Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Κορίτσι τα νέα μου είναι πως εχτές το βράδυ 7.45 γέννησα 27 +2 στο νοσοκομείομε βγάλανε 27+5 . Δευτερα την νύχτα άρχισε να πονάει η κοιλιά μου εχτές το πρωί ο πόνος έγινε όλο και πιο δυνατό. Πήγα στη κλινική με συσπάσεις ανά ένα λεπτό ο γιατρός με έστειλε αμέσως στο νοσοκομείο ιποκρατιο Θεσσαλονίκη μου είπε πως είναι ότι καλύτερο για πρόωρα στη πόλη μας. Η μητρα μου αποφάσισε πως θέλει να γεννήσει και ότι και να μου δώσανε δεν μπόρεσαν να το σταματήσουν μόνο το ραμα από την περιδεση κρατούσε. Πολύ πονο κορίτσια. Γέννησα με κεσαρικι για να μην ταλαιπωρηθεί το μωρο επειδή είναι μικρό. 1160 κορίτσια αλα δυνατός. Αρχικά διασολινοθικε για να τον βοηθήσει τα πνευμόνια αλά στη πορεία είδαν πος αναπνέει πιο καλά μονο του. Ο γιατρός είπε πως ειναι καλά και δείχνει καλά σημάδια και πως πρώτη ευδομαδα θα είναι δισκολα. Λόγω coronoio θα τον βλέπουμε 2 φορές την εβδομάδα δισκολα αλλά θα τα καταφέρουμε 

Κοριτσάκι μου μόλις διάβασα το μήνυμά σου και ανατρίχιασα!!! Να σας ζησει το γλυκό δυνατό μωράκι σας!!!! Εύχομαι ο τι καλύτερο μέσα απ την καρδιά μου! Να γυρίσετε σύντομα σπιτάκι σας όλοι μαζί!!!! Καλή δύναμη και σιδερένια!!! 

ΥΓ αυτό για τις 2 φορές τη βδομάδα μου φαίνεται πολύ σκληρό... μήπως μπορείς να το διεκδικησεις παραπάνω;; επίσης, πως θα γίνει, θα αντλείς το πολύτιμο γαλατακι σου; συμβουλεψου μια έμπειρη σύμβουλο θηλασμου γλυκιά μου. Να σε καθοδηγήσει σωστά. Αφού γεννήθηκε πρόωρο το μωράκι, το σώμα σου θα παράγει έξτρα αντισώματα στο γάλα σου, ακριβώς αυτά που χρειάζεται ο μικρός σου ήρωας. Μια μεγαλη αγκαλιά κ στους 2 σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Εγώ έχω παραγγείλει από Λητώ, ήρθαν μετα από 2 μέρες.ο κοτσοβολος το ίδιο.χθες παρήγγειλα ρούχα από ένα μαγαζί της γειτονιάς μου, σήμερα ήρθαν!!!!!!!Επίσης χθες βράδυ παρήγγειλα απο mothercare και σήμερα πήρα μέιλ που έλεγε ότι η παραγγελία μου παραδόθηκε σε ταξί!!!!!!!!χαχαχαχαχα 

Θα κλάψω! 

4 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Κορίτσι τα νέα μου είναι πως εχτές το βράδυ 7.45 γέννησα 27 +2 στο νοσοκομείομε βγάλανε 27+5 . Δευτερα την νύχτα άρχισε να πονάει η κοιλιά μου εχτές το πρωί ο πόνος έγινε όλο και πιο δυνατό. Πήγα στη κλινική με συσπάσεις ανά ένα λεπτό ο γιατρός με έστειλε αμέσως στο νοσοκομείο ιποκρατιο Θεσσαλονίκη μου είπε πως είναι ότι καλύτερο για πρόωρα στη πόλη μας. Η μητρα μου αποφάσισε πως θέλει να γεννήσει και ότι και να μου δώσανε δεν μπόρεσαν να το σταματήσουν μόνο το ραμα από την περιδεση κρατούσε. Πολύ πονο κορίτσια. Γέννησα με κεσαρικι για να μην ταλαιπωρηθεί το μωρο επειδή είναι μικρό. 1160 κορίτσια αλα δυνατός. Αρχικά διασολινοθικε για να τον βοηθήσει τα πνευμόνια αλά στη πορεία είδαν πος αναπνέει πιο καλά μονο του. Ο γιατρός είπε πως ειναι καλά και δείχνει καλά σημάδια και πως πρώτη ευδομαδα θα είναι δισκολα. Λόγω coronoio θα τον βλέπουμε 2 φορές την εβδομάδα δισκολα αλλά θα τα καταφέρουμε 

Να σας ζήσει γέρος και δυνατός! Να βγει νικητής και να τον πάρετε γρήγορα σπιτάκι σας!!!!! Αγκαλιά για όλους σας! Να μας γράφεις! Να είστε δυνατοί!


