Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta said:

Μην αγχώνεσαι! 

Εγω ετσι ειμαι το πρωι πριν πάω τουαλέτα η κύστη πιέζει την μητρα με αποτελεσμα  α κανει μικρο συσπασουλες .. επισης και οι κινήσεις του μωρου μερικες φορες δημιουργούν εξογκώματακια.

Αν σκληρύνει ολη η μητρα τοτε μιλάμε για συσπάσεις.. και δεν θέλουμε πάνω από 5 την ημέρα.. 

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να καλέσεις τον γιατρό και να το αναφέρεις, ειναι το καλύτερο και εχω την εντύπωση οτι απλα θα πρέπει να πάρεις μαγνήσιο!

αχ μακαρι να μην ειναι τιποτα κοπέλα μου. σε ευχαριστώ. αν ξανασυμβει θα του τηλεφωνήσω σίγουρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, elpida2019 είπε:

αχ αγχωθηκα πολύ. ψες ξύπνησα κατα τη διάρκεια της νύχτας και ήταν πετρωμένη η περιοχή κάτω χαμηλά. απο χτες το μωρακι μου δεν το ενιωσα καθολου και πριν λιγο ενιωσα να πετρώνει το σημείο κατω δεξιά. όταν ξάπλωσα υπήρχε εξόγκωμα στη δεξια μερια το οποιό κανα λεπτο εφυγε. ειναι συσπάσεις αυτά?

@elpida2019 όχι είναι το μωράκι σου!!!Έτσι κάνει κ μένα μια δεξιά μια αριστερά μια από κάτω πάει κάθεται κ αλλά κορίτσια εδω το έχουν παρατηρησει!!Θα το καταλάβεις γιατί από την άλλη πλευρά στο ίδιο σημείο είναι μαλακό το μέρος...εκτος κ αν θες τουαλέτα το πρωί συνήθως δεν νομίζω να είναι κάτι !

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω όσες έχετε θέμα με τον τράχηλο πώς το καταλάβατε;; Το βλέπει πάντα ο γιατρός από τον κανονικό υπέρηχο; Ή νιώθατε κάτι ασυνήθιστο; 

Όσο για την κύστη όταν είναι γεμάτη είναι πάρα πολύ ενοχλητικό! Με το ζορι σηκώνομαι για να πάω τουαλέτα πιέζει πολυ. Τα εξογκώματα όμως είναι σίγουρα το μωρό!!!! Κι σε εμένα έτσι κανει

  • Μου αρέσει 2

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Μανουλες Μαρτίου τι κανετε; να σας ρωτήσω. Ξεκίνησα το σιδηρο και παιρνω τα χαπια fero-folic. Αλλα μου αφήνουν μια απαισια πικρή μεταλλική γευση που μου χειροτερεύει τις αναγουλες. Και του ζήτησα να μου τα αλλάξει κ μου πρότεινε το legofer. Τα παίρνει καμια αυτά; ειναι καλα; εσεις ποια περνετε και δεν σας ενοχλουν;

Καλως την!!!!εγώ παίρνω τα gynotradyferon με χυμό πορτοκάλι και δεν καταλαβαίνω τπτ.μια που το βάζω στο στόμα και μια που το κατεβάζω αμέσως. Τα δοκίμασες αυτά που σου είπε?Μήπως δεν θα νιώθεις την ίδια πίκρα 

@elpida2019 ήταν πέτρα όλη η κοιλιά?αν όχι τότε δεν είναι συσπάσεις και είναι το μωρό όπως σου είπαν τα κορίτσια. Αν κοιμάμαι ανάσκελα το παθαίνω κι εγώ,μαζεύεται το μωρό σε μια μεριά, έχει η κοιλιά εξογκωμα και είναι σκληρή,δυσφορω. Αν την πιάσεις όμως απ την άλλη είναι μαλακή, αλλά πρέπει να αλλάξω στάση γιατί με ενοχλεί πολύ.αλλαζω και μετά είναι μια χαρά. Αν ήταν συσπάσεις ανησυχητικές θα είχες και μέσα στη μέρα. 

