Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@georgia1988 εμένα τέτοιες λεπτομέριες δεν μου τις έχει πει το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι με το κεφάλι κάτω από 32 εβδ. αλλά δεν ξέρω αν έχει κεντραρει για αυτό ήθελα να με ξαναδεί τι να πω τώρα θα συζητήσω αύριο που θα πάω για καρδιοτοκογραφό...καλα μην αγχώνεσαι μπορεί να κεντραρει αφού έχει γυρίσει...περπατα όσο μπορείς κ τα καθίσματα βοηθάνε πολύ έχω ακούσει... 

 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα στην ομάδα.. 

Χρόνια πολλά σε όλες μας .. 

Σήμερα ο γιος μου μου έκανε το ομορφότερο δώρο.. ήρθε στην αγκαλιά μου υγιέστατος και ένας κούκλος 3.280κ 51,5 εκ . 

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα.. με το καλο να υποδέχεται τα μωράκια σας στην ζωή σας .. ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  • Μου αρέσει 11

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta Να σου ζήσει! Γερό κ καλότυχο να είναι!

@Basiliki92 Ναι απλά γενικά ανησυχεί η γυναικολόγος επειδή είμαι μικρόσωμη αλλά έχω ακόμα δυο βδομάδες.. αν αρχισουν η συσπασεις μπορει να προετοιμαστει το σωμα μου και η λεκάνη για φυσιολογικο τοκετο.. γενικα την έχω πρηξει στις ερωτησεις μπορει γιαυτο να μπαινει σε τοσες λεπτομερειες!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Basiliki92 said:

@giwta_86 Εμένα με ξεκίνησε από 36 εβδ...εντωμεταξύ να σε ρωτήσω το μωρό στο μετράει κάθε εβδομάδα? Γιατί εμένα τελευταία φορά με μέτρησε 35+4 κ από τότε δεν μου το ξαναμετρησε απλά πήγαινω και μπαίνω καρδιοτοκογραφό το κοιτάει κ τίποτα αλλο...και οποία άλλη μπορεί ας μου πει...

Ναι κάθε φορά το μετραει...για αυτόν είναι ένα από τα βασικά κριτήρια για το πότε θα γίνει ο τοκετός το αν παίρνει ικανοποιητικό βάρος, μετά κοίτα, πλακούντα, τράχηλο, και αμνιακό.. Στο καρδιοτοκογραφημα δε σε ενημερώνουν για το βάρος? Δε το ξερά... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@giwta_86 στον καρδιοτοκογραφο βλεπουν μονο κινησεις μωρου, παλμο και συσπασεις..  δεν δειχνει βαρος αυτο το μηχανημα, τουλαχιστον σε αυτο που με βαζει εμενα.. το βαρος το μετραει απο τον υπερηχο

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@giwta_86 όχι μόνο κινήσεις κ συσπάσεις μετράνε στον καρδιοτοκογραφό...δεν ξέρω γιατί με έχει αφήσει 3 εβδ χωρίς να με μετρήσει.. ούτε για τοκετό έχουμε συζητήσει...γενικά όμως αυτός πάει φυσιολογικά πάντα μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις κάνει καισαρική...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 said:

@giwta_86 όχι μόνο κινήσεις κ συσπάσεις μετράνε στον καρδιοτοκογραφό...δεν ξέρω γιατί με έχει αφήσει 3 εβδ χωρίς να με μετρήσει.. ούτε για τοκετό έχουμε συζητήσει...γενικά όμως αυτός πάει φυσιολογικά πάντα μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις κάνει καισαρική...

Και εμένα έτσι.. . Δεν είναι υπέρ της καισαρικής...Απλά όταν τον είχα ρωτήσει πιο παλια πως θα το πάμε,προγραμματισμενα η οχι, μου είχε πει όσο παίρνει βάρος και όλα είναι καλα δεν υπάρχει λογος να βιαστουμε..ας κάνω αυριο και το καρδιοτοκογραφημα και βλέπουμε.. Εγώ και να κάνω συσπάσεις, δεν τις συσπάσεις... Όταν σκληραίνει η κοιλιά μου καταλαβαίνω ότι είναι από τις κινήσεις του μωρού..Είναι ιδιαίτερα υπερκινητικος... 

Link to comment
Share on other sites

@Ani!!, @Popaki2011, @Mighty86, @Aria konstaνα σας ζήσουν!!!!!!!!!! Γερά και δυνατά να είναι πάντα!!!

