Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta είπε:

Κοριτσάκια μου γυρισα απο το γιατρό! 

Δοξα το θεό το μωράκι μου είναι καλά,  μεγάλωσε πολυ ειναι 876γρ. Μου είπε ότι ειναι λίγο πάνω από τις μετρήσεις το τρώει ολο το φαγητό του . Μας έκανε επιτέλους την χάρη και είδαμε προσωπάκι ειναι ένας γλύκας μωρε μου ... 

Και τωρα στο θέμα αιμα . ΚΟΥΦΆΘΗΚΑ δεν ειναι αποκόλληση.. ηταν απο τον τράχηλο.. τον οποίο ρίχνει κουτσουλιές ο μπέμπης και τον τραυμάτισε μαλλον και σε συνδυασμό από επαφή και έγινε. Ο τράχηλος είναι 3.5 δεν ειναι κοντος αλλα μου ειπε να προσεχω να τον κρατήσουμε εκει ,οχι βάρος, κούραση τέλος οι επαφές και ενα ουτροτζεσταν .

Με το νέο έτος ξανα πάλι.. 

Και μου έγραψε και την καμπύλη να την κάνω μεχρι τις 28 του μηνα ! 

Μπράβο, κορίτσι μου!! Μια χαρά κι εσένα το μωράκι σου!! Λίγη προσοχή και όλα καλά!! Πάντως ο τράχηλος πρωταγωνιστεί με κάθε τρόπο στις μανουλες Μαρτίου 21 χαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Μπράβο, κορίτσι μου!! Μια χαρά κι εσένα το μωράκι σου!! Λίγη προσοχή και όλα καλά!! Πάντως ο τράχηλος πρωταγωνιστεί με κάθε τρόπο στις μανουλες Μαρτίου 21 χαχαχα

Ξεκάθαρα!!!!! Μπράβο @Aria konsta @basw2

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Πλάκα κάνεις.. Κοίτα τι μπορεί να πάθει κάνεις. Πρώτη φορά το διαβάζω/ ακούω αυτό. Τι να πω, τι δύναμη έχει αυτό το παιδί πια?! Πάντως μην ανησυχείς, από θέμα τραχήλου είσαι πολύ καλά σε σχέση με τις πιο πολλές από μας. Μείωσε λίγο τους ρυθμούς σου και όλα καλά θα πάνε. 

Και εγω δε το έχω ξανα ακούσει ουτε το περίμενα κάτι τέτοιο.. αλλα με αγχωσε στο οτι οσο μεγαλωνει τι θα γίνει δηλαδή; απλα ηταν πολυ κοντά στον τράχηλο το κεφαλάκι του .το είδα και εγω δηλαδή. 

Just now, Evoulini24 είπε:

Μπράβο, κορίτσι μου!! Μια χαρά κι εσένα το μωράκι σου!! Λίγη προσοχή και όλα καλά!! Πάντως ο τράχηλος πρωταγωνιστεί με κάθε τρόπο στις μανουλες Μαρτίου 21 χαχαχα

Πραγματικά χαχαχαχ απίστευτο! 

 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta @basw2 Μπράβο κορίτσια τέλεια νεαα!!!Άρια ο τράχηλος σου είναι πάρα πολύ καλά δεν κατάλαβα όμως γτ σου συνεχίζει τ ουτροτζεσταν και σου έκοψε εντελως τις επαφές εφόσον το αίμα ήταν από κλωτσιά τ μπέμπη? 

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Aria konsta @basw2 Μπράβο κορίτσια τέλεια νεαα!!!Άρια ο τράχηλος σου είναι πάρα πολύ καλά δεν κατάλαβα όμως γτ σου συνεχίζει τ ουτροτζεσταν και σου έκοψε εντελως τις επαφές εφόσον το αίμα ήταν από κλωτσιά τ μπέμπη? 

