Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Τα μωρά είναι ασυμπτωματικα κ ελάχιστα έχουν νοσήσει.μου το είπε κ η παιδίατρος. Οπότε για το μωρό δεν φοβάμαι πάμε παρακάτω...για τον εαυτό μου δεν φοβάμαι επίσης. Έχω μπουσταριστει κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης κ του θηλασμού με τόσες βιταμίνες κ έχω προσέξει τόσο την διατροφή μου που νιώθω βράχος.επισης δεν συναναστρέφομαι με ιδιαίτερο κόσμο κ στην δουλειά κυρίως μιλάω σε τηλ κ μέιλ. Ο άνδρας μου έρχεται σε επαφή αλλά φοράει μάσκα κ είναι πάρα πολύ προσεκτικός σαν άνθρωπος με αυτά. Άλλο παιδί να πηγαίνει σχολείο δεν έχω.εξωτερικο δεν θα ταξιδέψω. Για την ώρα δεν θέλω να κάνω εμβόλιο.ας έρθει το φθινόπωρο κ το ξανασυζηταμε. 

Αυτό που λέτε με τους ξένους κτλ εμένα μου την σπάνε κ οι φίλες μου με παιδιά.εχει τύχει σε παιδικό πάρτυ το μωρό μου να κλαίει κ φίλη μου να επιμένει να το πάρει αγκαλιά.κ από κάτω η κόρη της να κλαίει από ζήλεια. Εγώ δεν θυμάμαι να παίρνω κάνα μωρό αγκαλιά ρε παιδιά.αν μου τα έδιναν καλώς.αλλιως ούτε να ζητήσω. Ακόμα κ τα βαφτιστιρια μου μετρημένες αγκαλιές όσο ήταν μικρά.αλλωστε που να χωθείς ανάμεσα σε τόσες γιαγιάδες θείες ανιψιές αδερφές κτλ ούτε μπαίνω στο κόπο.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντως σχετικά με το εμβόλιο επειδή το έψαξα πολύ το μωρό δεν παθαίνει κάτι γτ περνάνε μόνο τα αντισώματα.. όπως και αν αρρωστησουμε τα αντισώματα θα περάσουν στο παιδί και όχι η αρρώστια μέσω του θηλασμού.. αν το κολησουμε αλλιώς είναι άλλο θέμα. Οπότε και να υπάρχουν παρενέργειες μελλοντικά δεν θα τις εμφανίσει το παιδί αλλά εμείς που κάναμε το εμβόλιο. Είναι το ίδιο με το να.περνουσε κάποιος τον ιό θα είχε αντισώματα για κάνα χρόνο ή και λιγότερο.

Αν και όπως πάει η κατάσταση θα γίνει υποχρεωτικό το εμβόλιο και στα παιδιά.. η κουμπάρα μου στην Αμερική το έκανε έγκυος για να περάσουν τα αντισώματα μέσω του πλακούντα στο έμβρυο 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Basiliki92 said:

.συγνωμη άλλα δεν μπορώ να εμπιστευτώ ένα σκεύασμα που κ οι ίδιες οι εταιρείες λένε ότι είναι σε πειραματικό στάδιο κ μετά το 2023 θα φανούν τα αποτελέσματα...

