Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Mighty86 ότι και να της βάλω νομίζω δεν θα το θέλει..τ ανοίγω και παλεύω για μια κουταλιά..χτες έκανε μια κίνηση με το χέρι της και πήγαν όλα τα γιαούρτια στα μαλλιά της...εμένα σπυράκια έβγαζε στο παπί της..αλλά τώρα έχει πολύ καιρό..κάτι την είχε πειράξει μάλλον..τα μωρό μαντήλα μάλλον γιατί απ' όταν τ άλλαξα δεν ξαναεβγαλε..η το καθίσματακι απ' το μπανιο..

@Haroulita K καλά έκανες και ψωνίσες για τον εαυτό σου!!το χρειαζόμαστε κι εμείς κάπου κάπου .εγώ έχω παραγγείλει γάλα και μπιμπερο και αύριο μάλλον θα μου τα φέρουν..λέω πρώτα να της δώσω για παιχνίδι λίγο να δούμε τι θα κάνει αν θα το πιει...την φοβάμαι πάντως γιατί είναι πολύ δύσκολη στο φαγητό..

Κορίτσια να κάνω μια χαζή ερώτηση;;τα δοντακια που έχουν βγει τα βουρτσιζεται ;;είχα πάρει μια κασετίνα με χτένα,βούρτσα,θερμόμετρο,ψαλιδακι κι έχει μέσα και ένα σαν γαντακι δαχτύλου σιλικόνης για να βουρτσίζουμε τα δοντακια...εμένα έχει βγάλει 4 και βγαίνουν αλλά δύο έχω δει..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν είναι χαζή η ερώτηση. Ειχα ρωτήσει κι εγώ την παιδίατρο και μου είπε είτε με γαζουλα,  είτε με αυτο το δάχτυλο σιλικόνης που περιγράφεις, φυσικά μόνο με νερό, αλλά μέχρι τώρα δεν το έχω κάνει. Ο λεβέντης έχει 4 δοντάκια και τώρα βγαίνουν και το 3ο και 4ο πάνω, με πολλή φαγούρα τις τελευταίες μέρες. 

  • Ευχαριστώ 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τα δόντια εγώ δεν κάνω τίποτα στο μικρό. ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ

έχω αυτό που μπαίνει στο δάχτυλο αλλά δεν το θέλει

φίλη μου οδοντίατρος μου είπε να πάρω οδοντοκρεμα κ οδοντόβουρτσα από τώρα κ να του δίνω να μάθει γιατί μετά θα είναι ακόμα πιο δύσκολο. ακόμα δεν ασχολήθηκα να είμαι ειλικρινής

10 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε? Σήμερα αγγαρεψα τους γονείς μου, πήραμε το ντεληκανη μας και κατεβήκαμε στα μαγαζιά των Χανίων για να αγοράσω κάτι χαρούμενο να φορέσω στα γενέθλια του. Είχα να αγοράσω κάτι για μένα από τον Αύγουστο που πήρα το φόρεμα για τη βάπτιση. 

Ο μικρούλης την εχει καταβρει εδω. Όλο παρέα και παιχνίδι. Έρχεται και η αδερφή μου καθε μέρα και τρελαίνεται από τη χαρά του. Για άλλη μια φορά θα πω πόσο τυχερές είστε όσες εχετε τους δικούς σας κοντά... κάθε μέρα θα του μάθουν και κάτι καινούριο! Δεν είναι ότι εγώ δεν ασχολούμαι, αλλά όσο περισσότεροι τοσο καλύτερα νομίζω. Μεσα σε λίγες μέρες έμαθε να δείχνει το ρολόι του τοίχου, να πίνει νερό και να κάνει ααα στο τέλος, και να κουνάει το δείκτη του οταν του λέμε όοοοχι,  εκεί λιώνω. Επειδή μένουμε σε μονοκατοικία η πόρτα ανοιγοκλεινει συχνά,  και με το που θα την ακούσει θα κουνήσει το χεράκι του να χαιρετήσει. Επίσης μου κάνει εντύπωση (χαίρομαι δηλαδή) που οταν φεύγει κάποιος χαιρετάει με χαρά χωρίς να κλαίει. Γενικά είναι ήρεμος. Το βράδυ πίνει πλέον ξενο, αλλά ακόμη δεν έχει σταθερή ποσότητα. Αποψε για παράδειγμα ήπιε 160ml. Ίσως όμως να έδωσα και αργά το απογευματινό.

