Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , pap88 είπε:

Η πηγη μου ανεφερα στο πρωτο μηνυμα μου ειναι η παιδιατρος μου που οπως ανεφερα εργαζεται στο ιδιωτικο μαιευτηριο μητερα κ ρωτησε τους λοιμωξιολογους του συγκεκριμενου νοσοκομειου για περισσοτερες πληροφοριες. Οποτε αν θες περαιτερω λεπτομερειες απ την πηγούλα με ενα 50ευρω μπορεις να τις εχεις. Κατι μου λεει ομως οτι δε θα ταιριαξετε. 

Τεσπα τελειωνει εδω. Καλο μεσημεροαπογευμα

Πηγή όταν λέμε αναφερόμαστε σε επίσημα λινκ κ έρευνες. Αυτό που λεει η κάθε μία για την παιδίατρο της είναι αυθαίρετο κ το κάνουμε ούτως η άλλως συζητώντας εδώ χωρίς να ζητάμε η μία από την άλλη πηγες. Ούτε λινκ βάζεις για τα μωρά που βρίσκονται σε ΜΕΘ ενώ εγώ πήρα το θάρρος να σου απάντησω για τον θηλασμό μιας κ τέθηκε το ερωτημα.σου έδωσα κ λέξεις κλειδιά για να το βρεις.κ τους φορείς.  Καλά να περάσετε στο πλοίο κ μακριά από τους ανεμβολιαστους. 

Σε ευχαριστώ ναι δεν θα παρω.Είμαι ευχαριστημένη από την παιδίατρο μου η οποία το πάει πολύ λαού λαου με τα εμβόλια κ συμφωνώ μαζί της. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mighty86 κάθισε στο στήθος έφαγε μισή ώρα αλλά δεν κοιμόταν και έτριβε τα μάτια του κ εξυνε το αυτί... Αυτά τα κάνει όταν νυστάζει αλλά τώρα γτ δεν κοιμόταν δεν ξέρω... Γενικά στον ύπνο είναι δύσκολος τη ημέρα ενώ νυστάζει δεν κοιμάται μόνο αν πεινάει οπότε θα πιάσει στήθος κ θα κοιμηθεί.. αν δεν πειναει κ νυστάζει απλά γκρινιάζει κ ξύνει αυτί περιμένοντας κάπως να κοιμηθεί! Πρέπει να μάθει κ άλλο τρόπο να κοιμάται εκτός από το στήθος γτ θα φύγω δουλειά κ δεν θα κοιμάται ούτε το βράδυ...

  • Χαχα 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgia1988 είπε:

@Mighty86 κάθισε στο στήθος έφαγε μισή ώρα αλλά δεν κοιμόταν και έτριβε τα μάτια του κ εξυνε το αυτί... Αυτά τα κάνει όταν νυστάζει αλλά τώρα γτ δεν κοιμόταν δεν ξέρω... Γενικά στον ύπνο είναι δύσκολος τη ημέρα ενώ νυστάζει δεν κοιμάται μόνο αν πεινάει οπότε θα πιάσει στήθος κ θα κοιμηθεί.. αν δεν πειναει κ νυστάζει απλά γκρινιάζει κ ξύνει αυτί περιμένοντας κάπως να κοιμηθεί! Πρέπει να μάθει κ άλλο τρόπο να κοιμάται εκτός από το στήθος γτ θα φύγω δουλειά κ δεν θα κοιμάται ούτε το βράδυ...

