Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας Κοριτσια μου. Πως είστε??εγώ καλά... Σε δύο εβδομάδες μπαίνω προγραμματισμενα για καισαρική...εχω κάτι λίγα πονακια χαμηλά σήμερα αλλά περισσότερο σαν ενόχληση πάρα σαν πόνο θα το χαρακτήριζα. Δύσκολος ο ένατος τελικά από πολλές απόψεις.. Διαβάζω τα νέα σας εύχομαι σε όλες με ένα πόνο και γερά μωράκια στις αγκαλίτσες 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@basw2 άντε με το καλό και εσύ ναι δύσκολος αρκετά ο 9ος όλο αυτό το βάρος ο πόνος στην μέση....περνανε όλα όμως λένε με το που γεννήσεις και εκεί αρχίζουν αλλά :-P:-P γιατί καισαρική ? 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ με το καλό σε όλες τα μωράκια σας.ηθελα να κάνω μια καθαρά ενημερωτική ερώτηση από περιέργεια κ μόνο, εσείς π γεννατε κ τώρα.Στις κλινικές(εγώ μάλλον Γένεσις αρχές Ιούλη) σας δίνουν ακόμα δείγματα κ βαλιτσακια βρεφικών καλλυντικών  η όχι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ με το καλό σε όλες τα μωράκια σας.ηθελα να κάνω μια καθαρά ενημερωτική ερώτηση από περιέργεια κ μόνο, εσείς π γεννατε κ τώρα.Στις κλινικές(εγώ μάλλον Γένεσις αρχές Ιούλη) σας δίνουν ακόμα δείγματα κ βαλιτσακια βρεφικών καλλυντικών  η όχι; 

Εμένα μου έδωσαν δύο βαλίτσες.στο Γένεσις Θεσσαλονίκης.το ένα είχε παμπερς κ στο άλλο κρέμες ,σαμπουάν ,4ειδων μπιμπερο ,πιπίλες.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Εμένα μου έδωσαν δύο βαλίτσες.στο Γένεσις Θεσσαλονίκης.το ένα είχε παμπερς κ στο άλλο κρέμες ,σαμπουάν ,4ειδων μπιμπερο ,πιπίλες.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Δεν το γνώριζα κ μου το πε μια φίλη π γεννησε πριν κάποια χρόνια κ λέω όντως δίνουν;..θα μου πεις τόσα λεφτά τους σκάμε. Κ πάλι σε ευχαριστώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται κορίτσια ποια περιμένουμε να γεννήσει; Καμία βαμπιρενια θηλάζουσα; Η γενικώς βαμπιρενια φρεσκομαμα; Ο χονδρουλης μου(ούτε καν,μικροσκοπικό πλάσματακι είναι) εμένα γεννήθηκε 3480 κ έχασε κοντά μισό κιλό στο μαιευτήριο δεν μου είχε κατέβει κ το γαλα. Του δώσαμε συμπλήρωμα ξένο φυσικά κ ανεκτησε κάποιο βάρος. Εντελει συνέχισα να τον θηλάζω αποκλειστικά κ παλι έχασε εκείνο το βάρος που είχε πάρει.(δίαιτα γιο γιο) του ξαναεδωσα ξένο.θελει η παιδίατρος οπωσδήποτε να έχει εντός 10 ημερών το βάρος της γέννας του μέχρι την άλλη τρίτη δηλαδη. Άλλωστε δεν έβρεχε αρκετές πάνες και είχε κ ροζ στα ούρα ,κρυστάλλους πως τα λένε.

Τώρα κάνουμε μαραθώνιους θηλασμού κ δίνω κ παράλληλα ξένο.με το ξένο τουμπανιαζει κ έρχεται κ κοιμάται για ώρες μιλάμε ξεχνάω ότι έχω παιδί σπίτι. Θέλω όμως να διατηρήσω κ την παραγωγή στο στήθος μου οπότε τον ξυπναω κ τον θηλάζω πολλές ώρες.εχω μάθει κ να θηλάζω ξαπλωτη.καλα, μια φορά το έκανα δηλαδή.

