Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Τι είναι καταστολή με averkap? Για τεχνητό κύκλο? Βγαίνουν περισσότερα ωάρια? Πωπώ κι εμένα μου φάνηκαν παρά πολλές!

      Κανεις πρώτα καταστολή και μετά διέγερση. Είναι διαφορετικό πρωτόκολλο. Σε εμένα βγήκαν περισσότερα. Οι 300 μονάδες σε προηγούμενα πρωτόκολλα δεν μου έφταναν. Και εμένα πολλές μου φαίνονται αλλά τόσες χρειάζεται ο οργανισμός μου για να βγάλει πολλά και ποιοτικά. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, vivi.nik. είπε:

@Evoulini24 αυτό το καροτσι είχαμε στο γιο μου κ δυστυχώς δεν μείναμε ευχαριστημένοι. Ήταν όντως πολύ άνετο στο χειρισμό κ ελαφρύ, εύκολο στο άνοιγμα κλείσιμο κ είχε το θετικό ότι ήταν διπλής φοράς, οπότε όταν ήταν μικρούλης τον βλέπαμε. Όμως στα 2 χρόνια μας έσπασε το ένα απ τα δυο μέταλλα κάτω! Αυτά που στηρίζουν το καρότσι. Ετσι στα καλά καθούμενα. Κ το ίδιο ακριβώς έπαθε κ των φίλων μας που το πήραν 1 χρόνο μετά, οπότε δνε το θεωρώ τυχαίο. Το 3 σε 1 συμφωνώ δεν αξίζει. Κ εμείς καρότσι είχαμε πάρει. Κάθισμα μας είχαν δώσει ένα της chicco το οποίο με το ζόρι κρατήσαμε για 1 χρόνο, μιας κ ο μικρός έκλαιγε πολύ στα ταξίδια μετά από ένα 20λεπτο το πολύ. Κ τελικά όταν αλλάξαμε καθίσματα κι καταλάβαμε ότι αυτό έφταιγε. Μετά έριχνε τέλειους ύπνους, του ήταν πολύ πιο άνετο, κ τωρα έχει τρέλα με τα ταξίδια. Ακούει μουσική, χαζεύει... Δνε διαμαρτυρεται ποτέ. 

Δείτε το joie stages λοιπόν. Είναι από 0 έως 7 ετών. Και μπορείτε να έχετε το παιδί ανάποδα έως κ 4 ετών! Που είναι το πιο ασφαλές. Τσεκαραμε μέχρι κ crash tests,οταν Το ψαχναμε με τον άντρα μου. Κ είχε την καλύτερη σχέση ποιότητας τιμής. Το ίδιο θα πάρουμε κ τωρα για τον μικρό. 

 

Για κάθισμα αυτοκινήτου λέγαμε αυτό: Κάθισμα αυτοκινήτου 0-36 κιλά isofix Joie Every Stage FX Coal !! Διάβασα τα καλύτερα σε σχόλια κλπ..το ίδιο λέμε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Καρότσι τι προτείνεις???το είδα το κάθισμα αυτοκινήτου.αλλα έχω μια απορία.το μωρό απ το μαιευτήριο το παίρνεις μόνο με το αυγό, αλλιώς δεν σου επιτρέπουν να φύγεις.αυτο το κάθισμα δεν είναι αυγό,και δεν μπορείς να το μεταφέρεις για να βάλεις μέσα το μωρό και να φύγεις.

Αυτό το σκέφτομαι κ εγώ που λες, μάλλον θα χρησιμοποιήσουμε αυτό το παλαιό που είχαμε της chicco για την 1η του μεταφορά και μετά θα το αλλάξουμε κατευθειαν. Θεωρώ κρίμα να πάρουμε κάτι για το μαιευτήριο κ μόνο. Για καρότσι δεν έχω καταλήξει ακόμα, αλλά σίγουρα θα προτίμησω να είναι γερή κατασκευή κι ας μην είναι πούπουλο. Θα ψάξω να βρω 1,2 που κοιτούσα να σας τα στείλω. 

5 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Ειχατε εγγύηση;; Σας το έφτιαξαν;;

Οχι, η εγγύηση νομίζω ήταν για ένα χρόνο. Συνήθως οι βλάβες προκύπτουν αμέσως μετά! Δεν ξέρω καν αν θα φτιάχνουν πάντως. Απλώς ο μικρός ήταν έτσι κι αλλιώς σε ηλικία που λίγο πολύ θα κόβαμε το καρότσι, οπότε μικρό το κακό. Αλλά είχαμε δώσει τόσα λεφτά με σκοπό να μας μείνει κ για δεύτερο παιδί. Οι φίλοι μας είχαν πάρει κ το trilogy. Είχαν δώσει ακόμη περισσότερα. Γενικά απ ότι φαίνεται τα ιταλικά δίνουν έμφαση στο design κ όχι στην αντοχή. 

