Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta είπε:

Ποσο είναι ο τράχηλος;; και σε ποια εβδομάδα είσαι;

Και εγω εχω πολυ αγχος και εχω ακομα μια εβδομάδα μπροστά μου .

Δε νιώθω και το μωρό καθόλου και εχω φαγωθεί 

Είμαι 18+2.γυρω στο 3 κυμαίνεται. Το μόνο καλο είναι ότι φαίνεται γερός και αρκετά ελαστικος.... Σε μια εβδομάδα πάλι μέτρηση. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι ο γιατρός μου δείχνει προσοχή.. Δεν φαίνεται να ανησυχεί ακόμα αλλά δεν το αφήνει με τπτ. Την άλλη εβδομάδα που θα πάω θα δει πως πάει και μ είπε ότι θα με στείλει και στον εμβρυολογο που πρόκειται να κάνω την β επιπεδου να κάνει και αυτός μια εκτίμηση του τραχήλου και ας αργεί λίγο ακόμα η Β. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , valentina23 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Δεν έστειλα χτες γιατί έφτασα βράδυ κατά ταλαιπωρημενη! Δεν έχει όμως καμία σημάσια αυτό!! Κορίτσια η μπέμπα όλα καλά!! Κοίταξε αναλυτικά όλα τα όργανα τα πάντα!! Μου έκανε και κολπικό. Ο τράχηλος είναι 35mm.πλακουντας ροή αίματος όλα φυσιολογικά. Η μπέμπα 430 γραμ. Πιπιλαγε και το δάχτυλο!!! Κορίτσια θα ξετρελαθείτε με την εξέταση!! Σε 3d όλα και έγχρωμα. Η εξέταση διερκεσε 30-40 λεπτά. Στο τέλος μου έδωσε φάκελο με τις μετρήσεις, τα συμπεράσματα, και παρά πολλές φωτογραφίες!! Επίσης και στικακι USB με την εξέταση!! Έφυγε ένα βάρος ρε κορίτσια!! Μετά τη Β επιπεδου που θα κάνετε θα το δείτε και σεις!! Τώρα μπορώ να ασχοληθώ και με φόρμακια και με καρότσια και αλλα:-PΣας φιλώ!! 

Ποια έχει σειρά τώρα;; 

Αχ τώρα έχω εγώ σειρά στον κύριο Παφιλη!! Τη Δευτέρα!! Ανυπομονώ!!! Πολύ χαίρομαι που είναι τέλεια η μπεμπουλα σας, μπράβο!!! Ευχαριστημένη από τον γιατρό ε;; Εσύ ζήτησες να σου κάνει κολπικό ή εκείνος στο είπε; Επίσης, σου είπε και πόσα κιλά περίπου θα γεννηθεί; 

Just now, Pepi88 είπε:

Εγώ το απόγευμα εχω ραντεβού πως θα περάσουν οι ώρες δεν ξέρω ..ούτε να φάω δεν έχω όρεξη..

Όλα καλά θα πάνε!! Ηρέμησε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Αχ τώρα έχω εγώ σειρά στον κύριο Παφιλη!! Τη Δευτέρα!! Ανυπομονώ!!! Πολύ χαίρομαι που είναι τέλεια η μπεμπουλα σας, μπράβο!!! Ευχαριστημένη από τον γιατρό ε;; Εσύ ζήτησες να σου κάνει κολπικό ή εκείνος στο είπε; Επίσης, σου είπε και πόσα κιλά περίπου θα γεννηθεί; 

Ναι έμεινα πολύ ευχάριστημενη!! Υπεραναλυτικη η εξέταση. Και στο τέλος σου δίνει φάκελο με όλες τις μετρήσεις και πολλές φώτο. Και στικακι βέβαια να βλέπεις μετά τον υπερυχο σπιτι:razz:Η κοπέλα στην υποδοχή πολύ ευχάριστη και καλή!! Ούτε διαφήμιση να έκανα χαχαχα.. Τον κολπικό μόνος τον έκανε είναι μάλλον μέρος της εξέτασης. Σου δίνει μια φούστα ναυλον και βγαίνει έξω να ξεντυθεις από μέση και κάτω. Επίσης στην αρχή η κοπέλα σου δείνει ένα ερωτηματολόγιο να συμπληρώσεις π. Χ αν έχεις ξαναγεννησει, τι χάπια παίρνεις κ α. Από τα χαρτιά δεν είδα για βάρος γέννησης, γράφει πιθανότητες γέννας πριν τις 24 εβδ, πριν τις 30,πριν 34 κ α. Δείκτες τρισωμιας που ήταν απών.. Έχει πολλά θα τα δεις!! Κλείσαμε και ντομπλερ!! Τον Ιανουάριο πρώτα ο θεος

