Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Basiliki92 χαχα αυτή για να χάθηκε πάλι με τους κωδικούς θα τα χει..να σου ζήσει η μικρούλα !!Μου φαίνεται τα κορίτσια είναι πιο ζωηρά απ' τα αγόρια αν συγκρίνω κι απ' το γιο μου..και πιο πονηρά..γυναίκες δεν είναι θα μου πεις..σταφύλια ε;;;με φόβισε ο παιδίατρος για αυτά..είναι λίγο επικυνδινα για πνιξιμο, όπως και οι ελιές και ο αρακάς..είχα σήμερα και δεν της έδωσα,της έφτιαξα κολοκυθοσουπα..μπλιαχ..για τις λεξουλες είναι στο παιδί εγώ πιστεύω...ο γιος μου μέχρι δύο δεν έλεγε σχεδόν τίποτα κι είχα πανικοβληθεί...ούτε μάμα...μετά πίστεψε με τα είπε όλα μαζεμένα και δεν το έκλεινε το στόμα του χαχα..από κρέας εμένα όλα τα τρώει!!!κουνέλι,κοτόπουλο,αρνί,κατσίκι ακόμα κι αγριογούρουνο!!!!όλο τσιτσι μου λέει!! Όσο για τις κρέμες θα πάρω χωρίς ρετινολη ....

Έχω κουραστεί με τον θηλασμό ..πάρα πολύ..συγνώμη που το λέω και το ξαναλέω...σκέφτομαι σοβαρά να την αφήσω λίγες μέρες στη μάνα μου...γιατί αλλιώς δεν γίνεται ..δυστυχώς θα φτάσω σε αυτό το σημείο ..να εξαφανίστω για λίγο..γιατί δεν γίνεται όσο με βλέπει να μην σηκώσει μπλούζα..όσο μεγαλώνει γίνεται και πιο απαιτητική ..και έχω αρχίσει και ντρέπομαι κιόλας γιατί είναι και μεγάλη πια...πόσο πια;;;έχω βάλει πολλές απαγορεύσεις στον εαυτό μου...ούτε τσιγάρο,ούτε καφέδες,κι ότι κάνω φοβαμαι μην υπάρχει κάτι απαγορευτικό όπως πχ για τις κρέμες που σας ρώτησα...νιώθω πιεσμένη κι αυτό βγαίνει προς τα έξω ...αφήστε που είμαι συνέχεια μέσα στα νεύρα...δεν μπορώ άλλο...κουράστηκα σωματικά αλλά προπαντώς ψυχολογικά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@valentina23 της δίνω κ έλιες χωρίς κουκούτσι κ αρακά από μικρή βασικά τρελενεται κ για τα 2 κ για τα φασόλια έπισης καλαμπόκι τρελενεται να τρώει …ότι έχει σχήμα στρογγυλό θέλει να φάει αχαχαχ το βλέπει κ σαν παιχνίδι .. της έχω δείξει για τα σταφύλια πως να τα δαγκώνει με τα δόντια της κ το κάνει πάντα δεν ξέρω της έχω δείξει τρομερή εμπιστοσύνη σε αυτό το κομμάτι κ με ανταμείβει …εννοείται ότι ακόμα κάποιες μέρες δεν τρώει κ μου πετάει φαγητό στο πάτωμα για να μας τεστάρει αλλά γενικά πάμε πολυ καλά…να της δώσεις αρακά κ σταφύλι καθίστε μαζί κ δείξε της τον τρόπο πρώτα να το δαγκώνει κ μετά να το βάζει στο στόμα της εγώ της τα δίνω κ με το τσαμπί για να μάθει να τα βγάζει μονή της τι τρώμε κ τι όχι! Αχ σε καταλαβαίνω για τον θηλασμό έτσι είχα αρχίσει να νιώθω κ εγώ και το έκοψα όσο ήταν νωρίς πριν έρθει όλο αυτό κ με πνίξει βέβαια μου λείπει λίγο κάποιες φορές ναι αν μπορείς να την στείλεις στην μαμα σ να βρεις κ εσυ χρόνο για εσένα κ να ξεχαστεί κ η μικρή λίγο…δεν ξέρω βέβαια με τον ύπνο τι θα γίνει κ αν θα κοιμάται χωρίς βυζι κ χωρίς εσένα…

