Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Pepi88 ωχ τι να σου πω κοριτσάκι μου!! Πάλι ταλαιπωρείσαι. Να μένεις δυνατή και να έχεις πίστη όλα καλά θα πάνε!! Θα σε σκέφτομαι συνέχεια και θα προσευχομαι να σου πάνε όλα καλά!! Υπομονη θέλει κοπέλα μου το ξέρω είναι δύσκολο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Pepi88 said:

Καλημέρα κορίτσια μου..Τα νέα μου πάλι δεν είναι καλά ..ξύπνησα χθες χαράματα με πονους πάλι νοσηλεύομαι με πολλές συσπάσεις και πόνους πάλι με ορούς πάλι ταλαιπωρία αλλά αυτή την φορά ήρθα σε ιδιωτικό ...πολλά τα λεφτά αλλά δεν άντεχα δεύτερο γύρω δημόσιο μέσα σε ένα μήνα ...ελπίζαμε να κλείσω ένα 24ωρο που θα ηρεμούσε η κατάσταση όπως και γίνεται αργά και σταθερά ... Τα χάπια δεν με πιάνουν δυστυχώς σε αυτή την φάση ..είναι κρίσιμες οι επόμενες μέρες ελπίζω να την σκαμπουλαρουμε πάλι...ο ορός είναι ελεεινος φέρνει φουλ ταχυκαρδία και τρέμουλο αλλά βαστάει την κατάσταση και είμαι ευγνώμων!το αγοράκι μου είναι καλά κάνω καρδιοτοκογραφο τρεις φορές την μέρα ..αυτά κάντε μια προσευχή για μας σας φιλώ όλες!

Εννοείται οτι θα την σκαπουλαρεις πάλι... Εσύ και το αντράκι σου είστε πολύ δυνατοί και το αποδεικνύετε θα μέρα!! Μια μεγάλη αγκαλιά και από μένα.. Να μας ενημερώνεις οπότε μπορείς.. Φιλια σε σένα και στη κοιλιτσα.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..Τα νέα μου πάλι δεν είναι καλά ..ξύπνησα χθες χαράματα με πονους πάλι νοσηλεύομαι με πολλές συσπάσεις και πόνους πάλι με ορούς πάλι ταλαιπωρία αλλά αυτή την φορά ήρθα σε ιδιωτικό ...πολλά τα λεφτά αλλά δεν άντεχα δεύτερο γύρω δημόσιο μέσα σε ένα μήνα ...ελπίζαμε να κλείσω ένα 24ωρο που θα ηρεμούσε η κατάσταση όπως και γίνεται αργά και σταθερά ... Τα χάπια δεν με πιάνουν δυστυχώς σε αυτή την φάση ..είναι κρίσιμες οι επόμενες μέρες ελπίζω να την σκαμπουλαρουμε πάλι...ο ορός είναι ελεεινος φέρνει φουλ ταχυκαρδία και τρέμουλο αλλά βαστάει την κατάσταση και είμαι ευγνώμων!το αγοράκι μου είναι καλά κάνω καρδιοτοκογραφο τρεις φορές την μέρα ..αυτά κάντε μια προσευχή για μας σας φιλώ όλες!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για εσένα και το αγόρι σου!!!!! Οι σκέψεις μας μαζί σου!!!!!! Να μας γράφεις και γρήγορα σπιτάκι σας!


