Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , valentina23 είπε:

@Aria konsta είναι λίγοι οι γιατροί. Δεν το είχατε συζητήσει από πριν; Εγώ πιστεύω ότι θα βρει ένα σωρό επιχειρήματα να σου πει.. Για το σπάσιμο νερών, για την τομή και ένα σωρό άλλα. Και το κακό είναι ότι δεν μπορείς να το πάρεις πάνω σου. Είναι πολύ λεπτό το θέμα οπωτε ακούς το γιατρό..αναγκαστικα...Τελοςπαντων γερά παιδάκια να πάρουμε στην αγκαλιά μας και τι να κάνουμε.. Εμένα δεν μου είπε να κόψω φάρμακα.. Παρεπιπτοντως παίρνουμε βιταμίνες και μετά;; στο θηλασμό;; 

Το ξερω οτι θα βρει ένα σωρό επιχειρήματα.. αλλα οπως λες έμμεσα ή και άμεσα μη σου πω μας αναγκάζουν..  δεν θα το έπαιρνα πάνω μου! Εγω παίρνω και το σαλοσπιρ που μου είπε στανταρ θα κόψεις απο την αρχή της άλλης εβδομάδας για να μην έχω θέμα με το αίμα.  Τωρα για τα υπόλοιπα επειδή έχω και πολλά.. θα τον ρωτήσω αν είναι να τα συνεχίσω.  Μπορεί απλα κάποια να μην είναι συμβατά με το θηλασμό; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Popaki2011 δηλαδή δεν παίρνει βάρος η μπέμπα? Την εξέταση με το χέρι την κάνουν για να ελεξουν τον τράχηλο?

Πηρε,αλλά όχι όσο έπρεπε,γι αυτό και επεσε στην καμπυλη.

Ναι,βλέπουν αν είναι μαλακός ή οχι,αν έχεις διαστολή ή οχι.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Popaki2011 κατάλαβα...τι να πω ότι είναι καλύτερο για την μπεμπουλα σας!!!Εγώ Πέμπτη έχω ραντεβού θα δω πόσο θα είναι κ πόσο θα έχει πάρει γιατί και εμένα δεν παίρνει κ πολύ βάρος...βεβαια στο ντομπλερ είχε πάρει αρκετά αλλά μηχάνημα από μηχάνημα έχει διαφορά...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Popaki2011 κατάλαβα...τι να πω ότι είναι καλύτερο για την μπεμπουλα σας!!!Εγώ Πέμπτη έχω ραντεβού θα δω πόσο θα είναι κ πόσο θα έχει πάρει γιατί και εμένα δεν παίρνει κ πολύ βάρος...βεβαια στο ντομπλερ είχε πάρει αρκετά αλλά μηχάνημα από μηχάνημα έχει διαφορά...

Κι εμένα είχε πάρει την προηγούμενη φορά στο ντοπλερ. Τώρα κάπου σκάλωσε πάλι....Ενω όλα δείχνουν φυσιολογικά,και αμνιακό υγρό και πλακούντας.Η εμβρυολογος ήταν καθησυχαστικη, ότι απλά θα είναι ένα μικρό μωρό.ο γιατρος μου όμως ήταν προβληματισμενος.Μαλιστα μου ειπε ότι αν πέσει κι άλλο το παίρνει με καισαρική!!!!!Δεν ξέρω γιατί,δεν ρώτησα...καλε τι λες του λέω????γεννησα το 1ο φυσιολογικά 4 κιλά!!!!!!και θα βγάλω αυτό με καισαρική?αμαρτία δεν είναι????

Η πέμπτη είναι μεγάλη μέρα,μέρα εξελιξεων!!!πολλές έχουμε γιατρο!

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , valentina23 είπε:

@Aria konsta είναι λίγοι οι γιατροί. Δεν το είχατε συζητήσει από πριν; Εγώ πιστεύω ότι θα βρει ένα σωρό επιχειρήματα να σου πει.. Για το σπάσιμο νερών, για την τομή και ένα σωρό άλλα. Και το κακό είναι ότι δεν μπορείς να το πάρεις πάνω σου. Είναι πολύ λεπτό το θέμα οπωτε ακούς το γιατρό..αναγκαστικα...Τελοςπαντων γερά παιδάκια να πάρουμε στην αγκαλιά μας και τι να κάνουμε.. Εμένα δεν μου είπε να κόψω φάρμακα.. Παρεπιπτοντως παίρνουμε βιταμίνες και μετά;; στο θηλασμό;; 

Αχ πολλές τελικά έχουμε παρόμοιους προβληματισμούς. Εμένα θα μου λυθεί η απορία μόνο όταν γεννηθεί ο μικρός κ δω πόσο είναι το βάρος του κ αν όντως είναι μεγαλόσωμος κ χρειαζότανε πρόκληση.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Αχ πολλές τελικά έχουμε παρόμοιους προβληματισμούς. Εμένα θα μου λυθεί η απορία μόνο όταν γεννηθεί ο μικρός κ δω πόσο είναι το βάρος του κ αν όντως είναι μεγαλόσωμος κ χρειαζότανε πρόκληση.