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 ατρόμητη μπράβο!!εγώ δεν το επιχειρώ ακόμη με τα σταφύλια και τα υπόλοιπα..και ρεβύθια που φτιάχνω τα κάνω παντρεμένα και δίνω μόνο την μανέστρα με ζουμί όπου τρελαίνεται...κατά τα άλλα έχει βρει στο ντουλάπι τα παξιμάδια που βάζω και το ανοίγει και τα τρώει!!! Νομίζω ότι έχει καταλάβει και η ίδια την φοβία μου και κάνει επίτηδες πολλά πράγματα ..μου ανοίγει το στόμα και γελάει..σαν να λέει κοίτα μαμά το τρώω....η παμπόνηρη!!!και γω βασιλική μου αν το ήξερα πόσο δύσκολο θα ήταν θα το έκοβα νωρίς!!!άντε το πολύ μέχρι χρόνο ούτε μετά παραπάνω,γιατί μετά συνηθίζουν και δεν το κόβουν. Με τη μάνα έτυχε να κοιμηθεί δυο μέρες που έλειπαν εγώ για ένα θέμα οικογενειακό αναγκαστικά και κοιμήθηκε!!φυσικά ξύπναγε συνέχεια και η μαμά μου της έτριβε τη πλατουλα και τέτοια..γάλα ξένο πάντως ούτε να το δει!!ούτε σε μπουκάλι,ούτε σε ποτήρι πουθενα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Κι εμείς καλά είμαστε! Ο μικρός πολύ ζωηρος και πολύ επίμονος. Ότι θέλει πρέπει να γίνει αλλιώς τσηριζει ασταμάτητα. 

Με το φαγητό τα πάμε έτσι κι έτσι τρώει φουλ φρούτα λαχανικά αλλά το κρέας δεν το πολύ θέλει. Πείτε καμμιά ιδέα για πρωινό και βραδινό γτ του δίνω όλο τα ίδια και τα ίδια.

Λέει πολλές λεξουλες έχει πολύ πλάκα αλλά κι εγώ του μιλάω συνέχεια. Μαμά δεν λέει ακόμα βέβαια αλλά όλα τα υπόλοιπα τα λέει.. μέχρι και άψογος λέει που εμένα μου φαίνεται δύσκολη λέξη. Σκαρφαλώνει παντού τρέχει μέσα στο σπίτι θέλει να παίζουμε κρυφτό κυνηγητό γύρω γύρω όλοι. Αλλά είναι ώρες ώρες που τσηριζει συνεχόμενα και χτυπιέται και δεν ξέρω πως να το χειριστώ. Πχ σήμερα ήθελε το ψαλίδι να κόψει τα νύχια του και δεν καταλάβαινε το όχι και τσηριζε και χτυπιοταν.

Κατά τα άλλα έχω πάρει μια κοπέλα να με βοηθάει λίγο τα πρωινά αλλά δεν κάθεται μαζί της. Βασικά κάθεται και παίζουν αλλά θέλει να είμαι κι εγώ στο οπτικό του πεδίο. Νομίζω χρειάζεται παιδικό σταθμό ή κάτι να εκτονώνεται έχει ενέργεια και τρέχει σε όλο το σπίτι.

@valentina23 συνεχίζω και θηλάζω κι εγώ. Πόσες φορές θηλάζετε? Εμένα θηλάζει πολύ δεν ξέρω πως να το κόψουμε γτ οπότε αρνούμαι τρέχει μέσα στο σπίτι και φωνάζει τιζι και τιζακι! Έχω βρει μια σύμβουλο και λέω να επικοινωνήσω γτ κουραστικα. Περίοδο έχω κανονικά από Αύγουστο. Η georgia1987 ποια είναι? Χαχα Α και για τις κρέμες η ρετινολη απαγορεύεται και κάποιες άλλες ουσίες απαγορεύονται αλλά δεν τις θυμάμαι. Σίγουρα όχι βιταμίνη α.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/10/2022 at 11:04 ΜΜ, Basiliki92 είπε:

Βαλεντινααα σε σκεφτόμουν κ έλεγα σίγουρα έχασε κωδικούς πάλι, ρετινόλη νομίζω είναι απαγορευτική στον θηλασμό κ εγκυμοσύνη…Εμείς έχουμε παιδίατρο από βδομάδα στα κιλά την ζυγίζω κ μόνη μου ανεβαίνει στην ζυγαριά κυρία κ περιμένει να δει το αποτέλεσμα γύρω στα 12.500 είναι αλλά δεν της φαίνεται καθόλου έχει αδύνατα ποδάρινια βέβαια κ εγώ κ ο μπαμπάς της έτσι είμαστε νούμερα μόνο hm μένουν για καιρό γιατί είναι μεγάλα ενώ orchestra φόραμε το 98 και της είναι ίσα ίσα είναι μικρή γραμμή… σε αλλά νέα έμενα είναι κολλημένη με εμένα κ με τον πατέρα της άμα λείπουμε μας ζητάει συνέχεια κ μπορεί να κλαίει κιόλας …είναι παρά πολυ ζωηρή κ δεν ακούει καθόλου μόνο με εμένα καααπως μαζεύεται γενικά έχω καταλάβει ότι όσο πιο πολυ σημασία τους δίνουμε τόσο πιο πολυ δεν ακούνε εμένα κάνει κ το άλλο αν νευριάσει με ένα παιχνίδι της μπορεί από τα νεύρα της να το δαγκώσει ένα σοκ το έπαθα όταν την είδα η να το κοπανήσει κάτω… εγώ της δίνω εντολές από πολυ μικρή να πετάει τις πάνες της να μαζεύει τα ρούχα της να τα βάζει στα άπλυτα εκτελεί τα πάντα από κουβέντες δεν πολυ προσπαθεί να μιλήσει σαν να ντρέπεται ώρες ώρες επειδή δεν μπορεί να τα πει.. επίσης έχει αρχίσει κ θέλει να φοράει μόνη της τα ρούχα της τις κάλτσες κ τα παπούτσια της φυσικά δεν τα καταφέρνει ακόμα κ γίνεται ο κακός χαμός άμα δεν την αφήνω και της τα φοράω εγώ…φρούτα τρελαίνεται σταφύλια ροδιά που είναι τώρα η εποχή τους το καλύτερο της κ από φαγητό καλά πάμε έχει αρχίσει κ μου τρώει κ το κρέας τώρα ευτυχώς ειδικά το αρνί το τσακίζει …πείτε μου κανένα τίπ να την βοηθήσω με την ομιλία γιατί δεν συνεργάζεται κ πολύ να πει ολόκληρες λεξούλες …

εμένα με την ομιλία τον έχει βοηθήσει πάρα πολύ η ζωγραφική. έχω πάρει ένα μπλοκ κ μαρκαδόρους μπειμπι από αυτούς που ξεβάφουν με νερό. κ ζωγραφίζω στο μπλοκ κ εγώ κ αυτός μαζί(μου τα χαλάει) σπίτια ,ανθρώπους λουλούδια ζώα αυτοκίνητα τον ήλιο τα σύννεφα δέντρα . μη φανταστείτε άμπαλη είμαι με ζωγραφική. κ έτσι μιλάμε. έτσι ακριβώς του έμαθα πως να λέει το ονομά του. του ζωγράφισα μαμα μπαμπά γιαγιά παππού και τον ίδιο κ άρχισε να λέει το όνομα του.  αν κ πιστεύω ότι όσο κ να ασχοληθούμε είναι στο παιδί το πότε θα κάνει το κλικ. αν κ όσο ασχολούμαστε καλό είναι φυσικά. ο θανάσης μπορεί μια μέρα να του δείχνω ξανά κ ξανά κάτι κ καμιά σύνδεση με κάιρο κ την άλλη μέρα τσούπ να το κάνει/πει

On 24/10/2022 at 12:44 ΠΜ, valentina23 είπε:

@Basiliki92 ατρόμητη μπράβο!!εγώ δεν το επιχειρώ ακόμη με τα σταφύλια και τα υπόλοιπα..και ρεβύθια που φτιάχνω τα κάνω παντρεμένα και δίνω μόνο την μανέστρα με ζουμί όπου τρελαίνεται...κατά τα άλλα έχει βρει στο ντουλάπι τα παξιμάδια που βάζω και το ανοίγει και τα τρώει!!! Νομίζω ότι έχει καταλάβει και η ίδια την φοβία μου και κάνει επίτηδες πολλά πράγματα ..μου ανοίγει το στόμα και γελάει..σαν να λέει κοίτα μαμά το τρώω....η παμπόνηρη!!!και γω βασιλική μου αν το ήξερα πόσο δύσκολο θα ήταν θα το έκοβα νωρίς!!!άντε το πολύ μέχρι χρόνο ούτε μετά παραπάνω,γιατί μετά συνηθίζουν και δεν το κόβουν. Με τη μάνα έτυχε να κοιμηθεί δυο μέρες που έλειπαν εγώ για ένα θέμα οικογενειακό αναγκαστικά και κοιμήθηκε!!φυσικά ξύπναγε συνέχεια και η μαμά μου της έτριβε τη πλατουλα και τέτοια..γάλα ξένο πάντως ούτε να το δει!!ούτε σε μπουκάλι,ούτε σε ποτήρι πουθενα

εμένα η παιδίατρος πια μου λέει κ να το κόψεις το γάλα δεν με νοιάζει ειδικά αν τρώει κ αλλα γαλακτοκομικά γιαούρτι τυρί κτλ αλλά φυσικά έχουμε γίνει φανατικοί κ προσπαθώ να το ελαττώσω για να έχω πιο πολλές επιλογές και γιατί πρέπει να υπάρχει μια μινιμουμ ποσότητα γαλακτοκομικών νομίζω δυο μερίδες μέσα στην μέρα. οπότε μη σε αγχώνει καθόλου 

για τις κρέμες ειλικρινά δεν τον φανταζόμουν οτι θα επηρέαζαν τον θηλασμο! νομίζω στο elactancia Μπορείς να κοιτάξεις ποιες ουσίες είναι συμβατές

εμένα τρώει τέτοια σταφύλια τον τρελαίνουν πιστεύω δεν είναι κίνδυνος.μέχρι κ ποπ κορν του δίνω που λενε οτι όντως είναι πιο επικίνδυνα

 

On 27/10/2022 at 12:16 ΠΜ, georgia1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Κι εμείς καλά είμαστε! Ο μικρός πολύ ζωηρος και πολύ επίμονος. Ότι θέλει πρέπει να γίνει αλλιώς τσηριζει ασταμάτητα. 

Με το φαγητό τα πάμε έτσι κι έτσι τρώει φουλ φρούτα λαχανικά αλλά το κρέας δεν το πολύ θέλει. Πείτε καμμιά ιδέα για πρωινό και βραδινό γτ του δίνω όλο τα ίδια και τα ίδια.

Λέει πολλές λεξουλες έχει πολύ πλάκα αλλά κι εγώ του μιλάω συνέχεια. Μαμά δεν λέει ακόμα βέβαια αλλά όλα τα υπόλοιπα τα λέει.. μέχρι και άψογος λέει που εμένα μου φαίνεται δύσκολη λέξη. Σκαρφαλώνει παντού τρέχει μέσα στο σπίτι θέλει να παίζουμε κρυφτό κυνηγητό γύρω γύρω όλοι. Αλλά είναι ώρες ώρες που τσηριζει συνεχόμενα και χτυπιέται και δεν ξέρω πως να το χειριστώ. Πχ σήμερα ήθελε το ψαλίδι να κόψει τα νύχια του και δεν καταλάβαινε το όχι και τσηριζε και χτυπιοταν.

Κατά τα άλλα έχω πάρει μια κοπέλα να με βοηθάει λίγο τα πρωινά αλλά δεν κάθεται μαζί της. Βασικά κάθεται και παίζουν αλλά θέλει να είμαι κι εγώ στο οπτικό του πεδίο. Νομίζω χρειάζεται παιδικό σταθμό ή κάτι να εκτονώνεται έχει ενέργεια και τρέχει σε όλο το σπίτι.