4 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Για κάθισμα αυτοκινήτου λέγαμε αυτό: Κάθισμα αυτοκινήτου 0-36 κιλά isofix Joie Every Stage FX Coal !! Διάβασα τα καλύτερα σε σχόλια κλπ..το ίδιο λέμε;;

Το ίδιο πρέπει να λέμε! Joie stages 0-36 σε χρώμα pavement έχουμε εμείς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Γεια σας αγαπημένες μου!είπα να κάνω ένα update..τα πράγματα γινανε  ακόμα χειρότερα μετά την β επιπέδου.με έπιασε ενας πόνος κάτω χαμηλά στην κοιλιά στην αρχή υποφερτός.μιλουσα με τον γιατρό μου και περίμενα την εξέλιξη που τελικά ήταν μια φρίκη..φριχτοι πόνοι στην κοιλιά τα χαράματα που με δίπλωναν στα δύο ..φύγαμε γρήγορα για το νοσοκομείο της Καβάλας όπου νοσηλεύτηκα δύο μέρες και απλά με βασάνιζαν χωρίς να βγάζουν άκρη..μιλάω με τον γιατρό μου λέει είναι το ινομιωμα..υπογράφω φεύγω σπίτι ξεκινάω δυνατά παυσίπονα και είμαι σε επικοινωνία με τον γιατρό .δεν με πιάνουν τα παυσίπονα και είχα κλείσει ήδη τρεις μέρες με φριχτους πόνους.και ξαφνικά αρχίζουν και συσπάσεις . τρόμος.μου λέει ο γιατρός μου έλα όπως είσαι Παπαγεωργίου για εισαγωγή.μου έκαναν εισαγωγή πέρασα δύο απίστευτα επώδυνα 24ωρα ακόμα που εκλαιγα και έλεγα θα πεθάνω και δεν με έπιαναν ούτε τα ενδοφλέβια παυσίπονα ούτε οι ενέσεις ούτε τα χάπια.τελικα χθες τα χαράματα έγινε ένα θαύμα και άρχισε να υποχωρεί ο πόνος..σήμερα είχα και λίγο καφέ ..είμαι μέσα για παρακολούθηση με όρους φάρμακα αντιβιοτικά κλπ κλπ..δεν ξέρω τι θα γίνει δεν ξέρω πότε θα βγω ..κάνω κουράγιο και υπομονή ..είστε τυχερές που είστε σπίτι σας υγιείς και με τους ανθρώπους που αγαπάτε!!τα φιλιά μου και την αγάπη μου!!

Πεπη κοριτσάκι μου δεν ξέρεις πόσο στενοχωριεμαι με όλα αυτά που περνάς... Η Παναγίτσα  μαζί σας γλυκιά μου. Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου που όλες ευχόμαστε να είναι καλά. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Γεια σας αγαπημένες μου!είπα να κάνω ένα update..τα πράγματα γινανε  ακόμα χειρότερα μετά την β επιπέδου.με έπιασε ενας πόνος κάτω χαμηλά στην κοιλιά στην αρχή υποφερτός.μιλουσα με τον γιατρό μου και περίμενα την εξέλιξη που τελικά ήταν μια φρίκη..φριχτοι πόνοι στην κοιλιά τα χαράματα που με δίπλωναν στα δύο ..φύγαμε γρήγορα για το νοσοκομείο της Καβάλας όπου νοσηλεύτηκα δύο μέρες και απλά με βασάνιζαν χωρίς να βγάζουν άκρη..μιλάω με τον γιατρό μου λέει είναι το ινομιωμα..υπογράφω φεύγω σπίτι ξεκινάω δυνατά παυσίπονα και είμαι σε επικοινωνία με τον γιατρό .δεν με πιάνουν τα παυσίπονα και είχα κλείσει ήδη τρεις μέρες με φριχτους πόνους.και ξαφνικά αρχίζουν και συσπάσεις . τρόμος.μου λέει ο γιατρός μου έλα όπως είσαι Παπαγεωργίου για εισαγωγή.μου έκαναν εισαγωγή πέρασα δύο απίστευτα επώδυνα 24ωρα ακόμα που εκλαιγα και έλεγα θα πεθάνω και δεν με έπιαναν ούτε τα ενδοφλέβια παυσίπονα ούτε οι ενέσεις ούτε τα χάπια.τελικα χθες τα χαράματα έγινε ένα θαύμα και άρχισε να υποχωρεί ο πόνος..σήμερα είχα και λίγο καφέ ..είμαι μέσα για παρακολούθηση με όρους φάρμακα αντιβιοτικά κλπ κλπ..δεν ξέρω τι θα γίνει δεν ξέρω πότε θα βγω ..κάνω κουράγιο και υπομονή ..είστε τυχερές που είστε σπίτι σας υγιείς και με τους ανθρώπους που αγαπάτε!!τα φιλιά μου και την αγάπη μου!!

Όλα να πάνε καλά! Βάστα γερά βρε κορίτσι!