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

αχ αγχωθηκα πολύ. ψες ξύπνησα κατα τη διάρκεια της νύχτας και ήταν πετρωμένη η περιοχή κάτω χαμηλά. απο χτες το μωρακι μου δεν το ενιωσα καθολου και πριν λιγο ενιωσα να πετρώνει το σημείο κατω δεξιά. όταν ξάπλωσα υπήρχε εξόγκωμα στη δεξια μερια το οποιό κανα λεπτο εφυγε. ειναι συσπάσεις αυτά?

Σε ποια εβδομάδα είσαι;; Εγώ νομίζω πως είναι το μωράκι σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Μαγνησιο παίρνεις;; 

Είχες αδειάσει την κύστη σου όταν τα ένιωθες αυτα ; ένιωθες να θες πιπί;

Γεια σου Βασουλα!

Εγω παίρνω τα ferreluc και δεν εχω κανένα θέμα ισα ισα .. αλλα ειμαι και χωρίς συμπτώματα οποτε δε νομίζω ότι μπορώ να έχω γνώμη και να σε βοηθήσω.. 

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου ❤❤❤

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλως την!!!!εγώ παίρνω τα gynotradyferon με χυμό πορτοκάλι και δεν καταλαβαίνω τπτ.μια που το βάζω στο στόμα και μια που το κατεβάζω αμέσως. Τα δοκίμασες αυτά που σου είπε?Μήπως δεν θα νιώθεις την ίδια πίκρα 

@elpida2019 ήταν πέτρα όλη η κοιλιά?αν όχι τότε δεν είναι συσπάσεις και είναι το μωρό όπως σου είπαν τα κορίτσια. Αν κοιμάμαι ανάσκελα το παθαίνω κι εγώ,μαζεύεται το μωρό σε μια μεριά, έχει η κοιλιά εξογκωμα και είναι σκληρή,δυσφορω. Αν την πιάσεις όμως απ την άλλη είναι μαλακή, αλλά πρέπει να αλλάξω στάση γιατί με ενοχλεί πολύ.αλλαζω και μετά είναι μια χαρά. Αν ήταν συσπάσεις ανησυχητικές θα είχες και μέσα στη μέρα. 

Δεν τα πήρα ακόμη τα αλλα που μου ειπε. Θα τα πάρω αυριο-μεθαυριο κ ελπιζω να δω διαφορα. Αν δεν μου κάνουν ουτε αυτά θα τον ρωτησω και για τα δικά σου. Σ ευχαριστώ πολυ Πόπη μου ❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 said:

 

@elpida2019 ήταν πέτρα όλη η κοιλιά?αν όχι τότε δεν είναι συσπάσεις και είναι το μωρό όπως σου είπαν τα κορίτσια. Αν κοιμάμαι ανάσκελα το παθαίνω κι εγώ,μαζεύεται το μωρό σε μια μεριά, έχει η κοιλιά εξογκωμα και είναι σκληρή,δυσφορω. Αν την πιάσεις όμως απ την άλλη είναι μαλακή, αλλά πρέπει να αλλάξω στάση γιατί με ενοχλεί πολύ.αλλαζω και μετά είναι μια χαρά. Αν ήταν συσπάσεις ανησυχητικές θα είχες και μέσα στη μέρα. 

Ακριβώς το ίδιο νιώθω κι εγώ !


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

Να ρωτήσω όσες έχετε θέμα με τον τράχηλο πώς το καταλάβατε;; Το βλέπει πάντα ο γιατρός από τον κανονικό υπέρηχο; Ή νιώθατε κάτι ασυνήθιστο; 

Όσο για την κύστη όταν είναι γεμάτη είναι πάρα πολύ ενοχλητικό! Με το ζορι σηκώνομαι για να πάω τουαλέτα πιέζει πολυ. Τα εξογκώματα όμως είναι σίγουρα το μωρό!!!! Κι σε εμένα έτσι κανει

Δεν υπάρχει κάποιο συμπτώματα εκτός του έντονου πονου .. ομως όταν αρχίσει αυτο συνήθως τρέχεις! 