T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ba_lily said:

Κορίτσι τα νέα μου είναι πως εχτές το βράδυ 7.45 γέννησα 27 +2 στο νοσοκομείομε βγάλανε 27+5 . Δευτερα την νύχτα άρχισε να πονάει η κοιλιά μου εχτές το πρωί ο πόνος έγινε όλο και πιο δυνατό. Πήγα στη κλινική με συσπάσεις ανά ένα λεπτό ο γιατρός με έστειλε αμέσως στο νοσοκομείο ιποκρατιο Θεσσαλονίκη μου είπε πως είναι ότι καλύτερο για πρόωρα στη πόλη μας. Η μητρα μου αποφάσισε πως θέλει να γεννήσει και ότι και να μου δώσανε δεν μπόρεσαν να το σταματήσουν μόνο το ραμα από την περιδεση κρατούσε. Πολύ πονο κορίτσια. Γέννησα με κεσαρικι για να μην ταλαιπωρηθεί το μωρο επειδή είναι μικρό. 1160 κορίτσια αλα δυνατός. Αρχικά διασολινοθικε για να τον βοηθήσει τα πνευμόνια αλά στη πορεία είδαν πος αναπνέει πιο καλά μονο του. Ο γιατρός είπε πως ειναι καλά και δείχνει καλά σημάδια και πως πρώτη ευδομαδα θα είναι δισκολα. Λόγω coronoio θα τον βλέπουμε 2 φορές την εβδομάδα δισκολα αλλά θα τα καταφέρουμε 

Κοπέλα μου εύχομαι να είσαι καλά κι εσύ και το μωράκι σου. Να πάνε όλα καλά ! Υπομονή και πίστη. Ξεκινήσαμε μαζί αυτό το υπέροχο ταξίδι. Θυμάμαι αναμέναμε μαζί αποτελέσματα χοριακής. Ανατρίχιασα διαβάζοντας το μήνυμα σου. Να σας ζήσει και πάλι.Τα φιλιά μου και την αγάπη μου . 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, χθες αργα το βραδυ με επιασε ενας οξυς πονος στην κοιλια δεξια απο τον αφαλο. Σα να καταλαμβανε μια ολοκληρη παλαμη το σημειο του πονου.. Για μερικα δευτερόλεπτα, περιπου μισο λεπτο.. Ζοριστηκα λιγο αλλα ηρεμισα.. Δεν εδωσα κ πολυ σημασία. Σημερα τωρα, με επιασε ακριβως το ιδιο. Εχει συμβεί σε καμια; την Παρασκευή το πρωι εχω γιατρο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια, χθες αργα το βραδυ με επιασε ενας οξυς πονος στην κοιλια δεξια απο τον αφαλο. Σα να καταλαμβανε μια ολοκληρη παλαμη το σημειο του πονου.. Για μερικα δευτερόλεπτα, περιπου μισο λεπτο.. Ζοριστηκα λιγο αλλα ηρεμισα.. Δεν εδωσα κ πολυ σημασία. Σημερα τωρα, με επιασε ακριβως το ιδιο. Εχει συμβεί σε καμια; την Παρασκευή το πρωι εχω γιατρο. 

Παρε και ρωτα το γιατρο κοριτσάκι μου αν ειναι τοσο έντονος ο πόνος.. πρέπει να τον ενημερώσεις.  Και πες μου τι σου ειπε

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια, χθες αργα το βραδυ με επιασε ενας οξυς πονος στην κοιλια δεξια απο τον αφαλο. Σα να καταλαμβανε μια ολοκληρη παλαμη το σημειο του πονου.. Για μερικα δευτερόλεπτα, περιπου μισο λεπτο.. Ζοριστηκα λιγο αλλα ηρεμισα.. Δεν εδωσα κ πολυ σημασία. Σημερα τωρα, με επιασε ακριβως το ιδιο. Εχει συμβεί σε καμια; την Παρασκευή το πρωι εχω γιατρο. 

Εμένα χαμηλά αριστερά με ειχε πιασει ένα βράδυ στον ύπνο μου και ξύπνησα με τον πόνο.Σαν κραμπα. Ρώτα τον γιατρό σου,μην το αφήνεις στο ντούκου και πες μας τι σου είπε.εγω στις 6 έχω υπέρηχο και θα ρωτήσω κι εγώ. 

  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Κορίτσια είμαστε καλά και οι δύο. Εγώ δευτερα θα πάω σπίτι το μωρο θα αργήσει μας είπαν 2 με 2 μιση μηνες. Σημασία είναι να είναι καλά και είναι καλα έτσι λένε. Αποσολινοθικε μας είπαν πως αναπνέει πολύ καλά μόνος. Από αύριο θα αρχίσω να αντλο γάλα. Αυτά τα νέα μας. Ευχαριστω πολύ για τα καλά σας λόγια 

Μπραβο σας λουλουδακι μου .. ολα καλα θα πανε .. υπομονη να περασει ο καιρος μονο ! Η παναγια μαζι του !!!