Πραγματικά δεν κατάλαβα πως συμβαίνει αυτό και βλακεια που δεν ρωτησα περισσότερο. Εκείνη την στιγμή με βόλεψε ισως αυτο που άκουσα αλλα μετα οσο το επεξεργαζομουν κατι δεν με ικανοποιεί. 

Τα ουτροτζεσταν τα παίρνω εξ αρχής και τωρα μου το έχει μειώσει έπαιρνα 3 και μου το έχει αφήσει στο 1 ,ίσως γτ στην πρώτη εγκυμοσύνη ειχα κανει περίδεση και προσπαθεί να τον κρατήσει σε αυτό το σημείο.  Απλα πριν το παθω αυτό μια μερα πριν είχα επαφή οχι έντονη αλλα ειχαμε και καιρο να γίνει.. και μου είπε ότι έκατσε ο συνδυασμός που βαράει ο μπέμπης τον τράχηλο και σε συνδυασμό με την επαφή υπήρχε τραυματισμος.  

Αυτο κατάλαβα και μαλλον για να μη ξανα συμβεί μας έκοψε τις επαφές.  

Εχω τρομερό άγχος με τον τράχηλο πραγματικα.  Ίσως τον παρω αύριο κανα τηλέφωνο να μου τα ξανα πει ένα χεράκι.  Δεν ξερω . Δεν μου ειπε ξαπλα ακινησία κλπ απλα οχι βάρος κυρίως και οχι επαφες

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Aria konsta αγάπη μου ο τράχηλος σου είναι άψογος και αφού δεν έχεις κ αποκόλληση όλα τέλεια είναι...το αίμα μπορεί να ήταν κ αγγείο πάρε τον πάλι ένα τηλεφωνάκι να δεις τι και πώς ...δεν νομίζω ούτε από την επαφή κ αυτο κουλό μ ακούγεται ειδικά στον μήνα π ήμαστε κ με έναν τόσο καλό τράχηλο...τι να πω ειδικός δεν ειμαι...αλλα σκεψου εμένα ήταν 3.1 στην β επιπέδου μου τον μέτρησε από πάνω και δεν μ ειπε κατι...ενταξει το ότι συνέβει κάτι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν σημαίνει ότι θα γίνει κ τώρα άλλωστε μέχρι τώρα τα πας τέλεια...μην αγχώνεσαι κορίτσι μου και γεμίζεις άγχος!!!


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Aria konsta αγάπη μου ο τράχηλος σου είναι άψογος και αφού δεν έχεις κ αποκόλληση όλα τέλεια είναι...το αίμα μπορεί να ήταν κ αγγείο πάρε τον πάλι ένα τηλεφωνάκι να δεις τι και πώς ...δεν νομίζω ούτε από την επαφή κ αυτο κουλό μ ακούγεται ειδικά στον μήνα π ήμαστε κ με έναν τόσο καλό τράχηλο...τι να πω ειδικός δεν ειμαι...αλλα σκεψου εμένα ήταν 3.1 στην β επιπέδου μου τον μέτρησε από πάνω και δεν μ ειπε κατι...ενταξει το ότι συνέβει κάτι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν σημαίνει ότι θα γίνει κ τώρα άλλωστε μέχρι τώρα τα πας τέλεια...μην αγχώνεσαι κορίτσι μου και γεμίζεις άγχος!!!

Τωρα μπορώ να σου πω την αλήθεια μου .. 

Αγχώθηκα περισσότερο .. !!! Απο την αλλη γτ να μου πει κάτι αλλο ;; 

Και τι να ρωτησω αυριο ; ώστε να μη νιώσει οτι τον αμφισβητώ;;;


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta Όχι σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σε αγχώσω δεν είναι κάτι σοβαρό σίγουρα άμα ήταν θα το είχε δει ο άνθρωπος και θα στο λέγε ξεκάθαρα...Έτσι σκέφτομαι κ εγώ όπως εσύ και αγχώνομαι μόνη μου γτ πάντα λέω μην ρωτήσω εκείνο μην ρωτήσω το αλλο ο γιατρός ξέρει και να μην τον ζαλισω... δες το πως θα πάει πρέπει να ακούμε το σώμα μας αυτό να έχεις στο νου σου..αν δεις ότι κάτι δεν σου αρέσει πάρε τον τηλέφωνο..