To exeis diavasei se kapia episimi pigi? An mporeis moirasou tin mazi mas

  • Μου αρέσει 3

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι αρνητής του covid επίσης να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι αρνητής των εμβολίων.. στον οικογενειακό μου και στον φιλικό μου κύκλο πέρασαν αρκετοί κορονοιο είτε νέοι είτε άτομα ηλικίας 80+ υγιείς κ ευπαθείς ομάδες όλοι με ελαφριά συμπτώματα στο σπίτι...αλλα κ πάλι αυτό δεν λέει κάτι είχα και γνωστούς γνωστών που απεβίωσαν από τον ιό..ομως ένα εμβόλιο για να βγει στην κυκλοφορία περνάνε χρόνια έρευνας κ μελετών δεν βγαίνει έτσι μέσα σε λιγότερο από χρόνο αυτά δεν τα βγάζω εγώ από το μυαλό μου με μια απλή αναζήτηση στο Wikipedia θα δείτε ότι η παρακολούθηση των αποτελεσμάτων από τις δοκιμές θα συνεχιστεί μέχρι τον Μάιο του 2023..επισης για όλα αυτά με ενημέρωσε κ η παιδίατρος..κάτι τελευταίο δικό μου άτομο που είναι χημικός στο αντικείμενο των φαρμάκων εργάζεται στο εξωτερικό μου συνέστησε να μην το κανω από την στιγμή που θηλάζω...δεν λέω ότι εσείς που το κάνατε είστε λάθος και εγώ η σωστή ο χρόνος θα δείξει απλά αυτή είναι η γνώμη μου κ ήθελα να ακούσω κ την γνώμη από άλλες μανούλες που θηλάζουν!

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, pap88 είπε:

 

9 ώρες πρίν, pap88 είπε:

To exeis diavasei se kapia episimi pigi? An mporeis moirasou tin mazi mas

Σορυ που πετάγομαι αλλά ο εθνικος οργανισμός υγειας αναφέρει ότι υπάρχει έλλειψη πλήρων δεδομένων ασφαλείας κ οι θηλάζουσες θα πρέπει να ενημερώνονται για αυτό.θα έβαζα λινκ αλλά θα πάρει αιώνες μέχρι να εγκριθει.κανε το γκουκγλ. "θεωρείται "ασφαλές  Θεωρείται γραφει "ασφαλές...όχι είναι.

Κ επίσης τι να αποδείξουμε ακριβώς με πηγές; τα περισσότερα εμβόλια είναι ασφαλή μετά την δεκαετία δοκιμών το αναφερει επίσης η Ευρωπαϊκή Ένωση. Ότι δεν είναι ο ελέφαντας χόνδρος; Υπάρχει ένα ποσοστό ασφαλείας που σου λένε ότι καλύτερα να το κάνεις παρά να νοσήσεις αλλά το ρίσκο υπάρχει. Επίσης γιατί πρέπει να προστατέψουμε τα παιδιά μας από κοβιντ; Αυτό πάλι από πού προκύπτει; Μιλάμε για πολύ μικρά ποσοστά βρεφων νοσούντων από κοβιντ...γιατί να προσθέσω αυτό το άγχος στο κεφάλι μου; Το βάζω σε μεγαλύτερο κίνδυνο ούτως η άλλως όταν το βάζω στο αμάξι ακόμα κ αν τηρώ όλα τα μέτρα ασφαλείας...μη σου πω ότι αν ταξιδευα με το μωρό σε πλοίο η τελευταία αγωνια μου θα ήταν ο κοβιντ. Κ δεν εννοώ να μη ταξιδέψεις ούτε να μην προσέξεις. 

Όποιος θέλει ας το κάνει αλλά δεννχρειαζεται συνέχεια να αποδεικνύουμε αυτά που πιστεύουμε όσοι δεν θέλουμε να το κάνουμε.αλλωστε κ από αυτούς που το κάνουν ένα σωρό ανακρίβειες λέγονται .

13 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Petagomai k egw i manoula apo dek ‘20. Egw oloklirwsa kai tis duo doseis tou emvoliou thilazontas to mwro mou. I paidiatros mou einai giatros sto mitera k mou epiveveose k ekeini oti einai kalo na proxwrisw - epeidi tin eixa rwtisei prin kapoious mines, (kata ton maio nomizw) eixe epikoinwnisei kai me tous loimoksiologous tou nosokomeiou kai tis eixan epivevaiwsei k ekeinoi oti sunistatai stis thilazouses.

eidika twra me tin metallaksi pou sizitoun oloi, proswpika thewrw oti oi goneis prepei na prostateutoume kai na emvoliastoume. Pio polu me apasxolei pws tha prostatepsw to mwro mou auti ti stigmi - diavasa aparaitita plisimo xeriwn sunexws, kai an px eimaste se kapoio xwro opws ploio, na skepazoume to mwro me mia mouselina kai meta na tin vazoume plintirio / mi tin epanaxrisimopoioume.

