Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

Αθήνα θα γεννήσω!! Στο Ρέα. Γέννησα το πρώτο μου παιδι με καισαρικη

@Mighty86 χάχα είπα να το πω... Αν ακούσετε από βδομάδα ότι εγγυος μεταφέρθηκε με ελικόπτερο, η γέννησε στο δρόμο εγώ θα είμαι χαχαχα. Έχουμε τον κορονοιο έχουμε και το χιόνι τώρα. Πάντως είμαι πολύ γκαντεμω ο καιρός μέχρι στιγμής ήταν ανοιξιάτικος και τώρα που θα πάω να γεννήσω λένε για χιονια

Δλδ δεν θα έρθεις νωρίτερα να μείνεις κάπου εδώ γύρω?την μέρα που θα γεννας θα έρθεις?μέχρι και Δευτέρα πάντως θα είμαστε καλά...από Τρίτη δεν ξέρω....δείχνει χιόνια!!

  • Μπερδεμένη/-ος 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και απο εμένα. Διάβασα τα νέα σας. Άντε λίγο  ακόμη μας έμεινε και έφτασε ο καιρός να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας. Γύρισα μόλις από το γιατρό. 36 βδομάδων σήμερα. 2900 το βάρος μας. Και ενώ μετά τη β  επιπέδου δε μας άφησε να δούμε ξανά πρόσωπο μια και ήταν γυρισμένο προς την πλάτη μου σήμερα φάνηκε ολοκάθαρα το προσωπάκι του. Δεν το περίμενα καθόλου. ήταν πολύ ωραία έκπληξη !!! Κάναμε για 2η φορά καρδιοτοκογραφο και κοιμόταν. Με έπιασε και δύσπνοια γιατί δε με βόλευε ανάσκελα τόση ώρα που περίμενα. προς στο τέλος ευτυχώς ξύπνησε και είδε ο γιατρός αυτό που ήθελε.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Πωω .. πω τι ωραια νέα βρε κοριτσια !! 

Μιλάμε για τελική ευθεία στην ομάδα Μαρτίου 2021 .. ουαου μου φαίνεται τόσο απίστευτο!! 

Εγω απο χθες ετοιμάζω πράγματα έστησα επιπλακια,  έφτιαξα βαλίτσα,σιδεροματα κλπ. 

Όσο για το θηλασμό και εγω δεν ειμαι τοσο υπερ στα σκευάσματα.. καλό είναι να ελέγχεις τι τρως και πίνεις. Για σενα και για το μωράκι σου . Το μονο που εύχομαι πλεον για το θηλασμό ειναι απλα να τα καταφέρω. 

  • Μου αρέσει 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Πωω .. πω τι ωραια νέα βρε κοριτσια !! 

Μιλάμε για τελική ευθεία στην ομάδα Μαρτίου 2021 .. ουαου μου φαίνεται τόσο απίστευτο!! 

Εγω απο χθες ετοιμάζω πράγματα έστησα επιπλακια,  έφτιαξα βαλίτσα,σιδεροματα κλπ. 

Όσο για το θηλασμό και εγω δεν ειμαι τοσο υπερ στα σκευάσματα.. καλό είναι να ελέγχεις τι τρως και πίνεις. Για σενα και για το μωράκι σου . Το μονο που εύχομαι πλεον για το θηλασμό ειναι απλα να τα καταφέρω. 

κι εγώ το ίδιο θέλω να τα καταφέρω !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Popaki2011 είπε:

Δλδ δεν θα έρθεις νωρίτερα να μείνεις κάπου εδώ γύρω?την μέρα που θα γεννας θα έρθεις?μέχρι και Δευτέρα πάντως θα είμαστε καλά...από Τρίτη δεν ξέρω....δείχνει χιόνια!!

Δυστηχως δεν έχω κανένα γνωστό Αθήνα. Και για ξενοδοχείο τόσες μέρες πολλά τα λεφτά. Φυσικά θα έρθω απ τη προηγούμενη να μείνω μια μέρα και να κάνω και το τεστ. Τι να πω... Θα δείξει.. Και αυτοί οι μετεωρολόγοι τρομοκρατία.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Γεια σας και απο εμένα. Διάβασα τα νέα σας. Άντε λίγο  ακόμη μας έμεινε και έφτασε ο καιρός να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας. Γύρισα μόλις από το γιατρό. 36 βδομάδων σήμερα. 2900 το βάρος μας. Και ενώ μετά τη β  επιπέδου δε μας άφησε να δούμε ξανά πρόσωπο μια και ήταν γυρισμένο προς την πλάτη μου σήμερα φάνηκε ολοκάθαρα το προσωπάκι του. Δεν το περίμενα καθόλου. ήταν πολύ ωραία έκπληξη !!! Κάναμε για 2η φορά καρδιοτοκογραφο και κοιμόταν. Με έπιασε και δύσπνοια γιατί δε με βόλευε ανάσκελα τόση ώρα που περίμενα. προς στο τέλος ευτυχώς ξύπνησε και είδε ο γιατρός αυτό που ήθελε.

