκεί; και σίγουρα είναι το μωρο το καταλαβαίνω γτ ειναι χτυπηματακια οχι φτερουγισμα.  

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτησω.. νιωθω το μωρο να "κλωτσαει" πάνω από τον αφαλό μπορω να πω και στομάχι είναι δυνατόν;; ποσο να ειναι για να φτάνει εκεί; και σίγουρα είναι το μωρο το καταλαβαίνω γτ ειναι χτυπηματακια οχι φτερουγισμα.  

Κι εγώ αυτή την απορία έχω.. Χθες ένιωθα το ίδιο πράγμα, νόμιζα κάποιος μου τραβά τον αφαλό εσωτερικά.. Δεν μ άρεσε καθόλου σαν αίσθηση, ειχα ανατριχιασει και έψαχνα τρόπο να βολευτώ να μην το νιώθω..! 

  • Χαχα 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Κι εγώ αυτή την απορία έχω.. Χθες ένιωθα το ίδιο πράγμα, νόμιζα κάποιος μου τραβά τον αφαλό εσωτερικά.. Δεν μ άρεσε καθόλου σαν αίσθηση, ειχα ανατριχιασει και έψαχνα τρόπο να βολευτώ να μην το νιώθω..! 

Οχι εμενα δεν με ενοχλεί ισα ισα αμάν κανω για να το νιωσω μιας και έχω πρόσθιο.  

Αλλα ποσο μπορει να ειναι το μωρο ώστε να το νιωσω στο στομάχι; και ηταν και αρκετά χτυπήματα 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Οχι εμενα δεν με ενοχλεί ισα ισα αμάν κανω για να το νιωσω μιας και έχω πρόσθιο.  

Αλλα ποσο μπορει να ειναι το μωρο ώστε να το νιωσω στο στομάχι; και ηταν και αρκετά χτυπήματα 

Τι να πω.. Εγω ακομη δεν το έχω νιώσει, εκτός εάν ήταν το μωρό μια αίσθηση που ειχα προχθές το βράδυ ότι σαν να κινούνταν το έντερο μου.. 

Πάντως αυτό με τον αφαλό δε θέλω να το νιωσω παλι, μπρρρρ, πολυ περίεργο συναίσθημα!! 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Χριστέ μου , Παναγία μου.. τι τρομάρα επαθεεες; θα ειχα φρικάρει.. και τωρα ;; 

Το μόνο θετικό είναι ότι ο τράχηλος με τον πεσσο πήρε λίγο τα πάνω του 1,7 από 1,36 που ήταν την μέρα που τον  βάλαμε .αλλά από την ξάπλα έχει πιαστεί το σώμα μου..και εγώ φρικαρα  τρόμαξα έκλαψα αλλά η ψυχραιμία είναι μονόδρομος!

Just now, Rina-Katerina είπε:

Αχ βρε αγάπη, καθε μερα σε σκέφτομαι και εύχομαι να είσαι καλά.. Τι να πω, πολύ κρίμα να περνάς τέτοια περιπέτεια. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά, αυτό έχει σημασία και απο δω και πέρα θα έχεις ακόμη πιο πολύ το νου σου. Κουραγιο, υπομονη και πίστη. Θα πάνε όλα καλά, το έχεις υπό έλεγχο!! 

Κανω ότι περνάει από το χέρι μου γλυκιά μου! εύχομαι να βγω νικήτρια και να έρθει το αγοράκι μου γερό και δυνατό!

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Το μόνο θετικό είναι ότι ο τράχηλος με τον πεσσο πήρε λίγο τα πάνω του 1,7 από 1,36 που ήταν την μέρα που τον  βάλαμε .αλλά από την ξάπλα έχει πιαστεί το σώμα μου..και εγώ φρικαρα  τρόμαξα έκλαψα αλλά η ψυχραιμία είναι μονόδρομος!

Κανω ότι περνάει από το χέρι μου γλυκιά μου! εύχομαι να βγω νικήτρια και να έρθει το αγοράκι μου γερό και δυνατό!

Ολα καλα θα πανε κοριτσάκι μου, ψυχραιμία και προσευχουλες !! 