Τι να σου πω εγώ τον κοίμηζω στο μάρσιπο.κ το βράδυ κ μέσα στην μέρα.καμια φορά κοιμάται κ στο στήθος αλλά πάλι τον έχω νταντανισει λίγη ώρα στον μαρσιπο.τον βοηθάνε τα μπανάκια αλλά που να του κάνεις τώρα στις 5 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια!! Σας διαβάζω περιστασιακά εδώ και καιρό και αποφάσισα να γράψω κι εγώ επιτέλους. Γέννησα τον μπέμπη μας στις 23 Μαρτίου και βλέπω ότι περνάμε όλες πάνω κάτω τα ίδια, είναι φοβερό! Ειδικα @georgia1988 βλέπω έχουμε ένα σωρο κοινά, από ότι είμαστε συνονόματες, το βόρειο Αιγαίο, δουλειά σε αεροδρόμιο ακόμα και πόσο air-condition βάζουμε με τα μικρά μας!  μόνο στο εμβόλιο θα τα χαλάσουμε χαχα :P

Εγώ έχω να πω ότι μας έχει σώσει το "Ελεφαντάκι" του Δεληβοριά. Στις τρομερές γκρίνιες βάζουμε αυτό και κόβεται η τσιριδα μαχαίρι, γουρλωνει ματι και ηρεμεί αμέσως! Δοκιμάστε το είναι μαγικό! Μέχρι πριν κανένα μήνα βοηθούσαν και οι λευκοί ήχοι από μια εφαρμογή που κατέβαζα, βάζαμε ποταμάκι και βροχουλα και κοιμόταν έτσι.

Τώρα κι εμάς έχει δυσκολία στον ύπνο και σαν να είδα δύο λευκές γραμμουλες στο κάτω ούλο του, λετε να είναι δοντάκια? Την άλλη βδομάδα έχουμε παιδίατρο και θα ρωτήσω. Παρήγγειλα και τη Σόφι την καμηλοπαρδαλη γιατί οτι πετσέτακι ακουμπάω πάνω του το βάζει στο στόμα. Έπεσα θύμα του μάρκετινγκ αλλά εις γνώση μου!

  • Μου αρέσει 5

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 εμένα όταν νυσταζει και να έχει φάει μπαίνει στήθος.. Τώρα τελευταία όμως της βάζω τραγουδάκια τα ζουζούνια η παιδικά παραμύθια στο YouTube και της αρέσουν πάρα πολύ!! Μι φορά νσνουριστηκε κιόλας.. Πιπίλα ει τα δάχτυλα της και νανουριζεται..καλυτερα να μην τον μάθεις στο κούνημα.. Θα του μείνει και εντάξει τώρα.. Αργότερα θα σου κοπεί η μεση

@Σελίνακαλοσωρισες στην όμορφη παρέα μας!! Να σου ζήσει το μωράκι!! Άμα πάρεις την Σοφί θέλω εντυπώσεις.. Και μένα μ έχει πιάσει μια καταναλωτική μανία.. Η τελευταία ένα μαξιλάρι θηλασμού χειρός!! Κάπου το χω πεταμένο :shock::-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@valentina23 στα "νιάτα" μου (προ μπέμπη δλδ) μισουσα θανάσιμα τα ζουζούνια και τώρα προσπαθώ να τα αποφύγω για λόγους αρχής :P αλλά δεν με βλέπω για πολυ. Εγώ του βάζω και από το Cocomelon το Weels on the Bus και του αρέσει πολύ. Ποια παραμύθια έχεις να προτείνεις?

Εμένα ήδη η μέση με πεθαίνει, ήμουν ήδη κάπως καμπούρα με λάθος στάση σωματος, τώρα έχω γίνει σαν σίγμα τελικό...

  • Μου αρέσει 2

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 αυτό με το αυτί το κάνει κ εμένα τελευταία το ξύνει κ το κοιτουσα να δω μην έχει τίποτα αχαχχα...ετσι ακριβώς κ εμένα με τον ύπνο μόνο με στήθος κ εννοείται ότι δεν την καταφέρνει εύκολα κανένας άλλος κ πλέον ούτε να την αφήσω στην μάνα μου εύκολα να πάω να κάνω κάποιες δουλειές γιατί απλά δεν κοιμάται κ κλαίει...καροτσι πλέον στην βολτα δεν κοιμάται ίσα ίσα τσιρίζει άμα νυστάζει... στο μάρσιπο μέσα σε 5λεπτα θα κοιμηθεί στην βόλτα στο σπίτι δεν το έχω δοκιμάσει...

