Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ μπαίνω με πρόκληση τρίτη απόγευμα κ θα περιμένουμε μέχρι το πρωί της Τετάρτης. Οπότε κεγω όπως κ να χει Τετάρτη θα έχω γεννήσει σίγουρα...μαμαααα μου

On 17/2/2021 at 10:17 ΜΜ, Popaki2011 είπε:

Από 1 το μεσημέρι γεννησα 23:45!!!!!Από κάτω ήμουν μετά ραμμένη σαν κέντημα!έκανα να συνέλθω κοντά 1,5 μήνα. Δεν μπορούσα να καθησω καλά,στο πλαι και σιγά σιγά!

Και βγήκε τυχαία εεε....πήγα για nst και είδαμε ότι δυσφορουσε, είχε αυξημένους παλμούς, φοβήθηκε ο γιατρός και κάναμε πρόκληση.Ηταν ψηλά,με έβαζαν σε διάφορες στάσεις μπας και κατέβει και όταν ήρθε η ώρα να σπρωξω,εγώ έσπρωχνα κι αυτή δεν έβγαινε με τπτ!!!!!Μείναμε όλοι,και ο γιατρός και οι μαιες,με το στόμα ανοιχτό στο άκουσμα 3950!!!!!!Ηταν το πιο μεγάλο μωρό του ορόφου τότε.

Ωχ Παναγία μου.ενα μήνα να μην μπορείς να κάτσεις;;;;

  • Μου αρέσει 8

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Πετάγομαι γιατί τυχαία διάβασα τι έγραψες. Εγώ είμαι μανουλα Φεβρουαρίου και γέννησα 37+3 γιατί το μωρό είχε σταματήσει και δεν έπαιρνε βαρος για 20 μέρες συνεχόμενα. Είχε μόνιμα μικρή κοιλίτσα στους υπερήχους μέχρι που κόλλησε στα 2.5 κιλά. Ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να γεννήσω άμεσα γιατί ανησύχησε και έκανα ενέσεις κορτιζόνης προληπτικά. Τελικά γέννησα προγραμματισμένα το μωρό ήταν 2680 τελικά και όντως σε εμάς έπρεπε να γεννηθεί γιατί είδαμε όταν βγήκε και ο πλακούντας ότι δεν ήταν καλός και δεν τροφοδοτούταν το μωρό σωστά. Αν ο γιατρός σου πιστεύει ότι πρέπει να γεννήσεις νωρίτερα μην ανησυχείς! Εγώ γέννησα και του μωρό επρεπε όντως να βγει. Στο ΡΕΑ να ξέρεις μπαίνει στη μονάδα αν έχει βάρος λιγότερο από 2.5 κιλά αλλά αν είναι γενικα καλά στην υγεία του μπαίνει προληπτικά μια μέρα για παρακολούθηση. Εμείς μείναμε μια εβδομάδα αλλά είχαμε θέμα με την αναπνοή. Καμμία σχέση με το βάρος δηλαδή.

Μην ανησυχείς καθόλου είσαι σε ασφαλή εβδομάδα και αν είναι να γεννήσεις τώρα θα πάνε όλα καλά!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Ρωτησα σήμερα κι εγώ και μου είπαν κάτω από 2500 αλλά όχι απαραίτητα. Είναι πολύ πιθανόν να μπει η μπέμπα....

Just now, Mighty86 είπε:

Κορίτσια εγώ μπαίνω με πρόκληση τρίτη απόγευμα κ θα περιμένουμε μέχρι το πρωί της Τετάρτης. Οπότε κεγω όπως κ να χει Τετάρτη θα έχω γεννήσει σίγουρα...μαμαααα μου

Ωχ Παναγία μου.ενα μήνα να μην μπορείς να κάτσεις;;;;

Έλα ρεεεε!!!!!!!!πολλές ώρες όμως εεε!!!!!!καλη δύναμη, όλα θα πάνε καλά,θα το δεις!!!

Εγω ειμαι σε αναμονή. Ξεκίνησαν τα πετρώματα, είναι συνεχόμενα,πηγα για nst και η μαια μου ηθελε να μείνω. Μα της λέω δεν πονάω!!!!!Τελικά ο γιατρός με άφησε να φύγω,και θα πάω πάλι αύριο το πρωί,εκτός κι αν σπάσουν μες στη νύχτα τα νερά μου ειπε.αρα μέχρι αύριο το απόγευμα θα έχω γεννησει πιστεύω.και η Παναγία μαζί με το μωράκι μου.

  • Μου αρέσει 6

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Ρωτησα σήμερα κι εγώ και μου είπαν κάτω από 2500 αλλά όχι απαραίτητα. Είναι πολύ πιθανόν να μπει η μπέμπα....

