Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Χαχαχα τι θυμήθηκα τώρα;; 7 μηνών όταν ημουν τον ρωτησαν που θα γεννήσω και δεν ήξερε ν απαντήσει!!! Δεν θυμόταν!! Τον έστειλε αδιάβαστο τον ανθρωπάκο...θα είπε τι ειν τούτο;;; :confused::confused:. Ποια βαλίτσα μου λέτε τώρα..;; ούτε καν ξέρει ότι την έχω έτοιμη... Παρ όλα αυτά συναρμολογησε το κρεβάτι, την κούνια, το πάρκο.. Δεν μπορώ να πω.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια! Να σας ρωτησω κατι γιατι εχω αρχισει και φρικαρω... Ξεχναω πραγματα τον τελευταιο καιρο.. Συμβαινει σε καμμια αλλη? Πχ παω στο δωματιο να παρω βιταμινη και οταν φτάνω ξεχασα τι ηθελα να κανω... 2 φορες μου εχει γινει αλλα ανησυχησα

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 said:

Καλημερα κοριτσια! Να σας ρωτησω κατι γιατι εχω αρχισει και φρικαρω... Ξεχναω πραγματα τον τελευταιο καιρο.. Συμβαινει σε καμμια αλλη? Πχ παω στο δωματιο να παρω βιταμινη και οταν φτάνω ξεχασα τι ηθελα να κανω... 2 φορες μου εχει γινει αλλα ανησυχησα

Εγώ είμαι σε ακόμα χειρότερη κατάσταση. Μου συμβαίνει αυτό που λες αλλά μου συμβαίνει και το να αρχίζω να πω κάτι και να ξεχνάω τι ήθελα να πω. Ευτυχώς που είμαστε προς το τέλος. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Να σας ρωτησω κατι γιατι εχω αρχισει και φρικαρω... Ξεχναω πραγματα τον τελευταιο καιρο.. Συμβαινει σε καμμια αλλη? Πχ παω στο δωματιο να παρω βιταμινη και οταν φτάνω ξεχασα τι ηθελα να κανω... 2 φορες μου εχει γινει αλλα ανησυχησα

Και μένα μου συμβαίνει αυτό!! Απ την αρχή της εγκυμοσύνης!! Το κακό είναι ότι ξεχνάω τα χάπια.. Μπορεί να πάρω ένα πριν 5 λεπτά και να ξεχάσω ότι το χω παρει:PΕίναι απ τις ορμόνες νομίζω. Εγώ αυτό το πάθαινα κι όταν έκοβα τα χάπια του θυροειδη όταν ήταν να κάνω τσεκ απ στο νοσοκομειο(έχω κάνει αφαίρεση θυροειδη πριν 5 χρόνια περίπου λόγω καρκίνου). Οπωτε στάνταρ είναι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης.. Στα πρόθυρα αλτσχαιμερ μιλάμε... :confused:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, georgia1988 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Να σας ρωτησω κατι γιατι εχω αρχισει και φρικαρω... Ξεχναω πραγματα τον τελευταιο καιρο.. Συμβαινει σε καμμια αλλη? Πχ παω στο δωματιο να παρω βιταμινη και οταν φτάνω ξεχασα τι ηθελα να κανω... 2 φορες μου εχει γινει αλλα ανησυχησα

Ναι ναι συμβαίνει κ ειναι στα συμπτώματα αυτών των εβδομάδων..2 φορες μπέρδεψα το ραντεβού με το Γιατρό κ το θυμήθηκα στις 12 το βραδυ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!! Τι κάνετε;; 37 εβδομάδων σήμερα!! Έφτασε ο καιρός!! Έχετε καθόλου πονακια περιόδου; Εγώ δεν είχα σχεδόν καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη και τώρα τελευταία με πιάνουν πού και πού.. μερικές φορές με πονάει και η μέση μου...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια!! Τι κάνετε;; 37 εβδομάδων σήμερα!! Έφτασε ο καιρός!! Έχετε καθόλου πονακια περιόδου; Εγώ δεν είχα σχεδόν καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη και τώρα τελευταία με πιάνουν πού και πού.. μερικές φορές με πονάει και η μέση μου...

Εγω εχω πονακια περιοδου από καιρό τώρα. Εκεί γύρω στον 7ο νομίζω. Αλλά όχι συνέχεια και έντονα. Η μέση μου με είχε πιάσει απ τη μετακόμιση για 2-3μερες.δεν μπορούσα να κουνηθω. Ε τώρα στον μήνα μας είμαστε.. Φυσιολογικά νομίζω είναι όλα αυτά αρκεί να μην είναι έντονα και συχνά δηλαδή ανά 5-10 λεπτά. Οι πόνοι περιόδου τελικά συσπάσεις είναι;; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!! @Evoulini24 @valentina23 Ναι και εγώ έχω αλλά πονάω πολύ λίγο ίσα που το καταλαβαίνω και συσπάσεις εννοείται κάνω αλλά χωρίς πολύ πόνο...με έχει πιάσει κ ένα τρέμουλο φοβάμαι μην γεννήσω πριν τις 37 γιατί νιώθω όλο και συχνότερα συσπάσεις τώρα τελευταία ειδικά αν κουράζομαι Πέμπτη έχω γιατρό να δούμε...επισης το πρωί έχω ατονία έντονη έχω και χαμηλή πίεση ανέκαθεν εγώ αλλά τον τελευταίο καιρό το πρωί σέρνομαι...εσεις από κουράγια πως πάτε?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Basiliki92 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! @Evoulini24 @valentina23 Ναι και εγώ έχω αλλά πονάω πολύ λίγο ίσα που το καταλαβαίνω και συσπάσεις εννοείται κάνω αλλά χωρίς πολύ πόνο...με έχει πιάσει κ ένα τρέμουλο φοβάμαι μην γεννήσω πριν τις 37 γιατί νιώθω όλο και συχνότερα συσπάσεις τώρα τελευταία ειδικά αν κουράζομαι Πέμπτη έχω γιατρό να δούμε...επισης το πρωί έχω ατονία έντονη έχω και χαμηλή πίεση ανέκαθεν εγώ αλλά τον τελευταίο καιρό το πρωί σέρνομαι...εσεις από κουράγια πως πάτε?

