Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta said:

Καλησπερα πριν λιγο ειδα αιμα .. εχω φοβηθεί πολυ ..

Πηρα το γιατρο μου ειπε οτι ειναι αποκόλληση. Ραντεβού εχω την Δευτέρα μεχρι τότε;; Ποσο επικίνδυνο να ειναι άραγε στην εβδομάδα που διανύω; 

Παω τουαλέτα ουρώ ,σκουπιζομαι δε βλέπω κάτι με το που σηκώνομαι αιμα . Θα τρελαθώ 

Ειναι χαμηλά ο πλακούντας σου αν θυμαμαι καλά?? Σε ρωτώ γτ και μένα είναι χαμηλά κ μου είχε πει ο γιατρός ότι ενδέχεται να δω αίμα... Δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. Υπομονή και ψυχραιμία... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα πριν λιγο ειδα αιμα .. εχω φοβηθεί πολυ ..

Πηρα το γιατρο μου ειπε οτι ειναι αποκόλληση. Ραντεβού εχω την Δευτέρα μεχρι τότε;; Ποσο επικίνδυνο να ειναι άραγε στην εβδομάδα που διανύω; 

Παω τουαλέτα ουρώ ,σκουπιζομαι δε βλέπω κάτι με το που σηκώνομαι αιμα . Θα τρελαθώ 

Ωχ βρε αγάπη τι ήταν πάλι αυτό το ξαφνικό?! Κάνε ότι σου είπαν τα κορίτσια. Ξάπλα έως αύριο και επικοινώνησε παλι μαζί του αμα συνεχίσει αλλιώς πήγαινε σε κάποιο νοσοκομείο η μαιευτηριο να το κοιτάξεις. Εύχομαι όλα να πάνε καλά. 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου...δεν θα είναι κάτι. Μπορεί να είναι κανένα αγγείο από τον τράχηλο... Ούτε καν αποκόλληση.ξεκουρασου απόψε κοίτα πως θα πάει και αύριο παρτον τηλ μήπως πας σε κάποιο μαιευτήριο να σε δουν αν είναι δυνατή η μετακίνηση 

 

Τωρα μονο για τουαλέτα σηκώνομαι, αλλα εχω ακομα .. ροζ αλλα εχω . Φοβάμαι περισσότερο από την πρώτη φορά και ο μικρός χοροπηδάει. 

Just now, Mareva είπε:

Σου πε να παρεις ουτροτζεσταν εξτρα; μείνε ξαπλα κ σε παρακαλώ επικοινωνησε μαζι του αν ξαναδεις. Μην κανεις τιποτα στο σπιτι μην κινεισαι!!!! Φερε ανθρώπους να σε βοηθανε! 

Έπαιρνα 1 τη μερα ,μου ειπε να τα κάνω 2 . Ξαπλα ειμαι μονο για τουαλέτα σηκώνομαι. Βλεπω ακομα πιο λιγο αιμα αλλα βλεπω .. ειναι εδω ευτυχως η αδερφή μου .Φοβαμαι


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Τωρα μονο για τουαλέτα σηκώνομαι, αλλα εχω ακομα .. ροζ αλλα εχω . Φοβάμαι περισσότερο από την πρώτη φορά και ο μικρός χοροπηδάει. 

Έπαιρνα 1 τη μερα ,μου ειπε να τα κάνω 2 . Ξαπλα ειμαι μονο για τουαλέτα σηκώνομαι. Βλεπω ακομα πιο λιγο αιμα αλλα βλεπω .. ειναι εδω ευτυχως η αδερφή μου .Φοβαμαι

Θα περιμένω νεακια σου αυριο. Ολα θα πανε καλα.. Μην ανησυχείς, μια αγκαλιά απο μενα.. Προσεχε τον εαυτο σου κ θα δεις θα σταματησει εντελως το αιματακι, μην φοβάσαι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Ειναι χαμηλά ο πλακούντας σου αν θυμαμαι καλά?? Σε ρωτώ γτ και μένα είναι χαμηλά κ μου είχε πει ο γιατρός ότι ενδέχεται να δω αίμα... Δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. Υπομονή και ψυχραιμία... 

