Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια!! @Mighty86 θα ξεκινήσετε και σεις κρέμες;; εγώ θα πάρω αύριο ραντεβού να κλείσω ραντεβού για δεύτερη δόση πνευμονιοκοκου και ροτοιου. Θα ξεκινήσουμε και κρέμες!! Ρυζάλευρο θα της πω μόνο με νερό να βγάζω γάλα εγώ να το ανακατεύω! @georgia1988υπομονή με το μπουκάλι τουλάχιστον το έπιασε. Ποιο μπουκάλι της έχεις; τα Philips avents νομίζω διαφημίζουν για καλά και τα Dr Brown's νομιζω..

Κορίτσια τώρα με τις στέρεες χρειαζόμαστε και κύπελλο εκπαίδευσης;; θα ρωτήσω και την παιδίατρο βέβαια τώρα που θα πάω. Αν και σίγουρα αυτή θα πει νερό. 

Αχ κορίτσια η μπέμπα όλο γελάει!!! Είναι φοβερή!! Μην την ματιάσω πολύ ήσυχη!! Γυρνάει γιουβαρλακι συνέχεια, την βάζω και μπρούμυτα για να μαθαίνει. Επίσης στέκεται όρθια εννοείται με στήριξη.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , valentina23 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! @Mighty86 θα ξεκινήσετε και σεις κρέμες;; εγώ θα πάρω αύριο ραντεβού να κλείσω ραντεβού για δεύτερη δόση πνευμονιοκοκου και ροτοιου. Θα ξεκινήσουμε και κρέμες!! Ρυζάλευρο θα της πω μόνο με νερό να βγάζω γάλα εγώ να το ανακατεύω! @georgia1988υπομονή με το μπουκάλι τουλάχιστον το έπιασε. Ποιο μπουκάλι της έχεις; τα Philips avents νομίζω διαφημίζουν για καλά και τα Dr Brown's νομιζω..

Κορίτσια τώρα με τις στέρεες χρειαζόμαστε και κύπελλο εκπαίδευσης;; θα ρωτήσω και την παιδίατρο βέβαια τώρα που θα πάω. Αν και σίγουρα αυτή θα πει νερό. 

Αχ κορίτσια η μπέμπα όλο γελάει!!! Είναι φοβερή!! Μην την ματιάσω πολύ ήσυχη!! Γυρνάει γιουβαρλακι συνέχεια, την βάζω και μπρούμυτα για να μαθαίνει. Επίσης στέκεται όρθια εννοείται με στήριξη.. 

Ναι μωρέ τα κουτσουνια έχουν γίνει πολύ γλυκουλια. Έφτασε κ το χαλί που πήρα είναι πολύ ωραίο με αριθμούς κ χρώματα κ θα τον έχω μονίμως εκεί.γιατι έχω φοβηθεί 2-3 φορές πήγε να μου χτυπήσει με τα γιουβαρλάκια!! Φυσικά προτιμάει να γυρίζει από μπρούμυτα ανάσκελα.το ανάποδο σπάνια κ το κάνει την χειρότερη στιγμή.κ εμένα είναι γελαστό παιδάκι Κ όσο αντιλαμβάνομαι καλύτερα κ τα χούγια του γίνεται κ λιγότερο κλαψιαρης! Περίμενα να έχει παρατήσει το βυζί ως τώρα αλλά με τον ένα η τον άλλο τρόπο συνεχίζουμε..επίσης λέει πολλά λογακια ντανταντα μπαμπάμπα. μαμαμα μόνο δεν λεει το σκατό.

Ναι ξεκινάμε με φρουτα.

Αχ δεν ξέρω καθόλου τι χρειάζεται.εχω προμηθευτει ένα θερμός χονδρό όπου χρησιμεύει κ για πιατο κ μου έχει δώσει κάτι πιατικα μια φίλη μου αλλά τα έχω βάλει στο ψηλό το ράφι χωρίς ούτε καν να τα κοιτάξω κ θα τα κατεβασω αύριο μεθαύριο. Περιμένω να μου πει η παιδίατρος τι χρειάζεται. Θα σου πω μόλις μου πει...

Εγώ έχω Φίλιπς αβεντ από μπιμπερο.