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Πραγματικά δεν κατάλαβα πως συμβαίνει αυτό και βλακεια που δεν ρωτησα περισσότερο. Εκείνη την στιγμή με βόλεψε ισως αυτο που άκουσα αλλα μετα οσο το επεξεργαζομουν κατι δεν με ικανοποιεί. 

Τα ουτροτζεσταν τα παίρνω εξ αρχής και τωρα μου το έχει μειώσει έπαιρνα 3 και μου το έχει αφήσει στο 1 ,ίσως γτ στην πρώτη εγκυμοσύνη ειχα κανει περίδεση και προσπαθεί να τον κρατήσει σε αυτό το σημείο.  Απλα πριν το παθω αυτό μια μερα πριν είχα επαφή οχι έντονη αλλα ειχαμε και καιρο να γίνει.. και μου είπε ότι έκατσε ο συνδυασμός που βαράει ο μπέμπης τον τράχηλο και σε συνδυασμό με την επαφή υπήρχε τραυματισμος.  

Αυτο κατάλαβα και μαλλον για να μη ξανα συμβεί μας έκοψε τις επαφές.  

Εχω τρομερό άγχος με τον τράχηλο πραγματικα.  Ίσως τον παρω αύριο κανα τηλέφωνο να μου τα ξανα πει ένα χεράκι.  Δεν ξερω . Δεν μου ειπε ξαπλα ακινησία κλπ απλα οχι βάρος κυρίως και οχι επαφες

Τι συνδυασμός ήταν αυτός !πως συντονιστηκαν έτσι τα αγόρια σου χαχαχαχαχα!ηρέμησε και πρόσεχε!αφού δεν είναι αποκόλληση να σε έχει πάλι ταβανοθεραπεια όλα καλά ! @basw2 ηρέμησες εντάξει;;μωρέ μην μασάς !οι συσπασουλες δεν είναι τίποτα !και τα νινια σας μια χαρά !ευγε κορίτσια μου!

  • Χαχα 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Τωρα μπορώ να σου πω την αλήθεια μου .. 

Αγχώθηκα περισσότερο .. !!! Απο την αλλη γτ να μου πει κάτι αλλο ;; 

Και τι να ρωτησω αυριο ; ώστε να μη νιώσει οτι τον αμφισβητώ;;;

Το πιο πιθανό είναι να θέλει απλώς να είναι καλυμμένος επειδή είχες θέμα με τον τράχηλο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη...μια χαρά είναι ο τραχηλος σου, τέλειος!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Τι συνδυασμός ήταν αυτός !πως συντονιστηκαν έτσι τα αγόρια σου χαχαχαχαχα!ηρέμησε και πρόσεχε!αφού δεν είναι αποκόλληση να σε έχει πάλι ταβανοθεραπεια όλα καλά ! @basw2 ηρέμησες εντάξει;;μωρέ μην μασάς !οι συσπασουλες δεν είναι τίποτα !και τα νινια σας μια χαρά !ευγε κορίτσια μου!

Καλημέρα πεπη μου. Σ ευχαριστώ για τα καλά σ λόγια... Πως είσαι εσύ?? Νοσοκομείο ακόμα? Πες μας τα νεακια σου 

11 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Αχ πολύ ωραία τα νέα σου μπράβο!!! Χαίρομαι που είναι μια χαρά το κοριτσάκι σας!!! Τις συσπάσεις δεν τις καταλαβαίνω ούτε εγώ τελικά..νόμιζα ότι τις καταλάβαινα όταν σηκωνομουν όρθια αλλά ήταν ο μπεμπακος!! Την τελευταία φορά πόσο ήταν ο τράχηλος; 27; Κι εγώ έχω ραντεβού την Τετάρτη και εύχομαι να έχει ανέβει!!

