Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@kateriiina25 μόλις κατέβασα την εφαρμογή σας!!Εύγε!!πολύ καλή δουλειά! Με πλούσιο υλικό, άπειρες συμβουλές και πολλά θέματα σε όλους τους τομείς που χρειάζεται να μάθει κάθε νέα μαμά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@kateriiina25 μόλις κατέβασα την εφαρμογή σας!!Εύγε!!πολύ καλή δουλειά! Με πλούσιο υλικό, άπειρες συμβουλές και πολλά θέματα σε όλους τους τομείς που χρειάζεται να μάθει κάθε νέα μαμά.

Αυτό θα έλεγα να την κατεβάσω κεγω αλλά ακόμα δεν μπήκα στην διαδικασία. 

@pap88 άρχισα κεγω να τον κοίμηζω στο κρεββάτι με νταντανισμο δλδ να γυρνάει γυρνάει γυρνάει λίγο αγκαλιά κ κάποια στιγμή σβηνει. Δεν μπαίνει μάρσιπο για ύπνο δεν θέλει. Αλλά αυτό το βράδυ. Το μεσημέρι ακόμα δε...μπαίνει στον μάρσιπο. Εσύ έτσι τον κοιμηζεις κ τα μεσημέρια είχες πει;

On 19/3/2022 at 10:47 ΠΜ, georgia1988 είπε:

@Haroulita K λίγο καθυστερημένα.. να τον χαίρεστε! Και στα 100!! 

Κορίτσια έχετε καταλάβει ότι μιλάμε πάνω από χρόνο? Λολ

Καλέ εγώ τόσα δεν έχω πει ούτε με τις κολλητές μου. Ειδικά αυτές που δεν έχουν παιδιά τίποτα δεν ξέρουν σχεδόν. Αλλά κ αυτές που έχουν τα περισσότερα δεν είναι στο ίδιο στάδιο. 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mighty86 τι έγινε με τις εξετάσεις αίματος;;τις κάνατε;;κάθισε η έκλαιγε;;

Πήγαμε εκεί ήταν μια πολύ καλή κοπέλα χαμογελαστή με το που τον βλέπει όμως φωνάζει κ την άλλη κοπέλα της λέει έλα γιατί αυτός είναι ζωηρός. Με βάλανε εκεί να τον πάρω αγκαλιά κ να του κρατάω τα πόδια ,έκλαψε το καημένο αλλά έδωσε λιγότερη παράσταση από όταν τρώει μπολια στην παιδίατρο. Εκεί γίνεται το σώσε. Με πεταλούδα του πήραν αίμα δλδ δεν τραβούσε απευθείας από την φλέβα, είχε σωληνάκι 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mighty86 said:

ο μεσημέρι ακόμα δε...μπαίνει στον μάρσιπο. Εσύ έτσι τον κοιμηζεις κ τα μεσημέρια είχες πει;

Καλημερα (sun) - καλη εβδομαδα! 

ναι το μεσημερι ουτε καν μαρσιπο (ειναι πανω απο 13 κιλα.) στα χερια αγκαλια και κουνημα περα δωθε! μες την βδομαδα τον κοιμιζει η κοπελα που τον προσεχει το μεσημερι, οποτε οταν ερχεται σκ και το κανω εγω αναρωτιεμαι πως αντεχει :P ειναι ζορι!

το κολπο παντως ειναι να ειναι οσο το δυνατον περισσοτερο εξαντλημενος τα μεσημερια για να κοιμαται γρηγορα. εσεις κανετε και πρωινο υπνο ακομη ή μονο το μεσημερι?

το βραδυ ξαπλωνουμε κρεβατι, διαβαζουμε παραμυθι, τελειωνουμε το γαλα μας και κοιμαται! με παιρνει ομως κ εμενα ο υπνος μαζι του :P

10 hours ago, Mighty86 said:

Πήγαμε εκεί ήταν μια πολύ καλή κοπέλα χαμογελαστή με το που τον βλέπει όμως φωνάζει κ την άλλη κοπέλα της λέει έλα γιατί αυτός είναι ζωηρός. Με βάλανε εκεί να τον πάρω αγκαλιά κ να του κρατάω τα πόδια ,έκλαψε το καημένο αλλά έδωσε λιγότερη παράσταση από όταν τρώει μπολια στην παιδίατρο. Εκεί γίνεται το σώσε. Με πεταλούδα του πήραν αίμα δλδ δεν τραβούσε απευθείας από την φλέβα, είχε σωληνάκι 

μπραβο του!! Πολυ γενναιος! 