katalavainete oti ginomai eksalli (apo mesa mou) otan agnwstoi vlepoun to mwro mou k to plisiazoun k akoumpane podaraki :oops:

Κ τι σόι πηγή είναι η παιδίατρος σου που είχε ρωτήσει κάποιος λοιμωξιολογους στο νοσοκομείο κ την είπαν είναι οκ κτλ; Κ εμένα η παιδίατρος μου λέει αλλα... Κ στην τελική χέστηκα τι λένε οι λοιμωξιολογοι στα δημόσια νοσοκομεία. Εδώ υπάρχουν ένα σωρό καταγγελίες επώνυμες από συγγενείς ανθρώπων που πέθαναν από άσχετη ασθένεια κ τους δηλωνανε για θανατους κοβιντ στα νοσοκομεια κ μετά μιλάμε για θεωρίες συνωμοσίας κτλ. Να βγουν να πουν είναι ασφαλές όχι "θεωρείται ασφαλές". Που είναι η επίσημη θέση των λοιμωξιολογων;πηγή θέλω.

Αν κάτι θεωρητικά είναι ασφαλές ο καθένας μετράει τα ρίσκα του αναλόγως που θα βρεθεί κ τι θα κάνει κ αποφασίζει.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Πάντως σχετικά με το εμβόλιο επειδή το έψαξα πολύ το μωρό δεν παθαίνει κάτι γτ περνάνε μόνο τα αντισώματα.. όπως και αν αρρωστησουμε τα αντισώματα θα περάσουν στο παιδί και όχι η αρρώστια μέσω του θηλασμού.. αν το κολησουμε αλλιώς είναι άλλο θέμα. Οπότε και να υπάρχουν παρενέργειες μελλοντικά δεν θα τις εμφανίσει το παιδί αλλά εμείς που κάναμε το εμβόλιο. Είναι το ίδιο με το να.περνουσε κάποιος τον ιό θα είχε αντισώματα για κάνα χρόνο ή και λιγότερο.

Αν και όπως πάει η κατάσταση θα γίνει υποχρεωτικό το εμβόλιο και στα παιδιά.. η κουμπάρα μου στην Αμερική το έκανε έγκυος για να περάσουν τα αντισώματα μέσω του πλακούντα στο έμβρυο 

Στην θέση σου θα το έκανα με τα μπουνιά γιατί απότι έχεις αναφέρει δουλεύεις σε αεροδρόμιο οπότε είναι πολύ πιθανο να νοσησεις κ μεγάλο το φορτίο. 

Συμφωνώ ότι θα χρειαστεί να το κάνουμε αλλά δεν θα πάω από τους πρώτους να τρέξω χωρίς λόγο ενώ ζω σε καραντίνα ούτως η άλλως. Μου φαίνονται εξαιρετικά αφελεις για να είμαι ειλικρινής άτομα που τρέξανε να κάνουν το άστρα ενώ σε μερικούς μήνες θα άνοιγε η πλατφόρμα για να διαλέξουμε εμείς αυτό που θέλουμε. ακόμα κ το άστρα να διάλεγα στην τελική θα το έκανα μετά από λίγη σκέψη όχι άιντε στου κασιδα το κεφάλι...

Ο πεθερός μου έτρεξε να κάνει το άστρα κ μετά από δύο εβδομαδες έπαθε κολπίκη μαρμαριγη ενώ όλα τα τσεκ απ του ήταν οκ. Αλλά άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.τωρα οι γιατροί δεν τον άφησαν να κάνει την δεύτερη δόση του άστρα του λένε κάνε φαιζερ...αμ πως για...

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Πάντως σχετικά με το εμβόλιο επειδή το έψαξα πολύ το μωρό δεν παθαίνει κάτι γτ περνάνε μόνο τα αντισώματα.. όπως και αν αρρωστησουμε τα αντισώματα θα περάσουν στο παιδί και όχι η αρρώστια μέσω του θηλασμού.. αν το κολησουμε αλλιώς είναι άλλο θέμα. Οπότε και να υπάρχουν παρενέργειες μελλοντικά δεν θα τις εμφανίσει το παιδί αλλά εμείς που κάναμε το εμβόλιο. Είναι το ίδιο με το να.περνουσε κάποιος τον ιό θα είχε αντισώματα για κάνα χρόνο ή και λιγότερο.