Πώς καταφέρνω κ γράφω κατεβατα πάντα...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86ναι μπαμπαλιζουν τώρα και είναι να τα φας!! Εμένα τσιριζει κιόλας!! Να μας πει και η @Basiliki92 που έχει κορίτσι κι αυτή.. Την άλλη φορά έκανε κακά και είπε πουφ!! :Pεκτός αν εγώ το σύνδεσα έτσι.. Φαντάσου τη μέρα που θα πούνε μαμά η μπαμπά;;; θα πάρουμε και έξτρα πάνες για μας!! Ειδικά ο πατέρας της θα χεστει πάνω του!!! :-Pαντε θα περιμένουμε νέα σου αύριο.. Μπράβο που συνεχίζεις με θηλασμό!!

Τελικά παρήγγειλα munchkin κουταλάκια, μπολακια, εκπαιδευτικό κύπελλο και ένα άλλο 360μοιρες... Δεν κρατήθηκα!!! Χαχα

Με γεια και το χαλάκι!!! Καλά μπουσουληματα!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνεχίζει και είναι γκρινιάρης! Αλλά είναι το άλμα τώρα της 17 βδομάδας οπότε μπορεί γι'αυτό. Στον πατέρα του βέβαια γελάει δυνατά κάθε φορά που τον βλέπει! Σε μένα μόνο τσιριζει όλη μέρα! Οπότε τον άλλο μήνα να περιμένω να λέει ντανταντα? Αχ τι ωραία!! 

Στέρεες εμείς θα βάλουμε 6 μηνών κλεισμένα αν συνεχίσει να πηγαίνει καλά με το βάρος. Μπιμπερο έχω πολλές μάρκες και Philip Avent και Dr Brown. Τώρα αυτό που έπιασε είναι ένα της nuk που μπροστά μοιάζει με θηλή. Λογικά μετά τους 6 πρέπει να πάρω αλλά μπιμπερο ε? 

Κορίτσια τα μωρά σας κάθονται? Γιατί δεν πρέπει να κάθονται για να αρχίσουν στερεες? 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@georgia1988δεν γνωρίζω καθόλου από μπιμπερό!! Είχα πάρει πριν γεννήσω 2,3 να υπάρχουν άλλα ακόμα στη συσκευασία είναι. :mrgreen:νομίζω στους 6 μήνες αλλάζει η θηλή. Ειναι 0+,3+,και6+.οχι δεν κάθεται ακόμα... Στο ριλαξ θα την ταΐζω. Θα μου πει και η παιδίατρος τωρα που θα πάω. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Mighty86ναι μπαμπαλιζουν τώρα και είναι να τα φας!! Εμένα τσιριζει κιόλας!! Να μας πει και η @Basiliki92 που έχει κορίτσι κι αυτή.. Την άλλη φορά έκανε κακά και είπε πουφ!! :Pεκτός αν εγώ το σύνδεσα έτσι.. Φαντάσου τη μέρα που θα πούνε μαμά η μπαμπά;;; θα πάρουμε και έξτρα πάνες για μας!! Ειδικά ο πατέρας της θα χεστει πάνω του!!! :-Pαντε θα περιμένουμε νέα σου αύριο.. Μπράβο που συνεχίζεις με θηλασμό!!

Τελικά παρήγγειλα munchkin κουταλάκια, μπολακια, εκπαιδευτικό κύπελλο και ένα άλλο 360μοιρες... Δεν κρατήθηκα!!! Χαχα

Με γεια και το χαλάκι!!! Καλά μπουσουληματα!! 

Κεγω θα παραγγείλω από αυτά μάλλον δεν μου άρεσαν της φίλης μου.ποια πήρες να πάρω τα ίδια;

@georgia1988 τώρα αλεσμένα θα τρώνε.εχω καρεκλακι φαγητού που γίνεται κ ανακληνωμενο η στο καρότσι η κ στο ριλαξ ακόμα. Μετά τα έξι κ αφού αρχίσουν να κάθονται μπορει να κάνει κάποια blw(που τρώνε τα παιδιά μόνα τους πολύ μικρά κομματάκια) εγώ όμως δύσκολα θα το κάνω αυτο.λογικα μέχρι 8 μηνών πιο πόλυ αλεσμενα θα τρώνε