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ba_lily είπε:

Κορίτσια είμαστε καλά και οι δύο. Εγώ δευτερα θα πάω σπίτι το μωρο θα αργήσει μας είπαν 2 με 2 μιση μηνες. Σημασία είναι να είναι καλά και είναι καλα έτσι λένε. Αποσολινοθικε μας είπαν πως αναπνέει πολύ καλά μόνος. Από αύριο θα αρχίσω να αντλο γάλα. Αυτά τα νέα μας. Ευχαριστω πολύ για τα καλά σας λόγια 

Αχ είναι πολύ δυνατό μωράκι!!! Πόσο χαίρομαι!!! Θα τα πάτε τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

@ba_lily Δόξα το Θεό!! Η Αγία Άννα  που γιορτάζει σήμερα σας φυλάξε και τους δύο!! Όλα καλά κούκλα μου από δω και πέρα λίγο υπομονή μόνο να περάσει ο καιρός να πάρεις το αγοράκι σου σπίτι. Σημασία έχει που όλα πήγαν καλά τέλικα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όλα θα πάνε καλά και σε λιγο καιρό θα είστε σπίτι αγκαλίτσα !!! :wub:

Σήμερα ήταν η τρίτη φορά που έπαθα αυτό που θα σας γράψω. Φτερνιστηκα και μου έφυγαν λίγα :oops: είναι ακράτεια αυτό?? Θα αρχίσω να φοβάμαι τα φτερνίσματα. Είναι φυσιολογικό ???


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Όλα θα πάνε καλά και σε λιγο καιρό θα είστε σπίτι αγκαλίτσα !!! :wub:

Σήμερα ήταν η τρίτη φορά που έπαθα αυτό που θα σας γράψω. Φτερνιστηκα και μου έφυγαν λίγα :oops: είναι ακράτεια αυτό?? Θα αρχίσω να φοβάμαι τα φτερνίσματα. Είναι φυσιολογικό ???

Ναι είναι φυσιολογική η ακράτεια. Μην αγχώνεσαι. Και γω όλο φτερνιζομαι σε αυτή την εγκυμοσύνη μάλλον κάποιο σύμπτωμα θα είναι κι αυτό. Όταν σου έρχεται ξαφνικό κράτα τη κοιλίτσα σου και γω αυτό κάνω. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mareva είπε:

 

Παρε και ρωτα το γιατρο κοριτσάκι μου αν ειναι τοσο έντονος ο πόνος.. πρέπει να τον ενημερώσεις.  Και πες μου τι σου ειπε

Εγω αυτο το συμπτωμα το εχω από την αρχή της εγκυμοσύνης, του φτερνισματος εννοώ.  

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, γυρίσαμε από τον γιατρό!! Ο μπεμπακος μας είναι μια χαρά, έχει φτάσει 1 κιλό και 100 γραμμάρια!! Μου τον έβγαλε και 4D τρελάθηκα!!! Στα δικά μου τώρα...με έβαλε να κάνω ξανά καμπύλη σακχάρου, αύριο κιόλας!! Πιστεύει ότι δεν είναι καλό το ζάχαρο και, επειδή έκανα εμετό, δεν εχουν βγει σωστα οι μετρήσεις... επίσης, μου είπε ότι η κοιλιά είναι μεγάλη για τον μήνα μου και βρήκε λίγο αυξημένο το αμνιακό υγρό... συνήθως είναι αυξημένο όταν έχεις διαβήτη κύησης!! Ο τράχηλος έπεσε στα 22 χιλιοστά και μάλλον τον επηρεάζει το αμνιακό υγρό!! Τη Δευτέρα θα πάω να με δει στο νοσοκομείο και θα μου βάλει πεσσο αν χρειαστεί!! Αυτά!!

Κι εννοείται θα ξεκινήσω διατροφή αν έχω διαβήτη κύησης...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, γυρίσαμε από τον γιατρό!! Ο μπεμπακος μας είναι μια χαρά, έχει φτάσει 1 κιλό και 100 γραμμάρια!! Μου τον έβγαλε και 4D τρελάθηκα!!! Στα δικά μου τώρα...με έβαλε να κάνω ξανά καμπύλη σακχάρου, αύριο κιόλας!! Πιστεύει ότι δεν είναι καλό το ζάχαρο και, επειδή έκανα εμετό, δεν εχουν βγει σωστα οι μετρήσεις... επίσης, μου είπε ότι η κοιλιά είναι μεγάλη για τον μήνα μου και βρήκε λίγο αυξημένο το αμνιακό υγρό... συνήθως είναι αυξημένο όταν έχεις διαβήτη κύησης!! Ο τράχηλος έπεσε στα 22 χιλιοστά και μάλλον τον επηρεάζει το αμνιακό υγρό!! Τη Δευτέρα θα πάω να με δει στο νοσοκομείο και θα μου βάλει πεσσο αν χρειαστεί!! Αυτά!!

Κι εννοείται θα ξεκινήσω διατροφή αν έχω διαβήτη κύησης...

Όλο άγχη βρε παιδί μου η εγκυμοσύνη....ο διαβήτης κύησης απλά θέλει σωστή διατροφή και να είσαι τυπική, όχι παρασπονδίες. Όσο για τον τράχηλο,άρχισε ταβανοθεραπεια, ακόμα και πεσσο να σου βάλει εσύ το ταβάνι σου!!!!

  • Χαχα 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...