Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@pap88 φύλλο κουρου δεν έχω κάνει ποτέ κάνω το κλασικό φύλλο... γέμιση ανθοτυρο-γιαούρτι ,ανθοτυρο-φετα, φετα-πράσο-γιαούρτι και σπανάκι πράσο τυρί (κ λιγο λάδι εννοείται στην γέμιση η βούτυρο αργοτερα)...στο παιδί βάζω πάντα ανθότυρο αντί για φέτα...επισης στα μικρακια μπορείτε να κάνετε στριφτοπιτα...απο πανω χτυπάτε κρίκο λάδι κ αλοιφετε πριν το ψήσιμο...κ ένα κόλπο που εμένα με έχει διευκολύνει πααρα πολύ ανοίγω τα φύλλα με ένα μίνι πλαστη με ροδέλα (νομίζω jumbo το πήρα για την πιτσα) ούτε φασαρία ούτε πλαστές κ ταλαιπωρία τίποτα πανευκολα... 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

57 minutes ago, Basiliki92 said:

@pap88 φύλλο κουρου δεν έχω κάνει ποτέ κάνω το κλασικό φύλλο... γέμιση ανθοτυρο-γιαούρτι ,ανθοτυρο-φετα, φετα-πράσο-γιαούρτι και σπανάκι πράσο τυρί (κ λιγο λάδι εννοείται στην γέμιση η βούτυρο αργοτερα)...στο παιδί βάζω πάντα ανθότυρο αντί για φέτα...επισης στα μικρακια μπορείτε να κάνετε στριφτοπιτα...απο πανω χτυπάτε κρίκο λάδι κ αλοιφετε πριν το ψήσιμο...κ ένα κόλπο που εμένα με έχει διευκολύνει πααρα πολύ ανοίγω τα φύλλα με ένα μίνι πλαστη με ροδέλα (νομίζω jumbo το πήρα για την πιτσα) ούτε φασαρία ούτε πλαστές κ ταλαιπωρία τίποτα πανευκολα... 

τελεια!! θα τα δοκιμασω!! ευχαριστω <3

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες οι συνταγές σας κορίτσια!!μπράβο σας!!εμενα είναι μάλλον δύσκολο μωρό...τα πανκεικ ενώ είναι πολύ ωραία και επιτυχημένα δύο φορές τα έφτιαξα δεν τις άρεσαν.. @Basiliki92 ποιο γιαούρτι δίνεις αν επιτρέπεται;;το κρι κρι νομίζεις χω είχες πει;;

Βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων της μπέμπας..είμαι πολυ στεναχωρημένη..η φεριττινη της 2,4!!!!και τα λευκά της υψηλά ..ο παιδίατρος είδε το πλακάκι μου πε μάλλον έχει περάσει ίωση δεν είναι παθολογικό και να μην ανησυχώ καθόλου.παρ όλα αυτά επανάληψη μια γενική αίματος σε είκοσι μερες.και για την σχεδόν ανύπαρκτη φεριττινη μου έδωσε σίδηρο για δύο μήνες.της έδωσα πριν λίγο χαμός....:sad:

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , valentina23 είπε:

Πολύ ωραίες οι συνταγές σας κορίτσια!!μπράβο σας!!εμενα είναι μάλλον δύσκολο μωρό...τα πανκεικ ενώ είναι πολύ ωραία και επιτυχημένα δύο φορές τα έφτιαξα δεν τις άρεσαν.. @Basiliki92 ποιο γιαούρτι δίνεις αν επιτρέπεται;;το κρι κρι νομίζεις χω είχες πει;;

Βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων της μπέμπας..είμαι πολυ στεναχωρημένη..η φεριττινη της 2,4!!!!και τα λευκά της υψηλά ..ο παιδίατρος είδε το πλακάκι μου πε μάλλον έχει περάσει ίωση δεν είναι παθολογικό και να μην ανησυχώ καθόλου.παρ όλα αυτά επανάληψη μια γενική αίματος σε είκοσι μερες.και για την σχεδόν ανύπαρκτη φεριττινη μου έδωσε σίδηρο για δύο μήνες.της έδωσα πριν λίγο χαμός....:sad:

ελα μη στεναχωριέσαι νομίζω είναι σύνηθες στα θηλάζοντα μωρά αλλά κ γενικώς η χαμηλή φεριτίνη. με λίγο σίδηρο θα ανέβει στα ύψη. κ εγώ στην θέση σου θα είχα πάθει ένα στρες. βασικά ήδη σκέφτομαι εξετάσεις κ αγχώθηκα. 

