Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Κορίτσια μου είναι κάποια που θα κάνει καμπύλη σακχάρου ? Αν ναι σε ποια βδομάδα θα την κάνετε ?. εγώ θα την κάνω 23 και 1. Νωρίς μου φαίνεται και γι' αυτό ρωτώ. 

Εμένα μ έχει βάλει ήδη να μετράω 2 φορές τη βδομάδα με το μηχάνημα που έχω σπίτι. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έκανα επίσης τακτικές μετρήσεις μόνη μου στο σπίτι κ την γλίτωσα την καμπύλη σακχάρου. Δικαιούμαστε μηχάνημα δωρεάν να ξέρετε λόγω κύησης κ κάποια ανταλλακτικά ανά μήνα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Κι εγώ έχω αύριο ραντεβού..θα τον ρωτήσω για την καμπύλη! Του είχα πει να την κάνω νωρίτερα αλλά δε με άφησε γιατί δεν έβλεπε κάτι ανησυχητικό στις εξετάσεις μου...

Σε ποια εβδομάδα έκανες περίδεση; Σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!! Να σου ζήσει το μωράκι σου!!

Νομίζω πως γίνεται 24η με 28η εβδομάδα!

Πέπη μου, κράτα γερά!! Είσαι πολύ δυνατή!! Εύχομαι να μη σε πιάσει άλλος πόνος!! Κι από εδω και πέρα να είναι όλα πιο εύκολα για εσένα!!

Σ ευχαριστω πολύ !εκανα περιδεση 20 εβδομάδων .τοτε είδαμε το πρόβλημα .ειχε πάει ο τράχηλος στο 0,8.ευτυχως τ πρόλαβαμε.να τους λέτε κορίτσια ν σας κοιτάνε πάντα τν τράχηλο γιατί κάποιοι το αμελούν κ περιμένουν τη β επιπέδου γ ν τ κάνουν 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Σ ευχαριστω πολύ !εκανα περιδεση 20 εβδομάδων .τοτε είδαμε το πρόβλημα .ειχε πάει ο τράχηλος στο 0,8.ευτυχως τ πρόλαβαμε.να τους λέτε κορίτσια ν σας κοιτάνε πάντα τν τράχηλο γιατί κάποιοι το αμελούν κ περιμένουν τη β επιπέδου γ ν τ κάνουν 

Και εγώ έβαλα πεσσο δαχτυλίδι πριν τρεις βδομάδες αλλα από τότε έχω πολλές επιπλοκές τρεις την ώρα στο νοσοκομείο.εχω και ινομιωμα 6,5 εκατοστά και με έχει αποτελείωσει από πόνους και συσπάσεις..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Σ ευχαριστω πολύ !εκανα περιδεση 20 εβδομάδων .τοτε είδαμε το πρόβλημα .ειχε πάει ο τράχηλος στο 0,8.ευτυχως τ πρόλαβαμε.να τους λέτε κορίτσια ν σας κοιτάνε πάντα τν τράχηλο γιατί κάποιοι το αμελούν κ περιμένουν τη β επιπέδου γ ν τ κάνουν 

Εμένα στη Β επιπέδου ήταν οριακά φυσιολογικος 25 χιλιοστά..γι αυτό ανησυχώ λίγο! Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου οπότε θα με ξαναμετρησει!

Just now, Pepi88 είπε:

Και εγώ έβαλα πεσσο δαχτυλίδι πριν τρεις βδομάδες αλλα από τότε έχω πολλές επιπλοκές τρεις την ώρα στο νοσοκομείο.εχω και ινομιωμα 6,5 εκατοστά και με έχει αποτελείωσει από πόνους και συσπάσεις..

Εσένα ο τράχηλος πόσο είναι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Και εγώ έβαλα πεσσο δαχτυλίδι πριν τρεις βδομάδες αλλα από τότε έχω πολλές επιπλοκές τρεις την ώρα στο νοσοκομείο.εχω και ινομιωμα 6,5 εκατοστά και με έχει αποτελείωσει από πόνους και συσπάσεις..

Υπομονή κορίτσι μου .για τ ινομιωμα τι μπορείς ν κανείς ;;πρέπει ν είσαι ξάπλα συνέχεια τώρα λογικά .