@valentina23 συνεχίζω και θηλάζω κι εγώ. Πόσες φορές θηλάζετε? Εμένα θηλάζει πολύ δεν ξέρω πως να το κόψουμε γτ οπότε αρνούμαι τρέχει μέσα στο σπίτι και φωνάζει τιζι και τιζακι! Έχω βρει μια σύμβουλο και λέω να επικοινωνήσω γτ κουραστικα. Περίοδο έχω κανονικά από Αύγουστο. Η georgia1987 ποια είναι? Χαχα Α και για τις κρέμες η ρετινολη απαγορεύεται και κάποιες άλλες ουσίες απαγορεύονται αλλά δεν τις θυμάμαι. Σίγουρα όχι βιταμίνη α.

με το κρέας κ εμένα δεν τα πάει καλά ειδικά να έχει δόντια τίποτα... εσάς τα βγάλανε όλα; εμένα του μένουν ακόμα 3 κυνόδοντες κ εντάξει οι πίσω πισω γομφίοι που αυτά τα βγάζουν κανονικά μετα τα δύο


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 εμένα τα έχει βγάλει όλα εκτός από τους πίσω γομφιους … δεν πιάνει ούτε αυτό άμα ζωγραφίσω τον εαυτό της θα πει εγκο αυτό λέει συνέχεια …ότι είναι να κάνουμε λέει εγκο …έχει μια συστολή με την ομιλία σαν να ντρέπεται κιολας ώρες ώρες δεν προσπαθεί σχεδόν καθόλου… τώρα λέει mimini την minie και έχει αρχίσει να θέλει να παίρνει κ την κούκλα της μαζί με το καρότσι όταν βγαίνουμε βόλτα κ η αλήθεια είναι ότι απασχολείται αρκετά ειδικά όταν πάμε για καφέ ευτυχώς έξω έχει ηρεμήσει κ δεν την κυνηγάω τόσο επίσης βγαίνουμε βόλτα με τα πόδια κ είναι αρκετά υπάκουη κ περπατάει φουλ ούτε αγκαλιές ούτε τίποτα…


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 ωχ συγνώμη σε μεγάλωσα κατά ένα χρόνο!!χι χι..ώστε σου ήρθε περίοδος ε;;εμένα τίποτα κι έχω αρχίσει κι ανησυχώ μην έχω κάτι...και μένα φουλ θηλάζει..όπου κάτσω έρχεται και μου σηκώνει τη μπλουζα..ακόμα κι αν έχει φάει..όλη την ώρα..όπως πολύ μωρό ..και φυσικά δεν σηκώνει άρνηση σε αυτό..ειδικά μέσα στο αμάξι δεν ξέρω πως το έχει συνδιάσει έτσι...αφού λέω στον άντρα μου θα λένε να περνάει ο οδηγός κι αυτή δίπλα με τα βυζιά έξω!!έχω γυαλίσει όλο το κόσμο..ποπό τι έχω πάθει η καημένη..τι εξάρτηση είναι αυτή..από κρέας εμένα τα τρώει όλα ..είναι στο παιδί νομίζω..ξεγέλασε τον με κάνα μπιφτεκακι..εγώ πρωινό της δίνω βρώμη,μήλο ,κανέλα και γάλα που της το φτιάχνω εγώ, η λίγο τσουρεκακι, η αυγό ...αυτά τρώει..όπωτε αυτά της δίνω..γιαούρτι το έκοψε δεν ξέρω γιατί..δεν το θέλει..γενικά θέλει φαι έχω καταλάβει..δεν είναι του γλυκού ....

@Mighty86 ξεγελαστηκα και γω και τις πήρα κηρομπογιες χοντρές για μωρα και βρήκα τον μπελά μου...μόνο στο χαρτί δεν ζωγραφίζει...στους τοίχους ,στα πλακάκια,στα ρούχα της ,στα χέρια της και το έφαγε κιόλας!!!τις δάγκωσε και γέμισε το στόμα της...τις καταχωνιασα και θα τις βγάλω σε δύο,τρία χρόνια(αν δεν έχουν λιώσει)..για τι ρετινολη και γω το άκουσα αλλά το έβαλα στο e lactancia και μου έβγαλε very low risk...τώρα τι να πω...