Αν και όπως πάει η κατάσταση θα γίνει υποχρεωτικό το εμβόλιο και στα παιδιά.. η κουμπάρα μου στην Αμερική το έκανε έγκυος για να περάσουν τα αντισώματα μέσω του πλακούντα στο έμβρυο 

Επίσης το πρόβλημα δεν είναι αν θα νοσήσει το παιδί με κοβιντ αν κάνεις το εμβόλιο.οι παρενέργειες του εμβολίου μας απασχολούν όχι ο ιός. Σορυ για τριπλό ποστ με διέκοψε ο μπέμπης κ της τρεις φορές κ δεν μπόρεσα να ολοκληρώσω την σκέψη μου.χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86, @Basiliki92με καλύψατε πλήρως!! Πόσο συμφωνώ μαζί σας!! Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει ελεύθερη βούληση!! Σε υποχρεωνουν να το κάνεις αλλιώς χάνεις και τη δουλειά σου!! Τέλος πάντων αυτά που ζούμε είναι πρωτόγνωρα!! Εύχομαι γρήγορα να τελειώσουν και να ζήσουμε επιτέλους μια φυσιολογική ζωή!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 μα αυτό είπα.. το.παιδι δεν παίζει να έχει παρενέργειες απ' το εμβόλιο και αυτό είναι σίγουρο γτ παίρνανε μόνο τα αντισώματα.. αυτό είναι αποδεδειγμένο παίρνανε μόνο τα αντισώματα στο μωρό που παράγει ο οργανισμός μας και όχι οι ουσίες που έχει το εμβολιο.. για να έχει παρενέργεια πρέπει να κάνει το μωρό το εμβόλιο.. 

Κι εγώ αν δεν δούλευα πιθανόν δεν θα το έκανα ακόμα αν και με τη μετάλλαξη έχω τρομάξει λίγο αλλά πιο πριν δεν θα το έκανα αλλά για να μην έχω εγώ παρενέργειες γτ το μωρό αν υπήρχε και 0.1 τις εκατό.περιπτωση να έχει παρενέργειες δεν θα το έκανα... 

@valentina23 δεν μπορεί να υπάρξει ελεύθερη βούληση.οταν επηρεάζονται οι άλλοι.. θα υπήρχε αν ο καθένας επηρέαζε μόνο τον  εαυτό του. Δεν μπορεί να υπάρχουν καθηγητές που δεν το κάνουν ή υγειονομικοι.. εγώ δλδ δεν θα έστελνα το παιδί μου σχολείο αν οι δάσκαλοι ήταν ανεμβολιαστοι.. δεν ξέρω πως είναι εκεί π μένετε τα πράγματα αλλά εδώ έχει εμβολιαστεί ένα 30 τις εκατό.και.κυκλοφορουν όλοι χωρίς μάσκες και έχουμε και φουλ τουρισμό.. ας ελπίσουμε να τελειώσει γρήγορα αυτή η κατασταση και να γυρίσουμε στην προ κοβιντ εποχή!

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgia1988 είπε:

@Mighty86 μα αυτό είπα.. το.παιδι δεν παίζει να έχει παρενέργειες απ' το εμβόλιο και αυτό είναι σίγουρο γτ παίρνανε μόνο τα αντισώματα.. αυτό είναι αποδεδειγμένο παίρνανε μόνο τα αντισώματα στο μωρό που παράγει ο οργανισμός μας και όχι οι ουσίες που έχει το εμβολιο.. για να έχει παρενέργεια πρέπει να κάνει το μωρό το εμβόλιο.. 

Κι εγώ αν δεν δούλευα πιθανόν δεν θα το έκανα ακόμα αν και με τη μετάλλαξη έχω τρομάξει λίγο αλλά πιο πριν δεν θα το έκανα αλλά για να μην έχω εγώ παρενέργειες γτ το μωρό αν υπήρχε και 0.1 τις εκατό.περιπτωση να έχει παρενέργειες δεν θα το έκανα... 