Καλημέρα ευακι μου. Στην Β ο τράχηλος ήταν σχεδόν 2.7...χθες με μέτρησε δύο φορές τη μία ήταν 3 και γιατί τον πίεζε το μικρό και την άλλη σχεδόν 2.9...πηρα μια ανάσα δεν στο κρύβω. Αυτές τις εβδομάδες πρόσεχα πάρα πολύ συν τα φάρμακα και δόξα το θεό είχα μικρή βελτίωση. Εσύ αύριο έχεις υπερηχο θυμάμαι καλά?? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Καλημέρα πεπη μου. Σ ευχαριστώ για τα καλά σ λόγια... Πως είσαι εσύ?? Νοσοκομείο ακόμα? Πες μας τα νεακια σου 

Καλημέρα ευακι μου. Στην Β ο τράχηλος ήταν σχεδόν 2.7...χθες με μέτρησε δύο φορές τη μία ήταν 3 και γιατί τον πίεζε το μικρό και την άλλη σχεδόν 2.9...πηρα μια ανάσα δεν στο κρύβω. Αυτές τις εβδομάδες πρόσεχα πάρα πολύ συν τα φάρμακα και δόξα το θεό είχα μικρή βελτίωση. Εσύ αύριο έχεις υπερηχο θυμάμαι καλά?? 

Κοριτσάκι μου, πως ήταν το μωράκι;; Να συνεχίσεις ετσι τότε μην αλλάξεις τιποτα ..έτσι μου λεει ο γιατρός μου οτι άπαξ κσι είδαμε ότι η συνταγή πετυχενει με αυτή πορευόμαστε δεν αλλάζουμε τιποτα . 

Εγω χθες ειχσ υπέρηχο, 3,5 ο τράχηλος δόξα το θεό . Αλλα τι θα τον κάνω το μικρο που ειναι υπερκινητικο;; Να πίνω βαλεριανες; χαχαχαχαχαχαχ.  

Just now, Evoulini24 είπε:

Το πιο πιθανό είναι να θέλει απλώς να είναι καλυμμένος επειδή είχες θέμα με τον τράχηλο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη...μια χαρά είναι ο τραχηλος σου, τέλειος!! 

Και εγω ετσι πιστεύω με βλεπει που λυσσαω κι ολας καθε φορα . Γτ πραγματικά αν ηταν κατι πιστεύω θα ήταν εγκληματικό να μη μου το πει . 

4 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Τι συνδυασμός ήταν αυτός !πως συντονιστηκαν έτσι τα αγόρια σου χαχαχαχαχα!ηρέμησε και πρόσεχε!αφού δεν είναι αποκόλληση να σε έχει πάλι ταβανοθεραπεια όλα καλά ! @basw2 ηρέμησες εντάξει;;μωρέ μην μασάς !οι συσπασουλες δεν είναι τίποτα !και τα νινια σας μια χαρά !ευγε κορίτσια μου!

Χαχαχαχαχαχαχ ελα ντε ... χαχαχχαχα καλα μετα απο αυτό; το χάσαμε το κορμί, τα έκανε πάνω του (και εγω μπορω να σου πω) οπότε και να μην έλεγε ο γιατρός τέλος απο μόνοι μας δεεε..  

ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ;; δεν ειναι πολύ νωρίς που ο μικρούλης μου είναι με την κεφάλα κατω ;; Εσάς πως είναι;


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Κοριτσάκι μου, πως ήταν το μωράκι;; Να συνεχίσεις ετσι τότε μην αλλάξεις τιποτα ..έτσι μου λεει ο γιατρός μου οτι άπαξ κσι είδαμε ότι η συνταγή πετυχενει με αυτή πορευόμαστε δεν αλλάζουμε τιποτα . 