Αυτο με προβληματίζει αρκετά γτ στη β επιπέδου ειπε ο γιατρος οτι ο πλακουντας ειναι πρόσθιος χαμηλός ενώ μια εβδομάδα πριν ηταν πρόσθιος υψηλός. Εκείνη τη στιγμή δε ρώτησα για να μη διακόψω τη ροή της εξέτασης. Μετα ομως πηρα το γιατρο μου τηλέφωνο και τον ρώτησα και μου λεει αν ήταν κάτι θα στο έλεγα, ολα καλα ! Μετα ειδα οτι στα χαρτιά έγραφε πρόσθιος υψηλός. 

Τωρα τι ισχύει δεν εχω ιδεα πραγματικα!

Just now, Rina-Katerina είπε:

Ωχ βρε αγάπη τι ήταν πάλι αυτό το ξαφνικό?! Κάνε ότι σου είπαν τα κορίτσια. Ξάπλα έως αύριο και επικοινώνησε παλι μαζί του αμα συνεχίσει αλλιώς πήγαινε σε κάποιο νοσοκομείο η μαιευτηριο να το κοιτάξεις. Εύχομαι όλα να πάνε καλά. 

Δεν ξερω μωρε γαμωτοοο..εχω στεναχωρηθει παρα πολύ! 

Μεχρι στιγμης εχω ακομα οχι κόκκινο αλλα εχω .. 

Just now, Mareva είπε:

Θα περιμένω νεακια σου αυριο. Ολα θα πανε καλα.. Μην ανησυχείς, μια αγκαλιά απο μενα.. Προσεχε τον εαυτο σου κ θα δεις θα σταματησει εντελως το αιματακι, μην φοβάσαι. 

Ευχαριστώ καρδούλα μου!

Η αλήθεια είναι ότι εκανα ωρα να συνέλθω απο την τρομάρα.  Το ειχα βγαλει αυτο το ενδεχόμενο εντελώς από το μυαλό μου .

Ο μπέμπης χορεύει, δεν πιστεύω να υπάρχει θέμα ε;


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , valentina23 είπε:

Κορίτσια μου έχετε ξεκινήσει καθόλου αγορές; έχετε κάνει λίστα τι θα χρειαστείτε η ακόμα θεωρείτε είναι νωρίς; εγώ θέλω πολύ να ξεκινήσω σιγά σιγά αλλά είμαι ακόμα μαγκωμενη... Φοβάμαι.. Απ την άλλη μπήκα στον 7ο μήνα και δεν έχω ούτε μια πιτζαμα και λέω να τύχει κάτι ξεβρακωτη θα πάω Αθήνα. Με τη κουβέρτα θα τυλιχτω.. :(Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα που λεμε:roll:

Εγώ έχω ψωνίσει λίκνο και ριλαξ. Προχθές παρήγγειλα ένα σουτιέν θηλασμού γιατί αυτά που έχω με στενεύουν,κ μαζί με τον σουτιέν πήρα και σετ σεντόνια για το λίκνο.απο το πατ πατ παρήγγειλα λίγα φορμακια, ένα μπουρνούζι και μια φόρμα εξόδου.Οταν με το καλό ανοίξουν  τα μαγαζιά θα ολοκληρώσω τις αγορές γιατί φοβάμαι μην μας κλείσουν παλι μέσα κι εγώ με το ίντερνετ δεν το έχω πολύ.δεν μου αρέσει να ψωνίζω χωρίς να τα έχω δει.

πρίν από 6 λεπτά , Aria konsta είπε:

Σήμερα ειδικά δεν έκανα τίποτα ήμουν σχεδόν όλη μερα χωρίς ρεύμα.  

Utrogestan και ξαπλα μεχρι τη Δευτέρα που θα παω .. 