@basw2 3 mm ο τράχηλος εντάξει δεν είναι;; Νομίζω κάτω από 2,5 προσέχουν πιο πολύ. Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Ναι έμεινα πολύ ευχάριστημενη!! Υπεραναλυτικη η εξέταση. Και στο τέλος σου δίνει φάκελο με όλες τις μετρήσεις και πολλές φώτο. Και στικακι βέβαια να βλέπεις μετά τον υπερυχο σπιτι:razz:Η κοπέλα στην υποδοχή πολύ ευχάριστη και καλή!! Ούτε διαφήμιση να έκανα χαχαχα.. Τον κολπικό μόνος τον έκανε είναι μάλλον μέρος της εξέτασης. Σου δίνει μια φούστα ναυλον και βγαίνει έξω να ξεντυθεις από μέση και κάτω. Επίσης στην αρχή η κοπέλα σου δείνει ένα ερωτηματολόγιο να συμπληρώσεις π. Χ αν έχεις ξαναγεννησει, τι χάπια παίρνεις κ α. Από τα χαρτιά δεν είδα για βάρος γέννησης, γράφει πιθανότητες γέννας πριν τις 24 εβδ, πριν τις 30,πριν 34 κ α. Δείκτες τρισωμιας που ήταν απών.. Έχει πολλά θα τα δεις!! Κλείσαμε και ντομπλερ!! Τον Ιανουάριο πρώτα ο θεος

@basw2 3 mm ο τράχηλος εντάξει δεν είναι;; Νομίζω κάτω από 2,5 προσέχουν πιο πολύ. Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος.. 

Χαχα τον ξέρω γιατί εκεί έκανα την αυχενική!! Είναι πολύ καλός!! Απλώς ήθελα να ακούσω τις εντυπώσεις σου!! Ε ρε δεν την γλιτώνουμε την κολπική εξέταση δηλαδή...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αυχενική την είχα κάνει με άλλο γιατρό που συνεργαζεται με τον γυναικολόγο μου στο ιατρείο του. Απλά επειδή η Β επιπεδου είναι πολύ σοβαρή εξέταση δείχνει όλα τα όργανα ήθελα κάπου εξειδικευμένο. Για τον κύριο Παφιλη εδώ στο φόρουμ άκουσα τα καλύτερα γι αυτό πήρα και έκλεισα ραντεβού. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, valentina23 είπε:

Εγώ την αυχενική την είχα κάνει με άλλο γιατρό που συνεργαζεται με τον γυναικολόγο μου στο ιατρείο του. Απλά επειδή η Β επιπεδου είναι πολύ σοβαρή εξέταση δείχνει όλα τα όργανα ήθελα κάπου εξειδικευμένο. Για τον κύριο Παφιλη εδώ στο φόρουμ άκουσα τα καλύτερα γι αυτό πήρα και έκλεισα ραντεβού. 

Εμένα συνεργάζεται με αυτόν ο γιατρός μου! Τον είχα ψάξει κι εγώ εδώ στο φόρουμ και διάβασα τα καλύτερα!! Γι αυτό τον πρότεινα όταν έκανα την αυχενική... πρέπει να πηγαίνει κι άλλη μια κοπέλα σε αυτόν από την ομαδουλα μας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Γιουπι, τι τέλεια νέα!! Ααα ανυπομονώ τώρα και εγώ για την εξέταση αυτή στις 13.11. Φαντάζομαι έμεινες ικανοποιημένη με τον γιατρό ε? Και η κοπέλα στην υποδοχή, δεν είναι πολύ καλή? Με το καλο οι αγορές, κοίτα να ευχαριστηθείς από εδώ και πέρα κάθε μέρα που περνά μιας και ολα είναι καλά! 

Υπομονη, κανε κάτι να ξεχαστεις έως τότε.. Οι σκέψεις μας θα είναι κοντά σου, εύχομαι να έχεις θετικά νεα..! 

Κ εγώ 13.11 εκλεισα για β επιπέδου! Αντε να περάσουν οι μέρες!

