Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, basw2 είπε:

Ναι ρε συ ο τράχηλος είναι ευαίσθητος.σιγουρα έσπασε κάποιο αγγειακι.δεν είναι τπτ αυτό. Είμαι 24 και κάτι ψιλά και το μικρό είναι 670 γρμ 30 πόντους. Κορίτσια με τις γαστεντερικες διαταραχές μου έχω πάρει μόνο ένα κιλακι... Βέβαια έχω λυσσάξει από την πείνα... Μια κοιλίτσα σαν να έφαγα το μεσημέρι ο φασολάδα όχι σαν έγκυος έξι μηνών. 

Μωρε το λουλουδάκι σου ... μεγάλωσε! Πω πω πως μεγαλώνουν.. εγω σκέφτομαι από τώρα τον άλλο μήνα που θα παω που θα μου πει ότι έφτασε το κιλό. 

Μια χαρά είσαι μη μουρμουρας καθολου για τα κιλά.. 9 εχω πάρει.. ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ζυγιστικα χθες στο γιατρο και ημουν στα ίδια που με άφησε τον προηγούμενο μήνα, θα με έσκιζε.  Αλλα κανω δίαιτα και έχασα 2 κιλα . 

Η κοιλιά παντως η δικια μου ;; τουυυυρλα.. μου λέει χθες με τρόμπα σε φουσκώνουμε;;; χαχααχαχααχχααχ

  • Χαχα 4

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι έχει πάθει η ομάδα με τον τράχηλο????φτου φτου σκόρδα βρε παιδιά...να φύγει πια αυτό το κακό!Με έχετε αγχωσει κ μένα που ποτέ δεν είχα ασχοληθεί.τις τελευταίες μέρες νιώθω χαμηλά το μωρό. Κλωτσάει πολύ κ μερικές φορές δεν είναι χαριτωμένες οι κλωτσιές, με ενοχλούν.προσπαθω να μην κάνω πολλά, δεν μπορώ να περπατήσω Πάνω από 10 λεπτά,οπότε δεν βγαινω.αυριο έχω υπέρηχο κ αγωνία να δω τι θα μου πει,είναι όντως τόσο χαμηλά που το νιώθω εγώ? Κι αν ναι πολύ νωρίς δεν είναι?παραμένω ξάπλα κ άντε να περάσει κι αυτή η μέρα.....


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Τι έχει πάθει η ομάδα με τον τράχηλο????φτου φτου σκόρδα βρε παιδιά...να φύγει πια αυτό το κακό!Με έχετε αγχωσει κ μένα που ποτέ δεν είχα ασχοληθεί.τις τελευταίες μέρες νιώθω χαμηλά το μωρό. Κλωτσάει πολύ κ μερικές φορές δεν είναι χαριτωμένες οι κλωτσιές, με ενοχλούν.προσπαθω να μην κάνω πολλά, δεν μπορώ να περπατήσω Πάνω από 10 λεπτά,οπότε δεν βγαινω.αυριο έχω υπέρηχο κ αγωνία να δω τι θα μου πει,είναι όντως τόσο χαμηλά που το νιώθω εγώ? Κι αν ναι πολύ νωρίς δεν είναι?παραμένω ξάπλα κ άντε να περάσει κι αυτή η μέρα.....

Αυτο σκέφτομαι και εγω αλλα δε ρωτησα η χαζη .. πολυ νωρις δεν ειναι ;; ποσο εισαι εσυ Πόπη;; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , basw2 είπε:

Καλημέρα πεπη μου. Σ ευχαριστώ για τα καλά σ λόγια... Πως είσαι εσύ?? Νοσοκομείο ακόμα? Πες μας τα νεακια σου 

Καλημέρα ευακι μου. Στην Β ο τράχηλος ήταν σχεδόν 2.7...χθες με μέτρησε δύο φορές τη μία ήταν 3 και γιατί τον πίεζε το μικρό και την άλλη σχεδόν 2.9...πηρα μια ανάσα δεν στο κρύβω. Αυτές τις εβδομάδες πρόσεχα πάρα πολύ συν τα φάρμακα και δόξα το θεό είχα μικρή βελτίωση. Εσύ αύριο έχεις υπερηχο θυμάμαι καλά?? 

Ναι αύριο έχω κι εγώ!! Άντε να δούμε ανυπομονώ!!

Εμένα ευτυχώς τις περισσότερες φορές είναι ψηλά!! Έχω το αγχος με τον τράχηλο αν το ένιωθα και συνέχεια χαμηλά θα πάθαινα σοκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Εγώ τον είχα ρωτήσει την τελευταία φορά αν πειράζει που το νιώθω σαν βάρος χαμηλά καμία φορά αλλά είπε δεν πειραχδι είναι κ λόγω της βαρύτητας καμιά φορά! Δεν έχω κάποιο άλλο θέμα με.τον τράχηλο όμως 

  • Μου αρέσει 2

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Aria konsta μπράβο!! Μια χαρά όλα τελικά!! Εμένα η μικρή 25εβδ+3 ήταν 800γραμ.790 για την ακρίβεια. Και μένα με το κεφάλι κάτω ήταν!! Τώρα θα ξαναπάω για υπερυχο σε καμία εβδομάδα πάλι. Νομίζω όμως γυρίζουμε κιόλας δεν μένουν σε αυτή τη στάση μέχρι τέλους.. Υπάρχει όμως και πιθανότητα.. 