@valentina23 δεν μπορεί να υπάρξει ελεύθερη βούληση.οταν επηρεάζονται οι άλλοι.. θα υπήρχε αν ο καθένας επηρέαζε μόνο τον  εαυτό του. Δεν μπορεί να υπάρχουν καθηγητές που δεν το κάνουν ή υγειονομικοι.. εγώ δλδ δεν θα έστελνα το παιδί μου σχολείο αν οι δάσκαλοι ήταν ανεμβολιαστοι.. δεν ξέρω πως είναι εκεί π μένετε τα πράγματα αλλά εδώ έχει εμβολιαστεί ένα 30 τις εκατό.και.κυκλοφορουν όλοι χωρίς μάσκες και έχουμε και φουλ τουρισμό.. ας ελπίσουμε να τελειώσει γρήγορα αυτή η κατασταση και να γυρίσουμε στην προ κοβιντ εποχή!

Εγώ δεν θα είχα πρόβλημα αφού τα παιδιά δεν παθαίνουν κάτι με τον κοβιντ.αν φοβηθω μη το φέρει σπίτι θα κάνω εγώ το εμβόλιο κ οι παππουδες.οποιος θέλει να προστατέψει τον εαυτό του ας το κάνει. Ούτως η άλλως πάλι κολλας με το εμβόλιο κ κόλλας κ τους αλλους.απλα νοσεις πιο ήπια. Τεσπα αφού ούτως η άλλως θα το κάνουν υποχρεωτικό κ θα μας το επιβάλλουν κ θα πούμε κ ένα τραγούδι. Απλά μη μας περνάνε κ για μλκες η μας πουλάνε τον πρόλογο της κοινωνικότητας κ του συνόλου.

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατά τα άλλα πως πάτε κορίτσια? Εμένα χθες έκλαιγε στον ύπνο του, μάλλον έβλεπε όνειρο,  και κάναμε τη βλακεία και τον ξυπνήσαμε.. το αποτέλεσμα ήταν ότι από τις 5μιση έως τις 7 τον είχα αγκαλιά και πηγαίναμε πέρα δώθε μέσα στο σπίτι για να μην κλαίει..


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , georgia1988 είπε:

Κατά τα άλλα πως πάτε κορίτσια? Εμένα χθες έκλαιγε στον ύπνο του, μάλλον έβλεπε όνειρο,  και κάναμε τη βλακεία και τον ξυπνήσαμε.. το αποτέλεσμα ήταν ότι από τις 5μιση έως τις 7 τον είχα αγκαλιά και πηγαίναμε πέρα δώθε μέσα στο σπίτι για να μην κλαίει..

Δεν καθότανε στήθος;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Mighty86 said:

Κ επίσης τι να αποδείξουμε ακριβώς με πηγές;

αντιλαμβανομαι μια επιθετικοτητα προς την πλευρα μου, χωρις να μπορω να καταλαβω τον λογο. η κοπελα εθεσε το θεμα και ανεφερα την προσωπικη μου αποψη (.....το τονισα κιολας....). το κοριτσι απαντησε και πολυ απλα της ζητησα την πηγη. δε ζητησα η κοπελα να μου αποδειξει κατι - ποσο μαλλον εσυ. το οτι εχω προχωρησει με τον εμβολιασμο δεν σημαινει οτι δεν θελω να διαβασω και να μαθω περισσοτερα. η απαντηση σου τυπου "γκουγκλαρε το" (λολ) δε μου λεει και πολλα σαν υφος - παιρνοντας και ως δεδομενο οτι στο φορουμ πολλες φορες γινονται τετοιου ειδους ερωτησεις ακομη και για πιο απλα πραγματα και η ανταποκριση ειναι πολυ πιο θετικη και at the end of the day στελνεις και το λινκ με ενα dm.

