Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, Mighty86 said:

Κορίτσια γέννησα το πρωί με καισαρική μετά από 12 ώρες προσπάθειας δεν προχωρούσε η διαστολή. Βοήθησε πολύ όμως η πρόκληση κ βγήκε το μωρό μου γερός κ δυνατός χωρις να επηρεαστεί κ από διαβήτη κτλ. Κ στα δικά σας με το καλό.θα τα λέμε. Πολλά φιλια

Να σου ζήσει το μωρό σου γλυκιά μου !! Γερό και καλότυχο μωράκι να είναι !!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί με καισαρική μετά από 12 ώρες προσπάθειας δεν προχωρούσε η διαστολή. Βοήθησε πολύ όμως η πρόκληση κ βγήκε το μωρό μου γερός κ δυνατός χωρις να επηρεαστεί κ από διαβήτη κτλ. Κ στα δικά σας με το καλό.θα τα λέμε. Πολλά φιλια

Να σας ζήσει κοριτσάκι μου! Πόσο χαίρομαι που πήγαν όλα καλά!! Καλές αγκαλίτσες τώρα κ καλούς θηλασμούς! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Ani!! είπε:

Κορίτσια μου τελικα γεννήσαμε κ εμείς μια μπέμπα 3.050 λιγο μινιόν αλλα σαν ψεύτικη.. 5 ώρες σύνολο μας πήρε ο τοκετός, φυσιολογικά χωρίς επισκληριδειο κ μου έσπασε κ ο γιατρός τα νερά..Ο.τι απορίες έχετε ρωτήστε με..στο Έλενα γεννήσαμε! Φιλιααααα

Να σας ζήσει κοριτσι μου!!!!Τελικά εκείνα τα πονακια ήταν γέννας, ε?και σχετικα γρήγορα γέννησες,μπράβο!!!!!

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ani!! είπε:

Κορίτσια μου τελικα γεννήσαμε κ εμείς μια μπέμπα 3.050 λιγο μινιόν αλλα σαν ψεύτικη.. 5 ώρες σύνολο μας πήρε ο τοκετός, φυσιολογικά χωρίς επισκληριδειο κ μου έσπασε κ ο γιατρός τα νερά..Ο.τι απορίες έχετε ρωτήστε με..στο Έλενα γεννήσαμε! Φιλιααααα

Τι έκπληξη ήταν αυτή;;; 

Απίστευτο.. !!! 

Να σου ζήσει η μπεμπουλα σου κοριτσάκι μου γερή,  δυνατή,και καλότυχη σε όλη της τη ζωή ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

Και εγω την κορουλα μου την γέννησα 37w2d 3.050 ακριβώς και 51εκ. Μια χαρα ειναι το μωράκι σου ..! 

Ποσο εβδομάδων ησουν ;; 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αύριο το πρωί μπαίνω κι εγώ για πρόκληση!Δεν θέλουμε να πέσει άλλο καμπυλη,ήταν στην 8η στις 36+1.Πηγαμε με τον άντρα μου κάναμε και το τεστ κοβιντ να είμαστε έτοιμοι,κατα τις 9:30 μπαίνω!!Με το καλό και οι υπόλοιπες!!Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 9

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@Ani!! Τι ωραία!! Να σας ζήσει! Πολύ εύκολα γέννησες! Μπράβο! Επισκληρίδιο πως και δεν έκανες? Δεν χρειάστηκε ή δεν ήθελες?

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Λιγο απο όλα.να σου πω ειδικα τωρα στη 2η γεννα μου όπ πολυ μ έλειπε ο άντρας μου

Just now, Basiliki92 είπε:

@Ani!! Να σου ζήσει η κουκλίτσα σου γερή και τυχερή να είναι κ εσύ μια ακόμα πιο δυνατή μανούλα για να αντέχεις με 2 παιδιά ♡♡♡

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 2ο βράδυ αυπνη αλλα συνεχίζουμε ακάθεκτος χθες πο πονοι σήμερα το λουκουμακι χαχα

2 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Τι έκπληξη ήταν αυτή;;; 

Απίστευτο.. !!! 

