Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

4 κιλά ε;; Πώς το έβγαλες;; Σε πόσες ώρες;;

Από 1 το μεσημέρι γεννησα 23:45!!!!!Από κάτω ήμουν μετά ραμμένη σαν κέντημα!έκανα να συνέλθω κοντά 1,5 μήνα. Δεν μπορούσα να καθησω καλά,στο πλαι και σιγά σιγά!

Και βγήκε τυχαία εεε....πήγα για nst και είδαμε ότι δυσφορουσε, είχε αυξημένους παλμούς, φοβήθηκε ο γιατρός και κάναμε πρόκληση.Ηταν ψηλά,με έβαζαν σε διάφορες στάσεις μπας και κατέβει και όταν ήρθε η ώρα να σπρωξω,εγώ έσπρωχνα κι αυτή δεν έβγαινε με τπτ!!!!!Μείναμε όλοι,και ο γιατρός και οι μαιες,με το στόμα ανοιχτό στο άκουσμα 3950!!!!!!Ηταν το πιο μεγάλο μωρό του ορόφου τότε.

  • Μου αρέσει 5

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@georgia1988 πολύ καλό το βάρος του!! Και grade 0 ε; ;Σε βλέπω να αργείς ακομα:Pκαι ψηλά βλέπω το μωρό. Θα πάρεις όλο το μήνα μάλλον.. Αντε @Ani!! Θα χεις παρέα χιχι μην παραπονιέσαι..

@Popaki2011 έτσι όπως διάβαζα νόμιζα ότι γεννησες!!!! Τι έγινε λέω;; με πρόλαβε;; :PΜετά κατάλαβα ότι έλεγες για το πρώτο σου παιδάκι!! Χαρά στο κουράγιο σου... 4 κιλά παιδί ζωή να χει!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! εγώ ξύπνησα απο τις 7 γιατί πονάω στις κλειδώσεις πάλι... Επίσης σκεφτόμουν συνέχεια μην γυρίσω ανάσκελα στον ύπνο μου (επειδή μου είπε στο doppler ότι ανάσκελα δυσανασχετεί το μωρό) οπότε ξυπνούσα συχνα το βράδυ... φοβερα δλδ! εσύ πως είσαι?


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 είπε:

Καλημέρα! εγώ ξύπνησα απο τις 7 γιατί πονάω στις κλειδώσεις πάλι... Επίσης σκεφτόμουν συνέχεια μην γυρίσω ανάσκελα στον ύπνο μου (επειδή μου είπε στο doppler ότι ανάσκελα δυσανασχετεί το μωρό) οπότε ξυπνούσα συχνα το βράδυ... φοβερα δλδ! εσύ πως είσαι?

Ωχ απο τις 7 βαρβαρο..να σου πω εγώ κάθομαι κ ανάσκελα καμια φορά γιατι ξεπιανεται η μέση μου κ διαβάζω κ αρκετή ώρα βιβλία στο μικρο μου..δύσκολο να το σκέφτεσαι στον ύπνο σου.. εγω καλα δεν εχω παραπονο! Προσεχω μένω σπίτι κ όλα καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Ani!! Με βλέπω να κοιμάμαι καθιστή στο τέλος! Αν και μου είπε η γυναικολόγος ότι αν γυρίσω ανάσκελα θα με πιάσει δύσπνοια οπότε θα το καταλάβω και θα γυρίσω στο πλάι..

εντομεταξυ κορίτσια μόλις γύρισα από μάθημα τοκετού και έχω φρικαρει.. πολύ δύσκολο φαίνεται! Ίσως η καισαρική να ναι καλύτερα τελικά. Η απλά έχω φρικαρει γιατί είναι το πρώτο μου..

  • Χαχα 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 είπε:

@Ani!! Με βλέπω να κοιμάμαι καθιστή στο τέλος! Αν και μου είπε η γυναικολόγος ότι αν γυρίσω ανάσκελα θα με πιάσει δύσπνοια οπότε θα το καταλάβω και θα γυρίσω στο πλάι..

εντομεταξυ κορίτσια μόλις γύρισα από μάθημα τοκετού και έχω φρικαρει.. πολύ δύσκολο φαίνεται! Ίσως η καισαρική να ναι καλύτερα τελικά. Η απλά έχω φρικαρει γιατί είναι το πρώτο μου..