  • Μου αρέσει 2

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Δεν έστειλα χτες γιατί έφτασα βράδυ κατά ταλαιπωρημενη! Δεν έχει όμως καμία σημάσια αυτό!! Κορίτσια η μπέμπα όλα καλά!! Κοίταξε αναλυτικά όλα τα όργανα τα πάντα!! Μου έκανε και κολπικό. Ο τράχηλος είναι 35mm.πλακουντας ροή αίματος όλα φυσιολογικά. Η μπέμπα 430 γραμ. Πιπιλαγε και το δάχτυλο!!! Κορίτσια θα ξετρελαθείτε με την εξέταση!! Σε 3d όλα και έγχρωμα. Η εξέταση διερκεσε 30-40 λεπτά. Στο τέλος μου έδωσε φάκελο με τις μετρήσεις, τα συμπεράσματα, και παρά πολλές φωτογραφίες!! Επίσης και στικακι USB με την εξέταση!! Έφυγε ένα βάρος ρε κορίτσια!! Μετά τη Β επιπεδου που θα κάνετε θα το δείτε και σεις!! Τώρα μπορώ να ασχοληθώ και με φόρμακια και με καρότσια και αλλα:-PΣας φιλώ!! 

Ποια έχει σειρά τώρα;; 

Τέλεια τα νέα σου!!!!!!Ώρα για ψώνια!!Εγώ έχω την Παρασκευή το πρωί!!!!άντε να δούμε τι φύλο είναι βρε παιδιά!!!!!Φτάσαμε β επιπέδου για να μάθουμε!!!!!

  • Μου αρέσει 4

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας κ χρονια πολλα. Ελπιζω να στε ολες καλά. Η χαζη ερωτηση της ημερας... Ειμαι 18w+1d. Εχω σημερα απο το πρωι κ ολο το τρωι ως τωρα, πονο χαμηλα, άλλοτε σαν περιοδο με διαρκεια, κ οταν λεω διαρκεια εννοω διαρκεια, αλλοτε σα συσπαση, αλλοτε σα τσιμπηματα στιγμιαια.. Μου ειπε η γιατρος να αυξησω το μαγνησιο σε 2 ταμπλετες κ τα ουτρο απο 2 να τα κανω 3. Το ενοιωθα οτι το χρειαζομουν να σας πω την αλήθεια. Δεν εχω υγρα, εκκρισεις ή αιμα. Λετε να μκυ συμβαίνει τίποτα άλλο ; τίποτα κακο; συγγνώμη για το σεντονι... :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, basw2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά. Χαίρομαι πολύ για τα ευχάριστα νέα που έχουμε... Εγω είχα πάει για υπερηχο χθες. Το μωρό είναι καλά και μεγαλώνει. Το θέμα με τον τράχηλο παραμένει δυστυχώς. Θα πάω την άλλη εβδομάδα να με δει πάλι. Συνεχίζω με κολπική προγεστερονη και μου έβαλε να κάνω και μια ένεση προγεστερονης μια φορά την εβδομάδα. Να σας πω ότι δεν στενοχωριεμαι ότι δεν ανησυχώ??? Ψέματα θα σας πω.. 

προσεχε κορίτσι μου γλυκό μην κινείσαι πολύ οσο μπορείς ξάπλα ούτε βάρη ούτε τπτ ..και οτιδήποτε περίεργο νιώσεις μην το αμελήσεις πάρε ΚΑΤΕΥΘΕΊΑΝ τον γιατρό σου.ο τραχηλος τι μήκος έχει;

Just now, Mareva είπε:

Κορίτσια γεια σας κ χρονια πολλα. Ελπιζω να στε ολες καλά. Η χαζη ερωτηση της ημερας... Ειμαι 18w+1d. Εχω σημερα απο το πρωι κ ολο το τρωι ως τωρα, πονο χαμηλα, άλλοτε σαν περιοδο με διαρκεια, κ οταν λεω διαρκεια εννοω διαρκεια, αλλοτε σα συσπαση, αλλοτε σα τσιμπηματα στιγμιαια.. Μου ειπε η γιατρος να αυξησω το μαγνησιο σε 2 ταμπλετες κ τα ουτρο απο 2 να τα κανω 3. Το ενοιωθα οτι το χρειαζομουν να σας πω την αλήθεια. Δεν εχω υγρα, εκκρισεις ή αιμα. Λετε να μκυ συμβαίνει τίποτα άλλο ; τίποτα κακο; συγγνώμη για το σεντονι... :(

Όχι γλυκιά μου μην αγχώνεσαι απλά αν συνεχίσουν να πας να σε δει .μην το αφήσεις αν δεις ότι επιμένει.