Είναι πολύ αστείος έτσι όπως σηκώνει το κεφαλάκι του κ ψάχνει ρογα αλλά γενικώς δυστυχώς η καλύτερη του είναι να κοιμάται όσο θηλάζει κ πρέπει να τον ξυπναω συνέχεια. 

Αύριο θα τον ζυγίσουμε πάλι είμαι σίγουρη ότι πήρε βάρος γιατί βρέχει πολύ πάνα κ σταμάτησαν κ τα ροζ.

 

 

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ έχω φουσκώσει πολύ νιώθω συνέχεια την κοιλιά μου τεντωμένη.. επίσης όταν κουνιέται το μωρό με πονάει μάλλον επειδή μεγάλωσε πια.. ειδικά άμα κλοτσαει στα πλευρά! Πλησιάζουμε! Δεν μπορώ να βολευτω πουθενά για να κοιμηθώ καλά.. α κ αγχώθηκα λίγο γιατί παίρνω εισπνεόμενα επειδή έχω δύσπνοια λόγω του ότι μεγάλωσε η κοιλιά κ.πιεζει το διάφραγμα, πηγα για προεγχειρητικό έλεγχο στην κλινική και ο καρδιολόγος με ρωτούσε πολλές φορές για τα εισπνεόμενα σαν να τον ανησυχούσε κάτι ενώ όταν τον ρώτησα μου είπε ότι από αυτόν είμαι εντάξει... Αυτά!


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Καλημέρα! Εγώ έχω φουσκώσει πολύ νιώθω συνέχεια την κοιλιά μου τεντωμένη.. επίσης όταν κουνιέται το μωρό με πονάει μάλλον επειδή μεγάλωσε πια.. ειδικά άμα κλοτσαει στα πλευρά! Πλησιάζουμε! Δεν μπορώ να βολευτω πουθενά για να κοιμηθώ καλά.. α κ αγχώθηκα λίγο γιατί παίρνω εισπνεόμενα επειδή έχω δύσπνοια λόγω του ότι μεγάλωσε η κοιλιά κ.πιεζει το διάφραγμα, πηγα για προεγχειρητικό έλεγχο στην κλινική και ο καρδιολόγος με ρωτούσε πολλές φορές για τα εισπνεόμενα σαν να τον ανησυχούσε κάτι ενώ όταν τον ρώτησα μου είπε ότι από αυτόν είμαι εντάξει... Αυτά!

Ναι το απασχολούσε αν θα αντέξεις τον τοκετό μάλλον.αφου σου έδωσε το οκ είσαι κομπλέ


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Έχω χάσει τα νέα σας γιατί δεν μπαίνω πολύ τώρα με το μωράκι... ήθελα να ρωτήσω μήπως και ξέρετε... πότε πέφτουν τα ράμματα μετά από την περινεοτομη; Έχω 15 μέρες που γέννησα...στις 40 μέρες θα έχουν φύγει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Τι γίνεται κορίτσια ποια περιμένουμε να γεννήσει; Καμία βαμπιρενια θηλάζουσα; Η γενικώς βαμπιρενια φρεσκομαμα; Ο χονδρουλης μου(ούτε καν,μικροσκοπικό πλάσματακι είναι) εμένα γεννήθηκε 3480 κ έχασε κοντά μισό κιλό στο μαιευτήριο δεν μου είχε κατέβει κ το γαλα. Του δώσαμε συμπλήρωμα ξένο φυσικά κ ανεκτησε κάποιο βάρος. Εντελει συνέχισα να τον θηλάζω αποκλειστικά κ παλι έχασε εκείνο το βάρος που είχε πάρει.(δίαιτα γιο γιο) του ξαναεδωσα ξένο.θελει η παιδίατρος οπωσδήποτε να έχει εντός 10 ημερών το βάρος της γέννας του μέχρι την άλλη τρίτη δηλαδη. Άλλωστε δεν έβρεχε αρκετές πάνες και είχε κ ροζ στα ούρα ,κρυστάλλους πως τα λένε.