Έλα ρεεεε!!!!!!!!πολλές ώρες όμως εεε!!!!!!καλη δύναμη, όλα θα πάνε καλά,θα το δεις!!!

Εγω ειμαι σε αναμονή. Ξεκίνησαν τα πετρώματα, είναι συνεχόμενα,πηγα για nst και η μαια μου ηθελε να μείνω. Μα της λέω δεν πονάω!!!!!Τελικά ο γιατρός με άφησε να φύγω,και θα πάω πάλι αύριο το πρωί,εκτός κι αν σπάσουν μες στη νύχτα τα νερά μου ειπε.αρα μέχρι αύριο το απόγευμα θα έχω γεννησει πιστεύω.και η Παναγία μαζί με το μωράκι μου.

Μη φοβάσαι τίποτα. Δίπλα μου στο μαιευτήριο είχα μια κοπέλα που της έσπασαν τα νερά νωρίτερα, συγκεκριμένα 35+3 και γέννησε ένα υγιέστατο μωράκι 2200. Της το κράτησαν στη μονάδα προληπτική και την μεθεπόμενη μέρα τον ανέβασαν πάνω στο δωμάτιο. Θα της το ανέβαζαν την επόμενη αλλά είχε ένα θέμα με την αναπνοή του για μέρα μόνο δυσκολεύτηκε γιατί γεννήθηκε πρόωρο. Αλλά όλα καλά το πήρε στο δωμάτιο από ότι έμαθα μετά γιατί εγώ έφυγα και όλα καλά! Ενώ εγώ ας πούμε που γέννησα 37+3 και ήταν 2680 κάθισε μια βδομάδα το μωρό μου και διασωληνωθηκε κι όλας. Οπότε μην σε νοιάζει το βάρος. Δεν είναι σημαντικό. Άλλωστε είστε σε ασφαλές βάρος αλλά επίσης πολύ πιθανό να είναι και βαρύτερο από ότι δείχνει ο υπέρηχος.

Με το καλό! Περιμένουμε νέα σου! 

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 σε σκεφτόμουν λέω που είναι  σημεραα!!!!Να σου ζησειιι γερό τυχερό και ευτυχισμένο πολύ χαιρομαι για εσάς!!! Περιμένουμε λεπτομέρειες όταν μπορέσεις!!!:wub:


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα σε όλες!!! Γέννησα κι εγώ!!! Σήμερα!!! 37+3...έναν μπεμπακο 3 κιλά!!! Με το καλό σε όλες σας... φυσιολογικο τοκετό χωρίς επισκληριδιο!!! Όταν έφτασα στο νοσοκομείο είχα διαστολή 10!!!! Λεπτομέρειες σε λίγες μέρες... είμαστε και οι δύο μια χαρά!!!! Με το καλό σε όλες σας!!!!

Το είπα εγω ... οτι ηταν μεγάλη αυτή η Πέμπτη.. 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου, γερο , δυνατό και τυχερό το μωράκι σου!! 

Καλούς θηλασμούς ♡♡♡♡

Περιμένουμε όταν είσαι έτοιμη τα νεα σου και την εμπειρία σου !!! 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 said:

Κορίτσια μου, καλησπέρα σε όλες!!! Γέννησα κι εγώ!!! Σήμερα!!! 37+3...έναν μπεμπακο 3 κιλά!!! Με το καλό σε όλες σας... φυσιολογικο τοκετό χωρίς επισκληριδιο!!! Όταν έφτασα στο νοσοκομείο είχα διαστολή 10!!!! Λεπτομέρειες σε λίγες μέρες... είμαστε και οι δύο μια χαρά!!!! Με το καλό σε όλες σας!!!!

Να σου ζήσει κοπέλα μου! Μπράβο σου!! Γερός και τυχερός να είναι ο μπέμπης σου!!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, valentina23 said:

@Basiliki92 μπράβο μια χαρά το βάρος σας!! Το άγχος παίζει ρόλο.. Εμένα πχ όλη μέρα κλωτσάει και πάει πέρα δώθε και στο καρδιοτοκογραφο οπωτε με βάζει σιγή ιχθύος.. :P

Λοιπόν κορίτσια είμαι Αθήνα. Είμαι σε ξενοδοχείο. Ταλαιπωρηθηκα αρκετά σήμερα έφτασα κατά τις 3 αυπνη και νηστικη... Πήγαμε στο μαιευτήριο κάναμε το μοριακο(150 ευρώ και οι δύο!! :shock:) και μετά πήγα για προεγχειρητικο (εξετασεις αιματος, nst, καρδιογραφημα, ουρά, πίεση.. Αυτά νομίζω) Αύριο πρωί θα πάω πάλι.. Θα επικοινωνήσω οπωτε μπορέσω μαζί σας το συντομότερο. Να σας πω τα νέα!!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! Η Παναγία να μας φυλάει όλες και τα μωράκια μας!!! Εχω άγχος είναι η αλήθεια.... 