Οχι μην ανησυχείς δεν ειναι καθολου δύσκολος ο τοκετός.. ο πόνος ναι αλλά τίποτα άλλο.. αν παίρνεις αναπνοές και ακούς το γιατρό σου που θα σε καθοδηγεί ολα πανε βήμα βήμα κ τελεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γύρισα και εγώ από γιατρό 2600 η μπέμπα..κάναμε και καρδιοτοκογραφό το μωρό κουνιόταν φουλ συσπάσεις δεν έκανα πολλές κόβουμε το μαγνήσιο και μου είπε πολύ περπάτημα...το μόνο που τον ανησύχησε ήταν οι παλμοί του μωρού είχαν ανέβει αρκετά 180 δεν ξέρω μπορεί επειδή ήμουν κ εγω αγχωμένη κ μου είπε να κάνω μια εξέταση αίματος να δούμε αν έχω καμία λοίμωξη γιατί όλα τα άλλα ήταν πολύ καλά και να ξαναπάω Δευτέρα να μπω καρδιοτοκογραφό να ελέγξουμε πάλι παλμούς...δεν ανησυχώ ιδιαίτερα γιατί θεωρώ ήταν επειδή εμένα το άγχος είχε χτυπήσει κόκκινο μέχρι να ακούσω το βάρος του μωρού...

  • Μου αρέσει 4

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια γύρισα και εγώ από γιατρό 2600 η μπέμπα..κάναμε και καρδιοτοκογραφό το μωρό κουνιόταν φουλ συσπάσεις δεν έκανα πολλές κόβουμε το μαγνήσιο και μου είπε πολύ περπάτημα...το μόνο που τον ανησύχησε ήταν οι παλμοί του μωρού είχαν ανέβει αρκετά 180 δεν ξέρω μπορεί επειδή ήμουν κ εγω αγχωμένη κ μου είπε να κάνω μια εξέταση αίματος να δούμε αν έχω καμία λοίμωξη γιατί όλα τα άλλα ήταν πολύ καλά και να ξαναπάω Δευτέρα να μπω καρδιοτοκογραφό να ελέγξουμε πάλι παλμούς...δεν ανησυχώ ιδιαίτερα γιατί θεωρώ ήταν επειδή εμένα το άγχος είχε χτυπήσει κόκκινο μέχρι να ακούσω το βάρος του μωρού...

Τελεια , κοριτσι μου ! 

Μια χαρα το μπεμπουλακι υπέροχο βάρος! Και οι παλμοί πιστευω οτι ειναι απο το δικό σου αγχος .  Αλλα οπως και να έχει καλό είναι να το παρακολουθείτε με το γιατρο . 

Η @valentina23 άφαντη... τι να υποθέσω;;; πφφφφ.... 

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Aria konsta Ναι έτσι πιστεύω και εγώ από άγχος και εγώ έτσι είμαι ανεβάσω παλμούς για πλάκα...εκτος και αν περνάω καμία ιωσουλα πυρετό πάντως δεν έχω...γιατί μ είπε όταν η μαμά έχει πυρετό το μωρό ανεβάζει παλμούς...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 μπράβο μια χαρά το βάρος σας!! Το άγχος παίζει ρόλο.. Εμένα πχ όλη μέρα κλωτσάει και πάει πέρα δώθε και στο καρδιοτοκογραφο οπωτε με βάζει σιγή ιχθύος.. :P

Λοιπόν κορίτσια είμαι Αθήνα. Είμαι σε ξενοδοχείο. Ταλαιπωρηθηκα αρκετά σήμερα έφτασα κατά τις 3 αυπνη και νηστικη... Πήγαμε στο μαιευτήριο κάναμε το μοριακο(150 ευρώ και οι δύο!! :shock:) και μετά πήγα για προεγχειρητικο (εξετασεις αιματος, nst, καρδιογραφημα, ουρά, πίεση.. Αυτά νομίζω) Αύριο πρωί θα πάω πάλι.. Θα επικοινωνήσω οπωτε μπορέσω μαζί σας το συντομότερο. Να σας πω τα νέα!!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! Η Παναγία να μας φυλάει όλες και τα μωράκια μας!!! Εχω άγχος είναι η αλήθεια.... 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Basiliki92 μπράβο μια χαρά το βάρος σας!! Το άγχος παίζει ρόλο.. Εμένα πχ όλη μέρα κλωτσάει και πάει πέρα δώθε και στο καρδιοτοκογραφο οπωτε με βάζει σιγή ιχθύος.. :P

Λοιπόν κορίτσια είμαι Αθήνα. Είμαι σε ξενοδοχείο. Ταλαιπωρηθηκα αρκετά σήμερα έφτασα κατά τις 3 αυπνη και νηστικη... Πήγαμε στο μαιευτήριο κάναμε το μοριακο(150 ευρώ και οι δύο!! :shock:) και μετά πήγα για προεγχειρητικο (εξετασεις αιματος, nst, καρδιογραφημα, ουρά, πίεση.. Αυτά νομίζω) Αύριο πρωί θα πάω πάλι.. Θα επικοινωνήσω οπωτε μπορέσω μαζί σας το συντομότερο. Να σας πω τα νέα!!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! Η Παναγία να μας φυλάει όλες και τα μωράκια μας!!! Εχω άγχος είναι η αλήθεια.... 

