Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα, κορίτσια! Τι κάνετε; Τι κάνουν τα παιδάκια σας; Έχω πααααρα πολύ καιρό να γράψω στην ομάδα...το αγοράκι μας μεγαλώνει, μου φαίνεται απίστευτο ότι σε τρεις μήνες θα γίνει 2! Περιμένουμε και δεύτερο μωράκι τον Μάρτιο... κοριτσάκι τώρα! Πλέον ανήκω και στις Μανουλες Μαρτίου 23 χαχα Ανυπομονώ να γνωρίσω την μπεμπουλα! Εσείς πώς είστε; Περιμένει καμία δεύτερο μπεμπακι;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Evoulini24 πόσος καιρός έχει περάσει;; Νομίζω σε θυμήθηκα όμως:Pχαχα..όντως πως πέρασε ο καιρός..σε τρεις μήνες έχουμε τα δεύτερα γενέθλια μας!!με το καλό και το δεύτερο!!!σε ποιο μήνα είσαι;;πως το πήρε το αγοράκι σου που θα κάνει αδερφάκι;;Μάρτιο πάλι ε;;πως τυχαίνει έτσι..και μένα ο γιος μου Μάρτιο και η μικρή Μάρτιο ήταν αλλά γέννησα καισαρική τέλη Φλεβάρη..φαίνεται είναι ο μήνας ο καλοκαιρινός πολύ γόνιμος για μας!!εγώ έχω ένα μεγάλο γιο κοντά στα 14 ...όπωτε δεν με βλέπω για τρίτο ..αν και άμα ερχόταν θα ήταν καλοδεχούμενο..δεν με παίρνει και η ηλικια νομίζω ..έχω κλείσει τα 39...πως είναι η εγκυμοσύνη σου;;με το καλοοοοο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Evoulini24 πόσος καιρός έχει περάσει;; Νομίζω σε θυμήθηκα όμως:Pχαχα..όντως πως πέρασε ο καιρός..σε τρεις μήνες έχουμε τα δεύτερα γενέθλια μας!!με το καλό και το δεύτερο!!!σε ποιο μήνα είσαι;;πως το πήρε το αγοράκι σου που θα κάνει αδερφάκι;;Μάρτιο πάλι ε;;πως τυχαίνει έτσι..και μένα ο γιος μου Μάρτιο και η μικρή Μάρτιο ήταν αλλά γέννησα καισαρική τέλη Φλεβάρη..φαίνεται είναι ο μήνας ο καλοκαιρινός πολύ γόνιμος για μας!!εγώ έχω ένα μεγάλο γιο κοντά στα 14 ...όπωτε δεν με βλέπω για τρίτο ..αν και άμα ερχόταν θα ήταν καλοδεχούμενο..δεν με παίρνει και η ηλικια νομίζω ..έχω κλείσει τα 39...πως είναι η εγκυμοσύνη σου;;με το καλοοοοο

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Μια χαρά είναι η εγκυμοσύνη,όλα καλά ευτυχώς! Κάναμε και τη Β επιπέδου προχθες, όλα καλά! Στον μικρό μου είχα Πητ 8/3 και τελικά γέννησα 18/2 όταν μου έβγαλε τον πεσσο ο γιατρός...για να δούμε τώρα! Έχω Πητ 4/4 στην μπουμπού αλλά την βλέπω να σκάει μύτη τον Μάρτιο χαχα Είμαι στην 23η εβδομάδα! Ο Σπυράκος μου φιλάει την κοιλίτσα, την χαϊδεύει.. είναι πολύ γλυκός!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24μια μέρα διάφορα έχουν τα μικρά μας!!εμένα γεννήθηκε 19/02 ..μπράβο να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να υποδεχθείτε και το καινούριο μέλος!!που θα γεννήσεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Evoulini24μια μέρα διάφορα έχουν τα μικρά μας!!εμένα γεννήθηκε 19/02 ..μπράβο να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να υποδεχθείτε και το καινούριο μέλος!!που θα γεννήσεις;