Κι εγώ νιώθω κουρασμένη.. εκεί που δεν κοιμόμουν τα μεσημέρια, τώρα κάθε μεσημέρι κοιμάμαι!! Τις συσπάσεις πώς τις καταλαβαίνεις; Τα πονακια περιόδου κι εγώ ίσα που τα καταλαβαίνω... η μέση, όμως, όταν με πιάνει είναι ενοχλητική!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Evoulini24 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια!! Τι κάνετε;; 37 εβδομάδων σήμερα!! Έφτασε ο καιρός!! Έχετε καθόλου πονακια περιόδου; Εγώ δεν είχα σχεδόν καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη και τώρα τελευταία με πιάνουν πού και πού.. μερικές φορές με πονάει και η μέση μου...

Aχ κ εγω 37 κ 1 τι ωραία!!!αυτά τα πονακια που λες με έχουν κρατήσει σπιτι από την αρχή της εγκυμοσύνης..τωρα βέβαια πιανουν πιο εύκολα γιατί έχει μεγαλώσει κ η κοιλιά + πονος στη μέση εννοείται..  να φανταστώ δου έχει κόψει τα φάρμακα; εμενα για αυτο το λόγο όχι ακόμα.. μάλλον αύριο στο ραντεβου..όπως κ να εχει ξεκούραση !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 νιώθω ένα μούδιασμα ένα βάρος στην κοιλιά λίγο πόνο και γίνεται όλη η κοιλιά μου πέτρα....κοκκινιζει νομιζω κιόλας λίγο...εμενα δεν με πονάει η μέση ακριβώς αλλά το ισχιο..δεν τον εντοπίζω κεντρικά στην μέση τον πόνο...μονο στο πλάι μπορώ να κοιμηθώ έτσι και κοιμηθώ ανάσκελα δεν μπορώ να σηκωθώ ούτε να πατήσω το πόδι μου...επισης με πονάει και η ευαίσθητη περιοχη τα κόκαλα οι μύες δεν μπορώ να καταλάβω το είχα εξ αρχής αυτό αλλά τώρα στο τέλος είναι καθημερινό...με ανακουφίζει μόνο μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια και ύπνος στο πλάι...

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Aχ κ εγω 37 κ 1 τι ωραία!!!αυτά τα πονακια που λες με έχουν κρατήσει σπιτι από την αρχή της εγκυμοσύνης..τωρα βέβαια πιανουν πιο εύκολα γιατί έχει μεγαλώσει κ η κοιλιά + πονος στη μέση εννοείται..  να φανταστώ δου έχει κόψει τα φάρμακα; εμενα για αυτο το λόγο όχι ακόμα.. μάλλον αύριο στο ραντεβου..όπως κ να εχει ξεκούραση !

Από σήμερα μου είπε να σταματήσω μαγνήσιο και vasclor!! Την Πέμπτη θα πάω να μου βγάλει τον πεσσο...

Just now, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24 νιώθω ένα μούδιασμα ένα βάρος στην κοιλιά λίγο πόνο και γίνεται όλη η κοιλιά μου πέτρα....κοκκινιζει νομιζω κιόλας λίγο...εμενα δεν με πονάει η μέση ακριβώς αλλά το ισχιο..δεν τον εντοπίζω κεντρικά στην μέση τον πόνο...μονο στο πλάι μπορώ να κοιμηθώ έτσι και κοιμηθώ ανάσκελα δεν μπορώ να σηκωθώ ούτε να πατήσω το πόδι μου...επισης με πονάει και η ευαίσθητη περιοχη τα κόκαλα οι μύες δεν μπορώ να καταλάβω το είχα εξ αρχής αυτό αλλά τώρα στο τέλος είναι καθημερινό...με ανακουφίζει μόνο μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια και ύπνος στο πλάι...

Είχα κι εγώ πόνους στο ηβικό οστό...τώρα τελευταία όχι τόσο έντονα...αχ υπομονή!! Λίγο έμεινε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Από σήμερα μου είπε να σταματήσω μαγνήσιο και vasclor!! Την Πέμπτη θα πάω να μου βγάλει τον πεσσο...

Είχα κι εγώ πόνους στο ηβικό οστό...τώρα τελευταία όχι τόσο έντονα...αχ υπομονή!! Λίγο έμεινε!!

Ναι κοριτσι μου λιγο έμεινε πραγματι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...