Αυτο που με προβληματίζει είναι ότι δεν έχει γίνει καφε . Ενώ στις προηγούμενες αποκολλησεις σχεδόν αμέσως γινόταν καφε

Δεν ειναι καν στο ιατρείο του και απο οτι κατάλαβα Αθήνα. Πφφφ θα σκάσω 

Αν είναι να ησυχάσεις πήγαινε στο νοσοκομείο που θα γεννήσεις, να σε δουν εκεί.εγω έτσι θα έκανα στη θέση σου.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta πως είσαι; σταμάτησε το αίμα; εγώ στη θέση σου απ τη στιγμή που λείπει ο γιατρός σου θα πήγαινα σ ένα νοσοκομείο η σε έναν άλλο να με δει να ηρεμήσω. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα μπορεί να έσπασε κάποιο αγγείο συμβαίνει αυτό. Ξέρω ότι θα χεις τρομοκρατηθει αλλά προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη. Όλα καλά θα είναι!! Μην φοβάσαι!! Να ήταν στο πρώτο τρίμηνο θα ήταν πιο επικυνδινο.. Να μας ενημερώνεις φιλάκια πολλά!! 

Link to comment
Share on other sites

Πωπω αυτό το αίμα είναι τόσο αγχωτικό  ... πιστεύω μια μικρή αποκόλληση θα είναι .. ξάπλα κ γιατρό τηλ !  

Είμαι μανούλα του Απριλίου -  βασικά εγώ λέω για  πως θα πάω για Μάρτη με το που θα μπω στο μήνα μου   ( 3 γέννα πρώτα ο Θεός  ) (Η 2η κόρη στης 36 +1)  οπότε είπα να πω κ εδώ ένα Γειαααα!! 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Αυτο με προβληματίζει αρκετά γτ στη β επιπέδου ειπε ο γιατρος οτι ο πλακουντας ειναι πρόσθιος χαμηλός ενώ μια εβδομάδα πριν ηταν πρόσθιος υψηλός. Εκείνη τη στιγμή δε ρώτησα για να μη διακόψω τη ροή της εξέτασης. Μετα ομως πηρα το γιατρο μου τηλέφωνο και τον ρώτησα και μου λεει αν ήταν κάτι θα στο έλεγα, ολα καλα ! Μετα ειδα οτι στα χαρτιά έγραφε πρόσθιος υψηλός. 

Τωρα τι ισχύει δεν εχω ιδεα πραγματικα!

Δεν ξερω μωρε γαμωτοοο..εχω στεναχωρηθει παρα πολύ! 

Μεχρι στιγμης εχω ακομα οχι κόκκινο αλλα εχω .. 

Ευχαριστώ καρδούλα μου!

Η αλήθεια είναι ότι εκανα ωρα να συνέλθω απο την τρομάρα.  Το ειχα βγαλει αυτο το ενδεχόμενο εντελώς από το μυαλό μου .

Ο μπέμπης χορεύει, δεν πιστεύω να υπάρχει θέμα ε;

Αγαπη μου μια χαρα ειναι ο μπεμπουλης σου, κ σου το αποδεικνυει! Τον ακους αρα ειναι μια χαρα! Κ θα εισαι κ εσυ κοριτσι μου!!! Μη φοβασαι... Κ μιλησε αυριο με το γιατρο, να τον ενημερωνεις καθε μερα, πρωι βραδυ κ να ασχοληθεί. Τι παει να πει δευτερα εχουμε ραντεβου; κ ας εχετε, να σε συμβουλευει κ Σάββατο κ κυριακη κ να ξέρει την πορεία σου. Προσεχε καλο μου.. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..Τα νέα μου πάλι δεν είναι καλά ..ξύπνησα χθες χαράματα με πονους πάλι νοσηλεύομαι με πολλές συσπάσεις και πόνους πάλι με ορούς πάλι ταλαιπωρία αλλά αυτή την φορά ήρθα σε ιδιωτικό ...πολλά τα λεφτά αλλά δεν άντεχα δεύτερο γύρω δημόσιο μέσα σε ένα μήνα ...ελπίζαμε να κλείσω ένα 24ωρο που θα ηρεμούσε η κατάσταση όπως και γίνεται αργά και σταθερά ... Τα χάπια δεν με πιάνουν δυστυχώς σε αυτή την φάση ..είναι κρίσιμες οι επόμενες μέρες ελπίζω να την σκαμπουλαρουμε πάλι...ο ορός είναι ελεεινος φέρνει φουλ ταχυκαρδία και τρέμουλο αλλά βαστάει την κατάσταση και είμαι ευγνώμων!το αγοράκι μου είναι καλά κάνω καρδιοτοκογραφο τρεις φορές την μέρα ..αυτά κάντε μια προσευχή για μας σας φιλώ όλες!

