Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Να σας ρωτησω κατι γιατι εχω αρχισει και φρικαρω... Ξεχναω πραγματα τον τελευταιο καιρο.. Συμβαινει σε καμμια αλλη? Πχ παω στο δωματιο να παρω βιταμινη και οταν φτάνω ξεχασα τι ηθελα να κανω... 2 φορες μου εχει γινει αλλα ανησυχησα

Καλε αλσχαιμερ :)

4 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Και μένα μου συμβαίνει αυτό!! Απ την αρχή της εγκυμοσύνης!! Το κακό είναι ότι ξεχνάω τα χάπια.. Μπορεί να πάρω ένα πριν 5 λεπτά και να ξεχάσω ότι το χω παρει:PΕίναι απ τις ορμόνες νομίζω. Εγώ αυτό το πάθαινα κι όταν έκοβα τα χάπια του θυροειδη όταν ήταν να κάνω τσεκ απ στο νοσοκομειο(έχω κάνει αφαίρεση θυροειδη πριν 5 χρόνια περίπου λόγω καρκίνου). Οπωτε στάνταρ είναι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης.. Στα πρόθυρα αλτσχαιμερ μιλάμε... :confused:

Εννοείται οτι δε θυμάμαι αν πηρα τα χαπια, ποτε κλπ. Κ τα ξαναπαιρνω μετα!!! :)

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια!! Πώς είστε;; Τι χιόνι είναι αυτό;; Ελπίζω τα μωράκια να μείνουν στις κοιλιτσες... τρέμω μην τύχει τίποτα τέτοιες μέρες!! 

Άστα και γω που είμαι στις μέρες μου φοβάμαι μην γίνει κάτι. Μένω και επαρχία άστα βραστα. Είμαι 3 ώρες από Αθήνα... 

Σηκώθηκα με νεύρα σήμερα και μια ανασφάλεια να το πω... Επειδή πάω προγραμματισμένη λόγω καισαρική όλο τ αλλάζει το πρόγραμμα ο γιατρός και έχω νευριάσει.. Η 17 η 19 του μηνός μου χε πει... Τωρα θα πάω αύριο να δω τι θα μου πει πάλι.. Φαίνεται θα χει κι άλλη γεννα στα σχαρια και θέλει να το συνδιασει.. Να μην πήγαινε ρχεται.. Τελοςπαντων απλά ξεσηκωνομαι και μετά ξενερώνω.. Κουράστηκα κιόλας και ανυπομονώ να γεννήσω.. 

Προσοχή στο χιόνι.. Μην γλιστρησετε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Άστα και γω που είμαι στις μέρες μου φοβάμαι μην γίνει κάτι. Μένω και επαρχία άστα βραστα. Είμαι 3 ώρες από Αθήνα... 

Σηκώθηκα με νεύρα σήμερα και μια ανασφάλεια να το πω... Επειδή πάω προγραμματισμένη λόγω καισαρική όλο τ αλλάζει το πρόγραμμα ο γιατρός και έχω νευριάσει.. Η 17 η 19 του μηνός μου χε πει... Τωρα θα πάω αύριο να δω τι θα μου πει πάλι.. Φαίνεται θα χει κι άλλη γεννα στα σχαρια και θέλει να το συνδιασει.. Να μην πήγαινε ρχεται.. Τελοςπαντων απλά ξεσηκωνομαι και μετά ξενερώνω.. Κουράστηκα κιόλας και ανυπομονώ να γεννήσω.. 

Προσοχή στο χιόνι.. Μην γλιστρησετε

κ εμένα έτσι με έχει αφήσει στο φλου. σπαστικό

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Άστα και γω που είμαι στις μέρες μου φοβάμαι μην γίνει κάτι. Μένω και επαρχία άστα βραστα. Είμαι 3 ώρες από Αθήνα... 

Σηκώθηκα με νεύρα σήμερα και μια ανασφάλεια να το πω... Επειδή πάω προγραμματισμένη λόγω καισαρική όλο τ αλλάζει το πρόγραμμα ο γιατρός και έχω νευριάσει.. Η 17 η 19 του μηνός μου χε πει... Τωρα θα πάω αύριο να δω τι θα μου πει πάλι.. Φαίνεται θα χει κι άλλη γεννα στα σχαρια και θέλει να το συνδιασει.. Να μην πήγαινε ρχεται.. Τελοςπαντων απλά ξεσηκωνομαι και μετά ξενερώνω.. Κουράστηκα κιόλας και ανυπομονώ να γεννήσω.. 

Προσοχή στο χιόνι.. Μην γλιστρησετε

Καλέ 17 έχει αύριο ο μήνας.. τελευταία στιγμή θα στο πει;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κ απο εμένα...εγω ειχ ραντεβού σήμερα στο Έλενα με υπέρηχο nst και καρδιολογικη εξεταση.περιττο να σας πω πως πηγαίναμε με 30χλμ γιατι δεν είχαν καθαρίσει τους δρόμους το πρωι.. τέλος πάντων η μπέμπα ειναι 2.970 στις 37 κ 2 σήμερα. Ραντεβου σε 1 εβδομαδα που θα κόψουμε κ τα χάπια.. 