T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου, νομίζω πως έχω αρχίσει να νιώθω κι εγώ 2-3 συσπάσεις την ημέρα...δεν έχω καθόλου  πόνο, απλώς σκληραίνει η μήτρα! Είναι φυσιολογικό; Στις πόσες συσπάσεις ημερησίως πρέπει να ανησυχούμε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, νομίζω πως έχω αρχίσει να νιώθω κι εγώ 2-3 συσπάσεις την ημέρα...δεν έχω καθόλου  πόνο, απλώς σκληραίνει η μήτρα! Είναι φυσιολογικό; Στις πόσες συσπάσεις ημερησίως πρέπει να ανησυχούμε;

Η γιατρός μου είχε πει μέχρι 4 τη μερα για το μήνα που είμαστε είναι φυσιολογικό. Όχι παραπάνω. Ανάφερε το κ στο γιατρό σου, όταν πας. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις συσπάσεις ρε κορίτσια ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι.. :confused:Σαν πόνοι περιόδου;; 

Κοριτσια άσχετο αλλά πείτε γνώμες.. Θα μας ανοίξουν τα Χριστούγεννα ή θα μας πάνε έτσι σερί όλο το χειμώνα...;;; κάτι άκουσα ότι θ ανοίξουν 15 μέρες για Χριστούγεννα και μετά πάλι κλείσιμο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Αυτές τις συσπάσεις ρε κορίτσια ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι.. :confused:Σαν πόνοι περιόδου;; 

Κοριτσια άσχετο αλλά πείτε γνώμες.. Θα μας ανοίξουν τα Χριστούγεννα ή θα μας πάνε έτσι σερί όλο το χειμώνα...;;; κάτι άκουσα ότι θ ανοίξουν 15 μέρες για Χριστούγεννα και μετά πάλι κλείσιμο... 

Εγώ δεν έχω πόνους περιόδου..μόνο πετρώνει η κοιλιά! Ελπίζω να ανοίξουν γιατί δε θέλω να τα πάρω όλα από το ίντερνετ χωρίς να τα δω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Αυτές τις συσπάσεις ρε κορίτσια ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι.. :confused:Σαν πόνοι περιόδου;; 

Κοριτσια άσχετο αλλά πείτε γνώμες.. Θα μας ανοίξουν τα Χριστούγεννα ή θα μας πάνε έτσι σερί όλο το χειμώνα...;;; κάτι άκουσα ότι θ ανοίξουν 15 μέρες για Χριστούγεννα και μετά πάλι κλείσιμο... 

@valentina23 θα ανοίξουν σίγουρα 15 μέρες τα Χριστούγεννα και μετά μέσα πάλι... θα γεννήσουμε με καραντίνα σίγουρα....

  • Λυπημένη/-ος 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

Αυτές τις συσπάσεις ρε κορίτσια ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι.. :confused:Σαν πόνοι περιόδου;; 

Κοριτσια άσχετο αλλά πείτε γνώμες.. Θα μας ανοίξουν τα Χριστούγεννα ή θα μας πάνε έτσι σερί όλο το χειμώνα...;;; κάτι άκουσα ότι θ ανοίξουν 15 μέρες για Χριστούγεννα και μετά πάλι κλείσιμο... 

Τυχερή εσύ, αν τις νιώσεις θα το καταλάβεις, να είσαι σίγουρη! Πετρωνει όλη η μήτρα, σαν κραμπα σκέψου! 

Κ εγώ πιστεύω για Χριστούγεννα θα ανοιξουν τα μαγαζιά. Κάθε φορά γνώμονας είναι η οικονομία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Τυχερή εσύ, αν τις νιώσεις θα το καταλάβεις, να είσαι σίγουρη! Πετρωνει όλη η μήτρα, σαν κραμπα σκέψου! 

Κ εγώ πιστεύω για Χριστούγεννα θα ανοιξουν τα μαγαζιά. Κάθε φορά γνώμονας είναι η οικονομία. 

Έχεις κι εσύ συσπάσεις; Πόσες περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Έχεις κι εσύ συσπάσεις; Πόσες περίπου;

Εγω εχω πολλλλλλεεεεεςςςςς!! Τοσες που είμαι συνέχεια ξαπλα.. Κ πινω κ 2 ταμπλετες μαγνησιο κ 3 ουτρο τη μερα.. Απλα καποιες μερες ειναι λιγοτερες, καποιες μερες ειναι συχνες και γενικα εχω πονακια κ πετρωνει η κοιλια μου τοτε. Αλλα κ στο πρωτο μου παιδι έτσι ειχα καθε μερα κ αρκετες. Εν τέλει γεννησα στις 38 βδομάδες φυσιολογικα σε χρονο dt. Δεν ξερω κατα ποσο σχετιστηκαν με την ταχυτητα του τοκετου ή την εβδομαδα που αποφάσισε το μωρο να ερθει. Απλα πιστευω οτι κ τωρα θα γινει το ιδιο, μουα χαχαχα. Λέτε να χουμε καραντινα κ να παω παλι με τα βαλιτσακια μου αλλα αυτη τη φορα μονη;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...