Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24 Καλημερα!!Εγώ λέω να το κάνω αύριο θα πάω και για υπέρηχο οπότε θα το πάρω μαζί μου να το κάνω στον γιατρό!!!Έχει παρενέργειες σου είπαν κατι να προσέξεις?

Όχι δε μου είπαν τίποτα!! Η γραμματέας του γιατρού που τη ρώτησα μου είπε ότι μπορεί να έχω παρενέργειες όπως και με οποιοδήποτε εμβόλιο...πχ πόνο στο χέρι, πρήξιμο, ίσως και δέκατα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Όχι δε μου είπαν τίποτα!! Η γραμματέας του γιατρού που τη ρώτησα μου είπε ότι μπορεί να έχω παρενέργειες όπως και με οποιοδήποτε εμβόλιο...πχ πόνο στο χέρι, πρήξιμο, ίσως και δέκατα...

@Evoulini24Ααα οκ Κατάλαβα!!σε ευχαριστώ πολύ!!!

@ba_lilyτυχερούλα  αύριο β επιπέδου!!!Θα μας τα πεις όλα με κάθε λεπτομέρεια εγώ την περιμένω πως κ πως αυτήν την εξέταση!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα στο γιο μου και μας ειπε η παιδιατρος οτι μπορει να κανει δεκατα ή συνάχι. Δεν ειχε ομως καμια παρενεργεια εν τελει.  Το φιλαράκι του που πανε παιδικο μαζι εκανε οντως δεκατα. Τα 2 πρωτα 24ωρα μπορει να γινει αυτο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@ba_lily τι κάνεις; πως αισθάνεσαι που πλησίασε η μέρα της Β επιπεδου; έχεις άγχος; θα περιμένουμε αύριο τα νέα σου με λεπτομέρειες!! Όλα καλά θα πάνε!! Θα ξαλαφρωσεις μετα!! Μετά θα λέμε για το ντομπλερ:-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@ba_lily τι κάνεις; πως αισθάνεσαι που πλησίασε η μέρα της Β επιπεδου; έχεις άγχος; θα περιμένουμε αύριο τα νέα σου με λεπτομέρειες!! Όλα καλά θα πάνε!! Θα ξαλαφρωσεις μετα!! Μετά θα λέμε για το ντομπλερ:-P

Γενικά είμαι καλά απλά όπως είπα επειδή δεν έχω σιμπτοματα καθόλου και ούτε το νιώθω γιαυτό φοβάμαι. Εννοείται πως θα σας πω αύριο έχω ραντεβού στης 15.30 και όταν τελειώσω θα πάω και στο γιατρό μου .να δούμε τι ώρα θα τελειώσουμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια, νιώθω χαμηλά ένα βάρος, σαν να κατουριεμαι αλλά δεν κατουριεμαι στ αλήθεια.νομιζω ήρθε η ώρα να πιάσω κρεβάτι,αλλά θέλω να μου φύγει η ιδέα ότι δεν θα χρειαστώ κάτι παραπάνω.εστειλα μήνυμα στον γιατρό, γιατί έχω και το σύνδρομο το ενοχικό, να μην ενοχλώ. Λέω να πάω να με δει σήμερα να ησυχάσω,απ την άλλη λέω μήπως ειμαι υπερβολική 

Μίλησα μόλις, με ρώτησε αν σφίγγει η κοιλιά μου,είπα όχι δεν σφίγγει. Να καθήσω λίγο ξάπλα και χαλαρά,μάλλον δεν είναι κάτι,και μιλάμε αν συνεχιστεί. 


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Λοιπόν κορίτσια, νιώθω χαμηλά ένα βάρος, σαν να κατουριεμαι αλλά δεν κατουριεμαι στ αλήθεια.νομιζω ήρθε η ώρα να πιάσω κρεβάτι,αλλά θέλω να μου φύγει η ιδέα ότι δεν θα χρειαστώ κάτι παραπάνω.εστειλα μήνυμα στον γιατρό, γιατί έχω και το σύνδρομο το ενοχικό, να μην ενοχλώ. Λέω να πάω να με δει σήμερα να ησυχάσω,απ την άλλη λέω μήπως ειμαι υπερβολική 

Και εγώ αυτό το ενοχικο έχω και άργησα μια μέρα ολόκληρη .όχι να μην αισθάνεσαι άσχημα να τον ενοχλείς για ότι περίεργο νιώθεις.

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Και εγώ αυτό το ενοχικο έχω και άργησα μια μέρα ολόκληρη .όχι να μην αισθάνεσαι άσχημα να τον ενοχλείς για ότι περίεργο νιώθεις.

Τελικά πήρα, μια που σας έστειλα το μήνυμα και μια που πήρα αμέσως. Κάποτε,στη 2η εγκυμοσύνη μου είχε πει ότι στη μαιευτική δεν έχουμε γυρισμό. Οπότε καλύτερα να είμαι υπερβολική παρά να γίνει κάτι και μετά να λέω το ένιωθα και δεν μιλούσα. Αν και να σου πω την αλήθεια θα ήθελα να πάω το απόγευμα να με δει να είμαι ήρεμη εντελώς.

Στη 2η εγκυμοσύνη χρειάστηκα μαγνήσιο και 2 βδομάδες ξάπλα εντελώς,μόνο για τουαλετα σηκωνομουν.βεβαια τότε το μπούκωμα ήταν διαφορετικό,πιο έντονο και με δυσκόλευε και στο περπάτημα.το μωρό είχε γυρίσει με το κεφάλι κάτω κι έσπρωχνε να βγει.εκει τα χρειάστηκα!