@valentina23 γιατξ σε βιάζει τόσο ο γιατρος αφού ούτε 38 εβδομάδων δεν είσαι ακομα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Ani!! Έχω τικερακι από κάτω..... :-P38+1σημερα..

@Evoulini24 στις 17 το ξεχνάμε.. Πάμε για άλλη ημερομηνία μάλλον. Αύριο έχω ραντεβού οπωτε θα μιλήσουμε.. Εγώ θα ήθελα να δώσω κι άλλο χρόνο αλλά ξέρω ότι τις δευτεροτοκεσ με καισαρική τα παίρνουν γύρω στην 38 εβδ. Επίσης φοβάμαι μην σπάσουν τα νερά και είμαι μακριά από μαιευτήριο εκτός αν πάω Αθήνα και μείνω.. Θα μιλήσω αύριο με το γιατρό γιατί έχει μείνει λίγο μετέωρο το ζήτημα και γω αγχώνομαι..

@Mighty86 ούτε εσένα σου έχει πει;; τελικά προγραμματισμένη δεν θα πας λόγω διαβήτη; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Ani!! Έχω τικερακι από κάτω..... :-P38+1σημερα..

@Evoulini24 στις 17 το ξεχνάμε.. Πάμε για άλλη ημερομηνία μάλλον. Αύριο έχω ραντεβού οπωτε θα μιλήσουμε.. Εγώ θα ήθελα να δώσω κι άλλο χρόνο αλλά ξέρω ότι τις δευτεροτοκεσ με καισαρική τα παίρνουν γύρω στην 38 εβδ. Επίσης φοβάμαι μην σπάσουν τα νερά και είμαι μακριά από μαιευτήριο εκτός αν πάω Αθήνα και μείνω.. Θα μιλήσω αύριο με το γιατρό γιατί έχει μείνει λίγο μετέωρο το ζήτημα και γω αγχώνομαι..

@Mighty86 ούτε εσένα σου έχει πει;; τελικά προγραμματισμένη δεν θα πας λόγω διαβήτη; 

Εχεις δίκιο ολο τα ξεχνάω αυτά τα τικερακια..μια χαρά τότε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Ani!! Έχω τικερακι από κάτω..... :-P38+1σημερα..

@Evoulini24 στις 17 το ξεχνάμε.. Πάμε για άλλη ημερομηνία μάλλον. Αύριο έχω ραντεβού οπωτε θα μιλήσουμε.. Εγώ θα ήθελα να δώσω κι άλλο χρόνο αλλά ξέρω ότι τις δευτεροτοκεσ με καισαρική τα παίρνουν γύρω στην 38 εβδ. Επίσης φοβάμαι μην σπάσουν τα νερά και είμαι μακριά από μαιευτήριο εκτός αν πάω Αθήνα και μείνω.. Θα μιλήσω αύριο με το γιατρό γιατί έχει μείνει λίγο μετέωρο το ζήτημα και γω αγχώνομαι..

@Mighty86 ούτε εσένα σου έχει πει;; τελικά προγραμματισμένη δεν θα πας λόγω διαβήτη; 

ναι προγραμματισμένη αλλά κ εμένα μου είχε πει ή παρασκευή 19 η δευτέρα 22 και θα με δει την πεμπτη για να αποφασίσει.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

ναι προγραμματισμένη αλλά κ εμένα μου είχε πει ή παρασκευή 19 η δευτέρα 22 και θα με δει την πεμπτη για να αποφασίσει.

Μια απ τα ίδια δηλαδή.. Κρίμα δεν τα γλιτώνουμε τα ψαρακια τελικά χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα στα κορίτσια! 

Ειδαμε μια άσπρη μέρα σήμερα.. 

@valentina23 οντως αρκετά σπαστικο αυτο . Αλλα οπως και να έχει την αλλη εβδομάδα μυρίζομαι γεννητούρια ♡ χαιδεψε κοιλιτσα ... να το ευχαριστηθεί. 