παμε παρακατω. το γεγονος οτι αδιαφορεις (ή χεστηκες οπως αναφερεις) για τη αποψη της παιδιατρου μου και την αναφορα μου στο τι συζητησα μαζι της στα πλαισια της επικοινωνιας της με λοιμοξιωλογους παλι δε μου λεει και πολλα - παροτι παλι θεωρω οτι το εθεσα μια χαρα ευγενικα και ουτε προσεβαλα αυτες που εχουν αποφασισει να μην προχωρησουν με εμβολιασμο. ανεφερα τι συμβουλεψε εμενα και τι εκανα!!!!!!! προφανως αν δεν συμφωνουσα μαζι της δε θα συνεργαζομουν και δε θα της ανεθετα το μπουμπουκι μου. παλι ειμαστε σε ενα φορουμ οπου ο καθε παιδιατρος, γυναικολογος, εμβρυολογος συμβουλευει αναλογα τον καθε "πελατη" του για δεκαδες θεματα που συζηταμε εδω και ο καθενας τα αναφερει και πορευεται αναλογα. αντιστοιχα υπαρχουν παιδιατροι οι οποιοι ειναι κατα των εμβολιασμων γενικοτερα, αν καποιος εχει αποφασισει να πορευτει μαζι του αν δεν επηρρεαζει το δικο μου παιδι δε θα ασχοληθω παραπανω.

το θεμα φαινεται να το γυρισες σε κινημα εμβολιασμενων και ανεμβολιαστων.

τελος, προσωπικα, εφοσον κατα την αποψη μου μπορω να προστατεψω το βρεφακι μου, αυτο και θα κανω. ουτε σε επαφη θα ερθει οσο ειναι στο χερι μου με ανεμβολιαστους, ουτε θα εκτεθει σε υψηλα φορτια οσο μπορω να το προστατεψω, και θα ευχομαι να μη νοσησει - γιατι και οι γονεις που κατεληξαν με τα μωρακια τους στη ΜΕΘ, πιθανολογω οτι δε θα θεωρουσαν οτι σε αυτους μπορει να κατσει η ρουλετα. 

 

 

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , pap88 είπε:

αντιλαμβανομαι μια επιθετικοτητα προς την πλευρα μου, χωρις να μπορω να καταλαβω τον λογο. η κοπελα εθεσε το θεμα και ανεφερα την προσωπικη μου αποψη (.....το τονισα κιολας....). το κοριτσι απαντησε και πολυ απλα της ζητησα την πηγη. δε ζητησα η κοπελα να μου αποδειξει κατι - ποσο μαλλον εσυ. το οτι εχω προχωρησει με τον εμβολιασμο δεν σημαινει οτι δεν θελω να διαβασω και να μαθω περισσοτερα. η απαντηση σου τυπου "γκουγκλαρε το" (λολ) δε μου λεει και πολλα σαν υφος - παιρνοντας και ως δεδομενο οτι στο φορουμ πολλες φορες γινονται τετοιου ειδους ερωτησεις ακομη και για πιο απλα πραγματα και η ανταποκριση ειναι πολυ πιο θετικη και at the end of the day στελνεις και το λινκ με ενα dm.

παμε παρακατω. το γεγονος οτι αδιαφορεις (ή χεστηκες οπως αναφερεις) για τη αποψη της παιδιατρου μου και την αναφορα μου στο τι συζητησα μαζι της στα πλαισια της επικοινωνιας της με λοιμοξιωλογους παλι δε μου λεει και πολλα - παροτι παλι θεωρω οτι το εθεσα μια χαρα ευγενικα και ουτε προσεβαλα αυτες που εχουν αποφασισει να μην προχωρησουν με εμβολιασμο. ανεφερα τι συμβουλεψε εμενα και τι εκανα!!!!!!! προφανως αν δεν συμφωνουσα μαζι της δε θα συνεργαζομουν και δε θα της ανεθετα το μπουμπουκι μου. παλι ειμαστε σε ενα φορουμ οπου ο καθε παιδιατρος, γυναικολογος, εμβρυολογος συμβουλευει αναλογα τον καθε "πελατη" του για δεκαδες θεματα που συζηταμε εδω και ο καθενας τα αναφερει και πορευεται αναλογα. αντιστοιχα υπαρχουν παιδιατροι οι οποιοι ειναι κατα των εμβολιασμων γενικοτερα, αν καποιος εχει αποφασισει να πορευτει μαζι του αν δεν επηρρεαζει το δικο μου παιδι δε θα ασχοληθω παραπανω.