Στο Αλεξάνδρα όπως και στο πρώτο μου παιδάκι! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Καλό μήνα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/11/2022 at 1:05 ΜΜ, valentina23 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;;πως είναι τα παιδάκια σας;;εμένα όσο μεγαλώνει αλλά τόσο ζωηρευει...προσπαθώ να την κρατω έστω και για λίγο απασχολημένη μιας και μπορέσω και κάνω κάτι..όλο αγκαλιά και στήθος θέλει..με τα μόνα που παίζει είναι τα ιατρικά εργαλεία και κάτι τουβλάκια που βρήκα του γιου μου και της τα έδωσα ..κι αυτά για λίγο..αληθεια χρησιμοποιείται οδοντόκρεμα ;;η μόνο με νεράκι;;δεν είναι λίγο επικίνδυνο να το καταπιεί;

την οδοντόβουρτσα ή την οδοντόκρεμα? την οδοντόκρεμα την καταπινει εννοείται αλλά είναι έτσι κατασκευασμένες. την οδοντόβουρτσα όχι. εδώ που φτάσαμε όλα είναι επικίνδυνα στα χέρια τους. εμένα ο μικρός έχει γίνει πιο επικίνδυνος από ποτέ. τώρα κάνει τα επικίνδυνα τα πεσίματα. όχι εκείνα του σκουντούφλη! θα γεράσω πριν της ώρας μου. άρχισε να τρέχει κ πάρα πολύ γρήγορα κ θέλει συνέχεια να παίζουμε κυνηγητό γύρω από τον καναπέ...πφφφ

 

21 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Μια χαρά είναι η εγκυμοσύνη,όλα καλά ευτυχώς! Κάναμε και τη Β επιπέδου προχθες, όλα καλά! Στον μικρό μου είχα Πητ 8/3 και τελικά γέννησα 18/2 όταν μου έβγαλε τον πεσσο ο γιατρός...για να δούμε τώρα! Έχω Πητ 4/4 στην μπουμπού αλλά την βλέπω να σκάει μύτη τον Μάρτιο χαχα Είμαι στην 23η εβδομάδα! Ο Σπυράκος μου φιλάει την κοιλίτσα, την χαϊδεύει.. είναι πολύ γλυκός!!

με το καλό κ με έναν πόνο!

On 29/11/2022 at 11:22 ΜΜ, valentina23 είπε:

@Evoulini24 πόσος καιρός έχει περάσει;; Νομίζω σε θυμήθηκα όμως:Pχαχα..όντως πως πέρασε ο καιρός..σε τρεις μήνες έχουμε τα δεύτερα γενέθλια μας!!με το καλό και το δεύτερο!!!σε ποιο μήνα είσαι;;πως το πήρε το αγοράκι σου που θα κάνει αδερφάκι;;Μάρτιο πάλι ε;;πως τυχαίνει έτσι..και μένα ο γιος μου Μάρτιο και η μικρή Μάρτιο ήταν αλλά γέννησα καισαρική τέλη Φλεβάρη..φαίνεται είναι ο μήνας ο καλοκαιρινός πολύ γόνιμος για μας!!εγώ έχω ένα μεγάλο γιο κοντά στα 14 ...όπωτε δεν με βλέπω για τρίτο ..αν και άμα ερχόταν θα ήταν καλοδεχούμενο..δεν με παίρνει και η ηλικια νομίζω ..έχω κλείσει τα 39...πως είναι η εγκυμοσύνη σου;;με το καλοοοοο

εμένα στα 39 έκανε η μαμα μου το πρώτο κ μοναδικό της εμένα. οπότε αν θέλεις έχεις περιθώρια χεχε

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε πως είστε?

@Evoulini24 με το καλό! Τι ωραία! Κι εγώ το ψιλό σκέφτομαι για δεύτερο αλλά θηλάζουμε ακόμα και δεν θέλω να θηλάζω δύο μαζί με τπτ!