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 παράγγειλα το κύπελο εκπαίδευσης gentle cup 4+με λαβές, μπολακια με καπάκια νομίζω 4 είναι και δώρο 2 κουταλάκια, ποτήρι εκπαίδευσης miracle 360 μοίρες 6+, 4 κουταλάκια με ένδειξη θερμότητας 4+ όλα της munchkin.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μεγάλη απορία.. τώρα που θα αρχίσουν στερεες πρέπει να είναι όλα αποστηρωμενα? Εννοώ μπολ κουταλιά κλπ? Καλά έχω ακόμα απλά για να ενημερώνονται!

@Mighty86 ναι το ξέρω το blw αλλά δεν παίζει να το κάνω. Φοβάμαι πολύ τώρα κομμάτια σε τόσο μικρό μωράκι.. 

Κορίτσια να ρωτήσω αν ξέρει κάποια.. το θηλαστρο το αποστειρωνω και το βάζω στο ψυγείο. Πόσο καιρό κρατάει? Εννοώ αν το αποστειρωσω την μια μέρα το βάλω στο ψυγείο χωρίς να το χρησιμοποιήσω, την επόμενη είναι εντάξει ή πρέπει να το αποστειρωσω πάλι? Το ίδιο και για τα μπιμπερο.

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , georgia1988 είπε:

Επίσης μεγάλη απορία.. τώρα που θα αρχίσουν στερεες πρέπει να είναι όλα αποστηρωμενα? Εννοώ μπολ κουταλιά κλπ? Καλά έχω ακόμα απλά για να ενημερώνονται!

@Mighty86 ναι το ξέρω το blw αλλά δεν παίζει να το κάνω. Φοβάμαι πολύ τώρα κομμάτια σε τόσο μικρό μωράκι.. 

Κορίτσια να ρωτήσω αν ξέρει κάποια.. το θηλαστρο το αποστειρωνω και το βάζω στο ψυγείο. Πόσο καιρό κρατάει? Εννοώ αν το αποστειρωσω την μια μέρα το βάλω στο ψυγείο χωρίς να το χρησιμοποιήσω, την επόμενη είναι εντάξει ή πρέπει να το αποστειρωσω πάλι? Το ίδιο και για τα μπιμπερο.

Εγώ την αποστείρωση την έχω παρατήσει εδώ κ ένα μήνα. Πλύσιμο με ζεστό νερό κ baby planet νομίζω είμαστε κομπλέ. Δεν σκοπεύω να αποστειρωνω τίποτα άντε να τα βαζω μια φορά την εβδομάδα η αφου τα παίρνω εκτός σπιτιού. 

Φυσικά το αντλημενο που θα μείνει κ μερικές ώρες μέρες ψυγείο θα θέλει να είναι σε αποστειρωμενο μπιμπερο αλλά τα φαγητά ούτε καν...

Για το θηλαστρο Κ σε ένα τάπερ εκτός ψυγείου μια χαρά διατηρείται. Αφού είναι αποστειρωμενο ,όχι γιατί να το ξανά αποστειρωσεις. 

Σε άλμα ειστε ε; Ποπό βαστά μόλις βγει θα τον αποκωδικοποιείς πιο ευκολα κ θα είναι άλλο παιδί.εγω στην εβδομάδα της κορύφωσης δεν μπορούσα να τον συνεφερω.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια εμένα η μπεμπα γενικά είναι ένα πολύ καλό μωρό αλλά απαιτητικό... γελάει συνέχεια όχι βέβαια σε άτομα που δεν ξέρει... από τσιριδες άλλο τίποτα το χει πάρει για παιχνίδι...μπα μπα κ τέτοια δεν λέει ακόμα λέει κάτι δικά της ακαταλαβίστικα χαχαχαχα ειδικά το πρωί έχει πολλά κέφια...επισης κάνει συνέχεια μπρρρ και τα σάλια πετάγονται και εμένα θέλει να στέκεται συνέχεια όρθια όταν την κρατάω η τινάζεται καμία φορά να σηκωθεί,έχει αρχίσει και μου δίνει τα χεράκια της οταν της το ζητάω ..κατα τ αλλά πολύ σάλιο πολύ χέρια στο στόμα κ σήμερα είχε ανησυχία με τα δόντια έχει πόσο καιρο αυτή η κατάσταση κ δεν λέει να βγουν... εγώ λέω για φαγητό να της πάρω κ τον ατμομαγειρα της philips που είναι κ μπλέντερ μαζί επίσης θα της πάρω σίγουρα το ποτηράκι εκπαίδευσης θέλω να την μάθω να πίνει εκεί νερό κ για καρέκλα σκέφτομαι εσείς πήρατε?