Και φυσικά ΥΠΟΜΟΝΗ .. ας σου κάνουν και λιγο μαγαζάκι να σε χαλαρώνει 

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Aria konsta είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτησω.. νιωθω το μωρο να "κλωτσαει" πάνω από τον αφαλό μπορω να πω και στομάχι είναι δυνατόν;; ποσο να ειναι για να φτάνει εκεί; και σίγουρα είναι το μωρο το καταλαβαίνω γτ ειναι χτυπηματακια οχι φτερουγισμα.  

Εγώ απ τις συσπάσεις που έχω που κ που καταλαβαίνω ακριβώς μέχρι ποιο σημείο είναι η μήτρα μου. Δλδ τόσο ψηλά δύσκολο να είναι το μωρό στις βδομάδες που είμαστε... Εγώ τον καταλαβαίνω σταθερά αριστερά κάτω απ τον αφαλο αρκετά. Γύρω στα 4 δάχτυλα πιο κάτω σκέψου. 

Just now, Kassandras είπε:

Γιατι;; Αφού 14-17 είναι ο τέταρτος μήνας..την 17η βδομάδα την έκλεισα εφόσον ειμαι 17+4 

 

Κορίτσια μου είναι πολύ πιο εύκολο να αλλάζετε μήνα με βάση την πητ και να μην έχει ο ένας μήνας 4 κι άλλος 5 εβδ. Αν έχετε πητ πχ 20 Μάρτη, 20 οκτ μπήκατε στον πέμπτο. 

@Pepi88 σοκαρίστηκα απ αυτό που πέρασες. . Ξέρω ακριβώς πως είναι να σου σπάνε τα νερά και η περιγραφή σου ταίριαζε απόλυτα. Νομίζω θα χα λιποθυμήσει μέχρι να μάθω τα νέα. Εύχομαι οι γιατροί να μην πέσουν μέσα και να γεννήσεις τελειομηνο το μωράκι σου.... Η περιδεση δεν θα σε προστάτευε 100% αν την είχες κάνει κι από νωρίς; έχω την κουμπάρα μου που έκανε και στα 2 μωρά κ έφτασε μέχρι τέλους... Προφανώς κάνεις ότι σου λέει ο γιατρός σου. Αλλά μου κάνει εντύπωση που στην αρχή σου επέτρεπε κίνηση κανονικά και όλα. Τώρα είσαι ξάπλα τελείως να φανταστώ;; αχ, ελπίζω μέσα απ την καρδιά μου να πάνε όλα καλά. Εγώ έμεινα ξάπλα απ την 24η εβδομάδα περίπου στο γιο μου και έφτασα να τον γεννήσω 39 και 5 τελικά! Το ίδιο εύχομαι κ σε σένα. Υπομονή και θετική σκέψη όσο μπορείς, να κρατηθεί το μωράκι σου για καιρό εκεί μέσα. Σου στέλνω μια μεγαλη αγκαλιά. Ελπίζω να χεις συνέλθει απ το σοκ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vivi.nik. είπε:

Εγώ απ τις συσπάσεις που έχω που κ που καταλαβαίνω ακριβώς μέχρι ποιο σημείο είναι η μήτρα μου. Δλδ τόσο ψηλά δύσκολο να είναι το μωρό στις βδομάδες που είμαστε... Εγώ τον καταλαβαίνω σταθερά αριστερά κάτω απ τον αφαλο αρκετά. Γύρω στα 4 δάχτυλα πιο κάτω σκέψου. 

Κορίτσια μου είναι πολύ πιο εύκολο να αλλάζετε μήνα με βάση την πητ και να μην έχει ο ένας μήνας 4 κι άλλος 5 εβδ. Αν έχετε πητ πχ 20 Μάρτη, 20 οκτ μπήκατε στον πέμπτο. 