Εγω χθες είχα υπέρηχο 35κ5 2860 ο μπέμπης και 49 εκ. Μου ειπε χθες οτι δεν θα χρειαστούν περαιτέρω εξετάσεις... ειμαι μια χαρα .. την αλλη Δευτέρα που θα ξαναπάω θα κόψω και τα φάρμακα.. και περιμένουμε μέχρι τις 38 .. απο οτι καταλαβα και μου είπε δηλαδή με παει για καισαρική.  Ειναι κατι που να σας πω την αλήθεια με ενόχλησε λιγο .. μετα απο 7 χρόνια καισαρικής πίστευα ότι θα παω φυσιολογικά.  Μου ειπε γτ να σπάσουν τα νερα και να εχουνε θεμα με την μητρα ; Μεσα σε 2 εβδομάδες θα εχει ξεπεράσει τα 3500 κ. (Ίσως την προτείνει λογο βάρους;; ). Δεν θέλει να τρέχει κι ολας .. κατι τέτοιο μυρίζομαι.. ο τράχηλος είναι 40 μια χαρά.. που αυτο σημαίνει ότι μπορώ να φτάσω πιο μακριά. Τελος πάντων , το θετικο ειναι οτι με μετράει 5 μερες - απο τον εμβρυολογο βαση μιας περιόδου που δεν ειχα .. οποτε αυτες οι 5 μερες θα ειναι + για μενα .. θα λεει οτι γεννα  38 ενώ θα ειναι 38 κ 5 .  Χαχχαχαχχαα κουτοπονηρη εγω χαχαχχαχα 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta τι να πω και γω μετά από 12 χρόνια καισαρική;; :angry:Είναι λίγοι οι γιατροί εδώ που υποστηρίζουν φυσιολογικό μετά από καισαρική.. Άμα ήμουν εξωτερικό δεν το συζητάω ούτε καν θα ανάφεραν την καισαρική.. Και μένα αυτό μου είπε να μην σπάσουν τα νερά!! Ο μπέμπης σου μια χαρά εμένα την προηγούμενη εβδ. δηλαδή 37η ήταν 2880. Και γω τελείωσα από εξετάσεις. Ποια φάρμακα σου είπε να κόψεις;; μαγνήσιο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Aria konsta τι να πω και γω μετά από 12 χρόνια καισαρική;; :angry:Είναι λίγοι οι γιατροί εδώ που υποστηρίζουν φυσιολογικό μετά από καισαρική.. Άμα ήμουν εξωτερικό δεν το συζητάω ούτε καν θα ανάφεραν την καισαρική.. Και μένα αυτό μου είπε να μην σπάσουν τα νερά!! Ο μπέμπης σου μια χαρά εμένα την προηγούμενη εβδ. δηλαδή 37η ήταν 2880. Και γω τελείωσα από εξετάσεις. Ποια φάρμακα σου είπε να κόψεις;; μαγνήσιο;

Ρε συ .. πραγματικά με πείραξε αυτο . Εγω πιστευω ειναι ξεκάθαρα για να μην τους τρέχουμε σε περίπτωση πονων . Αντε εσυ οκ εισαι και 3 ωρες απόσταση και εγω δε θα το ρίσκαρα αλλα μπορούσες να πας με πρόκληση ας πούμε.. λύσεις υπάρχουν. 

Πιστευα σε φυσιολογικό.. και να σου πω και κάτι θα του το πω στην ψυχρα την Δευτέρα που θα ξαναπάω.  Γιατί να μην πάμε φυσιολογικά.. ;; ενώ όταν είχα ρωτήσει την μαια του μου ειχε πει ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι μετα απο 7 χρονια καισαρική απλα δεν υπάρχει καισαρική.. αραααα.. 

Ο μπέμπης δοξα το θεό αναπτύσσεται παρα πολυ καλα και ειναι πάνω από τις καμπύλες.  

Μου ειπε θα κόψω τα πάντα.. παιρνω σαλοσπιρ, ουτροτζεσταν 2 , φολιντεξ, 2 σίδηρο, 2 μαγνήσιο.  

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta είναι λίγοι οι γιατροί. Δεν το είχατε συζητήσει από πριν; Εγώ πιστεύω ότι θα βρει ένα σωρό επιχειρήματα να σου πει.. Για το σπάσιμο νερών, για την τομή και ένα σωρό άλλα. Και το κακό είναι ότι δεν μπορείς να το πάρεις πάνω σου. Είναι πολύ λεπτό το θέμα οπωτε ακούς το γιατρό..αναγκαστικα...Τελοςπαντων γερά παιδάκια να πάρουμε στην αγκαλιά μας και τι να κάνουμε.. Εμένα δεν μου είπε να κόψω φάρμακα.. Παρεπιπτοντως παίρνουμε βιταμίνες και μετά;; στο θηλασμό;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!!!!!Εγω πηγα χθες στο ρεα για βιοφυσικο προφίλ.η μπέμπα επεσε κι άλλο στην καμπυλη,από 12η πήγε 8η εκατοστιαια θέση.Ειναι 2300.δεν του άρεσε καθόλου του γιατρού, και μου είπε δεν θέλει να πέσει άλλο, πάμε για γεννα σύντομα.Μου εκανε και την γνωστή εξέταση με το χέρι,και άρχισαν τα καφε υγρά. Σήμερα είδα και καφε βλεννα,άρα θεωρώ κοντεύω...την Πέμπτη το πρωί θα πάω ξανα για nst και βλέπουμε...πολύ πιθανόν να με κρατήσει για πρόκληση.(ελπίζω πως όχι,να πάρω μια βδομάδα ακομα)

@valentina23 χαρά στην ψυχραιμία σου,να είσαι 3 ώρες μακρια απ το μαιευτηριο!!!!εδώ εμεις είμαστε 20 λεπτά το πολύ και πάλι μας πιάνει αγχος.αν χτυπα ξυλο σου συμβεί κάτι έκτακτο τι κάνεις???

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...