Τις πήρα προχτές ιατρικά εργαλεία και ξετρελαθηκε όλη την ώρα παίζει τον γιατρό κι εξετάζει τις κούκλες της!!μεγαλώνουνε κι έχουν αρχίσει να τους αρέσουν τα παιχνίδια ρολων

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Mighty86 εμένα τα έχει βγάλει όλα εκτός από τους πίσω γομφιους … δεν πιάνει ούτε αυτό άμα ζωγραφίσω τον εαυτό της θα πει εγκο αυτό λέει συνέχεια …ότι είναι να κάνουμε λέει εγκο …έχει μια συστολή με την ομιλία σαν να ντρέπεται κιολας ώρες ώρες δεν προσπαθεί σχεδόν καθόλου… τώρα λέει mimini την minie και έχει αρχίσει να θέλει να παίρνει κ την κούκλα της μαζί με το καρότσι όταν βγαίνουμε βόλτα κ η αλήθεια είναι ότι απασχολείται αρκετά ειδικά όταν πάμε για καφέ ευτυχώς έξω έχει ηρεμήσει κ δεν την κυνηγάω τόσο επίσης βγαίνουμε βόλτα με τα πόδια κ είναι αρκετά υπάκουη κ περπατάει φουλ ούτε αγκαλιές ούτε τίποτα…

Μικρούλα είναι μωλε θα τα πει. ποσες λέξεις λέει δλδ; ο Θανάσης πριν λίγο καιρό έλεγε μόνο ντιντιτ ντιντιτ ντιντιτ και μαμά μπαμπά παππού γιαγια κ ξαφνικά ξεκίνησε τώρα τελευταία να λέει πιο πολλές λέξεις.

Κ εμένα παααρα πολύ έξαλλος είναι δεν παλεύεται καθολου

@valentina23 κ εμένα τα πάντα όλα ζωγραφίζει αλλά βγαίνουν. Κ επίσης δεν τρώγεται ο μαρκαδόρος.  

Το ιλακτανσια πιστεύω είναι ότι πιο αξιόπιστο να συμβουλευτείς σε σχέση με τον θηλασμό 

 

 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 λέει μαμά μπαμπά γιαγιά αααχ το νερό :-D γεια μαμ τον πατέρα μου τον λέει με το όνομα του …κάνει όλα τα ζωάκια επίσης έχει βολευτεί γιατί μας δείχνει τα πάντα κ κάνει κ το άλλο την γάτα δεν την λέει γάτα την λέει νιαου παπα τις πάπιες  κάποιες φορές έχει ξεχαστεί κ λέει σκυλάκι αλλά πιστεύω της ξεφεύγει αν της πούμε τι είπες δεν το ξαναλέει μάλλον βαριέται σαν τον πατέρα της κ αυτός έτσι έκανε δεν ξέρανε αν μιλάει η όχι το παιδί κ μια μέρα άρχισε ξαφνικά να τα λέει όλα κ δεν το έκλεινε :D

  • Χαχα 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα κορίτσια μιλάει φουλ. Αλλά με το φαγητό το πρωί τρώει μόνο ψωμί με μέλι και ταχίνι και το βράδυ μόνο τοστ. Και όταν του λέω να φάμε κάτι άλλο φωνάζει όχι όχι τοστακι Ντουντού. Το όχι το τονίζει στην λήγουσα εντομεταξυ πολύ γέλιο!

@Mighty86 πως βγαίνουν οι μπογιές? Εμένα έβαψε τα ρούχα του με δακτυλομπογιες και δεν μπορώ να τα βγάλω. Εντομεταξυ γράφουν και πάνω ότι βγαίνουν με σαπούνι.. δεν έχω καταλάβει με ποιο σαπούνι γτ τα έχω πλύνει 2 φορές και τα έχω τρίψει κιόλας.

@valentina23και εμένα φαίνεται να τον ενδιαφέρουν τα παιχνίδια ρόλων. Του είπα ότι πρέπει να βάλουμε και καλά κρέμα στον μπαμπά που είναι άρρωστος και αμέσως προσπαθούσε να βάλει κρέμα και να την αλείψει. Λες να του πάρω κι εγώ ιατρικά εργαλεία?