Αχ!!! Έσκασα ολη μερα ... !!! 

150€ ;;;;;; ΣΟΚ !!! 

Δηλαδή μπαίνεις αυριο ;; 

Ολα θα ειναι τέλεια.. ολη μου η θετική σκέψη μαζί σας !!! 

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2021 at 11:18 ΜΜ, Popaki2011 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα!!!!!Εγω πηγα χθες στο ρεα για βιοφυσικο προφίλ.η μπέμπα επεσε κι άλλο στην καμπυλη,από 12η πήγε 8η εκατοστιαια θέση.Ειναι 2300.δεν του άρεσε καθόλου του γιατρού, και μου είπε δεν θέλει να πέσει άλλο, πάμε για γεννα σύντομα.Μου εκανε και την γνωστή εξέταση με το χέρι,και άρχισαν τα καφε υγρά. Σήμερα είδα και καφε βλεννα,άρα θεωρώ κοντεύω...την Πέμπτη το πρωί θα πάω ξανα για nst και βλέπουμε...πολύ πιθανόν να με κρατήσει για πρόκληση.(ελπίζω πως όχι,να πάρω μια βδομάδα ακομα)

@valentina23 χαρά στην ψυχραιμία σου,να είσαι 3 ώρες μακρια απ το μαιευτηριο!!!!εδώ εμεις είμαστε 20 λεπτά το πολύ και πάλι μας πιάνει αγχος.αν χτυπα ξυλο σου συμβεί κάτι έκτακτο τι κάνεις???

Καλησπέρα κορίτσι μου! Πετάγομαι γιατί τυχαία διάβασα τι έγραψες. Εγώ είμαι μανουλα Φεβρουαρίου και γέννησα 37+3 γιατί το μωρό είχε σταματήσει και δεν έπαιρνε βαρος για 20 μέρες συνεχόμενα. Είχε μόνιμα μικρή κοιλίτσα στους υπερήχους μέχρι που κόλλησε στα 2.5 κιλά. Ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να γεννήσω άμεσα γιατί ανησύχησε και έκανα ενέσεις κορτιζόνης προληπτικά. Τελικά γέννησα προγραμματισμένα το μωρό ήταν 2680 τελικά και όντως σε εμάς έπρεπε να γεννηθεί γιατί είδαμε όταν βγήκε και ο πλακούντας ότι δεν ήταν καλός και δεν τροφοδοτούταν το μωρό σωστά. Αν ο γιατρός σου πιστεύει ότι πρέπει να γεννήσεις νωρίτερα μην ανησυχείς! Εγώ γέννησα και του μωρό επρεπε όντως να βγει. Στο ΡΕΑ να ξέρεις μπαίνει στη μονάδα αν έχει βάρος λιγότερο από 2.5 κιλά αλλά αν είναι γενικα καλά στην υγεία του μπαίνει προληπτικά μια μέρα για παρακολούθηση. Εμείς μείναμε μια εβδομάδα αλλά είχαμε θέμα με την αναπνοή. Καμμία σχέση με το βάρος δηλαδή.

Μην ανησυχείς καθόλου είσαι σε ασφαλή εβδομάδα και αν είναι να γεννήσεις τώρα θα πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Basiliki92 μπράβο μια χαρά το βάρος σας!! Το άγχος παίζει ρόλο.. Εμένα πχ όλη μέρα κλωτσάει και πάει πέρα δώθε και στο καρδιοτοκογραφο οπωτε με βάζει σιγή ιχθύος.. :P

Λοιπόν κορίτσια είμαι Αθήνα. Είμαι σε ξενοδοχείο. Ταλαιπωρηθηκα αρκετά σήμερα έφτασα κατά τις 3 αυπνη και νηστικη... Πήγαμε στο μαιευτήριο κάναμε το μοριακο(150 ευρώ και οι δύο!! :shock:) και μετά πήγα για προεγχειρητικο (εξετασεις αιματος, nst, καρδιογραφημα, ουρά, πίεση.. Αυτά νομίζω) Αύριο πρωί θα πάω πάλι.. Θα επικοινωνήσω οπωτε μπορέσω μαζί σας το συντομότερο. Να σας πω τα νέα!!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! Η Παναγία να μας φυλάει όλες και τα μωράκια μας!!! Εχω άγχος είναι η αλήθεια.... 

Μπράβο κορίτσι μου!!!Αχ υπομονή κανε όλα καλά θα πάνε ποτέ δηλαδή θα γεννήσεις? Όσο για τα έξοδα κορίτσια φεύγουν νεροοο σου πιάνουν τον κ***ο για πλάκα...Πω πω θα έχουμε κ άλλο μωρκακιιι πολύ χαίρομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...