T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..Τα νέα μου πάλι δεν είναι καλά ..ξύπνησα χθες χαράματα με πονους πάλι νοσηλεύομαι με πολλές συσπάσεις και πόνους πάλι με ορούς πάλι ταλαιπωρία αλλά αυτή την φορά ήρθα σε ιδιωτικό ...πολλά τα λεφτά αλλά δεν άντεχα δεύτερο γύρω δημόσιο μέσα σε ένα μήνα ...ελπίζαμε να κλείσω ένα 24ωρο που θα ηρεμούσε η κατάσταση όπως και γίνεται αργά και σταθερά ... Τα χάπια δεν με πιάνουν δυστυχώς σε αυτή την φάση ..είναι κρίσιμες οι επόμενες μέρες ελπίζω να την σκαμπουλαρουμε πάλι...ο ορός είναι ελεεινος φέρνει φουλ ταχυκαρδία και τρέμουλο αλλά βαστάει την κατάσταση και είμαι ευγνώμων!το αγοράκι μου είναι καλά κάνω καρδιοτοκογραφο τρεις φορές την μέρα ..αυτά κάντε μια προσευχή για μας σας φιλώ όλες!

@pepi88 Κουράγιο κορίτσι μου μην τα παρατάς σημασία έχει που ο μπεμπουλης είναι μια χαρά όλα καλά θα πάνε!!!Έχεις κάνει τοσο κόπο και θα ανταμειφθείς!!!


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Mareva said:

Εσεις κοριτσια πονατε καθολου, ειστε καθολου ξαπλα ή ειστε τιποτα τριτοδευτερες;; :tongue:

Καλησπερα σας κοριτσια μου!!! 

1. Ναι κ γω εκει @Popaki2011 νοιωθω τη μικρη... @Aria konsta και φυσικα άλλοτε τη νοιωθω λιγο πιο ψηλα οπως εσυ. :) επισης, εγω εχω καταληξει οτι η γραμμη ειναι σχετικη με τη μελανινη του μωρου, δικη μου θεωρηση αυτη, αρα λογικα το μπουμπουκι σου θα ναι λιγο πιο ανοικτο. 

Οσον αφορα τωρα τα εμβολια...  Εγω εκανα ΠΡΩΤΗ φορα στη ζωη μου της γριπης πριν κανενα μηνα. Αν κ εχω ενα δυνατο ανοσοποιητικο το κανα γιατι εχω το γιο μου εδω κ καποια στιγμη θα ξαναπαει σχολειο. Δε με πειραξε, δεν εκανα καποια αντιδραση. 

Και τα τελευταία νεα μας. Σήμερα με επιασε ενας πονος, ξεκινησε χαλαρα, μετα δυναμωνε, κ εν τελει πηρα τη γιατρο, μου δωσε βολταρεν υποθετο, να μεινω ξαπλα (γελαω πολυ, ειμαι ξαπλα απο τον ιουλιο απο την εμβρυομεταφορα, ποιος εγω που δεν εβαζα κ@λο κατω) κ να ξεκουραζομαι... Ανησυχω λιγο αλλα ενταξει... 23 βδομαδα.. Που θα παει.. Υπομονη να φτασω στο οριακο για μενα μαξιλαράκι των 36-37. Μετα θα κανω 2 χορογραφιες να γεννήσω. :grin:

 

 

ΚοΡιΤσι μου εγώ τις περισσότερες ώρες είμαι ξάπλα, εκτός από το πρωινό 8ωρο που κάνω τηλεργασία οπότε κάθομαι..και κάνω και ελαφριές δουλειές σπιτιού.. Είμαι πολύ φοβιτσιαρα και ίσως προσέχω λίγο παραπάνω από ότι θα έπρεπε... Έχω πονακια διαφόρων ειδών και εντάσεων που ευτυχώς κρατάνε λίγο.. Και πολλές καούρες... Αλλα γενικά και εγώ νοιώθω ότι έχω μουχλασει από την εμβρυομεταφορά κ μετά.. Υπομονή μετά θα τρέχουμε και δε θα φτάνουμε ;)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Και όρθια νιώθω πολλές φορές το ίδιο και καθιστή ναι! Αλλά μόνο νιώθω χαχα όταν βάζω το χέρι μου τίποτα... ίσως βέβαια φταίει ότι τα έχω βάλει και τα κιλά μου, 8 ως τώρα :sad: οπότε ίσως του δημιούργησα μαξιλαράκι :razz:

Πρώτη φορά την ένιωσα στην 20η μικρά χτυπηματακια κ μετά για μέρες τίποτα..από την 21 μέχρι κ τωρα μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη...κ από μεσα και με το χέρι μου οοως κ ο άντρας μου..αλλά μη φανταστείς δυνατές κλωτσιές...χτυπηματακια...πιστεύω παίζει ρόλο κ ο πλακουντας εχω πρόσθιο..