Μια χαρά το βάρος σας μπράβο!!! Και γω 2 φορές έχω κάνει μέχρι στιγμής. Πόση ώρα σε είχε;; εμένα κάνα 20αλεπτο.Επισης τι κακό κι αυτό;; όλη μέρα πέρα δώθε το μωρό κι όταν πήγα και τις 2 φορές κοιμόταν!!! Μάλλον επειδή αγχώθηκα... Είχα και νεράκι μαζί μου οπωτε ξύπνησε κάποια στιγμή, το κούνησε και ο γιατρός... Τυχερή που το είδες!! Εγώ 9 μήνες τίποτα όλο κάπως είναι... Στη Β επιπεδου μόνο και στο ντομπλερ που πήγα σε εμβρυολογο και το είδα κάπως... Θα μου κάνει έκπληξη!! :razz:Δυσπνοια με πιάνει το βράδυ εμένα.. Αλλά αισθάνομαι και βουλωμένο τη μύτη μου και δυσκολεύομαι.. 

Τι τσουχτερό κρύο σήμερα!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, valentina23 said:

Μια χαρά το βάρος σας μπράβο!!! Και γω 2 φορές έχω κάνει μέχρι στιγμής. Πόση ώρα σε είχε;; εμένα κάνα 20αλεπτο.Επισης τι κακό κι αυτό;; όλη μέρα πέρα δώθε το μωρό κι όταν πήγα και τις 2 φορές κοιμόταν!!! Μάλλον επειδή αγχώθηκα... Είχα και νεράκι μαζί μου οπωτε ξύπνησε κάποια στιγμή, το κούνησε και ο γιατρός... Τυχερή που το είδες!! Εγώ 9 μήνες τίποτα όλο κάπως είναι... Στη Β επιπεδου μόνο και στο ντομπλερ που πήγα σε εμβρυολογο και το είδα κάπως... Θα μου κάνει έκπληξη!! :razz:Δυσπνοια με πιάνει το βράδυ εμένα.. Αλλά αισθάνομαι και βουλωμένο τη μύτη μου και δυσκολεύομαι.. 

Τι τσουχτερό κρύο σήμερα!!! 

Με είχε μία ώρα αυτή τη φορά και προς το τελος ξυπνησε. Να φανταστεις μία ώρα πριν είχα φάει και σοκολάτα αλλά δεν. Ενώ την προηγούμενη φορά κλωτσουσε συνέχεια και είχα φάει μόνο πρωινό. Αυτό με τη δύσπνοια πολύ άσχημο συναίσθημα. Κάνε υπομονή και σύντομα θα δούμε φατσούλες από κοντά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! τι κάνετε? Έχω προβληματιστεί λίγο γιατί πήρα κάποια ρούχα από patpat.. Έχει αγοράσει καμμία? Πήρα το 0-3 και μου φαίνονται μεγάλα..Βασικά λένε έως 61 cm αλλά από το prenatal που έχω πάλι 0-3 λένε έως 56cm. Οπότε δεν ξέρω ποιο 0-3 είναι το σωστό μέγεθος...

κι επειδή είναι μακρυμάνικα φορμάκια φοβάμαι μήπως δεν τα βάλει επειδή μετά είναι καλοκαίρι.. Βασικά πότε φοράνε τα μωρά κοντομάνικα?

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! τι κάνετε? Έχω προβληματιστεί λίγο γιατί πήρα κάποια ρούχα από patpat.. Έχει αγοράσει καμμία? Πήρα το 0-3 και μου φαίνονται μεγάλα..Βασικά λένε έως 61 cm αλλά από το prenatal που έχω πάλι 0-3 λένε έως 56cm. Οπότε δεν ξέρω ποιο 0-3 είναι το σωστό μέγεθος...

κι επειδή είναι μακρυμάνικα φορμάκια φοβάμαι μήπως δεν τα βάλει επειδή μετά είναι καλοκαίρι.. Βασικά πότε φοράνε τα μωρά κοντομάνικα?