Just now, Evoulini24 είπε:

Εμένα στη Β επιπέδου ήταν οριακά φυσιολογικος 25 χιλιοστά..γι αυτό ανησυχώ λίγο! Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου οπότε θα με ξαναμετρησει!

Εσένα ο τράχηλος πόσο είναι τώρα;

Ενταξει αν σ παρακολουθεί συχνά μν αγχώνεσαι .απλα ισως χρειαστεί ν προσέξεις λ εσυ λίγο παραπάνω !!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pennymav είπε:

Υπομονή κορίτσι μου .για τ ινομιωμα τι μπορείς ν κανείς ;;πρέπει ν είσαι ξάπλα συνέχεια τώρα λογικά .

Ενταξει αν σ παρακολουθεί συχνά μν αγχώνεσαι .απλα ισως χρειαστεί ν προσέξεις λ εσυ λίγο παραπάνω !!

Ναι έκανα κι εγώ τις βλακείες μου.. θέλει προσοχή όμως!! Σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2020 at 8:21 PM, Pepi88 said:

Γεια σας αγαπημένες μου!είπα να κάνω ένα update..τα πράγματα γινανε  ακόμα χειρότερα μετά την β επιπέδου.με έπιασε ενας πόνος κάτω χαμηλά στην κοιλιά στην αρχή υποφερτός.μιλουσα με τον γιατρό μου και περίμενα την εξέλιξη που τελικά ήταν μια φρίκη..φριχτοι πόνοι στην κοιλιά τα χαράματα που με δίπλωναν στα δύο ..φύγαμε γρήγορα για το νοσοκομείο της Καβάλας όπου νοσηλεύτηκα δύο μέρες και απλά με βασάνιζαν χωρίς να βγάζουν άκρη..μιλάω με τον γιατρό μου λέει είναι το ινομιωμα..υπογράφω φεύγω σπίτι ξεκινάω δυνατά παυσίπονα και είμαι σε επικοινωνία με τον γιατρό .δεν με πιάνουν τα παυσίπονα και είχα κλείσει ήδη τρεις μέρες με φριχτους πόνους.και ξαφνικά αρχίζουν και συσπάσεις . τρόμος.μου λέει ο γιατρός μου έλα όπως είσαι Παπαγεωργίου για εισαγωγή.μου έκαναν εισαγωγή πέρασα δύο απίστευτα επώδυνα 24ωρα ακόμα που εκλαιγα και έλεγα θα πεθάνω και δεν με έπιαναν ούτε τα ενδοφλέβια παυσίπονα ούτε οι ενέσεις ούτε τα χάπια.τελικα χθες τα χαράματα έγινε ένα θαύμα και άρχισε να υποχωρεί ο πόνος..σήμερα είχα και λίγο καφέ ..είμαι μέσα για παρακολούθηση με όρους φάρμακα αντιβιοτικά κλπ κλπ..δεν ξέρω τι θα γίνει δεν ξέρω πότε θα βγω ..κάνω κουράγιο και υπομονή ..είστε τυχερές που είστε σπίτι σας υγιείς και με τους ανθρώπους που αγαπάτε!!τα φιλιά μου και την αγάπη μου!!

Κορίτσι μου εύχομαι τς χειρότερα να πέρασαν.. Και από εδώ και πέρα να είναι πιο ομαλά τα πράγματα.. Κάθε μέρα που περνάει είναι νίκη για σένα!! Τα περαστικά μου και μια ζεστή αγκαλιά!! 

Καλησπέρα κορίτσια μου!!Μόλις τελειώσαμε με τιςτεχνικες εργασίες και καθαριότητες του σπιτιού..στρωσαμε κιόλας.. Καλό χειμώνα να έχουμε!! Αν και έκανα ελάχιστα πράγματα νοιώθω πολύ κουρασμένη, συν το θέμα που έχω με την μέση σου.. Προσπαθώ Να μην παίρνω ούτε ντεπον γιατί μια φορά που είχα πάρει δεν ένοιωθα το μπέμπη για πολλές ώρες.. Έφτασε και μένα η εβδομάδα για την εξέταση, την Πέμπτη έχω τη Β επιπέδου, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω το ίδιο άγχος με την αυχενικη, ελπίζω και εύχομαι να είναι όλα καλά.. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι τς χειρότερα να πέρασαν.. Και από εδώ και πέρα να είναι πιο ομαλά τα πράγματα.. Κάθε μέρα που περνάει είναι νίκη για σένα!! Τα περαστικά μου και μια ζεστή αγκαλιά!! 