Εγω χθες ειχσ υπέρηχο, 3,5 ο τράχηλος δόξα το θεό . Αλλα τι θα τον κάνω το μικρο που ειναι υπερκινητικο;; Να πίνω βαλεριανες; χαχαχαχαχαχαχ.  

Και εγω ετσι πιστεύω με βλεπει που λυσσαω κι ολας καθε φορα . Γτ πραγματικά αν ηταν κατι πιστεύω θα ήταν εγκληματικό να μη μου το πει . 

Χαχαχαχαχαχαχ ελα ντε ... χαχαχχαχα καλα μετα απο αυτό; το χάσαμε το κορμί, τα έκανε πάνω του (και εγω μπορω να σου πω) οπότε και να μην έλεγε ο γιατρός τέλος απο μόνοι μας δεεε..  

ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ;; δεν ειναι πολύ νωρίς που ο μικρούλης μου είναι με την κεφάλα κατω ;; Εσάς πως είναι;

Ariaki καραμελενιο διάβασα τα νέα σ και πολύ χάρηκα!! Το είχα προβλέψει ότι το αίμα είναι από τον τράχηλο και όταν το είπες επαθα σοκ!!ρε συ πολύ μεγάλο το αγόρι σου!!λοιπόν έμενε χθες την πρώτη φορά ήταν κάτω με το κεφάλι και πίεζε τον τράχηλο η χαμενη!!! Σε μισή ώρα και που ξανά μπήκα ήταν άφαντη!!άρα το συμπέρασμα αλλάζουν όλη την ώρα θέση οπότε προς το παρόν no problem!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Ariaki καραμελενιο διάβασα τα νέα σ και πολύ χάρηκα!! Το είχα προβλέψει ότι το αίμα είναι από τον τράχηλο και όταν το είπες επαθα σοκ!!ρε συ πολύ μεγάλο το αγόρι σου!!λοιπόν έμενε χθες την πρώτη φορά ήταν κάτω με το κεφάλι και πίεζε τον τράχηλο η χαμενη!!! Σε μισή ώρα και που ξανά μπήκα ήταν άφαντη!!άρα το συμπέρασμα αλλάζουν όλη την ώρα θέση οπότε προς το παρόν no problem!!

Ααααα και εσένα σε πίεζε το ατιμουλικο;;; Εγω παντως από ότι κατάλαβα δεν εχει και πολυ χώρο να κανει πάνω κάτω... ελπιζω να κανει να μην είναι εκεί συνεχώς .

Όντως ναι εσυ μου είχες πει για τον τράχηλο για αγγείο σωστά;; λες να ειναι αγγείο αυτο που εννοει ο γιατρος ; ποσο ειναι η μπουρμπουλυθρα σου ;; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Ααααα και εσένα σε πίεζε το ατιμουλικο;;; Εγω παντως από ότι κατάλαβα δεν εχει και πολυ χώρο να κανει πάνω κάτω... ελπιζω να κανει να μην είναι εκεί συνεχώς .

Όντως ναι εσυ μου είχες πει για τον τράχηλο για αγγείο σωστά;; λες να ειναι αγγείο αυτο που εννοει ο γιατρος ; ποσο ειναι η μπουρμπουλυθρα σου ;; 

Ναι ρε συ ο τράχηλος είναι ευαίσθητος.σιγουρα έσπασε κάποιο αγγειακι.δεν είναι τπτ αυτό. Είμαι 24 και κάτι ψιλά και το μικρό είναι 670 γρμ 30 πόντους. Κορίτσια με τις γαστεντερικες διαταραχές μου έχω πάρει μόνο ένα κιλακι... Βέβαια έχω λυσσάξει από την πείνα... Μια κοιλίτσα σαν να έφαγα το μεσημέρι ο φασολάδα όχι σαν έγκυος έξι μηνών. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...