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 έδινα το κρι κρι(το πρώτο μου γιαουρτάκι)  μέχρι 10 μηνών μετά από 10 μηνών μου είπε να δίνω το κλασικό γιαούρτι που τρώμε κ εμείς ...οπότε παίρνω πρόβειο της περισσότερες φορές από μικροπαραγωγους της περιοχης... μην στεναχωριέσαι όλα καλά θα πάνε καλά πέρασε ίωση και δεν το καταλάβατε? Και εγώ αγχώθηκα τώρα κ εμένα η δικιά μου δεν πολύ τρώει κρέας έχει αποφασίσει να γίνει vegetarian... Σήμερα φάγαμε κόκκινη φακή (όσοι δεν την ξέρετε είναι χωρίς φλούδα βράζει σε 20' και πολύ θρεπτικη) ψάξτε την Σκλαβενίτη η σε μαγαζάκια με ξηρούς καρπούς η βιολογικά και το συνόδεψε με κολοκυθάκι..προσπαθησα να δώσω με προγεμισμενα κουταλιά αλλά ήθελε μόνη της με το χέρι οπότε έγινε εν ας ψιλοχαμος αλλά τουλάχιστον έφαγε... valentina να ξέρεις δεν σου τρώει επειδή δεν την αφήνεις να φάει μόνη της ...αν την αφήσεις να πειραματιστεί θα εκπλαγείς.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23 έδινα το κρι κρι(το πρώτο μου γιαουρτάκι)  μέχρι 10 μηνών μετά από 10 μηνών μου είπε να δίνω το κλασικό γιαούρτι που τρώμε κ εμείς ...οπότε παίρνω πρόβειο της περισσότερες φορές από μικροπαραγωγους της περιοχης... μην στεναχωριέσαι όλα καλά θα πάνε καλά πέρασε ίωση και δεν το καταλάβατε? Και εγώ αγχώθηκα τώρα κ εμένα η δικιά μου δεν πολύ τρώει κρέας έχει αποφασίσει να γίνει vegetarian... Σήμερα φάγαμε κόκκινη φακή (όσοι δεν την ξέρετε είναι χωρίς φλούδα βράζει σε 20' και πολύ θρεπτικη) ψάξτε την Σκλαβενίτη η σε μαγαζάκια με ξηρούς καρπούς η βιολογικά και το συνόδεψε με κολοκυθάκι..προσπαθησα να δώσω με προγεμισμενα κουταλιά αλλά ήθελε μόνη της με το χέρι οπότε έγινε εν ας ψιλοχαμος αλλά τουλάχιστον έφαγε... valentina να ξέρεις δεν σου τρώει επειδή δεν την αφήνεις να φάει μόνη της ...αν την αφήσεις να πειραματιστεί θα εκπλαγείς.

 

Ρε συ δώσε μας λίγο παραπάνω πληροφορίες για το πώς ταιζεται μόνη της....εμένα μόνο ψωμί πιάνει να φάει.ολα τα άλλα τα πετάει πατωμα. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο παιδίατρος μου είπε ότι συμβαίνει στα θηλάζοντας μωρά η έλλειψη σιδήρου...αλλά ρε κορίτσια όχι και 2 φεριττινη!!Όσο για τα λευκά πριν δέκα ,δεκαπέντε μέρες ήταν φουλ κρυωμενη με καταρροή ,νομίζω το είχα γράψει κι εδώ..θα ανατρέψω λίγο στις σελίδες να δω πότε ήταν.εφτιαξα και κρεμουλα άνθος αραβοσίτου το απόγευμα έφαγε μια κουταλιά με το ζόρι..κι όχι τίποτα άλλο δεν έβαλα και ζάχαρη και ποιος θα την φάει... @Mighty86 το humana το ήπιε ευχάριστα το μωρό;;λέω με αυτό να συνεχίσω..κι ο θεός βοηθός...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , valentina23 είπε:

Ο παιδίατρος μου είπε ότι συμβαίνει στα θηλάζοντας μωρά η έλλειψη σιδήρου...αλλά ρε κορίτσια όχι και 2 φεριττινη!!Όσο για τα λευκά πριν δέκα ,δεκαπέντε μέρες ήταν φουλ κρυωμενη με καταρροή ,νομίζω το είχα γράψει κι εδώ..θα ανατρέψω λίγο στις σελίδες να δω πότε ήταν.εφτιαξα και κρεμουλα άνθος αραβοσίτου το απόγευμα έφαγε μια κουταλιά με το ζόρι..κι όχι τίποτα άλλο δεν έβαλα και ζάχαρη και ποιος θα την φάει... @Mighty86 το humana το ήπιε ευχάριστα το μωρό;;λέω με αυτό να συνεχίσω..κι ο θεός βοηθός...

Συνέχισε με αυτό αφού το ηπιε γιατί δεν κάνει να αλλάζεις συχνά σκόνες λένε ,δεν ξέρω γιατί αλλά θέλει μετάβαση από γάλα σε γάλα. 

Όσο για την φεριτινη με το σίδηρο θα ανέβει αμέσως. Μπορεί γι'αυτό να μη σου τρώει κ καλά.λενε η έλλειψη σιδήρου προκαλεί αφαγιες. Γι'αυτό την κάνουν τώρα την εξέταση θα πάρει το συμπλήρωμα της κ όλα καλά. Επίσης κ με το ξένο που θα δώσεις έχει κ αυτό σίδηρο. Μη σε αγχωνει. 

Κ άλλες δύο φίλες μου θηλαζουσες δίνουν συμπλήρωμα λόγω χαμηλής φεριτινης

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά 4 μέρες έχω να μπω και διάβασα 3 σελίδες σχόλια! Ωραίες οι συνταγές. Μπράβο σας! Εγώ δεν ασχολουμαι τόσο πολύ με την μαγειρική αν και θα ήθελα να ασχοληθώ παραπάνω.. εμένα κορίτσια ακόμα δεν τρώει.. μόνο φρουτοκρεμα με αυγό το πρωί και μοσχάρι. Τπτ άλλο. Σκέφτομαι να του δίνω κάθε μέρα μοσχάρι γτ θα αδυνατίσει και άλλο. Και φοβάμαι και τις εξετάσεις τώρα με αυτό που άκουσα ειδικά για την φεριτινη... 

@valentina23 αχ και εγώ σκέφτομαι τον αποθηλασμο. Αλλά πώς να αποθηλασω όταν δεν τρώει?? Επίσης τώρα που ήρθαμε Αθήνα τον έπιασε μάλλον άγχος αποχωρισμού, δεν τους ξέρει κιόλας τους παππούδες και θέλει όλη μέρα και όλη νύχτα βυζί. Δεν με κόβω να αποθηλασω σύντομα... Επίσης κι εγώ συνεχίζω με αλεσμένα γτ είμαι πολύ φοβιτσιαρα.. 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 όχι δεν του χω δώσει ακόμη ξένο.απλα θυμάμαι που είχες πει ότι δίνεις εσύ χουμανα και ρώτησα αν το ήπιε ευχάριστα..εν τω μεταξύ υπάρχουν τόσα γάλατα..τώρα μπήκα λίγο στο γκουγκλ είμαι ανάμεσα στο novalac bio(είδα πολύ καλές κριτικές..πιστεύω να είναι και εύγευστο), humana, hipp...αλλά νομίζω με κέρδισε το νοβαλακ...είμαι και πολύ αναποφάσιστη πιστεύω να καταλήξω γρήγορα κάπου..επίσης είδα και μπιμπερο..οι θηλές αλλάζουν;;ποια ροή να πάρω;για 12 μηνών είδα δεν έχει και πολλά.. θυμάμαι στο γιο μου έκανα τρύπες με βελόνα στη θηλή όταν μεγάλωνε..άντε φτου απ' την αρχή πάλι..γάλατα ,μπιμπερο,δεν θα το θέλει,γκρίνιες...