τι αστεράκι είναι αυτό καλέ!!!! ποποπο! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε 8 δόντια τα βγάζουμε όλα μαζι όπως φαίνεται από τον 8ο μέχρι τώρα δεν έχει σταματήσει...ουτε εγώ βούρτσιζω αλλά έχω ακούσει για την βούρτσα δαχτυλάκι... @Haroulita K είδες όλα καλά με το γάλα σιγά σιγά θα πιει περισσότερο ...εννοειται ότι όταν μεγαλωνουν με κόσμο μαθαίνουν πολύ πιο εύκολα...εμενα η δικιά μου περπάτησε αλλά κ πάλι την βλέπω ώρες ώρες σκύβει να μπουσουλησει ...και εμενα κανει αααα με το νερο επίσης χαιρεταμε στέλνουμε φιλάκια λέει ναι από χθες... όταν κάνει πορδουλα κάνει κ τον ήχο με το στόμα χαχαχαχ δείχνει στις φωτογραφίες τον παππού την γιαγιά κάνει ότι μιλάει στο τηλέφωνο και είναι τόσο πεισματάρα κορίτσια δεν ακούει κανέναν αυτό που θέλει θα το κάνει...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Basiliki92 είπε:

Εμείς έχουμε 8 δόντια τα βγάζουμε όλα μαζι όπως φαίνεται από τον 8ο μέχρι τώρα δεν έχει σταματήσει...ουτε εγώ βούρτσιζω αλλά έχω ακούσει για την βούρτσα δαχτυλάκι... @Haroulita K είδες όλα καλά με το γάλα σιγά σιγά θα πιει περισσότερο ...εννοειται ότι όταν μεγαλωνουν με κόσμο μαθαίνουν πολύ πιο εύκολα...εμενα η δικιά μου περπάτησε αλλά κ πάλι την βλέπω ώρες ώρες σκύβει να μπουσουλησει ...και εμενα κανει αααα με το νερο επίσης χαιρεταμε στέλνουμε φιλάκια λέει ναι από χθες... όταν κάνει πορδουλα κάνει κ τον ήχο με το στόμα χαχαχαχ δείχνει στις φωτογραφίες τον παππού την γιαγιά κάνει ότι μιλάει στο τηλέφωνο και είναι τόσο πεισματάρα κορίτσια δεν ακούει κανέναν αυτό που θέλει θα το κάνει...

ΠΕΡΠΑΤΟΠΙΤΑΑΑΑΑΑΑ

Μην ανησυχείς σε λίγο θα την δεις να τρέχει να σκαρφαλώνει!

λοιπόν όταν ήταν εδώ η γιαγιά του η άλλη η πεθερά μου τώρα στα γενέθλιά του του κάναμε περπατόπιτα. του έκανε μια τεράστια βασιλόπιτα δλδ (Τσουρέκι) κ μέσα έβαλε ένα φλουρί. επίσης ακούμπησε γυρω τριγύρω εργαλεία όπως ψαλίδι, κατσαβίδι,μολύβι κτλ κ το έθιμο είναι ως εξής. όποιο εργαλείο διαλέξει αυτήν την κλήση έχει κ καλά, εμένα διάλεξε ψαλίδι ο μπαρμπερης χαχαχαχα κ επίσης σε όποιον πέσει το φλουρί πρέπει να του πάρει παπούτσια κ έπεσε στην μάνα μου!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια και εμένα ο παιδίατρος μου είπε να βουρτσιζω τα δόντια του αλλά δεν έχω κάνει τπτ ακόμα.. και έχει 8 ήδη. Αλλά η κουμπαρα μου που είναι οδοντίατρος μου είπε να αρχίσω γτ δεν θέλω να μπλέξω με τερηδόνα

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Η αλήθεια είναι πως κάθε μέρα κάτι θα κάνει και θα ξετρελάθηκε. Επισης, τι ωραίο εθιμο. Μπορει να γίνει και χειρουργος! Από πού είναι τα πεθερικά σου? @Basiliki92, ευχαριστώ κορίτσι, ναι, ειμαστε όλο και καλύτερα με το μπιμπερό. 