@Pepi88 σοκαρίστηκα απ αυτό που πέρασες. . Ξέρω ακριβώς πως είναι να σου σπάνε τα νερά και η περιγραφή σου ταίριαζε απόλυτα. Νομίζω θα χα λιποθυμήσει μέχρι να μάθω τα νέα. Εύχομαι οι γιατροί να μην πέσουν μέσα και να γεννήσεις τελειομηνο το μωράκι σου.... Η περιδεση δεν θα σε προστάτευε 100% αν την είχες κάνει κι από νωρίς; έχω την κουμπάρα μου που έκανε και στα 2 μωρά κ έφτασε μέχρι τέλους... Προφανώς κάνεις ότι σου λέει ο γιατρός σου. Αλλά μου κάνει εντύπωση που στην αρχή σου επέτρεπε κίνηση κανονικά και όλα. Τώρα είσαι ξάπλα τελείως να φανταστώ;; αχ, ελπίζω μέσα απ την καρδιά μου να πάνε όλα καλά. Εγώ έμεινα ξάπλα απ την 24η εβδομάδα περίπου στο γιο μου και έφτασα να τον γεννήσω 39 και 5 τελικά! Το ίδιο εύχομαι κ σε σένα. Υπομονή και θετική σκέψη όσο μπορείς, να κρατηθεί το μωράκι σου για καιρό εκεί μέσα. Σου στέλνω μια μεγαλη αγκαλιά. Ελπίζω να χεις συνέλθει απ το σοκ. 

Τι να σου πω κορίτσι μου η άποψη πολλών γιατρών όπως και του δικού μου είναι ότι η περίδεση αν δεν είναι απόλυτα αναγκαία δεν την κάνουν γιατί είναι επίφοβη για λοίμωξη και μικρόβια..τώρα τι να σου πω και εγώ ότι μου λέει κάνω ..μέχρι τώρα ο τράχηλος ήταν σταθερός μονο με την προγεστερόνη και από την μια μέρα στην άλλη από τις συσπάσεις έγινε ότι έγινε ..και ο πεσσος λένε ότι κάνει εξαιρετική δουλειά όπως ελπίζω και εύχομαι!ευχαριστώ για το κουράγιο γλυκιά μου!!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Τι να σου πω κορίτσι μου η άποψη πολλών γιατρών όπως και του δικού μου είναι ότι η περίδεση αν δεν είναι απόλυτα αναγκαία δεν την κάνουν γιατί είναι επίφοβη για λοίμωξη και μικρόβια..τώρα τι να σου πω και εγώ ότι μου λέει κάνω ..μέχρι τώρα ο τράχηλος ήταν σταθερός μονο με την προγεστερόνη και από την μια μέρα στην άλλη από τις συσπάσεις έγινε ότι έγινε ..και ο πεσσος λένε ότι κάνει εξαιρετική δουλειά όπως ελπίζω και εύχομαι!ευχαριστώ για το κουράγιο γλυκιά μου!!

Βάλε μουσικουλα να ακούτε και οι 2 σας, ξεκινα κανένα ωραιο βιβλίο να περνάει ευχάριστα η ώρα κ με την ανάλογη προσοχή κ εγώ πιστεύω ότι θα πάνε καλά κ του χρόνου θα δίνεις κουράγιο σε άλλες νέες εγκυουλες που περνάνε δύσκολα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Βάλε μουσικουλα να ακούτε και οι 2 σας, ξεκινα κανένα ωραιο βιβλίο να περνάει ευχάριστα η ώρα κ με την ανάλογη προσοχή κ εγώ πιστεύω ότι θα πάνε καλά κ του χρόνου θα δίνεις κουράγιο σε άλλες νέες εγκυουλες που περνάνε δύσκολα! 

Πολύ όμορφο ακούστηκε όλο αυτό να ξέρεις!!!ευχαριστώ κορίτσι μου!!

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Το μόνο θετικό είναι ότι ο τράχηλος με τον πεσσο πήρε λίγο τα πάνω του 1,7 από 1,36 που ήταν την μέρα που τον  βάλαμε .αλλά από την ξάπλα έχει πιαστεί το σώμα μου..και εγώ φρικαρα  τρόμαξα έκλαψα αλλά η ψυχραιμία είναι μονόδρομος!

Κανω ότι περνάει από το χέρι μου γλυκιά μου! εύχομαι να βγω νικήτρια και να έρθει το αγοράκι μου γερό και δυνατό!

Θα έρθει!! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο και όλο αυτό θα είναι μια κακη ανάμνηση. Κάνε υπομονή, διάβαζε, κοιμήσου, δες ταινίες να ξεχνιέσαι, κανε κάποιο online σεμινάριο αμα θες.. Θα περάσει ο καιρός και θα έχεις να λες στο λουκουμακι σου πόσο σε λαχταρησε..! <3

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...