Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Basiliki92 said:

@giwta_86 Πω πω κατάλαβα υπομονή...φυσιολογικα θα γεννήσεις η προγραμματισμένη?

@Aria konsta αχ τι ωραία τέλεια εγώ περιμένω οπότε αποφασίσει το Σάββατο είχα πολλές συσπάσεις κ νόμιζα θα γεννήσω <_< χαχαχαχα σήμερα πάλι τίποτα όταν κουράζομαι μόνο κάνω πολλές το Σάββατο βγήκα για περπάτημα κ με το ζόρι έκανα 2 βήματα κ πονούσα...

Φυσιολογικά, εκτός αν φτάσουμε τελευταία βδομάδα δεν έχουν σπάσει τα νερά η δείξει τίποτα περίεργο ο καρδιοτοκογραφό.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Basiliki92 είπε:

@giwta_86 Πω πω κατάλαβα υπομονή...φυσιολογικα θα γεννήσεις η προγραμματισμένη?

@Aria konsta αχ τι ωραία τέλεια εγώ περιμένω οπότε αποφασίσει το Σάββατο είχα πολλές συσπάσεις κ νόμιζα θα γεννήσω <_< χαχαχαχα σήμερα πάλι τίποτα όταν κουράζομαι μόνο κάνω πολλές το Σάββατο βγήκα για περπάτημα κ με το ζόρι έκανα 2 βήματα κ πονούσα...

Αυτο το εχω και εγω αλλα κυρίως βράδυ..και μου είπε ο γιατρός μου σημερα οτι ειναι φυσιολογικό απο τώρα και στο εξής.. προετοιμάζει το σώμα για τη μεγάλη συνάντηση.  

Ωστόσο μέχρι να μου το πει σημερα ,ελεγα και εγω το ιδιο πράγμα.  

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Εμεις σημερα 36 εβδομάδες. 2622 η μικρη, η οποια δε μας εκανε τη χαρη να γυρισει, κ θα παμε προγραμματισμενα με καισαρικη 18/3. Θα το ζησω κ αυτο, μιας κ εχω ηδη ενα φτ. Καλη μας συνέχεια σε ολες σε ενα μαγικο Μαρτιο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@Mareva Γεια σου κορίτσι μου!!!Δεν υπάρχει περίπτωση δηλαδή να γυρίσει μέχρι 40 εβδ ? Πάντως σε κιλά τέλεια ειναι!!!

Με την καμια!!! Δεν πειράζει, το πρωτο ηρθε στις 38 μονο του, οποτε η γιατρος κ ο εμβρυολογος μου πανε οτι με το ζορι θα με κρατησει μεχρι τις 38, για αυτο κ με εχουν κ ξαπλα!!! Δεν πειράζει, θα βγει γυρω στα 3 κιλακια! Είναι σουπερ βαρος!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Κ εγω χθες ειχα γυναικολογο 2600 κατι ο μικρος.. ο γυναικολογος ειχε μια διαφορα στο βαρος με αυτο που μου εβγαλε ο εμρυολογος στο doppler οποτε θα ξαναπαω τη δευτερα για να δουμε οτι περνει βαρος. Αν και λογικα ειναι οι αποκλισεις των μηχανηματων. Συσπάσεις δεν εχω ακόμα κόψαμε το μαγνησιο αν και επαιρνα μονο 1 την ημερα. Το αν θα παμε καισαρικη η φυσιολογικα δεν το ξερουμε ακομα γιατι εχει το κεφαλι κατω αλλα δεν ειναι κεντραρισμενο στην λεκανη είναι καπως πλαγια, βεβαια εχω καιρο ακομα! Αυτα! Καρδιοτοκογραφο ειχα κανει αλλα θα ξανακανω παλι αυτη τη βδομαδα μηπως εχω συσπασεις και δεν το καταλαβαινω.