On 3/12/2020 at 3:14 ΠΜ, Manenious είπε:

Μόνο για γρίπης μου είπε αλλά δεν το έκανα αν μου πει κατι πάλι δεν θα το κάνω! Είχα κάνει της γρίπης πριν κατι χρόνια και με είχε πειράξει το είπα και στον καρδιολόγο μου το συζήτησα και με τους δυο και ειπαν να μην το κάνω γιατί δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει το έμβρυο και ο οργανισμός μου πάλι!

Της γρίπης μόνη μου τον ρώτησα μου είπε ότι δεν το συστήνει γενικά στις έγκυες αλλα αν θελω εγω να το κάνω και δεν το έκανα..για του κοκκυτη δεν μου έχει αναφέρει κάτι..

18 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Απλα αγαπη μου μεγαλώνουν τα μωρακια μας .. ψηλώνουν λογικό τωρα να τα νιώθουμε σε διάφορα σημεία. Εγω εκει που νιώθω κλωτσιά χαμηλα νιώθω ταυτόχρονα και κοντά στο στομάχι.. τούμπες κάνουν αν και τωρα αρχίζουν να ψηλό στρίμωχνοντε. Δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς. Ο πλακουντας σου που ειναι ;;

Λοιπόν και σκεφτόμουν σήμερα ότι.. δεν εχω βγαλει την καφετιά γραμμη που ειχα στην κορη μου . 

Περιμενα περιμενα αλλα δεν 

Έχω εχω βγάλει γραμμή.. μπορει οντως να έχει να κάνει με τη μελανίνη..κ εγώ κ ο άντρας μου είμαστε μελαχρινοι..κ προφανώς θα βγει κ η μπέμπα μελαχρινή..

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..Τα νέα μου πάλι δεν είναι καλά ..ξύπνησα χθες χαράματα με πονους πάλι νοσηλεύομαι με πολλές συσπάσεις και πόνους πάλι με ορούς πάλι ταλαιπωρία αλλά αυτή την φορά ήρθα σε ιδιωτικό ...πολλά τα λεφτά αλλά δεν άντεχα δεύτερο γύρω δημόσιο μέσα σε ένα μήνα ...ελπίζαμε να κλείσω ένα 24ωρο που θα ηρεμούσε η κατάσταση όπως και γίνεται αργά και σταθερά ... Τα χάπια δεν με πιάνουν δυστυχώς σε αυτή την φάση ..είναι κρίσιμες οι επόμενες μέρες ελπίζω να την σκαμπουλαρουμε πάλι...ο ορός είναι ελεεινος φέρνει φουλ ταχυκαρδία και τρέμουλο αλλά βαστάει την κατάσταση και είμαι ευγνώμων!το αγοράκι μου είναι καλά κάνω καρδιοτοκογραφο τρεις φορές την μέρα ..αυτά κάντε μια προσευχή για μας σας φιλώ όλες!

Πολλές προσευχές.. κουράγιο και υπομονή κοριτσι μου... σημασία έχει ότι το αντράκι σου είναι καλά! Όλα θα πάνε καλά και να είναι το τελευταίο που σε ταλαιπωρεί..