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια...εχουμε και εμείς γενέθλια την Πέμπτη και θα κάνουμε ένα μίνι πάρτυ εννοείται...θα κάνουμε κ εξετάσεις αίματος ούτε  α το σκέφτομαι αχαχαχ και θα κάνουμε κ για αλλεργία γιατί ακόμα βγάζει κάποιες φορές κάποια σπυράκια δεν τα ξύνει αλλά θέλει να δούμε αν είναι ανεβασμένη η τιμή που δείχνει αλλεργία...σε αλλά νέα η μικρή είναι τρέλα μας κάνει κ γελάμε πααρα πολύ..  δείχνει πλέον όλα τα μέλη του σώματος της όταν της το ζητάμε μας κάνει ματάκια όταν θέλει να μας καλοπιασει...μας αγκαλιάζει κ μας φιλάει...ανεβαινει κ κατεβαινει πλεον σε καναπέδες κρεβάτια...

  • Μου αρέσει 4

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Βγήκαν οι εξετάσεις του ευτυχώς όλα καλά. Πάει κ αυτο. Κατά ταλλα έχουμε τα σπυριά του ακόμα να μας βασανιζουν

 

On 21/3/2022 at 9:49 ΠΜ, pap88 είπε:

Καλημερα (sun) - καλη εβδομαδα! 

ναι το μεσημερι ουτε καν μαρσιπο (ειναι πανω απο 13 κιλα.) στα χερια αγκαλια και κουνημα περα δωθε! μες την βδομαδα τον κοιμιζει η κοπελα που τον προσεχει το μεσημερι, οποτε οταν ερχεται σκ και το κανω εγω αναρωτιεμαι πως αντεχει :P ειναι ζορι!

το κολπο παντως ειναι να ειναι οσο το δυνατον περισσοτερο εξαντλημενος τα μεσημερια για να κοιμαται γρηγορα. εσεις κανετε και πρωινο υπνο ακομη ή μονο το μεσημερι?

το βραδυ ξαπλωνουμε κρεβατι, διαβαζουμε παραμυθι, τελειωνουμε το γαλα μας και κοιμαται! με παιρνει ομως κ εμενα ο υπνος μαζι του :P

μπραβο του!! Πολυ γενναιος! 

Όχι έναν ύπνο κάνει. Εγώ τον κοίμηζω πολύ εύκολα στον μάρσιπο 5 λεπτά μου παίρνει. Η μαμά μου δυσκολεύεται όταν είμαι δουλεια

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γλυκιές μανούλες, τι κάνετε? Εγώ ξεκίνησα δουλειά τη Δευτέρα, με μεγάλη αμηχανία  τοσο για τη δουλειά όσο και για το οτι άφηνα το μωράκι. Ευτυχώς είναι και οι γονείς μου εδώ και ειμαι ήσυχη ότι περνάει καλά, αλλά δυστυχως, μόνο για λίγες μέρες ακόμη. Εχθές που είχα 24ωρη βάρδια, δεν με χωρούσε ο τόπος στη δουλειά. Έκανα βιντεοκληση στον μικρουλη, και αυτός κουνουσε τα χεράκια του να με χαιρετήσει. Μόνο που δεν έκλαψα.  