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 μια χαρά είναι ο μικρός σου λογικά θα είναι αποκλίσεις από το μηχάνημα...ποσο καιρό πριν είχες κάνει ντομπλερ? κ πόσο στον είχε βγάλει?Εγώ σήμερα καρδιοτοκογραφό και είχα αρκετές συσπάσεις ενώ την προηγούμενη εβδομάδα 36+1 δεν έδειξε καθόλου συσπάσεις το μηχάνημα...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 2500 τον είχε βγάλει πριν 10 μέρες. Ναι λογικά τα μηχανήματα είναι γιατί πριν 3 βδομάδες η γυναικολόγος το είχε βγάλει 2100 κάτι. Απλά θέλει να το σιγουρέψουμε.  Α ωραία τις κατάλαβες τις συσπάσεις? Η απλά τις έδειξε το μηχάνημα?


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 Ναι τις καταλάβαινα αλλά όχι τόσο σαν πόνο όσο σαν πίεση και δυσφορία ...πονο δεν καταλάβαινα παρόλο που ήταν μεγάλες αυσπασεις...εσυ δεν καταλαβαίνεις καθόλου ούτε βάρος πίεση η κάτι τέτοιο?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@georgia1988 εμένα έχει γυρίσει αλλά ποτέ την καταλαβαίνω χαμηλά ποτέ κ ψηλά σαν να με κλωτσάει στα πλευρά δεν ξέρω περπάτημα μου είπε ο γιατρός...εσενα έχει πάρει θέση? Σου είπε να περπατάς?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Με την καμια!!! Δεν πειράζει, το πρωτο ηρθε στις 38 μονο του, οποτε η γιατρος κ ο εμβρυολογος μου πανε οτι με το ζορι θα με κρατησει μεχρι τις 38, για αυτο κ με εχουν κ ξαπλα!!! Δεν πειράζει, θα βγει γυρω στα 3 κιλακια! Είναι σουπερ βαρος!! 

Κρίμα δεν γύρισε η τζουτζουκα τελικά ε;Δεν πειράζει έχει κ τα καλά της η καισαρική. Ουσιαστικά είναι 5-10 λεπτά δυσφορίας κ μετά τσουπ βγαίνει το παιδί. φυσικά μετά δεν θα είσαι όπως ησουν μετά το φτ αλλά νταξει θα περάσει .... Πάντως μια φίλη που τα χει κάνει κ τα δυο μου λέει ο βαθμός δυσφορίας στο συνολο τελικά είναι ίδιος. 

1 ώρα πρίν, Basiliki92 είπε:

@georgia1988 εμένα έχει γυρίσει αλλά ποτέ την καταλαβαίνω χαμηλά ποτέ κ ψηλά σαν να με κλωτσάει στα πλευρά δεν ξέρω περπάτημα μου είπε ο γιατρός...εσενα έχει πάρει θέση? Σου είπε να περπατάς?

Έχεις χρόνο βασιλική. Εγώ έκανα περπάτημα σεξ κ έτρωγα κ χουρμάδες 5-6 την μέρα.κ σκάλες ανεβοκατέβαινα. Με προσοχή πάντα. Όχι ότι κατέβηκε γιατί μου το πήρε κ 38+5 αλλά προσπάθησα τουλάχιστον.

  • Ευχαριστώ 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 είναι με το κεφάλι κάτω αλλά δεν είναι κεντραρισμενο στη λεκάνη.. μου είπε να περπατάω, σεξ και να τρώω κανέλα.. κ μένα κλοτσαει στα πλευρά και ποναω! 

@Mighty86 οι χουρμάδες βοηθάνε? Δεν το ξερα! Μαρεσουν αν είναι να πάρω!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 είπε:

@Basiliki92 είναι με το κεφάλι κάτω αλλά δεν είναι κεντραρισμενο στη λεκάνη.. μου είπε να περπατάω, σεξ και να τρώω κανέλα.. κ μένα κλοτσαει στα πλευρά και ποναω! 

@Mighty86 οι χουρμάδες βοηθάνε? Δεν το ξερα! Μαρεσουν αν είναι να πάρω!

Εδώ το διάβασα μια κοπέλα το έλεγε..το @Evoulini24 νομίζω που γέννησε κ φυσιολογικα

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...