Απ το πατ πατ έχω πάρει κι εγώ αλλά δεν μου αρεσε η ποιότητα.οντως είναι μεγάλα για 0-3.Σκεψου ότι τα μωρά γεννιούνται γύρω στους 50 πόντους αλλα πολύ γρήγορα ψηλωνουν,οπότε θεωρώ λίγα φορμακια έως 56 θα χρειαστείς.μακρυμανικα θα φοράνε σίγουρα μέχρι Μάιο.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elpida2019 είπε:

Με είχε μία ώρα αυτή τη φορά και προς το τελος ξυπνησε. Να φανταστεις μία ώρα πριν είχα φάει και σοκολάτα αλλά δεν. Ενώ την προηγούμενη φορά κλωτσουσε συνέχεια και είχα φάει μόνο πρωινό. Αυτό με τη δύσπνοια πολύ άσχημο συναίσθημα. Κάνε υπομονή και σύντομα θα δούμε φατσούλες από κοντά.

Αχ και γω είχα φάει πριν. Σοκολάτα κιόλας!!! Και μένα προς το τέλος ξύπνησε. Αλλά όλη μέρα κουνιόταν και μολις πήγα τίποτα... Χάχα. Αυτό το κάνει και με το χέρι μου κάποιες φορές. Το καταλαβαίνω που γυρίζει και μόλις βάζω το χέρι μου στη κοιλιά τσουπ.. Σταματάει.. Στο πρώτο μου παιδι οι υπερυχοι ήταν φωτογραφίες κανονικές!! Έτσι όπως γεννήθηκε!! Σε αυτό τώρα δεν ξέρω τι γίνεται.. Δεν παίρνει καλες πόζες χαχαχα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια σας πολλά!Εμεις κλείνουμε 12 χρόνια σημερα και γιορτάζουμε με καφε κ τομας το τρενακι με το μικρο μας χαχα...  αισίως ειμαι 37 κ 1 επιτελους!! Ανυπομονώ γινατο ραντεβού μου την Τρίτη στο γιατρό τωρα! Εσείς πως ειστε;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Ani!! Καλημέρα κορίτσι μου!! Χρόνια πολλα!! Εμείς 20 χρόνια!! Του Αγίου Βαλεντίνου και έξω χιονίζει πάρα πολύ!!! Ρομαντική ατμόσφαιρα αλλά είμαι και στα πρόθυρα κρίσης πανικου:confused:χαχαχα.. Εύχομαι να μην γίνει τίποτα γιατί την έκατσα... :shock:Ελεγε μόνο βροχές για εδώ και ξύπνησα με ισχυρή χιονόπτωση.. Τέλος πάντων.. Κατά τ άλλα καλά.. Καούρες πολλές έχω!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Ani!! Καλημέρα κορίτσι μου!! Χρόνια πολλα!! Εμείς 20 χρόνια!! Του Αγίου Βαλεντίνου και έξω χιονίζει πάρα πολύ!!! Ρομαντική ατμόσφαιρα αλλά είμαι και στα πρόθυρα κρίσης πανικου:confused:χαχαχα.. Εύχομαι να μην γίνει τίποτα γιατί την έκατσα... :shock:Ελεγε μόνο βροχές για εδώ και ξύπνησα με ισχυρή χιονόπτωση.. Τέλος πάντων.. Κατά τ άλλα καλά.. Καούρες πολλές έχω!! 

Που μένεις κοριτσι μου;; στην Αθήνα εχει 8 βαθμούς και απλό κρύο ακομα...οι καουρες ειναι κουραστικες  μα φυσιολογικές δυστυχώς! Χρόνια πολλά κ σε εσάς!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια Να χαίρεστε τους Βαλεντινους σας!!!!Εμείς 11 χρόνια :razz: @valentina23 γιορτάζεις κιόλας σήμερα αν δεν κάνω λάθος??? Εγώ ξύπνησα με λιιιγο ενόχληση στον λαιμό ελπίζω μα μην είναι τίποτα ιδρώνω κ όλη την νύχτα συνέχεια άστα μπορεί να κρύωσα κιόλας...οι καουρες ποτέ έρχονται ποτέ φεύγουν χθες δεν ειχα όρεξη να φάω τίποτα!!! 35 εβδ σήμερα και χθες κατάλαβα πολλές συσπάσεις λόγω κούρασης υποθέτω!!! 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...