Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Άρια, τι κάνεις;; Πώς είσαι σήμερα;; 

Κορίτσια, νιώθω πλέον πολύ ψηλά το μωρό!! Σχεδόν κάτω από το στήθος!! Και μάλλον έχει μεγαλώσει αρκετά γιατί πραγματικά νιώθω ότι κάνει τούμπες κλπ... είναι πολύ πιο αισθητό τώρα... εσείς;; Τη Δευτέρα κλείνω την 27η εβδομάδα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επίσης, περιμένω να ανοίξουν τα μαγαζιά για να πάω για ψώνια!! Δεν την ξαναπαταω..έχω παραγγείλει δύο νυχτικά θηλασμού, πιτζάμες και ένα σουτιέν θηλασμού εδώ και τρεις εβδομάδες σίγουρα και δεν έχουν έρθει ακόμα..τα έχω προπληρώσει κιόλας και είναι από δύο διαφορετικά καταστήματα!! Θα τα πάρω όλα τώρα για το μωρό γιατί μας βλέπω σε καραντίνα και τον Ιανουάριο!! 

Just now, Pepi88 είπε:

Κορίτσια τελικά θα κάτσω μέσα περισσότερο...μέχρι να ηρεμήσει η μήτρα ..έχουμε δρόμο για να κερδίζουμε μέρες κυριολεκτικά..

Αλήθεια; Τουλάχιστον πλησιάζεις τις 28 εβδομάδες σιγά σιγά, το πρώτο μαξιλαράκι!! Πόσα γραμμάρια είναι το μωράκι σου τώρα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,κοριτσάκια μου !

Δε σας ταγκαρω μια, μια γιατι δεν εχω καλη μνήμη.  

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Απο χθες προσπάθησα να κοιμηθώ οσο περισσότερο γίνεται για να μη σκέφτομαι.  Εχει μειωθεί η ροή αλλα όταν θα σηκωθώ από την τουαλέτα θα βγάλω πάλι λιγο ευτυχώς όχι κόκκινο, ροζοκαφε θα έλεγα. 

Ειμαι παρα πολυ μακριά από το μαιευτήριο δεν μου είναι εύκολο να παω . Δουλεύει και ο αντρας μου εχω και το παιδι σπιτι . Οπότε κανω υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.  

Εχω την εντύπωση ότι θα έχει κατέβει ο πλακούντας.. (ο εφιάλτης μου ) γτ δεν εκανα κατι που να το προκαλέσει. 

Ειμαι στεναχωρημενη, φοβήθηκα πολυ και ταραχρηκα και θα κανω μερες να συνέλθω! 

@Pepi88 πως εισαι αγαπη μου ;; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta, @Pepi88, Δυστηχως υπάρχουν και δυσκολίες σε κάποιες εγκυμοσύνες! Κάντε υπομονή κορίτσια @Pepi88 και τώρα να γεννηθεί το μωράκι σου είναι στον 7ο μήνα. Εδώ γεννιοντουσαν πριν πόσα χρόνια στον έβδομο και μια χαρά είναι τα παιδιά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/12/2020 at 10:14 ΠΜ, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..Τα νέα μου πάλι δεν είναι καλά ..ξύπνησα χθες χαράματα με πονους πάλι νοσηλεύομαι με πολλές συσπάσεις και πόνους πάλι με ορούς πάλι ταλαιπωρία αλλά αυτή την φορά ήρθα σε ιδιωτικό ...πολλά τα λεφτά αλλά δεν άντεχα δεύτερο γύρω δημόσιο μέσα σε ένα μήνα ...ελπίζαμε να κλείσω ένα 24ωρο που θα ηρεμούσε η κατάσταση όπως και γίνεται αργά και σταθερά ... Τα χάπια δεν με πιάνουν δυστυχώς σε αυτή την φάση ..είναι κρίσιμες οι επόμενες μέρες ελπίζω να την σκαμπουλαρουμε πάλι...ο ορός είναι ελεεινος φέρνει φουλ ταχυκαρδία και τρέμουλο αλλά βαστάει την κατάσταση και είμαι ευγνώμων!το αγοράκι μου είναι καλά κάνω καρδιοτοκογραφο τρεις φορές την μέρα ..αυτά κάντε μια προσευχή για μας σας φιλώ όλες!

