Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Κι εγώ αυτες χρησιμοποιώ κυρίως το βράδυ. Αλλα οι πάνες βρακάκια αυτής της εταιρείας έχουν διπλάσια τιμή από τα αλλα βρακάκια. Πφφ..

Δοκίμασες τις αγνοτις; Κ αυτές είναι πολύ ποιοτικές βέβαια δεν έχω κάνει σύγκριση τιμών για αυτές 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Basiliki92 ναι να πάρουν ποδήλατα κι!!θα το καταευχαριστηθει!!εμένα τρία έχει από τον γιο μου!τα πάει και μόνη της βόλτα αλλά θέλει να την πηγαίνουμε κιόλας..κοίτα να έχει και το κοντάρι από πάνω να μην πάθει η μέση σας:P

@Mighty86 παίζει να μην είχε μετρήσει καλά την προηγούμενη φορά..εμένα όπωτε την πάω Σπαραζει όπωτε δεν είμαι σίγουρη ότι μετράει και ολοσωστα..

@georgia1988 τα ίδια πράγματα νομίζω έχουν τα παιδάκια μας!!και μένα δύο φορές μέσα στη μέρα αλλά πολύ ατσάλο ύπνο το βράδι..όσο για τους θορύβους από διακόπτες μέχρι χερούλια πόρτας, βρύσες κι ένα σωρό άλλα...ίσως παίζει ρόλο ότι είμαστε και ήσυχα εδώ δεν υπάρχουν θόρυβοι έξω ...αλλά τόσο τσίτα τα νεύρα;;έμοιαζε στη μάνα της φαινεται:Pκαι γω έχω απομακρύνει όλα τα ρολόγια απ' το δωμάτιο να μην ακούω το εκνευριστικο τικ τακ μέσα στ αυτιά μου και σφίγγω βρύσες να μην ακούω το στακ στακ ...έχω μείνει άυπνη απ' αυτά.....όυου άπειρες φορές...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 κι εγώ τα ίδια ακριβώς! Δεν μπορώ τον ήχο απ' το ρολόι και στο μαιευτήριο δεν κοιμόμουν επειδή άκουγα τον εξαερισμό! Μάλλον από μας πήρανε τα μωρά μας και ξυπνάνε με το παραμικρό! Οι βρύσες στο σπίτι παλι καλά δεν στάζουν χαχα

@Basiliki92 κι εγώ το σκέφτομαι για τρίκυκλο.. δεν έχω ψάξει ακόμα όμως.. πρέπει να περπατάνε πρώτα φαντάζομαι ε? Η δεν έχει σχέση? Περπατάει κρατώντας στα επιπλα δλδ αλλά μέχρι εκεί.. 

 

 

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 όχι δεν έχει σχέση αφου εμείς θα σπρώχνουμε για αρχή και μετά μεγαλώνοντας αφαιρούνται εξαρτήματα κ μένει μόνο το τρίκυκλο ποδηλατάκι που κάνουν αυτά πεντάλ...ειναι από 10 μηνών μέχρι 36 και πιο μικρά μπορούν να μπουν αρκεί να μπορούν να κάθονται...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα και καλή Κυριακή. Εγω επέστρεψα από το πατρικό μου χθες το βράδυ, και τώρα μόνη με το μωρό. Να ρωτήσω,  έχετε θερμαντήρα μπιμπερό? Οταν φτιάχνετε το γαλατακι τι είναι πιο βολικό και  γρήγορο? Να έχετε ζεστό νερό και να το κρυώνετε? Ή κρύο και να το ζεσταίνετε στο θερμαντήρα? Η σκόνη διαλύεται σε σχετικά κρύο νερό? Ή ο θερμαντήρας είναι κυρίως για το  φρέσκο γάλα? Επίσης όσες έχετε θερμαντήρα έχει θερμοστάτη ή υπάρχει κίνδυνος υπερθέρμανσης?  Μέχρι τώρα εβραζα νερό το κρυωνα στη βρύση, έβαζα τη σκόνη και μετά το ξανακρυωνα.  Αλλά επειδή σε λίγες μέρες αυτό θα το κάνει ο μπαμπάς του και μόνος του (μια που εγω πρέπει να κάνω καριέρα- ειρωνικά μιλάω εννοείται), προσπαθώ να βρω τον πιο σύντομο τρόπο για το μωράκι πρωτα πρωτα. Ευχαριστώ. 

