Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, elpida2019 said:

κορίτσια μου ολα μια χαρα. ο γιατρός σήμερα μου είπε ότι εχω χαμηλό πλακούντα. οταν ρωτησα αν ειναι ανησυχητικο μου είπε ότι μαλλον θα ανέβει στη συνέχεια. εντωμεταξύ περπατώ κάθε μέρα 20 λεπτα. ρώτησα αν πειραζει και μου είπε ειναι οκ.  εχει καμια αλλη χαμηλο πλακουντα?

Τι σημαίνει χαμηλό πλακούντα;; Υπάρχει κάποιο σύμπτωμα για να το καταλάβεις;


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, elpida2019 είπε:

κορίτσια μου ολα μια χαρα. ο γιατρός σήμερα μου είπε ότι εχω χαμηλό πλακούντα. οταν ρωτησα αν ειναι ανησυχητικο μου είπε ότι μαλλον θα ανέβει στη συνέχεια. εντωμεταξύ περπατώ κάθε μέρα 20 λεπτα. ρώτησα αν πειραζει και μου είπε ειναι οκ.  εχει καμια αλλη χαμηλο πλακουντα?

Γεια σου κοριτσακι μου!

Όταν λεει χαμηλό; ποσο χαμηλό σε πιο σημείο δηλαδή;; ειναι μπροστα, πίσω; ειναι κοντά στον τράχηλο; δεν ειναι ;; 

Ειναι πολλες οι ερωτήσεις ώστε να καταλάβεις και τι γίνεται. Ωστόσο για να ειναι χαλαρός ολα καλα θα ειναι ! 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελιοσουμε. Θα ξανακάνω β επιπεδου πάλι στης 10 Νοεμβρίου επειδή ήταν λίγο νωρίς  και επειδή ειπαρχι λίγο παραπάνω λίπος στη κοιλιά δεν έβλεπε καλά  μου είπε όμως να μην ανησυχώ άπω αυτά που είδαμε είναι όλα καλα .στην ουσία είδαμε εγκέφαλο καρδιά που είναι όλα καλα δεν μπόρεσε να μετρήσει τα υπόλοιπα όργανα 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

κορίτσια μου ολα μια χαρα. ο γιατρός σήμερα μου είπε ότι εχω χαμηλό πλακούντα. οταν ρωτησα αν ειναι ανησυχητικο μου είπε ότι μαλλον θα ανέβει στη συνέχεια. εντωμεταξύ περπατώ κάθε μέρα 20 λεπτα. ρώτησα αν πειραζει και μου είπε ειναι οκ.  εχει καμια αλλη χαμηλο πλακουντα?

Εμενα μου το είπε εχθές τον ρώτησα κι εγω αν θέλει να σταματήσω το περπατημα μου είπε κι εμενα όχι!

  • Μου αρέσει 1

T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια τελιοσουμε. Θα ξανακάνω β επιπεδου πάλι στης 10 Νοεμβρίου επειδή ήταν λίγο νωρίς  και επειδή ειπαρχι λίγο παραπάνω λίπος στη κοιλιά δεν έβλεπε καλά  μου είπε όμως να μην ανησυχώ άπω αυτά που είδαμε είναι όλα καλα .στην ουσία είδαμε εγκέφαλο καρδιά που είναι όλα καλα δεν μπόρεσε να μετρήσει τα υπόλοιπα όργανα 

Δεν πειράζει και εγω το ειχα για νωρις .. είδες το μικρακι σου τουλάχιστον και ειναι καλα .. 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ba_lily said:

Κορίτσια τελιοσουμε. Θα ξανακάνω β επιπεδου πάλι στης 10 Νοεμβρίου επειδή ήταν λίγο νωρίς  και επειδή ειπαρχι λίγο παραπάνω λίπος στη κοιλιά δεν έβλεπε καλά  μου είπε όμως να μην ανησυχώ άπω αυτά που είδαμε είναι όλα καλα .στην ουσία είδαμε εγκέφαλο καρδιά που είναι όλα καλα δεν μπόρεσε να μετρήσει τα υπόλοιπα όργανα 

ποσων βδομαδων είσαι? ποσα γραμμαρια ηταν το μωρακι σου ?

Just now, Aria konsta said:

Γεια σου κοριτσακι μου!

Όταν λεει χαμηλό; ποσο χαμηλό σε πιο σημείο δηλαδή;; ειναι μπροστα, πίσω; ειναι κοντά στον τράχηλο; δεν ειναι ;; 

Ειναι πολλες οι ερωτήσεις ώστε να καταλάβεις και τι γίνεται. Ωστόσο για να ειναι χαλαρός ολα καλα θα ειναι ! 