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Haroulita K είπε:

@Mighty86 ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Η αλήθεια είναι πως κάθε μέρα κάτι θα κάνει και θα ξετρελάθηκε. Επισης, τι ωραίο εθιμο. Μπορει να γίνει και χειρουργος! Από πού είναι τα πεθερικά σου? @Basiliki92, ευχαριστώ κορίτσι, ναι, ειμαστε όλο και καλύτερα με το μπιμπερό. 

Εβρίτες είναι από την πινέζα.

πιστεύω είναι νωρίς να μπλέξουμε με τερηδόνα μιας κ δεν τρώνε ζάχαρη αλλά όλο κ κάπου θα υπάρχει κάτι ακόμα κ στο γάλα τους κτλ αλλά θέλω να δω αν θα αρχίσει να μαθαίνει οπότε παρηγγειλα οδοντόβουρτσα/κρεμα να δούμε τι θα κάνει. χθες λίγο τα χείλια του σήκωσε ο μπαμπάς του να δει τα ούλα κ αυτό το καημένο έκανε έναν ήχο πόνου.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 καλοοοοο!!!ωραίο έθιμο!!να το εφαρμόσουμε και μεις αρκεί να μην πέσει το φλουρί σε μας!!χαχα

@Basiliki92 μην σε αγχωνει.ειναι στην αρχή ακόμη για αυτό..εμένα που περπατάει ένα μήνα περίπου ,όταν δει τα σκούρα θα μπουσουλαει. Άσε που πάει σαν μεθυσμένη :P

Κορίτσια το δοκίμασα αυτό με το δάχτυλο σιλικόνης αλλά αυτή το δάγκωνε!!και το έβγαλε απ' το χέρι μου να το πιπιλιζει...:unsure:άλλη ερώτηση...πόσες φορές μέσα στη μέρα σας κοιμούνται;;εμένα ακόμη δύο...μια μετά τη φρουτοκρεμα κατά τις έντεκα μέχρι δώδεκα κι άλλη μια μετά το μεσημεριανό κατά τις 3 ,κάνα δυωρο..πολλές δεν είναι ;;επίσης απορώ πως θ αποθηλασω αφού για να κοιμηθεί πιπιλαει το στήθος καμιά ώρα ...:huh:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23εγώ εκοψα το πρωινο εδώ και 1 βδομαδα γιατι δυσκολεύουν να την κοιμησω ...βεβαια γκρινιάζει λίγο αλλά αρνείται να κοιμηθεί μου κοιμάται μια κ καλή κατά τις 2.30 μέχρι 4.30 5....και το βράδυ περιπου 9 με 8 τις τελευταίες μέρες... έχει τύχει και 12ωρο να χτυπήσει...επισης 2 μέρες τώρα δεν ξυπνάει 6 7 για γάλα ...

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@valentina23εγώ εκοψα το πρωινο εδώ και 1 βδομαδα γιατι δυσκολεύουν να την κοιμησω ...βεβαια γκρινιάζει λίγο αλλά αρνείται να κοιμηθεί μου κοιμάται μια κ καλή κατά τις 2.30 μέχρι 4.30 5....και το βράδυ περιπου 9 με 8 τις τελευταίες μέρες... έχει τύχει και 12ωρο να χτυπήσει...επισης 2 μέρες τώρα δεν ξυπνάει 6 7 για γάλα ...