@Kassandras το ίδιο νιώθω και γω πολλές φορές μέσα στη μέρα. Βάρος χαμηλά και πίεση ειδικά όταν κάνω δουλειές και κουράζομαι. Επίσης σημέρα περπάτησα κάνα μισάωρο και τα ίδια ένιωθα.

@basw2 μεγάλο άγχος έχω με αυτή τη κοιλιά το οποίο μου χουν δημιουργήσει τρίτοι. Μέχρι που μου είπε μια γυναίκα ότι το μωρό δεν μεγαλώνει σωστά γιατί δεν έχω τόσο μεγάλη κοιλιά για 7 μηνών... :confused:Πάντως έχω κοιλιά αλλά όχι υπερβολικά μεγάλη.. Δηλαδή με ριχτα ρούχα μπορεί, μπορει λέμε και κάποιος να μην το καταλάβει. Αλλά έχω κοιλιά.. Δηλαδή πρέπει να γίνω 200 κιλά για να είναι όλα φυσιολογικά; Δεν το καταλαβαίνω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Aria konsta μπράβο!! Μια χαρά όλα τελικά!! Εμένα η μικρή 25εβδ+3 ήταν 800γραμ.790 για την ακρίβεια. Και μένα με το κεφάλι κάτω ήταν!! Τώρα θα ξαναπάω για υπερυχο σε καμία εβδομάδα πάλι. Νομίζω όμως γυρίζουμε κιόλας δεν μένουν σε αυτή τη στάση μέχρι τέλους.. Υπάρχει όμως και πιθανότητα.. 

@Kassandras το ίδιο νιώθω και γω πολλές φορές μέσα στη μέρα. Βάρος χαμηλά και πίεση ειδικά όταν κάνω δουλειές και κουράζομαι. Επίσης σημέρα περπάτησα κάνα μισάωρο και τα ίδια ένιωθα.

@basw2 μεγάλο άγχος έχω με αυτή τη κοιλιά το οποίο μου χουν δημιουργήσει τρίτοι. Μέχρι που μου είπε μια γυναίκα ότι το μωρό δεν μεγαλώνει σωστά γιατί δεν έχω τόσο μεγάλη κοιλιά για 7 μηνών... :confused:Πάντως έχω κοιλιά αλλά όχι υπερβολικά μεγάλη.. Δηλαδή με ριχτα ρούχα μπορεί, μπορει λέμε και κάποιος να μην το καταλάβει. Αλλά έχω κοιλιά.. Δηλαδή πρέπει να γίνω 200 κιλά για να είναι όλα φυσιολογικά; Δεν το καταλαβαίνω... 

Εγω χαίρομαι να μεγαλώνουν δε το θεωρώ καθόλου πρόβλημα ισα ισα ! Όσο για την κοιλιά μην στεναχωριέσαι καθολου και μην ακούτε βλακειες.. εγω και στις 2 εγκυμοσυνες μου ειχα πολυ κοιλιά από πολυ νωρις παντα ενα μηνα μπροστά. Δεν εχει καμια σχέση με την ανάπτυξη του μωρου η κοιλιά μας . Η μάνα μ ας πούμε στην αδερφή μου δεν είχε καθόλου κοιλιά, σε εμενα που γεννήθηκα ελειποβαρυς αν το γράφω σωστά και πηρα μεχρι και την τελευταία μέρα είχε μια κοιλιά τούρλα. Ουτε με τα κιλά εχει να κανει ! 

 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Αυτο σκέφτομαι και εγω αλλα δε ρωτησα η χαζη .. πολυ νωρις δεν ειναι ;; ποσο εισαι εσυ Πόπη;; 

Είμαι στην 27η!26 +1 για την ακρίβεια.τωρα είμαι ξαπλωμένη και κλωτσάει ρε φίλη στο πιπι μου, εκεί το νιώθω.τι στο καλό?

Just now, valentina23 είπε:

@Aria konsta μπράβο!! Μια χαρά όλα τελικά!! Εμένα η μικρή 25εβδ+3 ήταν 800γραμ.790 για την ακρίβεια. Και μένα με το κεφάλι κάτω ήταν!! Τώρα θα ξαναπάω για υπερυχο σε καμία εβδομάδα πάλι. Νομίζω όμως γυρίζουμε κιόλας δεν μένουν σε αυτή τη στάση μέχρι τέλους.. Υπάρχει όμως και πιθανότητα.. 

@Kassandras το ίδιο νιώθω και γω πολλές φορές μέσα στη μέρα. Βάρος χαμηλά και πίεση ειδικά όταν κάνω δουλειές και κουράζομαι. Επίσης σημέρα περπάτησα κάνα μισάωρο και τα ίδια ένιωθα.