  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κορίτσια γεια σας κ χρονια πολλα. Ελπιζω να στε ολες καλά. Η χαζη ερωτηση της ημερας... Ειμαι 18w+1d. Εχω σημερα απο το πρωι κ ολο το τρωι ως τωρα, πονο χαμηλα, άλλοτε σαν περιοδο με διαρκεια, κ οταν λεω διαρκεια εννοω διαρκεια, αλλοτε σα συσπαση, αλλοτε σα τσιμπηματα στιγμιαια.. Μου ειπε η γιατρος να αυξησω το μαγνησιο σε 2 ταμπλετες κ τα ουτρο απο 2 να τα κανω 3. Το ενοιωθα οτι το χρειαζομουν να σας πω την αλήθεια. Δεν εχω υγρα, εκκρισεις ή αιμα. Λετε να μκυ συμβαίνει τίποτα άλλο ; τίποτα κακο; συγγνώμη για το σεντονι... :(

Κουράστηκες τελευταία?Μήπως είναι απ αυτό.Να ξαπλώσεις και να χαλαρώσεις.Αν συνεχιστεί θα έλεγα κι εγώ  να πας να σε δει να ησυχάσεις.

  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

προσεχε κορίτσι μου γλυκό μην κινείσαι πολύ οσο μπορείς ξάπλα ούτε βάρη ούτε τπτ ..και οτιδήποτε περίεργο νιώσεις μην το αμελήσεις πάρε ΚΑΤΕΥΘΕΊΑΝ τον γιατρό σου.ο τραχηλος τι μήκος έχει;

Όχι γλυκιά μου μην αγχώνεσαι απλά αν συνεχίσουν να πας να σε δει .μην το αφήσεις αν δεις ότι επιμένει.

Κοντά στο 3 μου το είπε είναι αλλά φαίνεται αρκετά σκληρός και ελαστικος...μου είπε οι ενέσεις προγεστερονης τον σκληραινουν και δεν είναι εύκολο να ανοίξει...ενα πράγμα δεν έχω καταλάβει. Γιατί συμβαίνει αυτό? Είναι κοντός ο τράχηλος εκ γενετής η κάτι δεν πάει καλά και προκαλείται αυτό... Έχω σκάσει 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Κοντά στο 3 μου το είπε είναι αλλά φαίνεται αρκετά σκληρός και ελαστικος...μου είπε οι ενέσεις προγεστερονης τον σκληραινουν και δεν είναι εύκολο να ανοίξει...ενα πράγμα δεν έχω καταλάβει. Γιατί συμβαίνει αυτό? Είναι κοντός ο τράχηλος εκ γενετής η κάτι δεν πάει καλά και προκαλείται αυτό... Έχω σκάσει 

 

 

Κυρίως από επεμβάσεις όπως εγώ που έκανα .κατά τα άλλα μπορεί να συμβεί στην οποιαδήποτε για άγνωστο λόγο .γενικά θέλει πάρα πολύ προσοχή .

  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Pepi88 είπε:

προσεχε κορίτσι μου γλυκό μην κινείσαι πολύ οσο μπορείς ξάπλα ούτε βάρη ούτε τπτ ..και οτιδήποτε περίεργο νιώσεις μην το αμελήσεις πάρε ΚΑΤΕΥΘΕΊΑΝ τον γιατρό σου.ο τραχηλος τι μήκος έχει;

Όχι γλυκιά μου μην αγχώνεσαι απλά αν συνεχίσουν να πας να σε δει .μην το αφήσεις αν δεις ότι επιμένει.

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκια μου.. Το μεσημέριανο ουτροτζεσταν σε συνδυασμο με το μαγνησιο μου χαρισαν ενα απογευματινο υπεροχο υπνο. Εχω καμποσα πονακια αλλα υποφερτα κ σιγουρα οχι σαν τα πρωινα. Πριν δεν ειχα.. Θα ξαναπιω τα υπολοιπα χαπια μου κ ελπίζω να μου περασει αυτο... 

πρίν από 15 λεπτά , Popaki2011 είπε:

Κουράστηκες τελευταία?Μήπως είναι απ αυτό.Να ξαπλώσεις και να χαλαρώσεις.Αν συνεχιστεί θα έλεγα κι εγώ  να πας να σε δει να ησυχάσεις.

Ελαχιστα κοριτσι μου κουράστηκα. Χθες δλδ γιατι σημερα με ξεκινησε αυτο απο το πρωι. Θα συνεχίσω την αγωγή κ θα σας πω τα νεα μας τις επόμενες μερες. Μου συστησαν ξεκούραση, λες κ δεν εκανα, κρεβατι, καναπε κ μπάνιο/τουαλετα. Μα σχεδόν αυτα τα κανω 4 μηνες τωρα.. Δεν αλλαξε κατι.. Σας ευχαριστώ ολες πολυ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...