Το Σάββατο που μας πέρασε γιορτασαμε τα γενέθλια του μικρουλη σε μια ταβέρνα το μεσημέρι. Έχουν έρθει οι γονείς μου απο τα Χανιά όπως είπα, ήρθαν οι νονοί από την Αθήνα και κάποιες φίλες από τη δουλειά μου. Μια από τις διευθυντριες από την προηγούμενη μου δουλειά στην Αθήνα, μού έκανε έκπληξη και ήρθε με τον άντρα της για να μας δουν στην Καλαμάτα αυθημερόν! Δεν φαντάζεστε την έκπληξη και τη χαρά μου. Σε αντίθεση με τον πεθερο μου που μάλλον είχε πιο σημαντικά πράγματα να κάνει. Είχαμε και πολύ ωραία τούρτα. Ο μικρός από αγκαλιά σε αγκαλιά, δεν γκρινιαξε καθόλου. Είχαμε και 4 παιδιά (6, 8 και 10 ετών) και ασχολιόταν και με αυτά. Πολύ το χάρηκα.

Τέλεια τα νέα  σου @Mighty86

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 να σου ζήσει η κοράκλα!!!!!!! Να τα εκατοστήσει γερή κ καλότυχη πάντα χαρούμενη κ ευτυχισμένη!!!:wub:

@Haroulita K σε νοσοκομείο δουλεύεις αν επιτρέπεται; 24ωρη βάρδια;;;; ποπό! Σοκ. Δύσκολο. Εγώ την πρώτη φορά άφησα τον μικρό ένα 6ωρο στην μαμά μου. Ήταν δύσκολο αλλά κ απελευθερωτικό για λίγες ώρες. Αλλά 24ωρο δεν ξέρω αν θα το άντεχα. Τι να κάνεις πάλι όμως;; Τι ωραία περάσατε!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Basiliki92 να την χαίρεσαι την κορούλα σου!!να τα εκατοστησει!!!πάντα γερή κι ευτυχισμένη να είναι!!Καλά να περάσετε και στο πάρτυ σας!!

@Mighty86 μπράβο για τις εξετάσεις σας!!σου έφυγε και το άγχος!! Για πες μου αν επιτρέπεται πόσο αιμοσφαιρίνη είχε και πόσα λευκά;;;εμενα έχει πάλι μυξες τεταρτη μέρα σήμερα...είναι λίγο καλύτερα ..γιατί είναι μπουκωμενη και δεν μπορεί να κοιμηθεί καλά κι ούτε να φαει:unsure:δεν δέχεται τίποτα ούτε φυσιομερ ούτε το σωληνάκι,ούτε τη μύτη να της σκουπισω

@georgia1988 έχετε κι εσείς γενέθλια σήμερα!!να τον χαίρεσαι τον αντρουλη σου!!να τα εκατοστησει!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , valentina23 είπε:

@Basiliki92 να την χαίρεσαι την κορούλα σου!!να τα εκατοστησει!!!πάντα γερή κι ευτυχισμένη να είναι!!Καλά να περάσετε και στο πάρτυ σας!!

@Mighty86 μπράβο για τις εξετάσεις σας!!σου έφυγε και το άγχος!! Για πες μου αν επιτρέπεται πόσο αιμοσφαιρίνη είχε και πόσα λευκά;;;εμενα έχει πάλι μυξες τεταρτη μέρα σήμερα...είναι λίγο καλύτερα ..γιατί είναι μπουκωμενη και δεν μπορεί να κοιμηθεί καλά κι ούτε να φαει:unsure:δεν δέχεται τίποτα ούτε φυσιομερ ούτε το σωληνάκι,ούτε τη μύτη να της σκουπισω

@georgia1988 έχετε κι εσείς γενέθλια σήμερα!!να τον χαίρεσαι τον αντρουλη σου!!να τα εκατοστησει!!

Φεριτινη χονδρικως 40 και λευκά 9. Εμένα όμως ο μικρός πίνει φορμουλιτα από τριών ημερών! Είναι ενοχλητική η επανεξέταση κ οι χαμηλές τιμές αλλά επί της ουσίας δεν είναι τίποτα θήλασε πολύ κ καλά κ έχει πάρει αλλά πολύ πιο σημαντικά θρεπτικά συστατικά. πιστεύω ότι από μόνο του θα φτιάξει αυτό αλλά ότι πει ο γιατρός. Είναι υπερβολή που μας βάζουν εξετάσεις στον χρόνο νομίζω παλιά δεν γινόταν

Και της @georgia1988 έχει γενέθλια;;;;; Να τον χαίρεστε τον μικρό!!!!!χαρά ευτυχία τύχη κ υγεία!!!!