Πέρασα ακριβώς την ίδια κατάσταση πριν δύο χρόνια έκατσα μέσα 15 μέρες μέχρι που μπήκα στον μήνα Μ εφυγα... ότι χρειαστείς στείλε Μ... γρήγορα σπιτάκι σου εύχομαι.....

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Κορίτσια τελικά θα κάτσω μέσα περισσότερο...μέχρι να ηρεμήσει η μήτρα ..έχουμε δρόμο για να κερδίζουμε μέρες κυριολεκτικά..

Αχ βρε κορίτσι μου... Υπομονή, όπως το λες κάθε μέρα που περνάει είναι κέρδος. Είσαι μαζί με τον άντρα σου εκεί; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Κορίτσια τελικά θα κάτσω μέσα περισσότερο...μέχρι να ηρεμήσει η μήτρα ..έχουμε δρόμο για να κερδίζουμε μέρες κυριολεκτικά..

Δεν πειράζει καρδούλα, κατσε για καλο ειναι... Να σε φροντισουν κιολας. Θα δεις ολα θα πανε καλα!!! Τα φιλια μου! 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta ξεκουρασου όσο μπορείς... Θύμισε μου τι ηλικία έχει το παιδάκι σου... 

Αφού είναι ροζοκαφε το αίμα, σημαίνει ότι δεν είναι καινούριο. Εύχομαι να ηρεμήσεις τη Δευτέρα. Περιμένουμε νέα σου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα ,κοριτσάκια μου !

Δε σας ταγκαρω μια, μια γιατι δεν εχω καλη μνήμη.  

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Απο χθες προσπάθησα να κοιμηθώ οσο περισσότερο γίνεται για να μη σκέφτομαι.  Εχει μειωθεί η ροή αλλα όταν θα σηκωθώ από την τουαλέτα θα βγάλω πάλι λιγο ευτυχώς όχι κόκκινο, ροζοκαφε θα έλεγα. 

Ειμαι παρα πολυ μακριά από το μαιευτήριο δεν μου είναι εύκολο να παω . Δουλεύει και ο αντρας μου εχω και το παιδι σπιτι . Οπότε κανω υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.  

Εχω την εντύπωση ότι θα έχει κατέβει ο πλακούντας.. (ο εφιάλτης μου ) γτ δεν εκανα κατι που να το προκαλέσει. 

Ειμαι στεναχωρημενη, φοβήθηκα πολυ και ταραχρηκα και θα κανω μερες να συνέλθω! 

@Pepi88 πως εισαι αγαπη μου ;; 

Υπομονη Αρια μου, θελω να ζητήσεις να χεις παντα καποιον για βοηθεια τωρα στο σπιτι, να μην κανεις τίποτα, να ενημερωνεις το γιατρο κ να μη στενοχωριεσαι γιατι κανεις περισσοτερες συσπασεις. Ολα θα πανε καλα γλυκια μου! Και γω απο την πεμπτη που δεν ειμαι καλα την εχω τρελανει τη γιατρο, της στελνω συνέχεια πρωι βραδυ πως ειμαι κ τι να κανω. Για αυτο τους έχουμε κοριτσι μου τους γιατρους μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Πέρασα ακριβώς την ίδια κατάσταση πριν δύο χρόνια έκατσα μέσα 15 μέρες μέχρι που μπήκα στον μήνα Μ εφυγα... ότι χρειαστείς στείλε Μ... γρήγορα σπιτάκι σου εύχομαι.....

Σε ευχαριστώ πολύ!εγώ μπαίνωβγαίνω γενικά αλλά στον μήνα μου για να μπω έχω πολύ δρόμο ίσα ίσα τις βδομάδες θέλω να κερδίζω γιατί είμαι πολύ οριακά..

13 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου... Υπομονή, όπως το λες κάθε μέρα που περνάει είναι κέρδος. Είσαι μαζί με τον άντρα σου εκεί; 

Ναι μέχρι σήμερα ήταν και ο άντρας μου σήμερα θα φύγει και θα πάω σε δίκλινο γιατί το κόστος ήδη για τρεις μέρες στο μονοκλινο είναι 700 ευρώ και έχω ακόμα μέρες ..εντάξει τουλάχιστον στις πρώτες ζορικες ήταν μαζί μου ευτυχώς ....