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Popaki2011 και γω το παθαίνω αυτό.. Σαν μπούκωμα συνήθως όταν είμαι όρθια πολύ ώρα η όταν περπατάω ώρα η κάνω δουλειές. Καλά έκανες και ενοχλήσες το γιατρο!! Ότι μας απασχολεί πρέπει να το λέμε!! Δυστηχως και γω όμως ετσι είμαι.. Φοβάμαι μην ενοχλήσω.. Εμένα δεν μου χει δώσει μαγνήσιο ακόμα.. Αλλά είμαι σίγουρη ότι το χει ξεχάσει... Μου την έχει δώσει άσχημα αυτός ο ανθρωπος:mad:

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Popaki2011 και γω το παθαίνω αυτό.. Σαν μπούκωμα συνήθως όταν είμαι όρθια πολύ ώρα η όταν περπατάω ώρα η κάνω δουλειές. Καλά έκανες και ενοχλήσες το γιατρο!! Ότι μας απασχολεί πρέπει να το λέμε!! Δυστηχως και γω όμως ετσι είμαι.. Φοβάμαι μην ενοχλήσω.. Εμένα δεν μου χει δώσει μαγνήσιο ακόμα.. Αλλά είμαι σίγουρη ότι το χει ξεχάσει... Μου την έχει δώσει άσχημα αυτός ο ανθρωπος:mad:

Γιατί να πάρεις μαγνήσιο?παθαίνεις κράμπες ή συσπάσεις?


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανουλες Μαρτίου τι κανετε; να σας ρωτήσω. Ξεκίνησα το σιδηρο και παιρνω τα χαπια fero-folic. Αλλα μου αφήνουν μια απαισια πικρή μεταλλική γευση που μου χειροτερεύει τις αναγουλες. Και του ζήτησα να μου τα αλλάξει κ μου πρότεινε το legofer. Τα παίρνει καμια αυτά; ειναι καλα; εσεις ποια περνετε και δεν σας ενοχλουν;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ αγχωθηκα πολύ. ψες ξύπνησα κατα τη διάρκεια της νύχτας και ήταν πετρωμένη η περιοχή κάτω χαμηλά. απο χτες το μωρακι μου δεν το ενιωσα καθολου και πριν λιγο ενιωσα να πετρώνει το σημείο κατω δεξιά. όταν ξάπλωσα υπήρχε εξόγκωμα στη δεξια μερια το οποιό κανα λεπτο εφυγε. ειναι συσπάσεις αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

αχ αγχωθηκα πολύ. ψες ξύπνησα κατα τη διάρκεια της νύχτας και ήταν πετρωμένη η περιοχή κάτω χαμηλά. απο χτες το μωρακι μου δεν το ενιωσα καθολου και πριν λιγο ενιωσα να πετρώνει το σημείο κατω δεξιά. όταν ξάπλωσα υπήρχε εξόγκωμα στη δεξια μερια το οποιό κανα λεπτο εφυγε. ειναι συσπάσεις αυτά?

Μαγνησιο παίρνεις;; 

Είχες αδειάσει την κύστη σου όταν τα ένιωθες αυτα ; ένιωθες να θες πιπί;

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Μανουλες Μαρτίου τι κανετε; να σας ρωτήσω. Ξεκίνησα το σιδηρο και παιρνω τα χαπια fero-folic. Αλλα μου αφήνουν μια απαισια πικρή μεταλλική γευση που μου χειροτερεύει τις αναγουλες. Και του ζήτησα να μου τα αλλάξει κ μου πρότεινε το legofer. Τα παίρνει καμια αυτά; ειναι καλα; εσεις ποια περνετε και δεν σας ενοχλουν;

Γεια σου Βασουλα!

Εγω παίρνω τα ferreluc και δεν εχω κανένα θέμα ισα ισα .. αλλα ειμαι και χωρίς συμπτώματα οποτε δε νομίζω ότι μπορώ να έχω γνώμη και να σε βοηθήσω.. 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Μαγνησιο παίρνεις;; 

Είχες αδειάσει την κύστη σου όταν τα ένιωθες αυτα ; ένιωθες να θες πιπί;

Γεια σου Βασουλα!

Εγω παίρνω τα ferreluc και δεν εχω κανένα θέμα ισα ισα .. αλλα ειμαι και χωρίς συμπτώματα οποτε δε νομίζω ότι μπορώ να έχω γνώμη και να σε βοηθήσω.. 

δεν ηταν γεμάτη η κυστη. οχι δεν παίρνω μαγνήσιο. αλλα πραγματικά αγχώθηκα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

δεν ηταν γεμάτη η κυστη. οχι δεν παίρνω μαγνήσιο. αλλα πραγματικά αγχώθηκα πολύ

Μην αγχώνεσαι! 

Εγω ετσι ειμαι το πρωι πριν πάω τουαλέτα η κύστη πιέζει την μητρα με αποτελεσμα  α κανει μικρο συσπασουλες .. επισης και οι κινήσεις του μωρου μερικες φορες δημιουργούν εξογκώματακια.

Αν σκληρύνει ολη η μητρα τοτε μιλάμε για συσπάσεις.. και δεν θέλουμε πάνω από 5 την ημέρα.. 

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να καλέσεις τον γιατρό και να το αναφέρεις, ειναι το καλύτερο και εχω την εντύπωση οτι απλα θα πρέπει να πάρεις μαγνήσιο!

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...