ειναι κοντα στον τραχηλο πρόσθιος. δεν εδειχνε να ανησυχεί αλλα εγώ ως συνήθως το σκέφτομαι

Just now, Kassandras said:

Τι σημαίνει χαμηλό πλακούντα;; Υπάρχει κάποιο σύμπτωμα για να το καταλάβεις;

δεν εχω καποιο συμπτωμα παντως. το ειδε στον υπέρηχο και μου το είπε

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2020 at 9:12 ΜΜ, ba_lily είπε:

Ποσο είστε βρε κορίτσια και το νιώθετε τόσο εγώ διανύω την 21η εβδομάδα και τίποτα δεν σας κρύβω πώς έχω μια ευδομαδα που άρχισα να αανησυχώ .20+2 σήμερα 

Καλησπέρα κορίτσι μου, είμαι στις μανουλες Φεβρουαρίου που θα γεννήσω τελικά Γενάρη! Να μην ανησυχείς καθόλου!!! Παίζει πολύ σημαντικό ρόλο η θέση του πλακούντα, αν είναι εμπρόσθιος θα αργήσεις να το ακούσεις! 

Όλα καλά ειναι και να δεις που σε λίγο δεν θα σε αφήνουν σε ησυχία! Στην αρχή μια στο τόσο και όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο συχνά και πιο δυνατά!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

ποσων βδομαδων είσαι? ποσα γραμμαρια ηταν το μωρακι σου ?

ειναι κοντα στον τραχηλο πρόσθιος. δεν εδειχνε να ανησυχεί αλλα εγώ ως συνήθως το σκέφτομαι

δεν εχω καποιο συμπτωμα παντως. το ειδε στον υπέρηχο και μου το είπε

Είμαι 20+4 το νινι είναι 396 γραμμάρια 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@ba_lily από τις20 εβδ και μετά νομίζω είναι η Β επιπεδου. Εντάξει τα βασικά τα είδατε! Πόσα κιλά είσαι αν επιτρέπεται;

@elpida2019 εγώ έχω πρόσθιο πλακούντα αλλά δεν ξέρω αν είναι χαμηλά ψηλά.. Σε λίγες μέρες θα ξέρω. Για να σου είπε οκ ο γιατρός καλά θα ειναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας χάθηκα σήμερα άργησα πολύ στον γιατρό!!!Είδαμε το μωράκι μας σήμερα είναι 204 γραμμάρια μεγάλωσε πολύ και μου το έβαλε να το δω κ 3D ο γιατρός εντάξει τρελάθηκαμε τα χαρακτηριστικά στο πρόσωπο παροτι μικρό φαινόντουσαν τόσο καθαρά!!Σήμερα ήταν πολύ ήσυχη κ δεν μας έκανε την χάρη να μας δώσει πλάνα κουνουσαμε την κοιλιά τίποτα αυτή εκεί μαζεμένη!!!Το τι χαρά πήραμε δεν λέγεται!!!

  • Μου αρέσει 9

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μόλις γυρίσαμε από υπέροχο όλα καλά με το μωρό 200 γραμμάρια είναι και μας έκανε την ανατροπή από εκεί που λέγαμε μάλλον αγοράκι τελικά είναι κοριτσάκι σίγουρα! Κ πιπιλουσε το δάχτυλο της!

  • Μου αρέσει 11

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@ba_lily από τις20 εβδ και μετά νομίζω είναι η Β επιπεδου. Εντάξει τα βασικά τα είδατε! Πόσα κιλά είσαι αν επιτρέπεται;

@elpida2019 εγώ έχω πρόσθιο πλακούντα αλλά δεν ξέρω αν είναι χαμηλά ψηλά.. Σε λίγες μέρες θα ξέρω. Για να σου είπε οκ ο γιατρός καλά θα ειναι

83 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasapal είπε:

Κορίτσια μόλις γυρίσαμε από υπέροχο όλα καλά με το μωρό 200 γραμμάρια είναι και μας έκανε την ανατροπή από εκεί που λέγαμε μάλλον αγοράκι τελικά είναι κοριτσάκι σίγουρα! Κ πιπιλουσε το δάχτυλο της!

@Natasapal και εμένα στα ίδια γρ. είναι κ πιπιλουσε κ δαχτυλάκι κάποια στιγμή... 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasapal είπε:

Κορίτσια μόλις γυρίσαμε από υπέροχο όλα καλά με το μωρό 200 γραμμάρια είναι και μας έκανε την ανατροπή από εκεί που λέγαμε μάλλον αγοράκι τελικά είναι κοριτσάκι σίγουρα! Κ πιπιλουσε το δάχτυλο της!

Με τι ποσοστό είχατε δει για αγοράκι;;

Εχω αρχίσει και αγχώνομαι δε σας κρύβω. 

Ποσο ζηλεύω που πήγατε και είδατε τα μαρούλια σας δεν λέγεται 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...