@georgia1988νομίζω για ένα χρόνο θηλασμός είναι υπεραρκετο για μένα...ο στόχος μου ήταν οι πρώτοι έξι μήνες ,μετά είπα άντε μέχρι δέκα μηνών και τώρα κλείσαμε χρόνο πάμε για δεκατρείς μήνες..πιέστηκα πάρα πολύ και δεν έχω και βοήθεια..θα μου λείψει και θα μου κακοφανει το ξέρω αλλά έτσι που το πάω θα πάει δύο χρόνων και μετά δεν θα το κόβει με τίποτα και θα είναι χειροτερα νομίζω..απλά τώρα έχω αγχωθει με τι γάλα να πάρω,τι μπιμπερο,αν θα το δεχτεί και το κυριότερο πως θα κοιμάται που έχει συνδέσει τον ύπνο με το στήθος...απλά λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά..γιατί γίνεται και σταδιακά ο απογαλακτισμος..πώς τα περνάτε Αθήνα;;δεν προσαρμόστηκε ακόμη ο μικρούλης;;;είναι παρηγοριά το στήθος!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mighty86 αρχικά έχεις Instagram?  Υπάρχει μια σελίδα με έχει βοηθήσει πολύ αν ναι πες μου να σου στείλω σε μήνυμα ποια είναι να μην κάνω κ διαφημιση δεν ξέρω αν κάνει... αρχικά στρωνω σεντονακι κάτω από το καρεκλάκι το οποίο το πλένω  συνέχεια με δικό της απορρυπαντικό οπότε ότι πετάει το ξανα ανεβάζω πάνω ώσπου στο τέλος τα τρώει... μπορείς να βάλεις το φαγητό απευθείας στον δίσκο της καρέκλας για αρχή για να έχει καλή οπτική κ να τα πιάνει πιο εύκολα...επισης είναι κ οι κοπες των τροφίμων που θέλουν λίγο προσοχή ώστε να μπορεί να τα πιάσει...εγω έχω παρατηρήσει στην δικιά μου ότι δεν μπορεί να το διαχειριστεί να το φάει μου το πετάει πάτωμα (για αυτό μάλλον δεν πολύ τρώει κ κρεας) το μήλο το περνάω στον ατμό για 5 10' κ το κόβω σε μπαστουνακια γενικά για αρχή όλα σε μπαστούνακι θα τα κόβεις, το πορτοκάλι βγάζω τελείως την φλούδα ειδικά από κάτω,ντοματινια στην μέση η στα 4,ότι είναι σε στρογγυλή μορφή θα το πατάς λίγο με το χέρι για να μην πνιγει (μυρτιλα,ρεβυθια)...με την σούπα εγώ δυσκολεύομαι κ προσπαθώ να της μάθω κουτάλι μόνη της,δίνω και εγώ μερικές κουταλιές αλλά οκ σούπα μπορείς να ταΐζεις εσύ για αρχή...στην αρχή θα κάθεσαι και εσύ μπροστά του κ θα τρως από τα δικά του για να τον παρακινήσεις...εννοειται θα πετάξει εννοείται θα λερώσει παααρα πολύ πρέπει να είσαι αποφασισμένη για αυτό...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Basiliki92 είπε:

@Mighty86 αρχικά έχεις Instagram?  Υπάρχει μια σελίδα με έχει βοηθήσει πολύ αν ναι πες μου να σου στείλω σε μήνυμα ποια είναι να μην κάνω κ διαφημιση δεν ξέρω αν κάνει... αρχικά στρωνω σεντονακι κάτω από το καρεκλάκι το οποίο το πλένω  συνέχεια με δικό της απορρυπαντικό οπότε ότι πετάει το ξανα ανεβάζω πάνω ώσπου στο τέλος τα τρώει... μπορείς να βάλεις το φαγητό απευθείας στον δίσκο της καρέκλας για αρχή για να έχει καλή οπτική κ να τα πιάνει πιο εύκολα...επισης είναι κ οι κοπες των τροφίμων που θέλουν λίγο προσοχή ώστε να μπορεί να τα πιάσει...εγω έχω παρατηρήσει στην δικιά μου ότι δεν μπορεί να το διαχειριστεί να το φάει μου το πετάει πάτωμα (για αυτό μάλλον δεν πολύ τρώει κ κρεας) το μήλο το περνάω στον ατμό για 5 10' κ το κόβω σε μπαστουνακια γενικά για αρχή όλα σε μπαστούνακι θα τα κόβεις, το πορτοκάλι βγάζω τελείως την φλούδα ειδικά από κάτω,ντοματινια στην μέση η στα 4,ότι είναι σε στρογγυλή μορφή θα το πατάς λίγο με το χέρι για να μην πνιγει (μυρτιλα,ρεβυθια)...με την σούπα εγώ δυσκολεύομαι κ προσπαθώ να της μάθω κουτάλι μόνη της,δίνω και εγώ μερικές κουταλιές αλλά οκ σούπα μπορείς να ταΐζεις εσύ για αρχή...στην αρχή θα κάθεσαι και εσύ μπροστά του κ θα τρως από τα δικά του για να τον παρακινήσεις...εννοειται θα πετάξει εννοείται θα λερώσει παααρα πολύ πρέπει να είσαι αποφασισμένη για αυτό...

Ακολουθώ διάφορα blwμιλς κ Λιτλ χεντς. Επίσης εχω μια εφαρμογή που λέει σε τι μορφή μπορείς να τα δίνεις αλλά πάλι χάνω γρήγορα την υπομονή μου κ δεν ξέρω απο που να το πιάσω. Δλδ θέλω κ να τρώει ο μικρός δεν μπορώ να περιμένω να φάει μόνος του αυτά που θέλω να φάει γιατί πιστεύω ότι θα μείνει νηστικός. Αυτό με το σεντόνι μας το έχεις ξαναπεί είναι έξυπνο τιπ για να μην πάνε τζάμπα τα φαγητά κρίμας είναι κιόλας. Εμένα λερωνει συνήθως ούτως η άλλως άσε που του δίνω παιχνιδάκια τα οποία κάθε φορά πρέπει κ να μαζεύω. Κ έχω γεμίσει ένα κασονι κ δεν του φτάνουν πάλι. Το θέμα είναι ότι δεν τον άρχισα εξαρχής blw κ τώρα δεν ξέρω πως γίνεται η μεταβαση.

Μπαστούνια ως τώρα μόνο το ψωμί καταδεχτηκε. Αλλά το θέμα μου είναι πως θα ταισω σπανακόρυζο φασολάκια φακορυζο γιαούρτια κτλ. Που θέλω να τρωει

 

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

@Mighty86 όχι δεν του χω δώσει ακόμη ξένο.απλα θυμάμαι που είχες πει ότι δίνεις εσύ χουμανα και ρώτησα αν το ήπιε ευχάριστα..εν τω μεταξύ υπάρχουν τόσα γάλατα..τώρα μπήκα λίγο στο γκουγκλ είμαι ανάμεσα στο novalac bio(είδα πολύ καλές κριτικές..πιστεύω να είναι και εύγευστο), humana, hipp...αλλά νομίζω με κέρδισε το νοβαλακ...είμαι και πολύ αναποφάσιστη πιστεύω να καταλήξω γρήγορα κάπου..επίσης είδα και μπιμπερο..οι θηλές αλλάζουν;;ποια ροή να πάρω;για 12 μηνών είδα δεν έχει και πολλά.. θυμάμαι στο γιο μου έκανα τρύπες με βελόνα στη θηλή όταν μεγάλωνε..άντε φτου απ' την αρχή πάλι..γάλατα ,μπιμπερο,δεν θα το θέλει,γκρίνιες...