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K Καλημέρα!!! Να πάρεις θερμός κ να έχεις ζεστό νερό έτοιμο για την σκόνη...εμενα ο θερμαντηρας με βόλεψε μόνο με το μητρικό γάλα και τον φυλαξα για αργότερα με το φρέσκο...εμενα όχι δεν έχει θερμοστατη το τσέκαρα μόνη μου! Νομίζω για σκόνη κλτρα διαλύεται σε ζεστό νερακι:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Haroulita K Καλημέρα!!! Να πάρεις θερμός κ να έχεις ζεστό νερό έτοιμο για την σκόνη...εμενα ο θερμαντηρας με βόλεψε μόνο με το μητρικό γάλα και τον φυλαξα για αργότερα με το φρέσκο...εμενα όχι δεν έχει θερμοστατη το τσέκαρα μόνη μου! Νομίζω για σκόνη κλτρα διαλύεται σε ζεστό νερακι:)

Νομίζω είχες πει ότι παραγγέλνεις ηλεκτρονικά το novalac bio, σωστά? Από πού?

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και γω το novalac bio 3 παραγγείλα τελικά...αλλά ακόμα να έρθει...εγώ μπαίνω στο Σκρουτζ και βλέπω τιμές και προσφορές..πήρα για αρχή τα 400γρ γιατί είναι και η πρώτη φορά που θα πιει...για πείτε ρε παιδιά ποτέ να τη ξεκινήσω με το ξένο και πόσο;;;εννοώ το μεσημέρι;; Το πρωί;;και πόσα γραμ για αρχή;;η παιδίατρος μου χε πει να της δώσω για παιχνίδι όταν τη δω πολύ πεινασμένη 30ml για να συνιθισει μπουκαλι και γεύση...:unsure:απ' το wecare έχω παραγγείλει άπειρες φορές έχει πάρα πολύ καλές τιμές και γρήγορη εξυπηρέτηση!!Κακώς που δεν πήρα από κει κι ακόμα περιμένω μια εβδομάδα τώρα...έλεος..:twisted:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , valentina23 είπε:

Κορίτσια και γω το novalac bio 3 παραγγείλα τελικά...αλλά ακόμα να έρθει...εγώ μπαίνω στο Σκρουτζ και βλέπω τιμές και προσφορές..πήρα για αρχή τα 400γρ γιατί είναι και η πρώτη φορά που θα πιει...για πείτε ρε παιδιά ποτέ να τη ξεκινήσω με το ξένο και πόσο;;;εννοώ το μεσημέρι;; Το πρωί;;και πόσα γραμ για αρχή;;η παιδίατρος μου χε πει να της δώσω για παιχνίδι όταν τη δω πολύ πεινασμένη 30ml για να συνιθισει μπουκαλι και γεύση...:unsure:απ' το wecare έχω παραγγείλει άπειρες φορές έχει πάρα πολύ καλές τιμές και γρήγορη εξυπηρέτηση!!Κακώς που δεν πήρα από κει κι ακόμα περιμένω μια εβδομάδα τώρα...έλεος..:twisted:

εγώ θα ξεκινούσα βράδυ να είμαι ειλικρινής μπας κ θηλάσει λιγότερο 

@valentina23 να σε ρωτήσω: γενικές εξετάσεις που κάνατε νηστική έπρεπε να είναι;

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το βράδυ ξεκίνησα γιατί αυτό ήταν και είναι το άγχος μου, να κοιμάται και χωρίς εμένα. Για την ποσότητα που ρωτάς,  το μωρό δεν έχει αποφασίσει ακόμη, φτιάχνω 210 συνήθως αλλά τις περισσότερες φορές περισσεύει και πετάω. Το πρώτο βράδυ δεν θα πιει και πολύ, θα κλαίει και θα είναι μια μικρή απογοήτευση, θέλει υπομονή. τωρα ο λεβέντης βλέπει μπιμπερό και χαίρεται. Και το πρωί θηλάζω χωρίς να μπερδεύεται. Ή έτσι νομίζω εγω. Κορίτσια έχετε τα μπιμπερό Dr Brown με το πράσινο εξάρτημα? Σας έχει στραβώσει και εσάς? Νομίζω ότι χαλάει πολύ εύκολα.

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 όχι δεν ήταν νηστική..είχαμε και δώδεκα μισή το μεσημέρι ραντεβού όπωτε είχε πιει γάλα και φρουτοκρεμα.

@Haroulita K έχω ακούσει ότι είναι λίγο δύσκολα με το κούμπωμα και το καθάρισμα.εγω πήρα lasinoh και mam μπουκάλι..πλαστικά..