Εγω δεν καταλαβαίνω..αν κάποιο μωρο δεν παίρνει πολύ βαρος δεν πρέπει να το αφήσουμε στην κοιλιτσα μας μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης;; 

Αν πάλι είναι μεγάλο γιατι να μην δοκιμάσουμε φυσιολογικά κ αν δεν εξελιχθεί καλα να γίνει καισαρική; κ στην τελική για αυτο δεν εμπιστευπμαστε τους γιατρούς μας για να βρίσκουν κάθε δυνατή λυση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Εγω δεν καταλαβαίνω..αν κάποιο μωρο δεν παίρνει πολύ βαρος δεν πρέπει να το αφήσουμε στην κοιλιτσα μας μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης;; 

Αν πάλι είναι μεγάλο γιατι να μην δοκιμάσουμε φυσιολογικά κ αν δεν εξελιχθεί καλα να γίνει καισαρική; κ στην τελική για αυτο δεν εμπιστευπμαστε τους γιατρούς μας για να βρίσκουν κάθε δυνατή λυση;

Τι να σου πω.θεωρω ότι σε αυτήν την φάση δεν έχουμε κ πολλές επιλογές πέρα από το να τους εμπιστευτούμε. Η λογική λέει ότι σκέφτονται το καλύτερο κ θέλουν να προλάβουν καταστάσεις κ επιπλοκές. Αλλά νταξει εγώ για να είμαι ειλικρινής ποτέ δεν αγάπησα ιδιαίτερα κάποιον γιατρό. Είμαι γενικώς δύσπιστη.θα τον κρίνω εκ του αποτελέσματος. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Τι να σου πω.θεωρω ότι σε αυτήν την φάση δεν έχουμε κ πολλές επιλογές πέρα από το να τους εμπιστευτούμε. Η λογική λέει ότι σκέφτονται το καλύτερο κ θέλουν να προλάβουν καταστάσεις κ επιπλοκές. Αλλά νταξει εγώ για να είμαι ειλικρινής ποτέ δεν αγάπησα ιδιαίτερα κάποιον γιατρό. Είμαι γενικώς δύσπιστη.θα τον κρίνω εκ του αποτελέσματος. 

Μα εννοείται δεν αναφέρομαι σε εσάς.. ο προβληματισμος μου ειναι καθαρά στους γιατρούς..καληνυχτα σας κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Εγω δεν καταλαβαίνω..αν κάποιο μωρο δεν παίρνει πολύ βαρος δεν πρέπει να το αφήσουμε στην κοιλιτσα μας μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης;; 

Αν πάλι είναι μεγάλο γιατι να μην δοκιμάσουμε φυσιολογικά κ αν δεν εξελιχθεί καλα να γίνει καισαρική; κ στην τελική για αυτο δεν εμπιστευπμαστε τους γιατρούς μας για να βρίσκουν κάθε δυνατή λυση;

Κι εγώ δεν ξέρω γιατί....απλά τον εμπιστεύομαι και τηρω κατά γράμμα ο,τι μου λέει.Και δεν είναι γιατρός της καισαρικής ,μου το εχει αποδείξει στην 1η μου γεννα που περιμέναμε 11 ώρες να κατέβει το μωρό. Κι ακόμα και όταν άρχισαν οι εξωθησεις δεν έβγαινε.. έβγαζε κεφάλι και όταν σταματούσα να σπρώχνω ξανα μέσα...παιδευτηκαμε όλοι για να βγει...και τελικά ήταν 3950!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Άστα και γω που είμαι στις μέρες μου φοβάμαι μην γίνει κάτι. Μένω και επαρχία άστα βραστα. Είμαι 3 ώρες από Αθήνα... 

Σηκώθηκα με νεύρα σήμερα και μια ανασφάλεια να το πω... Επειδή πάω προγραμματισμένη λόγω καισαρική όλο τ αλλάζει το πρόγραμμα ο γιατρός και έχω νευριάσει.. Η 17 η 19 του μηνός μου χε πει... Τωρα θα πάω αύριο να δω τι θα μου πει πάλι.. Φαίνεται θα χει κι άλλη γεννα στα σχαρια και θέλει να το συνδιασει.. Να μην πήγαινε ρχεται.. Τελοςπαντων απλά ξεσηκωνομαι και μετά ξενερώνω.. Κουράστηκα κιόλας και ανυπομονώ να γεννήσω.. 

Προσοχή στο χιόνι.. Μην γλιστρησετε

Μια κοπέλα σπάσαν τα νερά της στην Νάξο κ προσπαθούν να την μεταφέρουν.δεν πιστεύω να είσαι εσύ;;;χαχαχα

  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Κι εγώ δεν ξέρω γιατί....απλά τον εμπιστεύομαι και τηρω κατά γράμμα ο,τι μου λέει.Και δεν είναι γιατρός της καισαρικής ,μου το εχει αποδείξει στην 1η μου γεννα που περιμέναμε 11 ώρες να κατέβει το μωρό. Κι ακόμα και όταν άρχισαν οι εξωθησεις δεν έβγαινε.. έβγαζε κεφάλι και όταν σταματούσα να σπρώχνω ξανα μέσα...παιδευτηκαμε όλοι για να βγει...και τελικά ήταν 3950!!!!!!

Απίστευτο! Ε τότε αν θες ρώτα τον να μαθουμε ίσως να έχει άλλους λόγους που δεν μπορούμε να ξέρουμε εμεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Αχ πολλές τελικά έχουμε παρόμοιους προβληματισμούς. Εμένα θα μου λυθεί η απορία μόνο όταν γεννηθεί ο μικρός κ δω πόσο είναι το βάρος του κ αν όντως είναι μεγαλόσωμος κ χρειαζότανε πρόκληση.

Εσένα ομως σε παει με πρόκληση... 

Εμενα μπαμ καισαρική.. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...