Τώρα κάνουμε μαραθώνιους θηλασμού κ δίνω κ παράλληλα ξένο.με το ξένο τουμπανιαζει κ έρχεται κ κοιμάται για ώρες μιλάμε ξεχνάω ότι έχω παιδί σπίτι. Θέλω όμως να διατηρήσω κ την παραγωγή στο στήθος μου οπότε τον ξυπναω κ τον θηλάζω πολλές ώρες.εχω μάθει κ να θηλάζω ξαπλωτη.καλα, μια φορά το έκανα δηλαδή.

Είναι πολύ αστείος έτσι όπως σηκώνει το κεφαλάκι του κ ψάχνει ρογα αλλά γενικώς δυστυχώς η καλύτερη του είναι να κοιμάται όσο θηλάζει κ πρέπει να τον ξυπναω συνέχεια. 

Αύριο θα τον ζυγίσουμε πάλι είμαι σίγουρη ότι πήρε βάρος γιατί βρέχει πολύ πάνα κ σταμάτησαν κ τα ροζ.

 

 

Σε χάσαμε μαραθώνιομανα .. ! 

Εγω πρωτα ο θεος γενναω τη Δευτέρα το πρωί.  Αν προλάβω γιατί απο χθες κανει πολυ συσπασιον.. με πονο !!! 

Θα παρει το λουλουδάκι σου το βάρος που πρέπει, θελει υπομονή και επιμονή.  Αρκεί να μη σε αγχώνουν συνεχώς τα γύρω γύρω.. 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Σε χάσαμε μαραθώνιομανα .. ! 

Εγω πρωτα ο θεος γενναω τη Δευτέρα το πρωί.  Αν προλάβω γιατί απο χθες κανει πολυ συσπασιον.. με πονο !!! 

Θα παρει το λουλουδάκι σου το βάρος που πρέπει, θελει υπομονή και επιμονή.  Αρκεί να μη σε αγχώνουν συνεχώς τα γύρω γύρω.. 

Μας είπε η παιδίατρος να δίνουμε 3 γεύματα από 60ml και βάζαμε μια μεζούρα σε 60ml νερό.:wacko: δεν καταλάβαμε..ουσιαστικα του διναμε 30ml.οπότε ενυδατωσαμε το μωρό αλλά έβαλε μόνο 50γρ σε 3 μέρες. Εγώ απορω....απο το στήθος μου μόνο χάνει δεν παίρνει κανα γραμμάριο; Νιώθω ότι κατεβάζω αρκετό γάλα πάντως....τι να πω..

Ου πολύ λίγο έμεινε κ για σένα. Με το καλό...εγώ συσπάσεις έμαθα τι είναι στην πρόκληση κ μου είχαν κάνει κ επισκληριδιο οπότε φαντάζομαι είναι αρκετά δυσάρεστες. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Έχω χάσει τα νέα σας γιατί δεν μπαίνω πολύ τώρα με το μωράκι... ήθελα να ρωτήσω μήπως και ξέρετε... πότε πέφτουν τα ράμματα μετά από την περινεοτομη; Έχω 15 μέρες που γέννησα...στις 40 μέρες θα έχουν φύγει; 

Εννοείται!! Κ τα λοχεια θα σου τελειωσουν. Αυτο διαφέρει βέβαια απο γυναίκα σε γυναίκα. Στο πρωτο μου στις 17 μερες τελείωσαν τα λοχεια, ηταν με φτ. Ραμματα αναλογως, δεν θυμαμαι να απασχοληθηκα καθολου :) ουτε θα το καταλαβεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Εννοείται!! Κ τα λοχεια θα σου τελειωσουν. Αυτο διαφέρει βέβαια απο γυναίκα σε γυναίκα. Στο πρωτο μου στις 17 μερες τελείωσαν τα λοχεια, ηταν με φτ. Ραμματα αναλογως, δεν θυμαμαι να απασχοληθηκα καθολου :) ουτε θα το καταλαβεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

On 3/3/2021 at 11:05 ΠΜ, Mighty86 είπε:

Εδώ το διάβασα μια κοπέλα το έλεγε..το @Evoulini24 νομίζω που γέννησε κ φυσιολογικα

Ναι ναι μου το είχε πει η μαία στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού.. βοηθάνε πολύ 5-6 χουρμάδες ημερησίως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...