Εγώ δίνω και μεσημέρι γάλα..εσείς πρωί βράδι μόνο;;κι άμα πιει λίγο;;η θέλει να θηλάσει μετά;;και το χειρότερο να το πιει όλο και να θέλει και στήθος μετα:unsure:θα αλλάζω σεντόνια νυχτιατικα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο βράδυ θυμάμαι δεν ήπιε σχεδον καθόλου και θηλασα. Το δεύτερο βράδυ είχα βγάλε δικό μου, αλλά δεν ήταν η γεύση το θέμα αλλά το μπιμπερό. Μετα έδωσα τη μέρα νερό από το μπιμπερό για να το μάθει και κάπως έτσι ξεκίνησε σιγά σιγά. Ακόμη δεν πίνει ποσότητα, γύρω στα 100 - 130 ml. Και ξυπνάει μια φορά για γάλα, γύρω στις 5- 6 η ώρα. Ε και εγω τον θηλάζω γιατι είναι πιο εύκολο. 

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Haroulita K είπε:

Κι εγώ το βράδυ ξεκίνησα γιατί αυτό ήταν και είναι το άγχος μου, να κοιμάται και χωρίς εμένα. Για την ποσότητα που ρωτάς,  το μωρό δεν έχει αποφασίσει ακόμη, φτιάχνω 210 συνήθως αλλά τις περισσότερες φορές περισσεύει και πετάω. Το πρώτο βράδυ δεν θα πιει και πολύ, θα κλαίει και θα είναι μια μικρή απογοήτευση, θέλει υπομονή. τωρα ο λεβέντης βλέπει μπιμπερό και χαίρεται. Και το πρωί θηλάζω χωρίς να μπερδεύεται. Ή έτσι νομίζω εγω. Κορίτσια έχετε τα μπιμπερό Dr Brown με το πράσινο εξάρτημα? Σας έχει στραβώσει και εσάς? Νομίζω ότι χαλάει πολύ εύκολα.

 

πρίν από 30 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mighty86 όχι δεν ήταν νηστική..είχαμε και δώδεκα μισή το μεσημέρι ραντεβού όπωτε είχε πιει γάλα και φρουτοκρεμα.

@Haroulita K έχω ακούσει ότι είναι λίγο δύσκολα με το κούμπωμα και το καθάρισμα.εγω πήρα lasinoh και mam μπουκάλι..πλαστικά..

Εγώ δίνω και μεσημέρι γάλα..εσείς πρωί βράδι μόνο;;κι άμα πιει λίγο;;η θέλει να θηλάσει μετά;;και το χειρότερο να το πιει όλο και να θέλει και στήθος μετα:unsure:θα αλλάζω σεντόνια νυχτιατικα..

 

πρίν από 23 λεπτά , Haroulita K είπε:

Το πρώτο βράδυ θυμάμαι δεν ήπιε σχεδον καθόλου και θηλασα. Το δεύτερο βράδυ είχα βγάλε δικό μου, αλλά δεν ήταν η γεύση το θέμα αλλά το μπιμπερό. Μετα έδωσα τη μέρα νερό από το μπιμπερό για να το μάθει και κάπως έτσι ξεκίνησε σιγά σιγά. Ακόμη δεν πίνει ποσότητα, γύρω στα 100 - 130 ml. Και ξυπνάει μια φορά για γάλα, γύρω στις 5- 6 η ώρα. Ε και εγω τον θηλάζω γιατι είναι πιο εύκολο. 

μπιμπερό έχω της αβέντ εγώ οπότε δεν ξέρω. εμένα γάλα πίνει πια πρωί κ βράδυ αλλά έδινα κ μεσημέρια κάποιες φορές που δεν κοιμόταν αλλιώς. τώρα δίνω στέρεες κ κοιμάται. 

χθες έκανα το εξής για να μην μου βρέχεται. έδωσα το γάλα σε δόσεις. μισό έδωσα στις 830 κ αλλο μισό έδωσα στις 9+ οπότε αυτός κοιμάται δεκα παρα 930 τον άλλαξα είχε μια μικρή πάνα. το πρωί ήταν φίσκα αλλά τουλάχιστον δεν είχαμε υπερχείλιση :lol:

μου έχει βάλει κ θυρεοειδή εξετάσεις... για το σίδηρο κάτι μου είπαν οτι δεν πρέπει να πιει γάλα πιο μπροστά ενώ ο θηλασμός δεν πειράζει ;ξέρετε κατι τέτοιο; τεσπα θα πάω απο το διαγνωστικό να ρωτήσω. 

όσο για τα γάλατα ο κανόνας που μου είπε εμένα η παιδίατρος είναι να αυξάνω ανα 30. δλδ αν πιει 30 την επόμενη φορά 60 μετά 90 μετά 120 κτλ όσο το αδειάζει να αυξάνω αλλά με τις ίδιες συνθήκες πάνω κάτω δλδ στο τρίωρο που θα μείνει νηστικός

 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...