@Σελίνα καλός ήρθες στην παρέα μας άντε σιγά σιγά να γινόμαστε πολλές!!! Μια μέρα διαφορά έχουν τα ζουζουνια μας το ελεφαντακι το έχω τραγουδήσει άπειρες φορές κ στην μικρή κ στην καριέρα μου ως νταντά :-P ψάξε τα λάχανα και χαχανα θα σου αρέσουν πολύ είναι στο ίδιο στυλ! Τα δοντάκια του θα είναι ετσι κ η δικιά μου...

 

 

@valentina23 εμένα τώρα έχει αρχίσει να δείχνει ενδιαφέρον για τα τραγούδια κ της τραγουδάω αρκετά διαφορά...εκεινη την τηλεόραση μην την δει ανοιχτεί δεν ξεκολλάει το μάτι ότι κ να βλέπουμε οπότε πλέον την κλείνω ...να μην την βάζεις καθόλου να βλέπει είναι πολύ μικρά κ τα έντονα χρώματα κ οι εναλλαγές δημιουργούν σύγχυση και νευρικότητα στο μωρό τα οποία μπορεί να έχουν επιπτώσεις αύριο μεθαύριο στην ανάπτυξη τής!(φιλική συμβουλή πάντα)

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ευχαριστώ πολύ έψαχνα κι άλλα παρόμοια τραγουδάκια θα το δοκιμάσουμε! Αυτό με την τηλεόραση το έχω παρατηρήσει κι εγώ, κολλάει και χαζεύει εκεί. Συνήθως του βάζω ένα μαξιλάρι μπροστά για να μην βλέπει ή την κλείνω. Πάνε και οι σειρές που βλέπαμε!! :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ναι όντως δεν ξεκολλάει!! Αχ αλήθεια;; δεν την ξαναβάζω. Εντάξει δεν την έβαζα και κάθε μέρα. Και γω δεν θέλω να κολλάνε σε τηλεόραση, ταμπλετ, κινητό κτλ. Αυτό το έμαθα και στο γιο μου. Από μικρό τον πήγαινα να παίξει στις:) γειτονιές η στις κούνιες η κάναμε κατασκευές. Και μένα το αυτί σήμα κατατεθέν ότι νυσταζει

@Σελίνα της βάζω τα ελληνικά παραμύθια στο YouTube αλλά μάλλον δεν θα τα ξαναβαλω:roll:θα της διαβάζω εγώ έχω ένα σωρό απ το γιο μου. Την. Oliie την κουκουβαγια είχα πάρει εγώ και την βιδρα της fisher price που έχει φως η κοιλίτσα και αναπνέει.. Δεν τους έχει δώσει και παρα πολύ σημασία!! Της αρέσει πολύ στο γυμναστήριο στο οποίο έχω κρεμάσει ένα σωρό παιχνιδάκια.. Τώρα τελευταία τη βάζω μπρούμυτα σ ένα παιδικό χαλάκι με παιχνίδια.. Απ τα παιχνίδια τρελαίνεται γι αυτά που κρεμάνε στο καροτσι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Σελίνα άκου το βάτραχο- Γλυκερία,Για τα πα τα, τον παλιατσο,ο αχινος,ο τεμπέλης δρακος.. θα ενθουσιαστείς είμαι σίγουρη!!! 

@valentina23 Ναι δεν κανει καθόλου οθόνη σε αυτή την ηλικία ...μπραβο σου καλά έκανες κ έμαθες έτσι τον γιο σου έτσι πρέπει να μεγαλώνουν τα παιδιά κ όχι μπροστά σε οθόνες για αυτό πάει η διάσπαση προσοχής και γενικά τα προβλήματα συγκέντρωσης σύννεφο πλέον στα παιδάκια!!!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Σελίνα καλωσόρισες στην ομάδα! Κι εγώ θέλω εντυπώσεις από την καμηλοπάρδαλη σκεφτόμουν να την πάρω! 