  • Μου αρέσει 2

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

ΚοΡιΤσι μου εγώ τις περισσότερες ώρες είμαι ξάπλα, εκτός από το πρωινό 8ωρο που κάνω τηλεργασία οπότε κάθομαι..και κάνω και ελαφριές δουλειές σπιτιού.. Είμαι πολύ φοβιτσιαρα και ίσως προσέχω λίγο παραπάνω από ότι θα έπρεπε... Έχω πονακια διαφόρων ειδών και εντάσεων που ευτυχώς κρατάνε λίγο.. Και πολλές καούρες... Αλλα γενικά και εγώ νοιώθω ότι έχω μουχλασει από την εμβρυομεταφορά κ μετά.. Υπομονή μετά θα τρέχουμε και δε θα φτάνουμε ;)

Ευχομαι κοριτσι μου σύντομα να σου κοπουν οι καουρες κ να περιοριστουν κ τα δικα σου πονακια. Ενταξει προσεχεις κ καλα κανεις. Ολες εδω, αλλες πολυ αλλες λιγοτερο εχουν κ τη δικη τους ιστορια για το καθε μωρο κ εγω αντιλαμβάνομαι κ τα παραπανω αγχη, οπως κ τις λιγότερες ή πιο χαλαρες αντιδρασεις. Ολες οι εγκυμοσυνες ειναι πολυτιμες, αλλες πιο εύκολες αλλες πιο δυσκολες.

Αχ ναι!!! Να τρεχουμε κ δε με νοιαζει!! Θελω να νοιωθω οτι μπορω να φροντισω το μωρο κ το νηπιακι μου. Να καθαρισω το σπιτι μου κ να μαγειρεψω φαγητα κ γλυκα, οση ωρα θελω στην κουζινα. Να κανω γυμναστικη! Να κανω γιογκα. Να κανω οτι μου ρθει χωρις να φοβαμαι ή να ποναω. Να κανω μπανιο με καυτό νερο!!! Να οδηγησω κ ας πατησω ολες τις λακουβες.. 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Πέπη μου, είσαι πολύ δυνατή!! Κι εσύ και το κουκλάκι σου!! Κάνε υπομονή και είμαι σίγουρη ότι όταν, στον ένατο μήνα, τον πάρεις αγκαλίτσα θα του πεις "χαλάλι σου όλα όσα πέρασα"!!! Θα τα καταφέρεις, είσαι δυνατή!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έχετε ξεκινήσει καθόλου αγορές; έχετε κάνει λίστα τι θα χρειαστείτε η ακόμα θεωρείτε είναι νωρίς; εγώ θέλω πολύ να ξεκινήσω σιγά σιγά αλλά είμαι ακόμα μαγκωμενη... Φοβάμαι.. Απ την άλλη μπήκα στον 7ο μήνα και δεν έχω ούτε μια πιτζαμα και λέω να τύχει κάτι ξεβρακωτη θα πάω Αθήνα. Με τη κουβέρτα θα τυλιχτω.. :(Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα που λεμε:roll:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πριν λιγο ειδα αιμα .. εχω φοβηθεί πολυ ..

Πηρα το γιατρο μου ειπε οτι ειναι αποκόλληση. Ραντεβού εχω την Δευτέρα μεχρι τότε;; Ποσο επικίνδυνο να ειναι άραγε στην εβδομάδα που διανύω; 

Παω τουαλέτα ουρώ ,σκουπιζομαι δε βλέπω κάτι με το που σηκώνομαι αιμα . Θα τρελαθώ 

  • Λυπημένη/-ος 8

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα πριν λιγο ειδα αιμα .. εχω φοβηθεί πολυ ..

Πηρα το γιατρο μου ειπε οτι ειναι αποκόλληση. Ραντεβού εχω την Δευτέρα μεχρι τότε;; Ποσο επικίνδυνο να ειναι άραγε στην εβδομάδα που διανύω; 

Παω τουαλέτα ουρώ ,σκουπιζομαι δε βλέπω κάτι με το που σηκώνομαι αιμα . Θα τρελαθώ 

Πολύ αίμα; σήκωσες βάρος πριν ή κουράστηκες; Ο γιατρός δεν σου έδωσε κάτι για την αποκόλληση; Ηρέμησε και Ξάπλωσε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα πριν λιγο ειδα αιμα .. εχω φοβηθεί πολυ ..

