Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Κι εγώ σε υπνοσακο πάντα. Ο δικός μας υπνοσακος είναι σαν σακούλι κάτω, δηλαδή τα ποδαράκια είναι μαζί, και μπορεί να στριφογυρναει και να κοιμάται στο πλάι με ευκολία. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι αν θέλει να σηκωθεί όρθιος στην κούνια μπορεί να μην κρατήσει την ισορροπία του και να πέσει. 

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κεγω τον έβαλα υπνοσακο. Είχα τον δικό μου τον παιδικό. Ξυλοσαμε τα μανίκια κ τώρα κοιμάται μια χαρά με αυτόν γιατί πιο μπροστά ασφυκτιούσε κ γκρινιαζε. Εσείς πάνα αλλάζετε το βράδυ; 

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 δεν θα ζεσταίνεται το βράδυ με υπνοσακο;;εμένα κοιμάται με κοντομανικο φορμακι και παντελονάκι πιτζάμα από κάτω. Για καλοκαιρινό καρότσι έψαχνα και γω .ήθελα κάτι φτηνό όμως .πήρα το kikkaboo που είναι σαν τιγρε σαν χρώμα..60€ για τα λεφτά του καλό είναι..αν θες κάτι πιο στιβαρό οι τιμές ανεβαίνουν..βασικά μου αρέσει για την κουκούλα που κατεβαίνει μέχρι κάτω γιατί είναι θέμα ο ήλιος και η ομπρέλα δεν βόλευει καθόλου..

@Mighty86 ούτε εγώ αλλάζω πάνα το βράδι!!δεν μου φτάνει που ξυπνάει όλη την ώρα άμα την αλλάξω κιόλας θα μείνω τελείως αυπνη

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όντως τι ζέστη! σε βουνό δεν ζεις @valentina23 η σε δάσος? κάτι τέτοιο μας έχεις πει όχι? εμείς κρυώνουμε δυστυχώς αρκετα το χειμώνα έχουμε υγρασία κ η αίσθηση είναι πάντα 2,3 βαθμούς ακόμα πιο κατω.

για καρότσι τα έσκασα πήρα ένα 170€ inglesina αλλά ντάξει επί ένα χρόνο τον είχα σε μεταχειρισμένο προ 7ετιας. είναι πού ωραίο. μπαστούνι πανάλαφρο μεν αλλά θα το έχω κ χειμώνα. χωράει κ στο πορτ μπαγκαζ μας που είναι πάααρα πολύ μικρό. απότι είδα όμως, το πήρα τώρα στις εκπτώσεις, πέτυχα καλό ντιλ.

όσον αφορά την πάνα ,μου έχει τύχει να έχω διαρροές συχνά πυκνά , η να έχει τον αβόλευτο λόγω γεμάτης κύστης. κ άλλαξα κ σε 5αρη πάνες. αλλά δεν το κάνει καθε βράδυ αλλά εγώ τώρα δεν ξέρω τι να κάνω κ άλλοτε τον τσεκάρω τον  ενοχλώ κ τον ξυπνάω με αποτέλεσμα να μου κατουρήσει τότε, άλλοτε νομίζω οτι είναι φουλ η πάνα κ τον αλλάζω είναι άδεια η πάνα κ μου κατουράει εκείνη την ώρα κανοντας τα πάντα λούτσα ή παίζω στοιχηματάκι τον αφήνω κ ή γίνεται λούτσα ή ξυπνάει νωρίτερα επειδή ενοχλείται από πάνα. τι να κάμω????:?::confused::roll:

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92, @Mighty86 ναι είναι ψηλά το σπίτι μου.το τελευταίο στο χωριό για αυτό και λέβητας που έχουμε δεν σβήνει ποτέ!!!Είμαστε και κρυουλιαρηδες έχει και πολύ υγρασία όπωτε τον έχουμε πάντα φουλαρισμενο γύρω στους 24 βαθμούς!!γυρνάμε με τα κοντομανικα μέσα στο σπίτι...όπωτε δεν το συζητάω για υπνοσακο θα σκάσει...εδώ την σκεπάζω το βράδυ και μου τα κλωτσαει..

@Mighty86 κι εμένα το πρωί η πάνα είναι τιγκαρισμενη!!ασηκωτη!!πίνει και γάλα όλο το βράδι..πιο παλιά ήταν μούσκεμα μέχρι την πλάτη..τώρα έχω πιο μεγάλο νούμερο ,παίρνω πάνα βρακάκι και προσέχω να την φοράω πάρα πολύ καλά!!!έχει σημασία αυτό..γιατί λίγο στραβά να την βάλεις η να μην την τραβήξεις μέχρι πάνω θα έχεις διαρροές!!Για αυτό κιόλας το βράδι της φοράω αποκλειστικά εγώ την πάνα(όχι ότι τις υπόλοιπες ώρες την ντύνει κάποιος αλλος:P).μια φορά είχε έρθει η μάνα μου και της έβαλε αυτή την πάνα και τη νύχτα βγήκαν έξω τα τσισα μουσκεψε όλο το κρεβάτι...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 μια χαρά είστε από ζέστη! Οπότε ναι δεν χρειάζεσαι υπνοσακος...

