Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Basiliki92 καλημέρα!Πήγα κορίτσι μου και τα δεδομένα έχουν ως εξής!Ο τράχηλος πήρε τα πάνω του από τον πεσσο την ξάπλα και τα χάπια.ειναι ξανά πάνω από 2 εκατοστά αλλά μου λέει εμείς συνεχίζουμε σαν να είναι 1,5 ακόμα .ξάπλα μπάνιο τουαλέτα φαι.για την περίδεση μου είπε ότι είναι επικίνδυνη γιατί αν συμβεί το δυσάρεστο του να σπάσουν τα νερά νωρίς θα πρέπει να κοψουμε τα ράμματα και να τραυματιστεί η περιοχή ενώ ο πεσσος απλά βγαίνει.οποτε συνεχίζουμε με τον πεσσο την προγεστερόνη τα τοκολυτικα και την ξάπλα.απλα μου είπε το πραγματικα δύσκολο κομμάτι είναι από την 24η βδομάδα και μετά που το μωρό παίρνει αρκετό πια βάρος.και θέλει να φτάσουμε τις 32 εβδομάδες οπωσδήποτε.οποτε μετά θέλει πολύ κουράγιο μεθοδικότητα και πιστεύει θα τα καταφέρουμε!ο μπεμπακος είναι 412 γρ. και καλά!τώρα πάμε για β επιπέδου την Τρίτη και συνεχίζουμε!αυτά!!

  • Μου αρέσει 7

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 said:

@Basiliki92 καλημέρα!Πήγα κορίτσι μου και τα δεδομένα έχουν ως εξής!Ο τράχηλος πήρε τα πάνω του από τον πεσσο την ξάπλα και τα χάπια.ειναι ξανά πάνω από 2 εκατοστά αλλά μου λέει εμείς συνεχίζουμε σαν να είναι 1,5 ακόμα .ξάπλα μπάνιο τουαλέτα φαι.για την περίδεση μου είπε ότι είναι επικίνδυνη γιατί αν συμβεί το δυσάρεστο του να σπάσουν τα νερά νωρίς θα πρέπει να κοψουμε τα ράμματα και να τραυματιστεί η περιοχή ενώ ο πεσσος απλά βγαίνει.οποτε συνεχίζουμε με τον πεσσο την προγεστερόνη τα τοκολυτικα και την ξάπλα.απλα μου είπε το πραγματικα δύσκολο κομμάτι είναι από την 24η βδομάδα και μετά που το μωρό παίρνει αρκετό πια βάρος.και θέλει να φτάσουμε τις 32 εβδομάδες οπωσδήποτε.οποτε μετά θέλει πολύ κουράγιο μεθοδικότητα και πιστεύει θα τα καταφέρουμε!ο μπεμπακος είναι 412 γρ. και καλά!τώρα πάμε για β επιπέδου την Τρίτη και συνεχίζουμε!αυτά!!

Καλημέρα κορίτσι μου.. Όλα καλά θα πάνε με επιμονή και υπομονή.. Και το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει στο έπακρο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Όλα καλά θα πάνε με επιμονή και υπομονή.. Και το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει στο έπακρο!! 

Και για μένα και για όλες να πάνε καλά!δεν θέλω περάσει καμία άλλη αυτό το ψυχικό μαρτύριο..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

@Basiliki92 καλημέρα!Πήγα κορίτσι μου και τα δεδομένα έχουν ως εξής!Ο τράχηλος πήρε τα πάνω του από τον πεσσο την ξάπλα και τα χάπια.ειναι ξανά πάνω από 2 εκατοστά αλλά μου λέει εμείς συνεχίζουμε σαν να είναι 1,5 ακόμα .ξάπλα μπάνιο τουαλέτα φαι.για την περίδεση μου είπε ότι είναι επικίνδυνη γιατί αν συμβεί το δυσάρεστο του να σπάσουν τα νερά νωρίς θα πρέπει να κοψουμε τα ράμματα και να τραυματιστεί η περιοχή ενώ ο πεσσος απλά βγαίνει.οποτε συνεχίζουμε με τον πεσσο την προγεστερόνη τα τοκολυτικα και την ξάπλα.απλα μου είπε το πραγματικα δύσκολο κομμάτι είναι από την 24η βδομάδα και μετά που το μωρό παίρνει αρκετό πια βάρος.και θέλει να φτάσουμε τις 32 εβδομάδες οπωσδήποτε.οποτε μετά θέλει πολύ κουράγιο μεθοδικότητα και πιστεύει θα τα καταφέρουμε!ο μπεμπακος είναι 412 γρ. και καλά!τώρα πάμε για β επιπέδου την Τρίτη και συνεχίζουμε!αυτά!!