Γι αυτο καλο ειναι και θα το λέω πάντα σε κάθε επίσκεψη να κοιτάτε τι γίνεται! 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

Να ρωτήσω όσες έχετε θέμα με τον τράχηλο πώς το καταλάβατε;; Το βλέπει πάντα ο γιατρός από τον κανονικό υπέρηχο; Ή νιώθατε κάτι ασυνήθιστο; 

Όσο για την κύστη όταν είναι γεμάτη είναι πάρα πολύ ενοχλητικό! Με το ζορι σηκώνομαι για να πάω τουαλέτα πιέζει πολυ. Τα εξογκώματα όμως είναι σίγουρα το μωρό!!!! Κι σε εμένα έτσι κανει

Κανονικά όλοι πρέπει να τον μετράνε ενδοκολπικα μια στο τόσο γιατι υπάρχουν και γυναίκες που χωρίς κανένα πρόβλημα έπαθαν ζημιά από τον τράχηλο.αλλά συνήθως μετράνε μόνο όταν έχεις κάποιο ιστορικό η έχεις κάνει κάποια επέμβαση όπως εγώ .αν νιώσεις κάποια στιγμή συσπάσεις παραπάνω από το κανονικό θα πάρεις κατευθείαν τον γιατρό σου !και καλό είναι προληπτικά να παίρνεις μαγνήσιο .συζητά το με τον γιατρό σου.

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!! Θα τον ρωτήσω σε δύο βδομάδες που θα ξαναπάμε. Μαγνήσιο μου είχε δώσει πάντως μαζί με τα υπόλοιπα χάπια μετά την αυχενική χωρίς να παραπονεθώ για κάτι

  • Ευχαριστώ 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορτσουδια!! Τι κάνετε; 

@ba_lily με το καλό η Β επιπεδου σήμερα!! Καλά αποτελέσματα να έχεις κούκλα μου!!

@elpida2019 μπορεί να ήταν και το μωράκι σου. Η κυστη το βράδυ είναι μαρτύριο.. Σηκώνομαι συνέχεια τουαλέτα χάνω τον ύπνο μου κι αν δεν πάω πιέζει έντονα κάτω και σαν να μην μπορώ να κατουρησω μετά.. Βγάζω σταγόνες και ζορίζομαι...

Μαγνήσιο ούτε εγω παίρνω... Τον τράχηλο μόνο στην αυχενική το μέτρησε 3,2 νομίζω ήταν.. Περιμένω τη Δευτέρα τώρα που θα χω β επιπεδου να μου το μετρήσουν. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

Καλημέρα κορτσουδια!! Τι κάνετε; 

@ba_lily με το καλό η Β επιπεδου σήμερα!! Καλά αποτελέσματα να έχεις κούκλα μου!!

@elpida2019 μπορεί να ήταν και το μωράκι σου. Η κυστη το βράδυ είναι μαρτύριο.. Σηκώνομαι συνέχεια τουαλέτα χάνω τον ύπνο μου κι αν δεν πάω πιέζει έντονα κάτω και σαν να μην μπορώ να κατουρησω μετά.. Βγάζω σταγόνες και ζορίζομαι...

Μαγνήσιο ούτε εγω παίρνω... Τον τράχηλο μόνο στην αυχενική το μέτρησε 3,2 νομίζω ήταν.. Περιμένω τη Δευτέρα τώρα που θα χω β επιπεδου να μου το μετρήσουν. 

Είναι στάνταρ η μέτρηση του στη β επιπέδου; Αυτό που λες με το βράδυ, ταυτιση!!!


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

αχ αγχωθηκα πολύ. ψες ξύπνησα κατα τη διάρκεια της νύχτας και ήταν πετρωμένη η περιοχή κάτω χαμηλά. απο χτες το μωρακι μου δεν το ενιωσα καθολου και πριν λιγο ενιωσα να πετρώνει το σημείο κατω δεξιά. όταν ξάπλωσα υπήρχε εξόγκωμα στη δεξια μερια το οποιό κανα λεπτο εφυγε. ειναι συσπάσεις αυτά?

Όταν πετρωνει ολόκληρη η μήτρα μιλάμε για συσπαση. 

Όταν πετρωνει ένα σημείο μόνο, είναι συνήθως απ τις κινήσεις του μωρού. 

Μαγνησιο δεν παίρνω ούτε κ εγώ, δεν δίνουν όλοι οι γιατροί προληπτικά. Στο γιο μου δεν πήρα καθόλου. 

Τον τράχηλο μου τον μετράει κάθε φορά με το χέρι. 

@ba_lily καλα αποτέλεσματα σήμερα!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...