@basw2 μεγάλο άγχος έχω με αυτή τη κοιλιά το οποίο μου χουν δημιουργήσει τρίτοι. Μέχρι που μου είπε μια γυναίκα ότι το μωρό δεν μεγαλώνει σωστά γιατί δεν έχω τόσο μεγάλη κοιλιά για 7 μηνών... :confused:Πάντως έχω κοιλιά αλλά όχι υπερβολικά μεγάλη.. Δηλαδή με ριχτα ρούχα μπορεί, μπορει λέμε και κάποιος να μην το καταλάβει. Αλλά έχω κοιλιά.. Δηλαδή πρέπει να γίνω 200 κιλά για να είναι όλα φυσιολογικά; Δεν το καταλαβαίνω... 

Καλε τι αηδίες είναι αυτές....τα ίδια είχα κι εγώ στην αρχή με την κοιλιά μου, μου έλεγαν ότι είναι μικρή.και ήταν όντως.και ακόμα παραμένει μικρή σε σχέση με άλλες. Και είχα αγχωθεί.Μια χαρά μεγαλώνει το μωράκι. Καλύτερα, δεν θα σκάσουμε γρήγορα εμείς.Ασε τους άλλους να λένε, μόνο ότι πει ο γιατρός!

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ευχαριστώ κορίτσια γιατί όσο και να μην δίνεις σημασία σε τέτοιες ανοησίες κατά βάθος αγχώνεσαι.. Εντω μεταξυ τα τελευταία βραδιά υποφερω από καουρες-ξινιλες. Μισό όρθια κοιμάμαι. Με πιάνει και το κατουρημα μέτα..αφηστε..

Κοριτσια έχει κάνει καμία σας παραγγελία από e Shop;; Είχα παραγγείλει κάτι για το σπίτι και περιμένω ήδη μια εβδομάδα.. :confused:Έχουν φρακαρει οι ταχυμεταφορες διάβασα;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Αχ ευχαριστώ κορίτσια γιατί όσο και να μην δίνεις σημασία σε τέτοιες ανοησίες κατά βάθος αγχώνεσαι.. Εντω μεταξυ τα τελευταία βραδιά υποφερω από καουρες-ξινιλες. Μισό όρθια κοιμάμαι. Με πιάνει και το κατουρημα μέτα..αφηστε..

Κοριτσια έχει κάνει καμία σας παραγγελία από e Shop;; Είχα παραγγείλει κάτι για το σπίτι και περιμένω ήδη μια εβδομάδα.. :confused:Έχουν φρακαρει οι ταχυμεταφορες διάβασα;;; 

Κι εγώ έχω τρελές καούρες τελευταία... σχεδόν κάθε μέρα με πιάνουν!! Τι μπορεί να φταίει ρε κορίτσια;; Ισχύει αυτό που λένε για τα μαλλιά του μωρού;; Επίσης, σήμερα μου ήρθαν με ΕΛΤΑ κούριερ κάτι πιτζάμες που είχα παραγγείλει σχεδόν έναν μήνα πριν!! Τραγικό!!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aria konsta said:

Απο πονους πως πάτε;; 

Και τι είδους πόνους.. εχω μπερδέψει πλεον τι ειναι φυσιολογικό και τι όχι!!

Εγώ δεν έχω κάποιο πόνο  , μόνο για 4-5 μέρες είχα πάθει ένα μυϊκό τράβηγμα αριστερά στην κοιλιά και έπαιρνα παραπάνω μαγνησιο αλλά πέρασε


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

Αχ ευχαριστώ κορίτσια γιατί όσο και να μην δίνεις σημασία σε τέτοιες ανοησίες κατά βάθος αγχώνεσαι.. Εντω μεταξυ τα τελευταία βραδιά υποφερω από καουρες-ξινιλες. Μισό όρθια κοιμάμαι. Με πιάνει και το κατουρημα μέτα..αφηστε..

Κοριτσια έχει κάνει καμία σας παραγγελία από e Shop;; Είχα παραγγείλει κάτι για το σπίτι και περιμένω ήδη μια εβδομάδα.. :confused:Έχουν φρακαρει οι ταχυμεταφορες διάβασα;;; 

Περίμενα δέμα από 17/11 ήρθε σήμερα! Θα σου έρθει! Υπομονή!


T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Κατάλαβα!! Υπομονη να έχεις δηλαδή.. Δεν φτάνει που είναι όλα κλειστά περιμένουμε και κάνα μήνα τη παραγγελία.. :angry:

@Evoulini24 είχα και στο γιο μου καούρες στο τρίτο τρίμηνο κυρίως βράδυ και έπαιρνα maalox θυμάμαι. Όσο μεγαλώνει η κοιλιά δυσκολεύει η πέψη. Όσο για τα μαλλιά ο γιος μου ούτε τρίχα δεν ειχε:shock:

@Aria konsta τραβήγματα θα έλεγα ότι έχω, όχι πόνους. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...