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 χαχα πολύ γέλασα με το οχί σας!!!έχουν πολύ πλάκα ώρες ώρες.ειναι αυτή η ηλικία τώρα όλα τα λεφτά!!αχ εμείς ακόμη μέλι!!είναι πολύ αυστηρός ο παιδίατρος μας!μετά τα δύο λέει...όπως και όλοι οι ξηροί καρποί!!αφού το παιδί το πρωινό του θέλει μέλι και ταχίνι γιατί όχι;;ίσα ίσα είναι και πολύ υγειηνο..κι εμάς το πρωινό και το απογευματινό είναι στάνταρ συνήθως..αυγο τη μια και βρώμη με μήλο την άλλη..εμένα επειδή είναι δύσκολη στα παιχνίδια..ότι και να της έχω πάρει το βλέπει λίγο και μετά το παρατάει με αυτό ξετρελαθηκε..το κακό είναι ότι με κυνηγάει όλη την ώρα από πίσω να πάμε να εξετάσουμε τα νινια της!!η να μου βάλει τσιροτο!!

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 τέλεια! Θα το ψάξω.. εμένα δεν ασχολείται καθόλου με παιχνίδια.. μόνο παραμύθια και μπογες. Πρέπει να βρω κάτι να μην βαριέται. Α του αρέσει να του κάνω το αλογάκι και φωνάζει ιτασια ιτασια. Την ιππασία!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2022 at 10:18 ΜΜ, Basiliki92 είπε:

@Mighty86 λέει μαμά μπαμπά γιαγιά αααχ το νερό :-D γεια μαμ τον πατέρα μου τον λέει με το όνομα του …κάνει όλα τα ζωάκια επίσης έχει βολευτεί γιατί μας δείχνει τα πάντα κ κάνει κ το άλλο την γάτα δεν την λέει γάτα την λέει νιαου παπα τις πάπιες  κάποιες φορές έχει ξεχαστεί κ λέει σκυλάκι αλλά πιστεύω της ξεφεύγει αν της πούμε τι είπες δεν το ξαναλέει μάλλον βαριέται σαν τον πατέρα της κ αυτός έτσι έκανε δεν ξέρανε αν μιλάει η όχι το παιδί κ μια μέρα άρχισε ξαφνικά να τα λέει όλα κ δεν το έκλεινε :D

Ρε μια χαρά τα λέει. Μην αγχώνεσαι καθόλου θα μιλήσει πολύ γρηγορα

On 31/10/2022 at 12:15 ΠΜ, georgia1988 είπε:

Εμένα κορίτσια μιλάει φουλ. Αλλά με το φαγητό το πρωί τρώει μόνο ψωμί με μέλι και ταχίνι και το βράδυ μόνο τοστ. Και όταν του λέω να φάμε κάτι άλλο φωνάζει όχι όχι τοστακι Ντουντού. Το όχι το τονίζει στην λήγουσα εντομεταξυ πολύ γέλιο!

@Mighty86 πως βγαίνουν οι μπογιές? Εμένα έβαψε τα ρούχα του με δακτυλομπογιες και δεν μπορώ να τα βγάλω. Εντομεταξυ γράφουν και πάνω ότι βγαίνουν με σαπούνι.. δεν έχω καταλάβει με ποιο σαπούνι γτ τα έχω πλύνει 2 φορές και τα έχω τρίψει κιόλας.

@valentina23και εμένα φαίνεται να τον ενδιαφέρουν τα παιχνίδια ρόλων. Του είπα ότι πρέπει να βάλουμε και καλά κρέμα στον μπαμπά που είναι άρρωστος και αμέσως προσπαθούσε να βάλει κρέμα και να την αλείψει. Λες να του πάρω κι εγώ ιατρικά εργαλεία?

Με μωρομαντιλο τις βγάζω η στα ρούχαε πλυντήριο φευγουν

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι κάνετε κορίτσια;;πως είναι τα παιδάκια σας;;εμένα όσο μεγαλώνει αλλά τόσο ζωηρευει...προσπαθώ να την κρατω έστω και για λίγο απασχολημένη μιας και μπορέσω και κάνω κάτι..όλο αγκαλιά και στήθος θέλει..με τα μόνα που παίζει είναι τα ιατρικά εργαλεία και κάτι τουβλάκια που βρήκα του γιου μου και της τα έδωσα ..κι αυτά για λίγο..αληθεια χρησιμοποιείται οδοντόκρεμα ;;η μόνο με νεράκι;;δεν είναι λίγο επικίνδυνο να το καταπιεί;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...