@Pepi88 μπράβο κορίτσι μου σιγά σιγά με υπομονή θα τα καταφέρεις είμαι σίγουρη!!!Μπράβο κ στο αντράκι σου παρόλα αυτά που περνάς αυτός αναπτύσσεται κανονικά αυτό να σκέφτεσαι και να πέρνεις δύναμη!!!

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Basiliki92 είπε:

@Pepi88 μπράβο κορίτσι μου σιγά σιγά με υπομονή θα τα καταφέρεις είμαι σίγουρη!!!Μπράβο κ στο αντράκι σου παρόλα αυτά που περνάς αυτός αναπτύσσεται κανονικά αυτό να σκέφτεσαι και να πέρνεις δύναμη!!!

Ναι η ψυχούλα μου!!άντε όλα να πάνε καλά !!!

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pepi88 είπε:

@Basiliki92 καλημέρα!Πήγα κορίτσι μου και τα δεδομένα έχουν ως εξής!Ο τράχηλος πήρε τα πάνω του από τον πεσσο την ξάπλα και τα χάπια.ειναι ξανά πάνω από 2 εκατοστά αλλά μου λέει εμείς συνεχίζουμε σαν να είναι 1,5 ακόμα .ξάπλα μπάνιο τουαλέτα φαι.για την περίδεση μου είπε ότι είναι επικίνδυνη γιατί αν συμβεί το δυσάρεστο του να σπάσουν τα νερά νωρίς θα πρέπει να κοψουμε τα ράμματα και να τραυματιστεί η περιοχή ενώ ο πεσσος απλά βγαίνει.οποτε συνεχίζουμε με τον πεσσο την προγεστερόνη τα τοκολυτικα και την ξάπλα.απλα μου είπε το πραγματικα δύσκολο κομμάτι είναι από την 24η βδομάδα και μετά που το μωρό παίρνει αρκετό πια βάρος.και θέλει να φτάσουμε τις 32 εβδομάδες οπωσδήποτε.οποτε μετά θέλει πολύ κουράγιο μεθοδικότητα και πιστεύει θα τα καταφέρουμε!ο μπεμπακος είναι 412 γρ. και καλά!τώρα πάμε για β επιπέδου την Τρίτη και συνεχίζουμε!αυτά!!

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Θα τα καταφέρεις, εισαι πολύ δυνατή. Έχεις καταφέρει ήδη τόσα, μην το βάζεις κάτω. Αφού πρέπει να είσαι ξάπλα, θα είσαι.. Και με διάβασμα, ύπνο, ταινίες, καλο φαγακι και παρακολούθηση θα περάσει ο καιρός και θα κρατάς στα χέρια σου το λουκουμακι σου.. Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια, φιλια σε όλα τα κορίτσια!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

@Basiliki92 καλημέρα!Πήγα κορίτσι μου και τα δεδομένα έχουν ως εξής!Ο τράχηλος πήρε τα πάνω του από τον πεσσο την ξάπλα και τα χάπια.ειναι ξανά πάνω από 2 εκατοστά αλλά μου λέει εμείς συνεχίζουμε σαν να είναι 1,5 ακόμα .ξάπλα μπάνιο τουαλέτα φαι.για την περίδεση μου είπε ότι είναι επικίνδυνη γιατί αν συμβεί το δυσάρεστο του να σπάσουν τα νερά νωρίς θα πρέπει να κοψουμε τα ράμματα και να τραυματιστεί η περιοχή ενώ ο πεσσος απλά βγαίνει.οποτε συνεχίζουμε με τον πεσσο την προγεστερόνη τα τοκολυτικα και την ξάπλα.απλα μου είπε το πραγματικα δύσκολο κομμάτι είναι από την 24η βδομάδα και μετά που το μωρό παίρνει αρκετό πια βάρος.και θέλει να φτάσουμε τις 32 εβδομάδες οπωσδήποτε.οποτε μετά θέλει πολύ κουράγιο μεθοδικότητα και πιστεύει θα τα καταφέρουμε!ο μπεμπακος είναι 412 γρ. και καλά!τώρα πάμε για β επιπέδου την Τρίτη και συνεχίζουμε!αυτά!!