Καλησπέρα κορίτσια μου!!Μόλις τελειώσαμε με τιςτεχνικες εργασίες και καθαριότητες του σπιτιού..στρωσαμε κιόλας.. Καλό χειμώνα να έχουμε!! Αν και έκανα ελάχιστα πράγματα νοιώθω πολύ κουρασμένη, συν το θέμα που έχω με την μέση σου.. Προσπαθώ Να μην παίρνω ούτε ντεπον γιατί μια φορά που είχα πάρει δεν ένοιωθα το μπέμπη για πολλές ώρες.. Έφτασε και μένα η εβδομάδα για την εξέταση, την Πέμπτη έχω τη Β επιπέδου, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω το ίδιο άγχος με την αυχενικη, ελπίζω και εύχομαι να είναι όλα καλά.. 

Κοριτσάκι μου τι ωραία χουχουλιαρικα που θα στε τώρα! Και ειδικά στη φάση της εγκυμοσυνης τη φωλιτσα την εχουμε ακόμα μεγαλύτερη ανάγκη! Να τον απολαυσετε τον φετινό χειμώνα, θα ναι μοναδικός! Κ εμείς θα στρωσουμε το σαβ κο και ανυπομονώ, αν κ θα κουραστούμε! Β επιπέδου εμενα τελικά με πήγε για την οαραλλη βδομάδα! Εύχομαι να χετε τέλεια αποτελέσματα κ να απολαύσεις υπέρηχο!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα σήμερα εξετάσεις αίματος και το σάκχαρο νηστείας βγήκε ανεβασμένο 108 και με στέλνει να κάνω καμπύλη σακχάρου  μεθαύριο μπαίνω στην 21η αγχώθηκα λίγο!


T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manenious είπε:

Καλησπέρα έκανα σήμερα εξετάσεις αίματος και το σάκχαρο νηστείας βγήκε ανεβασμένο 108 και με στέλνει να κάνω καμπύλη σακχάρου  μεθαύριο μπαίνω στην 21η αγχώθηκα λίγο!

Μην αγχώνεσαι, είναι κάτι που ρυθμίζεται με σωστή διατροφή.ειχες ποτέ θέμα με το ζάχαρο ή έχεις κανείς στην οικογένειά σου?


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Popaki2011 είπε:

Μην αγχώνεσαι, είναι κάτι που ρυθμίζεται με σωστή διατροφή.ειχες ποτέ θέμα με το ζάχαρο ή έχεις κανείς στην οικογένειά σου?

Έχει ο πατέρας μου η γιαγιά μου είχε παίζει κληρονομικότητα; Εγω δεν είχα ποτέ 


T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manenious είπε:

Έχει ο πατέρας μου η γιαγιά μου είχε παίζει κληρονομικότητα; Εγω δεν είχα ποτέ 

Ναι παίζει να είναι και κληρονομικό. Αυτό βέβαια θα φανεί αφού γεννήσεις,γιατί μπορεί απλά να είναι απ την εγκυμοσύνη και μόνο.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Ναι παίζει να είναι και κληρονομικό. Αυτό βέβαια θα φανεί αφού γεννήσεις,γιατί μπορεί απλά να είναι απ την εγκυμοσύνη και μόνο.

Ευχαριστω πολύ λογικα της εγκυμοσύνης είναι! 


T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα την επαναληπτική β επιπεδου το μωρο μου είναι καλα  Τραχηλο όχι και τόσο μέσα σε 2 ευδομαδες από 2.7 πήγε 1.4 αύριο μπαίνω μέσα για περιδεση τραχήλου και δαχτυλίδι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια έκανα την επαναληπτική β επιπεδου το μωρο μου είναι καλα  Τραχηλο όχι και τόσο μέσα σε 2 ευδομαδες από 2.7 πήγε 1.4 αύριο μπαίνω μέσα για περιδεση τραχήλου και δαχτυλίδι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά

Κοριτσακι μου χαίρομαι που ειναι μια χαρα το μωρακι. Οσο για την περιδεση θα την κανεις για να πανε ολα καλα, για αυτο οπλισου με δύναμη και υπομονη! Προσεχε τον εαυτο σου κ πολλη ξεκούραση. Απο εμενα μια αγκαλια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...