Κορίτσια εμένα είναι πολύ ζωηρός τρέχει παντού πηδάει κρεβάτια όλη μέρα κρυφτό κυνηγητό.. μιλάει φουλ κάνει προτάσεις μου φαίνεται απίστευτο. Πχ λέει γιαγιά θέλεις κάνει μου πουμπι? (Πουμπι είναι το ψωμί), μαμά ταισει αχλαντι, πάρει τον παππου τηλέφωνο τι κάνει καλά είναι?. Είναι παπαγάλος ότι ακούει το επαναλαμβάνει και τραγουδάει τα πάντα. Με το φαγητό είναι πολύ δύσκολος και θηλάζουμε ακόμα. Και  με τον ύπνο δεν έχει στρώσει ακόμα. Έχουμε κάνει το δωμάτιο του αλλά κοιμάται εκεί μόνο μεσημέρι προς το παρών.

@valentina23 θηλάζετε κι εσείς ακόμα ε? 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε πως είστε?

@Evoulini24 με το καλό! Τι ωραία! Κι εγώ το ψιλό σκέφτομαι για δεύτερο αλλά θηλάζουμε ακόμα και δεν θέλω να θηλάζω δύο μαζί με τπτ!

Κορίτσια εμένα είναι πολύ ζωηρός τρέχει παντού πηδάει κρεβάτια όλη μέρα κρυφτό κυνηγητό.. μιλάει φουλ κάνει προτάσεις μου φαίνεται απίστευτο. Πχ λέει γιαγιά θέλεις κάνει μου πουμπι? (Πουμπι είναι το ψωμί), μαμά ταισει αχλαντι, πάρει τον παππου τηλέφωνο τι κάνει καλά είναι?. Είναι παπαγάλος ότι ακούει το επαναλαμβάνει και τραγουδάει τα πάντα. Με το φαγητό είναι πολύ δύσκολος και θηλάζουμε ακόμα. Και  με τον ύπνο δεν έχει στρώσει ακόμα. Έχουμε κάνει το δωμάτιο του αλλά κοιμάται εκεί μόνο μεσημέρι προς το παρών.

@valentina23 θηλάζετε κι εσείς ακόμα ε? 

Εγώ αναγκάστηκα να σταματήσω τον θηλασμό όταν ήταν 18 μηνών ο μικρός μου...λόγω της δεύτερης εγκυμοσύνης μου! Τότε ξεκίνησε να τρώει καλύτερα...πριν ήταν κολλημένος στο βυζί!! Αχ εμένα δε λέει πολλά ακόμη...μόνο λέξεις...καμια 40αρια..άντε περιμένω να κάνει αυτό το μπαμ να αρχίσει κι αυτός...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε πως είστε?

@Evoulini24 με το καλό! Τι ωραία! Κι εγώ το ψιλό σκέφτομαι για δεύτερο αλλά θηλάζουμε ακόμα και δεν θέλω να θηλάζω δύο μαζί με τπτ!

Κορίτσια εμένα είναι πολύ ζωηρός τρέχει παντού πηδάει κρεβάτια όλη μέρα κρυφτό κυνηγητό.. μιλάει φουλ κάνει προτάσεις μου φαίνεται απίστευτο. Πχ λέει γιαγιά θέλεις κάνει μου πουμπι? (Πουμπι είναι το ψωμί), μαμά ταισει αχλαντι, πάρει τον παππου τηλέφωνο τι κάνει καλά είναι?. Είναι παπαγάλος ότι ακούει το επαναλαμβάνει και τραγουδάει τα πάντα. Με το φαγητό είναι πολύ δύσκολος και θηλάζουμε ακόμα. Και  με τον ύπνο δεν έχει στρώσει ακόμα. Έχουμε κάνει το δωμάτιο του αλλά κοιμάται εκεί μόνο μεσημέρι προς το παρών.

@valentina23 θηλάζετε κι εσείς ακόμα ε? 