Αντε κορίτσι μου μπήκες στην τελική ευθεία. Με το καλό και προσπάθησε να διώξεις το άγχος. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα σε όλες!!! Γέννησα κι εγώ!!! Σήμερα!!! 37+3...έναν μπεμπακο 3 κιλά!!! Με το καλό σε όλες σας... φυσιολογικο τοκετό χωρίς επισκληριδιο!!! Όταν έφτασα στο νοσοκομείο είχα διαστολή 10!!!! Λεπτομέρειες σε λίγες μέρες... είμαστε και οι δύο μια χαρά!!!! Με το καλό σε όλες σας!!!!

Τι πως που έγινε αυτό;;;;τι έχασα;σου έσπασαν τα νερά;;; Να σου ζήσει κούκλα μου περιμένουμε νέα...:wub:


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Evoulini24 να σου ζήσει!!!!! Πάντα γερό και δυνατό!!!

@Mighty86, @Popaki2011 μ έναν πόνο εύχομαι!!! Ξεκινήσανε τα γεννητούρια βλέπω!! Αντε μια μια να παίρνουμε σειρά!! Κορίτσια εγώ ξύπνησα, αν και λίγο κοιμήθηκα από υπερένταση, καταλαβαίνετε.. Σε μια ώρα πρέπει να είμαι μαιευτήριο. Κλύσμα, ξύρισμα να με ετοιμάσουν. Ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι σήμερα θα έχω αγκαλιά το κοριτσάκι μου!! Μου φαίνεται σαν όνειρο!! Η Παναγία και όλοι οι Άγιοι να βάλουν το χέρι τους και να πάνε όλα καλά!!

Αχ κοριτσαρες μου έφτασε στο τέλος κι αυτό το ταξίδι της εγκυμοσύνης.. Περάσαμε αγχοι μαζί, ανησυχίες, φοβίες αλλά και χαρές, συμπαράσταση, θετικές σκέψεις... Τωρα θα έχουμε άλλα να λέμε!! Για θηλασμούς, ξενύχτια, χιχιχι. 

Σας φιλω ολες

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Evoulini24 να σου ζήσει!!!!! Πάντα γερό και δυνατό!!!

@Mighty86, @Popaki2011 μ έναν πόνο εύχομαι!!! Ξεκινήσανε τα γεννητούρια βλέπω!! Αντε μια μια να παίρνουμε σειρά!! Κορίτσια εγώ ξύπνησα, αν και λίγο κοιμήθηκα από υπερένταση, καταλαβαίνετε.. Σε μια ώρα πρέπει να είμαι μαιευτήριο. Κλύσμα, ξύρισμα να με ετοιμάσουν. Ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι σήμερα θα έχω αγκαλιά το κοριτσάκι μου!! Μου φαίνεται σαν όνειρο!! Η Παναγία και όλοι οι Άγιοι να βάλουν το χέρι τους και να πάνε όλα καλά!!

Αχ κοριτσαρες μου έφτασε στο τέλος κι αυτό το ταξίδι της εγκυμοσύνης.. Περάσαμε αγχοι μαζί, ανησυχίες, φοβίες αλλά και χαρές, συμπαράσταση, θετικές σκέψεις... Τωρα θα έχουμε άλλα να λέμε!! Για θηλασμούς, ξενύχτια, χιχιχι. 

Σας φιλω ολες

Με το καλο κοριτσάκι μου γλυκό, η πιο όμορφη ημέρα της ζωής σου ξημέρωσε.. 

Ολα θα πανε καλα .. περιμένω με αγωνία τα νεα σας ... !!!!!! ♡♡♡♡♡♡

 

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα σε όλες!!! Γέννησα κι εγώ!!! Σήμερα!!! 37+3...έναν μπεμπακο 3 κιλά!!! Με το καλό σε όλες σας... φυσιολογικο τοκετό χωρίς επισκληριδιο!!! Όταν έφτασα στο νοσοκομείο είχα διαστολή 10!!!! Λεπτομέρειες σε λίγες μέρες... είμαστε και οι δύο μια χαρά!!!! Με το καλό σε όλες σας!!!!

Κοριτσι μου να σας ζήσει το γλυκάκι σας!!!! Να είναι γερός και χαρούμενος!!! Τι απίστευτο, έφτασες με διαστολή 10;;; Θα περιμένουμε να μας τα πεις αναλυτικά, οποτε μπορέσεις!!!!! Μέχρι τότε καλές αγκαλιτσες:x 

Just now, valentina23 είπε:

@Evoulini24 να σου ζήσει!!!!! Πάντα γερό και δυνατό!!!