Γλυκούλα μου όλα θα πάνε πολύ πολύ καλά! Δεν έχω δει αν έχεις γράψει νεότερα! Εύχομαι να ακούσουμε τα καλύτερα! Να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνεται για το μικρουλθ σου !!

1 ώρα πρίν, Aria konsta είπε:

Καλησπερα πριν λιγο ειδα αιμα .. εχω φοβηθεί πολυ ..

Πηρα το γιατρο μου ειπε οτι ειναι αποκόλληση. Ραντεβού εχω την Δευτέρα μεχρι τότε;; Ποσο επικίνδυνο να ειναι άραγε στην εβδομάδα που διανύω; 

Παω τουαλέτα ουρώ ,σκουπιζομαι δε βλέπω κάτι με το που σηκώνομαι αιμα . Θα τρελαθώ 

@Aria konsta ξάπλα και ξεκούραση! Θα ξεπεραστεί όλο αυτό! Μπορεί να έκανες κάποια απότομη κινησουλα. Εάν νιώθεις ανασφάλεια πάντα μπορείς να πας σε ένα μαιευτήριο να κάνεις υπέρηχο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Κορίτσια μου έχετε ξεκινήσει καθόλου αγορές; έχετε κάνει λίστα τι θα χρειαστείτε η ακόμα θεωρείτε είναι νωρίς; εγώ θέλω πολύ να ξεκινήσω σιγά σιγά αλλά είμαι ακόμα μαγκωμενη... Φοβάμαι.. Απ την άλλη μπήκα στον 7ο μήνα και δεν έχω ούτε μια πιτζαμα και λέω να τύχει κάτι ξεβρακωτη θα πάω Αθήνα. Με τη κουβέρτα θα τυλιχτω.. :(Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα που λεμε:roll:

Έχω ψωνίσει αρκετά φορμακια μπουρνουζακι σελτεδακια και λίκνο. Είμαι από τυχερή γτ όλες οι φίλες μου έχουν ήδη παιδάκια και θα μου δώσουν τα πιο "βαρια" κούνια καροτσι καθισμα αυτοκινήτου μπανακι και σεντόνια κουβερτουλες οπότε στο τέλος αν λείπει κάτι θα συμπληρώσω.

  • Μου αρέσει 1

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οπωτε βλέπω έχετε ξεκινήσει σιγα σιγά. Ωραία τυχερή είσαι @Natasapal και γω τα βαριά εκτός από καροτσι έχω απ το γιο μου είναι λίγο σιέλ αλλά τι να κάνουμε τώρα. Δεν θ αγοράσω καινούρια είναι πολύ ακριβά σάμπως πόσο θα κάτσει ειδικά στη καλαθουνα. @Popaki2011και συ εξοπλίστηκες βλέπω με τα απαραίτητα. Μπράβο ρε κορίτσια!!να δω εγώ ποτέ θα ξεπεράσω τη φοβία μου;)

@Aria konstaκαλημέρα γλυκιά μου! Πως είσαι σήμερα? Καλύτερα πιστεύω ε; @Pepi88εσύ όλα καλά κορίτσι μου; Πέρασε η ταλαιπωρία σου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Οπωτε βλέπω έχετε ξεκινήσει σιγα σιγά. Ωραία τυχερή είσαι @Natasapal και γω τα βαριά εκτός από καροτσι έχω απ το γιο μου είναι λίγο σιέλ αλλά τι να κάνουμε τώρα. Δεν θ αγοράσω καινούρια είναι πολύ ακριβά σάμπως πόσο θα κάτσει ειδικά στη καλαθουνα. @Popaki2011και συ εξοπλίστηκες βλέπω με τα απαραίτητα. Μπράβο ρε κορίτσια!!να δω εγώ ποτέ θα ξεπεράσω τη φοβία μου;)

@Aria konstaκαλημέρα γλυκιά μου! Πως είσαι σήμερα? Καλύτερα πιστεύω ε; @Pepi88εσύ όλα καλά κορίτσι μου; Πέρασε η ταλαιπωρία σου; 

Όχι ενώ χθες κάναμε μια πρόοδο σήμερα παλι τα ίδια ..

  • Λυπημένη/-ος 7

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...