  • Μου αρέσει 4

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Mighty86 παράγγειλα το κύπελο εκπαίδευσης gentle cup 4+με λαβές, μπολακια με καπάκια νομίζω 4 είναι και δώρο 2 κουταλάκια, ποτήρι εκπαίδευσης miracle 360 μοίρες 6+, 4 κουταλάκια με ένδειξη θερμότητας 4+ όλα της munchkin.. 

Το πρώτο το κύπελλο εκπαίδευσης που πήρες γιατί είναι;για νερό; Σα μπιμπερο;

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 ναι για το νερό είναι. Τώρα με τις στέρεες θα θέλουν και νερό. Σήμερα έχετε παιδίατρο ε;; εμείς αύριο!! Άσχετο το θήλαστρο γιατί να είναι στο ψυγείο;;; 

@Basiliki92 και γω τον έχω δει τον ατμομαγειρα που λες!! Επειδή έχω ανοιχτεί πολύ με το μωρό ίσως τον πάρω λίγο αργότερα. Καρεκλάκι φαγητου έχω απ το γιο μου. Μπολακια κουταλάκια παράγγειλα. Τα περιμένω!! Όσο για τα δόντια θα μου πει κι αύριο η παιδίατρος αν βλέπει κάτι γιατί και μένα έτσι είναι από σάλια 

Κορίτσια τελικά αποφάσισα να φέρω τη κούνια του μωρού στο δωμάτιο μας! Σίγουρα θ αργήσω να τη πάω στο δωμάτιο της μόνη της τουλάχιστον  ας κοιμάται στο δικό της κρεβατάκι. Ελπίζω να καθησει μόνο.. 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο δωμάτιο μας την έχω την κούνια και κοιμάται εκεί.. το βράδυ μόνο βέβαια! Την μέρα μόνο στο διπλό κοιμάται..

Το θηλαστρο μου είπε η μαία ότι το βάζουμε στο ψυγείο όπως και τα μπιμπερο όταν είναι αποστηρωμενα δεν ξέρω γιατί.. και το ίδιο λένε και στο Σιτέ που διαβάζω για τον θηλασμό. Νομίζω έτσι γράφει και μέσα στις οδηγίες ότι όταν το αποστηρωσεις και το χρησιμοποιήσεις μπορείς να το βάλεις ψυγείο για να το ξαναχρησιμοποιήσεις άλλη μια φορά απλά δεν ξέρω αν είναι μέρες στο ψυγείο αν είναι οκ ή πρέπει ξανά. Θα ρωτήσω την μαία 

Ο ατμομαγειρας καλός φαίνεται αλλά αξίζει? Γτ και εγώ ότι βλέπω το.περνω και δεν ξέρω μήπως πετάξω πάλι λεφτά έτσι!

 

 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 ναι την έβαλα στο δωμάτιο μας γιατί δεν γίνεται άλλο το παιδί στη μέση. Άσε που έχω πιαστεί ολόκληρη.. Να δούμε σήμερα πρώτη νύχτα πως θα πάει... Από πεταμένα λεφτά άλλο τίποτα.. Μέχρι μαξιλάρι θηλασμού χειρός πήρα!!!! Μιλάμε και για την πιο άχρηστη αγορά της χρονιάς!! Έκανε και 20 ευρώ!! Άμα το δεις θα γελάς!! Ο αποστειρωτής της  Avent πάντως που χα πάρει τα σπάει... Τον χρησιμοποίησα πολύ λίγο στην αρχή.. Τώρα τον έχω στο ντουλάπι από πάνω ψηλά να μην πιάνει χωρο:roll:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...