Πηρα το γιατρο μου ειπε οτι ειναι αποκόλληση. Ραντεβού εχω την Δευτέρα μεχρι τότε;; Ποσο επικίνδυνο να ειναι άραγε στην εβδομάδα που διανύω; 

Παω τουαλέτα ουρώ ,σκουπιζομαι δε βλέπω κάτι με το που σηκώνομαι αιμα . Θα τρελαθώ 

Η αδερφή του άντρα μ είχε και αυτή αίμα σε μεγάλο μήνα. Και πολύ από ότι μου είπε. Δεν ήταν κάτι. Απλά κατευθείαν πήγε γιατρό και έκανε μια ένεση προγεστερονης. Καλέ τι θα πει τη Δευτέρα?πες του να σε δει νωρίτερα να ηρεμήσεις και εσύ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Πολύ αίμα; σήκωσες βάρος πριν ή κουράστηκες; Ο γιατρός δεν σου έδωσε κάτι για την αποκόλληση; Ηρέμησε και Ξάπλωσε. 

Σήμερα ειδικά δεν έκανα τίποτα ήμουν σχεδόν όλη μερα χωρίς ρεύμα.  

Utrogestan και ξαπλα μεχρι τη Δευτέρα που θα παω .. 

Αυτο που με προβληματίζει είναι ότι δεν έχει γίνει καφε . Ενώ στις προηγούμενες αποκολλησεις σχεδόν αμέσως γινόταν καφε

Just now, basw2 είπε:

Η αδερφή του άντρα μ είχε και αυτή αίμα σε μεγάλο μήνα. Και πολύ από ότι μου είπε. Δεν ήταν κάτι. Απλά κατευθείαν πήγε γιατρό και έκανε μια ένεση προγεστερονης. Καλέ τι θα πει τη Δευτέρα?πες του να σε δει νωρίτερα να ηρεμήσεις και εσύ. 

Δεν ειναι καν στο ιατρείο του και απο οτι κατάλαβα Αθήνα. Πφφφ θα σκάσω 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Σήμερα ειδικά δεν έκανα τίποτα ήμουν σχεδόν όλη μερα χωρίς ρεύμα.  

Utrogestan και ξαπλα μεχρι τη Δευτέρα που θα παω .. 

Αυτο που με προβληματίζει είναι ότι δεν έχει γίνει καφε . Ενώ στις προηγούμενες αποκολλησεις σχεδόν αμέσως γινόταν καφε

Δεν ειναι καν στο ιατρείο του και απο οτι κατάλαβα Αθήνα. Πφφφ θα σκάσω 

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου...δεν θα είναι κάτι. Μπορεί να είναι κανένα αγγείο από τον τράχηλο... Ούτε καν αποκόλληση.ξεκουρασου απόψε κοίτα πως θα πάει και αύριο παρτον τηλ μήπως πας σε κάποιο μαιευτήριο να σε δουν αν είναι δυνατή η μετακίνηση 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα πριν λιγο ειδα αιμα .. εχω φοβηθεί πολυ ..

Πηρα το γιατρο μου ειπε οτι ειναι αποκόλληση. Ραντεβού εχω την Δευτέρα μεχρι τότε;; Ποσο επικίνδυνο να ειναι άραγε στην εβδομάδα που διανύω; 

Παω τουαλέτα ουρώ ,σκουπιζομαι δε βλέπω κάτι με το που σηκώνομαι αιμα . Θα τρελαθώ 

Σου πε να παρεις ουτροτζεσταν εξτρα; μείνε ξαπλα κ σε παρακαλώ επικοινωνησε μαζι του αν ξαναδεις. Μην κανεις τιποτα στο σπιτι μην κινεισαι!!!! Φερε ανθρώπους να σε βοηθανε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...