το θεμα φαινεται να το γυρισες σε κινημα εμβολιασμενων και ανεμβολιαστων.

τελος, προσωπικα, εφοσον κατα την αποψη μου μπορω να προστατεψω το βρεφακι μου, αυτο και θα κανω. ουτε σε επαφη θα ερθει οσο ειναι στο χερι μου με ανεμβολιαστους, ουτε θα εκτεθει σε υψηλα φορτια οσο μπορω να το προστατεψω, και θα ευχομαι να μη νοσησει - γιατι και οι γονεις που κατεληξαν με τα μωρακια τους στη ΜΕΘ, πιθανολογω οτι δε θα θεωρουσαν οτι σε αυτους μπορει να κατσει η ρουλετα. 

 

 

Ναι υπήρξε μια επιθετικότητα. γιατί ζήτησες πηγές ενώ εσύ δεν έβαλες για όσα ανέφερες.το θεωρώ άδικο.κ το γύρισα εκεί σε κίνημα που λες γιατί αναγνώρισα αυτήν την αδικία να ζητήσεις πηγή ως αμφισβήτηση πρώτα δικιά σου δηλαδή ότι εσύ το πήγες εκει.αν έκανα λάθος συγγνώμη. Το γκουγκλαρε το είναι πιο πολύ κακιουλα προς την διαχείριση του φόρουμ που δεν ανταποκρίνεται. Νομίζω κ σε πρεοσωπικο μήνυμα θα κάνει ώρες κ απλά ένα Σέρτς είναι δύο λεπτά υποθεση.κ το χέστηκα αναφέρεται στο δημόσιο ιατρικό σύστημα της χώρας μας το οποίο κ αμφισβητω

Κεγω νιωθω οτι προστατεύω το παιδί με το να μην το κάνω γιατι δεν θέλω να πάθω κάτι.

γιατι τόσο διάστημα που ήμουν έγκυος δούλευα εκτεθειμένη γέννησα με δύσκολες συνθήκες κτλ δεν φοβήθηκα ούτε συνέβει κάτι γιατί να αλλάξω μια κατάσταση κ ξαφνικά να μου συμβεί κάτι στα καλά του καθουμενου ενώ πια είμαι κλεισμένη σπίτι; 

Εντιτ πηγή έχεις για τα ποσοστά των μωρών που κατέληξαν σε ΜΕΘ; Γιατί εγώ ένα ζευγάρι αθίγγανων γνωρίζω μόνο στην Ελλάδα.

Φυσικά κ θα προσέχω το μωρό μου αλλά όχι δεν θα πάθω φοβία με τους ανεμβολιαστους παραπάνω από τους εμβολιασμενους.εσυ τα διαχωρίσεις κ δήθεν δεν το κάνεις κ σε παρεξήγησαμε κ το πήγα εγώ προς τα εκει.τεσπα δεν μαρεσουν οι αντιπαλότητες στο φόρουμ όλες αγωνίες έχουμε. Αλλά μην σπέρνουμε επιπλέον φόβο χωρίς πηγουλες

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Mighty86 said:

Αλλά μην σπέρνουμε επιπλέον φόβο χωρίς πηγουλες

Η πηγη μου ανεφερα στο πρωτο μηνυμα μου ειναι η παιδιατρος μου που οπως ανεφερα εργαζεται στο ιδιωτικο μαιευτηριο μητερα κ ρωτησε τους λοιμωξιολογους του συγκεκριμενου νοσοκομειου για περισσοτερες πληροφοριες. Οποτε αν θες περαιτερω λεπτομερειες απ την πηγούλα με ενα 50ευρω μπορεις να τις εχεις. Κατι μου λεει ομως οτι δε θα ταιριαξετε. 

Τεσπα τελειωνει εδω. Καλο μεσημεροαπογευμα


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...