14 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλησπερα ,κοριτσάκια μου !

Δε σας ταγκαρω μια, μια γιατι δεν εχω καλη μνήμη.  

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Απο χθες προσπάθησα να κοιμηθώ οσο περισσότερο γίνεται για να μη σκέφτομαι.  Εχει μειωθεί η ροή αλλα όταν θα σηκωθώ από την τουαλέτα θα βγάλω πάλι λιγο ευτυχώς όχι κόκκινο, ροζοκαφε θα έλεγα. 

Ειμαι παρα πολυ μακριά από το μαιευτήριο δεν μου είναι εύκολο να παω . Δουλεύει και ο αντρας μου εχω και το παιδι σπιτι . Οπότε κανω υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.  

Εχω την εντύπωση ότι θα έχει κατέβει ο πλακούντας.. (ο εφιάλτης μου ) γτ δεν εκανα κατι που να το προκαλέσει. 

Ειμαι στεναχωρημενη, φοβήθηκα πολυ και ταραχρηκα και θα κανω μερες να συνέλθω! 

@Pepi88 πως εισαι αγαπη μου ;; 

Νομίζω είμαι καλύτερα αλλά επειδή έχω σκαμπανεβάσματα θα μείνω μέρες ..εσύ πως είσαι;;;

14 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Επίσης, περιμένω να ανοίξουν τα μαγαζιά για να πάω για ψώνια!! Δεν την ξαναπαταω..έχω παραγγείλει δύο νυχτικά θηλασμού, πιτζάμες και ένα σουτιέν θηλασμού εδώ και τρεις εβδομάδες σίγουρα και δεν έχουν έρθει ακόμα..τα έχω προπληρώσει κιόλας και είναι από δύο διαφορετικά καταστήματα!! Θα τα πάρω όλα τώρα για το μωρό γιατί μας βλέπω σε καραντίνα και τον Ιανουάριο!! 

Αλήθεια; Τουλάχιστον πλησιάζεις τις 28 εβδομάδες σιγά σιγά, το πρώτο μαξιλαράκι!! Πόσα γραμμάρια είναι το μωράκι σου τώρα;;

Δεν ξέρω αλλά υπολογίζω περίπου κιλό αν υποθέσω ότι πριν μιάμιση βδομάδα ήταν 890 γρμ. Αλλά και οι υπέρηχοι δεν πέφτουν ακριβώς μέσα !

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!εγώ μπαίνωβγαίνω γενικά αλλά στον μήνα μου για να μπω έχω πολύ δρόμο ίσα ίσα τις βδομάδες θέλω να κερδίζω γιατί είμαι πολύ οριακά..

Ναι μέχρι σήμερα ήταν και ο άντρας μου σήμερα θα φύγει και θα πάω σε δίκλινο γιατί το κόστος ήδη για τρεις μέρες στο μονοκλινο είναι 700 ευρώ και έχω ακόμα μέρες ..εντάξει τουλάχιστον στις πρώτες ζορικες ήταν μαζί μου ευτυχώς ....

Νομίζω είμαι καλύτερα αλλά επειδή έχω σκαμπανεβάσματα θα μείνω μέρες ..εσύ πως είσαι;;;

Δεν ξέρω αλλά υπολογίζω περίπου κιλό αν υποθέσω ότι πριν μιάμιση βδομάδα ήταν 890 γρμ. Αλλά και οι υπέρηχοι δεν πέφτουν ακριβώς μέσα !

Καλημέρα γλυκο μου κοριτσάκι. Ο Άγιος Νικόλαος ας είναι στο πλευρό σας... Ας βοηθήσει εσένα και την ψυχουλα σου να είστε καλά. Πως είσαι σήμερα??? Έχεις μια τεράστια αγκαλιά από μένα και ένα γλυκο φιλάκι στην κοιλίτσα. Δεν υπάρχει μέρα που να μην σε σκεφτώ. Σας αγαπάμε όλες εδώ μέσα. Με τόση αγάπη και θετική ενέργεια δεν γίνεται να πάει κάτι στραβά... 

18 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλησπερα ,κοριτσάκια μου !

Δε σας ταγκαρω μια, μια γιατι δεν εχω καλη μνήμη.  