Πέπη μου, όλα καλά θα πάνε!!! Κάτσε άραξε, ξεκουράσου, δες ταινίες και θα περάσει ο καιρός...μετά θα τρεχουμε και δε θα φτάνουμε!! Ζήσε τις στιγμές αυτές και μην αγχώνεσαι!! Σε λίγους μήνες θα κρατάς το κουκλάκι σου και θα τα ξεχάσεις όλα!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Pepi88καλημέρα! Δεν φαντάζεσαι πόσο χάρηκα με τα νέα σου. Δεν ήξερα ότι ο τράχηλος μπορεί να ξαναμακρυνει. Ηρεμία και ξεκούραση λοιπόν και θα τα καταφέρετε! Κ εγώ το χα σίγουρο το προωρακι κ βάζαμε στόχο από βδομάδα σε βδομάδα κ τελικά φτάσαμε μέχρι τέλους. Όλα καλά θα πάνε, το πιστεύω κ το εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου. 

@valentina23 κορίτσι μου τι ανακουφιστικα κ χαρούμενα κ τα δικά σου νέα! Όλα τέλεια με το μωράκι και σου έμειναν κ τα γλυκά αναμνηστικά :x

Εγώ έχω γιατρό 5 Νοέμβρη και τότε θα μου κλείσει κ τη Β επιπέδου, λογικά για 10 Νοέμβρη. 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

@Rina-Katerina @Evoulini24 @vivi.nik. καλημέρα κορίτσια μου! ευχαριστω. Για τα καλά σας λόγια και όλα τα κορίτσια φυσικά!αυτή η εγκυμοσύνη είναι αγώνας και κατακτάμε βδομάδα την βδομάδα!έναν στοχο την φορά!κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και ελπίζω να τα καταφέρουμε!!ένα γλυκό φιλί σε όλες!!

  • Μου αρέσει 6

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανουλες! Μόλις έκλεισα και εγώ ραντεβού για τη Β επιπέδου στις 12/11.. Οι περισσότερες την 8δια εβδομάδα έχουμε.. Εύχομαι να έχουμε όλες τα καλύτερα αποτελέσματα.. Να περάσει και αυτό και μετά βουρ για ψώνια  :x 19+4 σήμερα 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα μανουλες! Μόλις έκλεισα και εγώ ραντεβού για τη Β επιπέδου στις 12/11.. Οι περισσότερες την 8δια εβδομάδα έχουμε.. Εύχομαι να έχουμε όλες τα καλύτερα αποτελέσματα.. Να περάσει και αυτό και μετά βουρ για ψώνια  :x 19+4 σήμερα 

@giwta_86Καλημέρα και εγώ 19+4 :) Εγώ έχω κλείσει 19/11 και περιμένω πως κ πως ...αγόρι η κορίτσι εσύ?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 said:

@giwta_86Καλημέρα και εγώ 19+4 :) Εγώ έχω κλείσει 19/11 και περιμένω πως κ πως ...αγόρι η κορίτσι εσύ?

Αγοράκι Βασιλική μου.. Και προς το παρόν είναι πολύ ησυχο.. Δε τον καταλαβαίνω τόσο πολύ όσο περιγράφουν άλλες κοπέλες.. Αλλα προχθές το ένοιωσε πρώτη φορα και ο μπαμπάς μας..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Αγοράκι Βασιλική μου.. Και προς το παρόν είναι πολύ ησυχο.. Δε τον καταλαβαίνω τόσο πολύ όσο περιγράφουν άλλες κοπέλες.. Αλλα προχθές το ένοιωσε πρώτη φορα και ο μπαμπάς μας..

@giwta_86Εμένα μόνο το βράδυ ξεπροβάλει μετά τις 12 άσε έχω αρχίσει και ανησυχώ :razz: αλλά και πάλι βάζω το χέρι μου και την καταλαβαίνω ότι κινείται και κάποιες φορές πετάγεται η κοιλιά ποτέ από την μια ποτέ από την άλλη... έχω πρόσθιο πλακούντα..


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 said:

@giwta_86Εμένα μόνο το βράδυ ξεπροβάλει μετά τις 12 άσε έχω αρχίσει και ανησυχώ :razz: αλλά και πάλι βάζω το χέρι μου και την καταλαβαίνω ότι κινείται και κάποιες φορές πετάγεται η κοιλιά ποτέ από την μια ποτέ από την άλλη... έχω πρόσθιο πλακούντα..

Ξενυχτο η δικιά σου χάχα.. Εγώ ελαφρά χτυπηματακια νοιώθω μονο... Και κυρίως όταν ξαπλώνω.. Ελπίζω με το καιρό να γίνουν πιο έντονα.. Είναι μια μικρή επιβεβαίωση για εμάς ότι είναι καλά εκεί μέσα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...