Να σου ζήσει η μπεμπουλα σου κοριτσάκι μου γερή,  δυνατή,και καλότυχη σε όλη της τη ζωή ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

Και εγω την κορουλα μου την γέννησα 37w2d 3.050 ακριβώς και 51εκ. Μια χαρα ειναι το μωράκι σου ..! 

Ποσο εβδομάδων ησουν ;; 

Βάση ΠΗτ ήμουν 37 κ 3 βάση αυχενικής 38 κ 3

Έκπληξη πράγματι την πάτησαν ολοι στην οικογένεια χαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Να σας ζήσει κοριτσι μου!!!!Τελικά εκείνα τα πονακια ήταν γέννας, ε?και σχετικα γρήγορα γέννησες,μπράβο!!!!!

Ναι ναι ήταν κ εγω αργότερα σιγουρευτηκα και τον πήρα σηκωτό τον συζυγο χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Ναι ναι ήταν κ εγω αργότερα σιγουρευτηκα και τον πήρα σηκωτό τον συζυγο χαχαχα

Κορίτσι μου να σας ζήσει η μπεμπούλα σας....ολα καλά σας πήγαν με το καλό στο σπιτάκι σας. Μια χαρά και το βάρος είναι καλέ!!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Κορίτσια μου τελικα γεννήσαμε κ εμείς μια μπέμπα 3.050 λιγο μινιόν αλλα σαν ψεύτικη.. 5 ώρες σύνολο μας πήρε ο τοκετός, φυσιολογικά χωρίς επισκληριδειο κ μου έσπασε κ ο γιατρός τα νερά..Ο.τι απορίες έχετε ρωτήστε με..στο Έλενα γεννήσαμε! Φιλιααααα

Να σας ζήσει!!!!!! Τι ομορφα!!! Μια χαρα τα 3 κιλακια!!! 

Link to comment
Share on other sites

:wub: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2021 :wub:  ΤΟ ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΑΣ ... 

@valentina23 : ΠΗΤ 1/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

☆ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 19/2/2021 ☆ 

♡ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ...♡

 @Mighty86 ΠΗΤ 3/3/2021   --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <--  , {ΓΕΝΕΣΙΣ} !!!!! :wub: 

☆ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 24/2/2021 ☆ 

♡ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ....♡ 

@ba_lily  : ΠΗΤ 6/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ} !!!!! :wub:  

Βιαστικός μπεμπούλης ☆ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 8/12/2020 ☆ 

♡ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ...♡ 

@Pepi88 ΠΗΤ 7/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

Βιαστικός μπεμπούλης ☆ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 9/1/2021☆

♡ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ....♡ 

@Evoulini24 ΠΗΤ 8/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {Νοσ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ} !!!!!  :wub:

 ☆ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 18/2/2021☆

♡ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ....♡ 

@Popaki2011  ΠΗΤ 14/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} :wub:

☆ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 25/2/2021 ☆ 

♡ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ...♡

@Aria konsta ΠΗΤ 17/3/2021 ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

 

@Eirini89 ΠΗΤ 18/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ Θεσ/νικη !!!!! :wub: 

 

@giwta_86 ΠΗΤ 20/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub: 

 

@Rina-Katerina ΠΗΤ 21/3/2021  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΕΛΕΝΑ} !!!!!  :wub:

 

@vivi.nik. ΠΗΤ 24/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:  

 

@basw2  ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ} !!!!! :wub:

 

@Manenious ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- {ΜΗΤΕΡΑ!!!!!  :wub:

 

@Natasapal  ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <--  , οσ. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ}  !!!!! :wub:

 

@Kassandras ΠΗΤ 29/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- :wub:  , {ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ}  !!!!! :wub:

 

@Mareva ΠΗΤ 29/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΣΕΠΕΤΗ ,ΧΑΝΙΑ} !!!!:wub:

 

  • Μου αρέσει 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Ομαδουλα γεννησα κι εγώ σήμερα με πρόκληση στις 3 το μεσημέρι!!!!! 2.460 βγήκε το κουταβακι μου!!!!μπήκε στη θερμοκοιτίδα προληπτικά, αύριο θα την έχω αγκαλίτσα ξανα!!!!την θήλασα στην ανάνηψη, ήταν μαγικό!!!!Τωρα μου φέρνουν θήλαστρο κάθε 3 ώρες για να ξεκινήσει να κατεβαίνει το γάλα!

  • Μου αρέσει 9

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...