@Mighty86 άλλαξε πάνες να δεις μήπως πάτε καλύτερα...κριμα είναι να τον αλλάζεις το βράδυ γιατί τον ανησυχείς και όσο να ναι γίνεται και συνήθεια μετά του παιδιού να ξυπνάει η να θέλει με το παραμικρό αλλαγή πάνας...το inglesina το είδα κ εγω το σκέφτομαι! Εγώ πήρα πάνες βρακάκι γιατί δεν μπορούσα άλλο να αλλάζω πανα δεν κάθεται κ σε μια μεριά βέβαια κλτρες μου φαίνονται οι κλασικές νομίζω μένουν πιο στεγνες...θα δείξει...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23 μια χαρά είστε από ζέστη! Οπότε ναι δεν χρειάζεσαι υπνοσακος...

@Mighty86 άλλαξε πάνες να δεις μήπως πάτε καλύτερα...κριμα είναι να τον αλλάζεις το βράδυ γιατί τον ανησυχείς και όσο να ναι γίνεται και συνήθεια μετά του παιδιού να ξυπνάει η να θέλει με το παραμικρό αλλαγή πάνας...το inglesina το είδα κ εγω το σκέφτομαι! Εγώ πήρα πάνες βρακάκι γιατί δεν μπορούσα άλλο να αλλάζω πανα δεν κάθεται κ σε μια μεριά βέβαια κλτρες μου φαίνονται οι κλασικές νομίζω μένουν πιο στεγνες...θα δείξει...

Ε μα δίκιο έχεις εδώ εμένα μου έγινε συνήθεια κ εμμονή να τον ψαχουλευω. Όχι τα παμπερς δεν φταίνε το τσεκαρα. Κεγω πάνες βρακάκι του έχω νο5. Θα τον αφήσω ήσυχο να δούμε. Ιγκλεσινα συστήνω έμεινα ευχαριστημένη από την αγορα

Σήμερα κάναμε εμβόλιο ιλαράς. Στο μπράτσο.

Ο μικρός σωματομετρικα δεν άλλαξε καθόλου σε ένα μήνα. 10 κιλά 79,5 ύψος.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mighty86 δεν χρησιμοποιείς πλέον τις bambo nature?

Νομίζω ότι οι πανες βρακάκι έχουν πιο φαρδιά εφαρμογή. Τουλάχιστον οι babylino που πήρα εγώ. Ειχα το 5αρι, αλλα δοκίμασα το 4αρι και ήταν καλύτερο. Και το μωρό είναι 10500 και 80εκ, μετρημένο πριν 20 μέρες. Είχα δοκιμάσει και κάποια βρακάκια pampers, που είναι ειδικά για νύχτα, αλλά τα babylino μου άρεσαν περισσότερο.

Με γεια το καρότσι!

Διόρθωση: με γεια τα καρότσια κορίτσια! Καλές βόλτες!

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Haroulita K είπε:

@Mighty86 δεν χρησιμοποιείς πλέον τις bambo nature?

Νομίζω ότι οι πανες βρακάκι έχουν πιο φαρδιά εφαρμογή. Τουλάχιστον οι babylino που πήρα εγώ. Ειχα το 5αρι, αλλα δοκίμασα το 4αρι και ήταν καλύτερο. Και το μωρό είναι 10500 και 80εκ, μετρημένο πριν 20 μέρες. Είχα δοκιμάσει και κάποια βρακάκια pampers, που είναι ειδικά για νύχτα, αλλά τα babylino μου άρεσαν περισσότερο.

Με γεια το καρότσι!

Ναι μπαμπο δεν τις αλλάζω. δοκίμασα μια δύο συσκευασίες από άλλα δεν μου άρεσαν.  Τα 4αρια κ εμένα του κάνουν αλλά νομίζω περνάει καλύτερα στα 5. 4 του φορούσα κ είχαμε διαρροες γι'αυτό κ άλλαξα σε 5 κ είναι κάπως καλύτερα. Ναι τα βρακάκια είναι ακόμα πιο φαρδουλα ισχυει


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φοράω υπνοσακο κορίτσια αλλά συνεχίζει και ξυπνάει συνέχεια το βράδυ.. αυτήν την περίοδο πολύ περισσότερο βέβαια ήταν και το ταξίδι στη μέση, ο κορονοιος, τα δόντια οπότε μάλλον λογικό! Να δω πότε θα φτιάξει! 

Εμείς κάνουμε δυο υπνους ακόμα μέσα στην μέρα σύνολο 3 ώρες περίπου αλλά το βράδυ δεν κοιμάται καλά. Βέβαια λένε όσο καλύτερα κοιμάται την μέρα τόσο καλύτερα και το βράδυ αλλά ο μικρός έχει άλλη άποψη!

@valentina23 κι εμένα έτσι είναι με το παραμικρό ξυπνάει.. πιο παλιά ακόμα και το διακόπτη του φως να άκουγε στην άλλη άκρη του σπιτιού πεταγόταν... Δράμα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν ξυπνάει εύκολα πλέον ευτυχώς ειδικά όταν την βάζω το βράδυ για ύπνο...βεβαια εδώ που μένω έχει πάρα πολύ φασαρία ειδικά καλοκαίρι με ανοιχτά παράθυρα οπότε συνήθισε η ψυχούλα...εγω δεν πήρα ακόμα καρότσι το σκέφτομαι αλλά σίγουρα θα χρειαστώ...προς το παρόν θα της κάνουν δώρο οι δικοί μου τρίκυκλο  ποδηλατάκι  για τα γενέθλια της :D εσείς έχετε? Θα πάρετε?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...