Κορίτσια εμένα βάζει 3 δάχτυλα στο στόμα κ τα πιπολαει όλη μέρα θα δοκιμάσω ξανά πιπίλα γτ μετά τα δάχτυλα πως κόβονται?!? Εγώ του τραγουδάω όλη μέρα από παιδικά μέχρι έντεχνα κ Χατζηγιάννη! Τελευταία του αρέσει πολύ το είσαι παιδί Μ πειρασμός κ το σαγαπω σε όλες τις γλώσσες! Εγώ δεν τον αφήνω στην τβ αλλά τον αφήνουν όλοι οι άλλοι  για λίγο βεβαια.. θα τους πω να μην βλέπει καθόλου δεν ήξερα ότι είναι τόσο επιβλαβές..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92  άσε τώρα, μη λες βατραχο, χτύπησες ευαίσθητο σημείο!! Εχω τρομερο παράλογο φόβο με τα βατράχια και αχ σήμερα κοριτσια είχε μπει ενας στην κουζίνα και χοροπηδαγε από δω και από εκεί, σαν υστερική έκανα... Φώναξα τον μπαμπα μου η αθεοφοβη να έρθει για να τον βγάλει έξω ακόμα το σκέφτομαι και ανατριχιαζω! Οπότε αυτό το τραγούδι το ξεχνάμε!!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με την σοφι προσοχη στο πλυσιμο. Θελει οταν την πλενεις να προσεχεις την τρυπουλα (γλουγκλαρετε οδηγιες πλυσιματος σοφις). Εγω δεν το ηξερα και την επλενα κανονικα και μουχλιασε! Τελικα την πεταξα και αγορασα δευτερη

  • Μπερδεμένη/-ος 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

@pap88 ναι το διάβασα κι εγώ, και σκέφτομαι να κλείσω την τρυπουλα με πιστόλι σιλικόνης αλλά θα το δω, αναλογως που βρίσκεται, μην ξεκολλήσει η σταγόνα σιλικόνης και την καταπιεί το παιδί

  • Μου αρέσει 1

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Σελίνα καλώς ήρθες.αυτο για την μούχλα μου το είπαν κ εμένα για την Σόφι γι'αυτό δεν μπήκα στον πειρασμό να παρω.

Τηλεόραση κ εγώ δεν ανοίγω ποτέ.

Από άσματα έχω πιάσει τα άπαντα της Βουγιουκλάκη κ του τραγουδώ ειδικά το ρικο Ρίκο ρικοκο το λέω συνέχεια κ έχει μάθει όταν λέω αγόρι μου ότι απευθύνομαι σε αυτόν.(τουλάχιστον έτσι νομίζω εγώ χαχαχαχα)

@valentina23 και εμένα μου κάνει βαρελάκια αλλά τις προάλλες πήγα να τα κάνω πάνω μου κόντεψε να μου φύγει άσε που καμιά φορά γυρνάει ατσαλα κ πέφτει το κεφάλι του αγαρμπα.τον έχω σε αυτά τα παζλ αλλά έχω λίγα κομμάτια πρέπει να πάρω άλλα τόσα δεν του φτάνουν. Όσο για τον ύπνο δυστυχώς εμένα έμαθε αγκαλιά κ κούνημα νομίζω έχει εθιστεί κεγω κ αυτός αλλά τελευταία καμιά φορά μπορεί να καταλήξει να κοιμηθεί μπρούμυτα κ όχι στην αγκαλιά μου.

Από παιχνίδια υπνου εγώ του έχω το συννεφάκι της Φίσερ πραιζ.στην αρχή δεν το έδινε σημασία τώρα ηρεμεί με αυτό το κοιτάει το χαϊδεύει κτλ.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...