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Απο χθες προσπάθησα να κοιμηθώ οσο περισσότερο γίνεται για να μη σκέφτομαι.  Εχει μειωθεί η ροή αλλα όταν θα σηκωθώ από την τουαλέτα θα βγάλω πάλι λιγο ευτυχώς όχι κόκκινο, ροζοκαφε θα έλεγα. 

Ειμαι παρα πολυ μακριά από το μαιευτήριο δεν μου είναι εύκολο να παω . Δουλεύει και ο αντρας μου εχω και το παιδι σπιτι . Οπότε κανω υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.  

Εχω την εντύπωση ότι θα έχει κατέβει ο πλακούντας.. (ο εφιάλτης μου ) γτ δεν εκανα κατι που να το προκαλέσει. 

Ειμαι στεναχωρημενη, φοβήθηκα πολυ και ταραχρηκα και θα κανω μερες να συνέλθω! 

@Pepi88 πως εισαι αγαπη μου ;; 

Καλημέρα ψυχουλα μου. Πως είσαι σήμερα? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!εγώ μπαίνωβγαίνω γενικά αλλά στον μήνα μου για να μπω έχω πολύ δρόμο ίσα ίσα τις βδομάδες θέλω να κερδίζω γιατί είμαι πολύ οριακά..

Ναι μέχρι σήμερα ήταν και ο άντρας μου σήμερα θα φύγει και θα πάω σε δίκλινο γιατί το κόστος ήδη για τρεις μέρες στο μονοκλινο είναι 700 ευρώ και έχω ακόμα μέρες ..εντάξει τουλάχιστον στις πρώτες ζορικες ήταν μαζί μου ευτυχώς ....

Νομίζω είμαι καλύτερα αλλά επειδή έχω σκαμπανεβάσματα θα μείνω μέρες ..εσύ πως είσαι;;;

Δεν ξέρω αλλά υπολογίζω περίπου κιλό αν υποθέσω ότι πριν μιάμιση βδομάδα ήταν 890 γρμ. Αλλά και οι υπέρηχοι δεν πέφτουν ακριβώς μέσα !

Κάθε μέρα, βδομάδα κλπ που κερδίζεις είναι υπέρ του... σίγουρα είναι 1 κιλό τώρα, μπορεί και παραπάνω... οπότε ο,τι κι αν γίνει το μωράκι σου θα είναι μια χαρά!! Παλεψε το εσύ κι όλα θα πάνε καλά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Καλημέρα γλυκο μου κοριτσάκι. Ο Άγιος Νικόλαος ας είναι στο πλευρό σας... Ας βοηθήσει εσένα και την ψυχουλα σου να είστε καλά. Πως είσαι σήμερα??? Έχεις μια τεράστια αγκαλιά από μένα και ένα γλυκο φιλάκι στην κοιλίτσα. Δεν υπάρχει μέρα που να μην σε σκεφτώ. Σας αγαπάμε όλες εδώ μέσα. Με τόση αγάπη και θετική ενέργεια δεν γίνεται να πάει κάτι στραβά... 

Καλημέρα ψυχουλα μου. Πως είσαι σήμερα? 

Ευχαριστώ γλυκουλα μου!!νομίζω είμαι καλύτερα σήμερα !νομίζω από όλη την θετική ενέργεια!! συνεχίζουμε να παλεύουμε και εύχομαι να κερδίσουμε χρόνο!!

Just now, Evoulini24 είπε:

Κάθε μέρα, βδομάδα κλπ που κερδίζεις είναι υπέρ του... σίγουρα είναι 1 κιλό τώρα, μπορεί και παραπάνω... οπότε ο,τι κι αν γίνει το μωράκι σου θα είναι μια χαρά!! Παλεψε το εσύ κι όλα θα πάνε καλά!!!

Εδώ μαχητές!! συνεχίζουμε!!

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη Κυριακή σε όλες μας!! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν η έχουν άτομα στην οικογένεια να γιορτάζουν. Η σκέψη μας είναι στις μανούλες που περνάνε δύσκολα.. Εύχομαι κάθε μέρα που περνά να είναι καλύτερη από την προηγούμενη. Φιλιά και δύναμη κορίτσια, στο τέλος θα πάνε όλα καλά!! <3

  • Μου αρέσει 5

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...