 

1 hour ago, valentina23 είπε:

@Mighty86 καλοοοοο!!!ωραίο έθιμο!!να το εφαρμόσουμε και μεις αρκεί να μην πέσει το φλουρί σε μας!!χαχα

@Basiliki92 μην σε αγχωνει.ειναι στην αρχή ακόμη για αυτό..εμένα που περπατάει ένα μήνα περίπου ,όταν δει τα σκούρα θα μπουσουλαει. Άσε που πάει σαν μεθυσμένη :P

Κορίτσια το δοκίμασα αυτό με το δάχτυλο σιλικόνης αλλά αυτή το δάγκωνε!!και το έβγαλε απ' το χέρι μου να το πιπιλιζει...:unsure:άλλη ερώτηση...πόσες φορές μέσα στη μέρα σας κοιμούνται;;εμένα ακόμη δύο...μια μετά τη φρουτοκρεμα κατά τις έντεκα μέχρι δώδεκα κι άλλη μια μετά το μεσημεριανό κατά τις 3 ,κάνα δυωρο..πολλές δεν είναι ;;επίσης απορώ πως θ αποθηλασω αφού για να κοιμηθεί πιπιλαει το στήθος καμιά ώρα ...:huh:

Εμένα κοιμάται πολύ λίγο βρε κορίτσια που θα.παει αυτή η κατάσταση. Μαξ 12 ώρες την μέρα κ για να τον κοίμησω ολόκληρη διαδικασία. Τι υπερένταση είναι αυτή;;;; Εμένα έκοψε από τον 10ο τον δεύτερο ύπνο μιλάμε δεν μπορούσα με τίποτα να τον κοίμησω απίστευτο. Κοιμάται 8-9 ώρες το βράδυ σερί ομως (δεν έχω παράπονο όχι) μετά ζηταει γαλατάκι για να κοιμηθεί ακόμα καμιά ώρα κ το μεσημέρι μιάμιση ωρα άντε κ δύο αναλόγως τι έχει να αναπληρώσει. Πάντως το 12 Ώρο δεν το ξεπερνάμε. Αν τυχόν το ξεπεράσουμε την επόμενη μέρα θα κοιμηθεί λιγότερο οπότε δεν κάνω τέτοια λαθη.

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θέλω να της κόψω το πρωίνο ύπνο αλλά γκρινιάζει μετά τη φρουτοκρεμα και τρίβεται ,νυσταζει..το βράδι δεν κοιμάται καθόλου καλά,συνέχεια ξυπνάει ψάχνει στήθος, στριφογυρίζει,την ενοχλούν τα σκεπάσματα..ίσως γι αυτό κοιμάται πιο πολύ μέσα στη μέρα..επίσης ένα κακό που έχει από νεογέννητο είναι ότι ξυπνάει με το παραμικρό...μια φορά την κοιμισα και μόλις σηκώθηκα απ' το κρεβάτι ετριξε το πόδι μου και ξύπνησε!!!μιλάμε κοιμάται πααααρα πολύ ελαφριά..στα νύχια περπατάμε ολοι

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86, περπατοπιτα έχουν και στα μέρη του μπαμπά μου (χωριό στις Σέρρες). Εκεί παπούτσια αγοράζει αυτός που θα δει πρώτος το μωρό να περπατάει. Επίσης σκεφτόμουν, αν ήταν κορίτσι τι εργαλεία θα έβαζε?? Κι εμείς  κοιμόμαστε μόνο μια ώρα την ημέρα, ευτυχώς κοιμάται τη νύχτα, αν και τις τελευταίες βραδιές ξυπνάει στις 4 για γάλα. Φταίνε τα δόντια? Η φόρμουλα? Δεν ξέρω. 

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας το χω ξαναπεί κ σας το λέω πάλι δοκιμάστε κ υπνοσακο εγώ από τότε που της φοράω κοιμάται πολυ καλύτερα...ασχετο είμαι σε αναζήτηση καλοκαιρινού καροτσιού τύπου μπάστουνι γτ αυτό που έχω είναι θηρίο κ όχι ότι κλτρο για καλοκαιρι...θελω γνώμες...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...