@georgia1988νομίζω για ένα χρόνο θηλασμός είναι υπεραρκετο για μένα...ο στόχος μου ήταν οι πρώτοι έξι μήνες ,μετά είπα άντε μέχρι δέκα μηνών και τώρα κλείσαμε χρόνο πάμε για δεκατρείς μήνες..πιέστηκα πάρα πολύ και δεν έχω και βοήθεια..θα μου λείψει και θα μου κακοφανει το ξέρω αλλά έτσι που το πάω θα πάει δύο χρόνων και μετά δεν θα το κόβει με τίποτα και θα είναι χειροτερα νομίζω..απλά τώρα έχω αγχωθει με τι γάλα να πάρω,τι μπιμπερο,αν θα το δεχτεί και το κυριότερο πως θα κοιμάται που έχει συνδέσει τον ύπνο με το στήθος...απλά λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά..γιατί γίνεται και σταδιακά ο απογαλακτισμος..πώς τα περνάτε Αθήνα;;δεν προσαρμόστηκε ακόμη ο μικρούλης;;;είναι παρηγοριά το στήθος!

Αααα τι να σου πω η παιδίατρος μου δεν ξέρω τι προμήθεια παίρνει αλλά πίνει νερό στο χουμανα. Όλες οι άλλες εταιρείες έχουν βρεθεί με χαλασμένες παρτίδες κατά τα λεγόμενα της η κλείνουν φάρμες κατά καιρούς. Εμένα πάλι το 1 κ 2 μου άρεσαν κ του άρεσαν πολύ. Αλλά για το 3 δεν έχω άποψη για να στο συστήσω με βεβαιότητα

 

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 τα φασολάκια είναι το αγαπημένο μας τα τρώμε πανεύκολα με το χέρι και τον αρακά...σπανακορυζο θα δίνεις εσύ με κουτάλι κ θα τον καθοδηγείς να το πιάνει κ αυτός κ γιαούρτι επίσης... Εγώ μόνο αυτην την σελίδα ακολουθώ κ άλλη μια κοπέλα από Θεσσαλονίκη που κάνει blw και παίρνω ιδέες...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι διαφορετική κατεύθυνση το blw από το μετάβαση σε κομμάτια γτ στο blw δίνεις από την αρχή κομμάτια ενώ ένα μωρό που έχει μάθει αλεσμένα δεν ξέρει πως να μασήσει οπότε πρέπει πρώτα σιγά σιγά πατημένα μετά χοντροκομμένα και μετά κομματια. Αυτό έχω διαβάσει δλδ γτ στην πράξη ακόμα αλεσμένα τρώμε εμείς.

@Basiliki92 ποια είναι η σελίδα που λες?

@valentina23 και εμένα κοιμάται μόνο στήθος.. αχ.. αρχίζω νυχτερινά κ δεν θα μπορεί κανείς να τον κοιμήσει! Το μωρό δεν έχει προσαρμοστεί δεν ξέρω γτ.. οπότε δεν με βλέπει γκρινιάζει.. νομίζω είναι το άγχος αποχωρισμού τώρα και η αλλαγή του περιβάλλοντος μαζί γι'αυτό είναι έτσι..

 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 είναι ζόρι μεγάλο το ξέρω!εγώ τώρα πρώτη φορά μετά τη φρουτοκρεμα δεν της έδωσα γάλα να κοιμηθεί..την πήρα στα χέρια και την κουνουσα,της χαιδευα πλατουλα,της ψιθιριζα νάνι νάνι στ αυτί και αφού πιάστηκα ολόκληρη κάποια στιγμή την πήρε ο ύπνος...τώρα το μεσημέρι αργότερα ίσως της δώσω γάλα..αλλά το πρωινό μετά τη φρουτοκρεμα πρέπει να κοπεί..ο παιδίατρος μου πε πρωί βράδυ μόνο γάλα..σκέφτομαι να πάρω σκόνη να της δίνω πρωί..το μεσημέρι δεν ξέρω πως θα το διαχειριστώ και το βράδι θηλασμός..κάπως έτσι σκέφτομαι να κινηθώ ώσπου να αποκοπεί τελείως..φυσικά η θεωρία απ' την πράξη απέχει πολύ...το καλό είναι ότι το πήρα απόφαση ...τον έχεις βγάλει καθόλου έξω;;εδώ δεν έχει και πολύ καλό καιρό .να πάω καμία βόλτα με καρότσι...πέρασαν Χριστούγεννα,πέρασαν απόκριες..τίποτα δεν κατάλαβα!!τουλάχιστον το Πάσχα θα είναι άνοιξη...έχω μπουχτισει μέσα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...