@Mighty86, @Popaki2011 μ έναν πόνο εύχομαι!!! Ξεκινήσανε τα γεννητούρια βλέπω!! Αντε μια μια να παίρνουμε σειρά!! Κορίτσια εγώ ξύπνησα, αν και λίγο κοιμήθηκα από υπερένταση, καταλαβαίνετε.. Σε μια ώρα πρέπει να είμαι μαιευτήριο. Κλύσμα, ξύρισμα να με ετοιμάσουν. Ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι σήμερα θα έχω αγκαλιά το κοριτσάκι μου!! Μου φαίνεται σαν όνειρο!! Η Παναγία και όλοι οι Άγιοι να βάλουν το χέρι τους και να πάνε όλα καλά!!

Αχ κοριτσαρες μου έφτασε στο τέλος κι αυτό το ταξίδι της εγκυμοσύνης.. Περάσαμε αγχοι μαζί, ανησυχίες, φοβίες αλλά και χαρές, συμπαράσταση, θετικές σκέψεις... Τωρα θα έχουμε άλλα να λέμε!! Για θηλασμούς, ξενύχτια, χιχιχι. 

Σας φιλω ολες

Κοριτσάκι μου με το καλοοοοο!!!! Έφτασε η δική σου μεγαλη μέρα!!! Εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια!!! Σε λίγη ώρα θα κρατάς το πολυτιμο πλασματακι σου στην αγκαλιά σου! Η σκέψη μας θα είναι μαζι σου!!!! 

6 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Ρωτησα σήμερα κι εγώ και μου είπαν κάτω από 2500 αλλά όχι απαραίτητα. Είναι πολύ πιθανόν να μπει η μπέμπα....

Έλα ρεεεε!!!!!!!!πολλές ώρες όμως εεε!!!!!!καλη δύναμη, όλα θα πάνε καλά,θα το δεις!!!

Εγω ειμαι σε αναμονή. Ξεκίνησαν τα πετρώματα, είναι συνεχόμενα,πηγα για nst και η μαια μου ηθελε να μείνω. Μα της λέω δεν πονάω!!!!!Τελικά ο γιατρός με άφησε να φύγω,και θα πάω πάλι αύριο το πρωί,εκτός κι αν σπάσουν μες στη νύχτα τα νερά μου ειπε.αρα μέχρι αύριο το απόγευμα θα έχω γεννησει πιστεύω.και η Παναγία μαζί με το μωράκι μου.

Μάλλον η σημερινή θα είναι κ η δική σου μεγάλη μέρα!!! Που θα κρατήσεις κ το τρίτο κοροτσακι στην αγκαλιά σου!!!! Αχ, να πάνε όλα τέλεια, αυτό τπτ άλλο! Κ μετα θα την γεμίσεις αγκαλιες κ φιλιά! 

7 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Κορίτσια εγώ μπαίνω με πρόκληση τρίτη απόγευμα κ θα περιμένουμε μέχρι το πρωί της Τετάρτης. Οπότε κεγω όπως κ να χει Τετάρτη θα έχω γεννήσει σίγουρα...μαμαααα μου

Ωχ Παναγία μου.ενα μήνα να μην μπορείς να κάτσεις;;;;

7 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Κορίτσια εγώ μπαίνω με πρόκληση τρίτη απόγευμα κ θα περιμένουμε μέχρι το πρωί της Τετάρτης. Οπότε κεγω όπως κ να χει Τετάρτη θα έχω γεννήσει σίγουρα...μαμαααα μου

Ωχ Παναγία μου.ενα μήνα να μην μπορείς να κάτσεις;;;;

Κοριτσάκι μου με το καλό κ σε σένα!!!! Εύχομαι η πρόκληση να αποδώσει και να γεννήσεις φυσιολογικά. Αλλά όπως κ να χει να έχεις έναν ομορφο τοκετό κ ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου!! Μέχρι τότε καλό περπάτημα, βάλε τα δυνατά σου, να αποφασίσει μόνος του πότε θα ρθει! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα σε όλες!!! Γέννησα κι εγώ!!! Σήμερα!!! 37+3...έναν μπεμπακο 3 κιλά!!! Με το καλό σε όλες σας... φυσιολογικο τοκετό χωρίς επισκληριδιο!!! Όταν έφτασα στο νοσοκομείο είχα διαστολή 10!!!! Λεπτομέρειες σε λίγες μέρες... είμαστε και οι δύο μια χαρά!!!! Με το καλό σε όλες σας!!!!

Αγαπη μου!!! Να σας ζησει!!! Δυνατη μαμακα, δυνατος ο μπεμπαρος!!! Καλη ανατροφη!!! Τωρα αρχιζουν τα πιο υπεροχα!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...