Εχω χαθεί με τον θηλασμό. Ούτε τουαλέτα δεν προλαβαίνω.Είναι πολύ λαιμαργη και θέλει συνέχεια στήθος. Μου βγάζει γουλιες συνέχεια. Η παιδίατρος μου είπε κάθε 2 ώρες 10 λεπτά στο κάθε στήθος. Δύσκολο να το τηρήσω.. Δεν κρατιέται βάζει χέρια δάχτυλα στο στομα και ψάχνει συνέχεια. Μου είπε πιπίλα αλλά δεν τη θέλει.. Θα σας στείλω λεπτομέρειες αργότερα.. 

Όσες κάνατε καισαρική σας είπαν για αντιπηκτικες μετά;;; μου είπε ο γιατρός να κάνω 20 ενέσεις κοιλιά η μπράτσο. Δεν είχα θέμα στην εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@giwta_86 αυτό που πετρωνει η κοιλιά είναι σύσπαση αν πετρωνει όλη...εγω σήμερα είχα καρδιοτοκογραφό έκανα 2 πολύ μεγάλες συσπάσεις χωρίς καθόλου πόνο μόνο πέτρωμα τις κοιλίας κ κάπως σαν να φουσκώνει εκείνη την στιγμή...μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να κατέβει το μωρό κ ότι αν δεν γίνει κάτι μέσα σε αυτή την εβδομάδα την άλλη Τρίτη έχουμε ραντεβού κ για να μου το μετρήσει κ να δούμε τι θα κάνουμε...για καισαρική ούτε λόγος δεν έχει γίνει σαν να θεωρεί δεδομένο τον φυσιολογικό τοκετό.. 

@valentina23 Κορίτσι μου χάθηκες αλλά είναι για καλό μπράβο σας!!!Κουράγιο κ θα φτιάξει σιγά σιγά αφού θηλάζεις όλα καλα!!!

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Ani!!, @Popaki2011, @Mighty86, @Aria konstaνα σας ζήσουν!!!!!!!!!! Γερά και δυνατά να είναι πάντα!!!

Εχω χαθεί με τον θηλασμό. Ούτε τουαλέτα δεν προλαβαίνω.Είναι πολύ λαιμαργη και θέλει συνέχεια στήθος. Μου βγάζει γουλιες συνέχεια. Η παιδίατρος μου είπε κάθε 2 ώρες 10 λεπτά στο κάθε στήθος. Δύσκολο να το τηρήσω.. Δεν κρατιέται βάζει χέρια δάχτυλα στο στομα και ψάχνει συνέχεια. Μου είπε πιπίλα αλλά δεν τη θέλει.. Θα σας στείλω λεπτομέρειες αργότερα.. 

Όσες κάνατε καισαρική σας είπαν για αντιπηκτικες μετά;;; μου είπε ο γιατρός να κάνω 20 ενέσεις κοιλιά η μπράτσο. Δεν είχα θέμα στην εγκυμοσύνη 

Κεγω κάνω αντιπηκτικες ακριβώς τόσες.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , georgia1988 είπε:

Ωχ.. δεν μου έχει αναφέρει τπτ για ενέσεις..  γιατί κάνετε αντιπηκτικες?

Νομίζω ότι τώρα μετά την καισαρική κάποιοι γιατροί τις δίνουν προληπτικά γιατί υπάρχει ένα μικρό ποσοστό θρομβωσης.. Στο πρώτο μου παιδι πάντως δεν μου τις είχαν δώσει.. Αλλά είδα ότι έχουν αλλάξει πάρα πολλά από τότε.. Γενικά είδα διαφορά δεν είναι όπως τα θυμόμουν τότε.. Όσο περνάνε τα χρόνια αλλάζουν και διάφορα όσον αφορά την ιατρική και γενικώς το πρωτόκολλο όσον αφορά τις εγκυμοσύνες. Πχ στο γιο μου δεν με έβαζαν κάθε εβδομάδα nst στον ένατο μήνα, ούτε εξετασεις όπως κυστικη ινωση είχα κάνει, ούτε αντιπηκτικες,... 

@Mighty86 θηλάζεις είδα;;; πως πάει;; κάθε πότε τις δίνεις; εμένα είναι πολύ λαιμαργη θέλει συνέχεια και βγάζει συνέχεια γουλιες 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 Η γυναικα του αδερφου μου που γεννησε περισυ παντως δεν της εδωσαν... Ισως να εχει να κανει με τις εξετασεις αιματος που σου κανουν?  Θα ρωτήσω και τη γιατρο μου έχω παλι την Τριτη


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...