Εμένα ο δικός μου γίνεται 13 σήμερα καλέ ένα μηνα σας ρίχνουμε!!!!!

 

  • Μου αρέσει 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ναι γίναμε ενός!! Δεν το πιστεύω ότι πέρασε κιόλας ένας χρόνος!! Ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές!

Εμείς σήμερα θα κάνουμε ένα παρτάκι με γονείς και τον αδερφό μου με την οικογένειά του. Θα στολίσω κάτι μπαλόνια κλπ και εχω παραγγείλει και τούρτα. Δεν ήθελα να τον πάω σήμερα γιατρό οπότε από Δευτέρα.

Κατά τα άλλα χθες ήμουν απογευματινή και ο μικρός δεν κοιμήθηκε μέχρι να γυρίσω. Έκλαιγε συνέχεια από τις 8μιση που ξεκινάμε το νανούρισμα μέχρι τις 10 που γύρισα.. μετά με το που με είδε και έπιασε το στήθος κοιμήθηκε στο 5λεπτο αλλά έκανε μυξες και όλο το βράδυ ξυπνούσε και έκλαιγε.. δεν μπορούσε και να θηλάσει.. δεν ξέρω αν είναι από τα δόντια ή από το αιρκοντίσιον γτ η μητέρα μου το βάζει φουλ. Δεν δέχεται όρο με τα χίλια ζόρια, τπτ δηλαδή ούτε καν να τον ακουμπήσω στη μύτη... Μαζί με αυτόν και εγώ δεν κοιμήθηκα καθόλου και όχι τπτ Κυριακή ξεκινάει και η πολύ δουλεία... 

@Basiliki92 να χαίρεσαι την κόρη σου! Και στα 100!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92@georgia1988, να χαίρεστε τα μπουμπουκακια σας! Να είναι γερά, τυχερά και χαρούμενα! Να τα καμαρωνετε ευτυχισμένα! Και τέτοια μέρα μετά από 100 χρόνια, τα δισέγγονα τους να τους οργανώσουν το μεγαλύτερο παρτυ!

@Mighty86, ναι είμαι γιατρός σε επαρχιακό νοσοκομείο δυστυχώς. Στα 24ωρα θέλω να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο, χωρίς υπερβολή. Σήμερα πήγαμε στην παιδίατρο και η κοπέλα της γραμματείας ευχήθηκε καλό τριήμερο. Κι εγώ εφημερευω αύριο και Κυριακή. Με συνεθλιψε. 

Ο μικρός μεγαλώνει μια χαρά. Απο κιλά 10920γρ, και 82 εκ ύψος. Άρχισε να κλαψουριζει μόλις τον ξάπλωσε η παιδίατρος, είδαμε και δακρυ, δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που είχα δει. Του έδωσε και δύο μπισκοτα, ένα μετά την εξέταση και ένα μετά το εμβόλιο. Ειλικρινά φοβήθηκα για τα δάχτυλα του, τα καταπιε όπως το τερατακι του sesami Street. Μας είπε να εισάγουμε τυράκι, μέλι και γενικά να τρώει από το δικό μας φαγητό, με ελάχιστο αλάτι πιπέρι, αλλά με κρέας σχεδόν καθημερινά. Μας έγραψε και εξετάσεις αλλά χωρίς οδηγίες νηστείας. Την λάτρεψα.

Αυτό που έχουν όλα τα νινακια μπούκωμα στα γενέθλια, πώς γίνεται? Εμάς μας βοηθησε πολύ το otrivin αλλά εξαντλήσαμε τις μέρες που μπορούσαμε να το χρησιμοποιήσουμε. Τωρα ορός και physiomer. Ευτυχώς ο μικρούλης έχει υπομονή. 

Κορίτσια κι εγώ αυτό  παρεακι πολύ το αγαπώ, νομίζω μπορώ να πω τα πάντα και αισθάνομαι ότι με νοιαζεστε πραγματικά. Να είστε πάντα χαρούμενες φίλες μου!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...