ποπο πραγματικα λεει πολλά! εμένα τόσο σύνθετες προτάσεις δεν λέει απλά κάτι "από εδώ" κάτι "κάτω βόλτα" κάτι "η γιαγιά του"¨τέτοια πραγματάκια! 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 ναι ακόμα θηλάζουμε!!!αντί να το ελλατωσσει κρέμεται απ' το βυζι στην κυριολεξία!!!είναι για γέλια και για κλάματα(για εμένα)η κατάσταση...τρώει αρκετά..έχει ζωηρεψει πολύ ,ανεβαίνει σε καρέκλες ,γραφεία παίρνει στυλό γράφει τοίχους,σήμερα μάλιστα μου πήρε και το κραγιόν το έσπασε κι έβαψε και τον καθρέφτη του μπάνιου και τα πλακάκια...εγώ συμμαζέυω κι αυτή από πίσω τα δυαλλαει :Dεπίσης τον τελευταίο μήνα έχει λυθεί η γλώσσα που λέμε, λέει αρκετές λεξουλες και σύνθετες πχ κροκόδειλος και επαναλαμβάνει ...επίσης περίοδος γιοκ ..δύο χρόνια σχεδόν ..έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο και σε γυναικολόγο να δω τι συμβαίνει γιατί δεν μου φαίνεται και πολύ φυσιολογικό..επίσης τα νεύρα μου είναι πάνω απ' το κεφάλι...:angry:

@Mighty86 παρ όλη τη κούραση, τα νεύρα κτλ δεν θα απέκλεια τελείως το ενδεχόμενο ενός τρίτου παιδιού ...από μικρή έλεγα τρία παιδιά θέλω να κάνω...δεν είναι μόνο η ηλικία είναι κι ότι αργήσαμε 12 χρόνια να κάνουμε δεύτερο..όπωτε θα είμαι πολύ τυχερή νομίζω αν σε σύντομο χρονικό διάστημα μείνω πάλι έγγυος ...γιατί αν γίνει όπως και πριν σε 10 χρόνια θα είμαι σχεδόν 50!!!οδοντόκρεμα πήρα της φρεζυντερμ χωρίς φθόριο της έβαλα λίγο αλλά δεν της πολυαρεσε γιατί το έφαγε φυσικά ..

@Evoulini24 πως αποθηλασες;;ήταν εύκολο;για πες ιδέες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@georgia1988 ναι ακόμα θηλάζουμε!!!αντί να το ελλατωσσει κρέμεται απ' το βυζι στην κυριολεξία!!!είναι για γέλια και για κλάματα(για εμένα)η κατάσταση...τρώει αρκετά..έχει ζωηρεψει πολύ ,ανεβαίνει σε καρέκλες ,γραφεία παίρνει στυλό γράφει τοίχους,σήμερα μάλιστα μου πήρε και το κραγιόν το έσπασε κι έβαψε και τον καθρέφτη του μπάνιου και τα πλακάκια...εγώ συμμαζέυω κι αυτή από πίσω τα δυαλλαει :Dεπίσης τον τελευταίο μήνα έχει λυθεί η γλώσσα που λέμε, λέει αρκετές λεξουλες και σύνθετες πχ κροκόδειλος και επαναλαμβάνει ...επίσης περίοδος γιοκ ..δύο χρόνια σχεδόν ..έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο και σε γυναικολόγο να δω τι συμβαίνει γιατί δεν μου φαίνεται και πολύ φυσιολογικό..επίσης τα νεύρα μου είναι πάνω απ' το κεφάλι...:angry:

@Mighty86 παρ όλη τη κούραση, τα νεύρα κτλ δεν θα απέκλεια τελείως το ενδεχόμενο ενός τρίτου παιδιού ...από μικρή έλεγα τρία παιδιά θέλω να κάνω...δεν είναι μόνο η ηλικία είναι κι ότι αργήσαμε 12 χρόνια να κάνουμε δεύτερο..όπωτε θα είμαι πολύ τυχερή νομίζω αν σε σύντομο χρονικό διάστημα μείνω πάλι έγγυος ...γιατί αν γίνει όπως και πριν σε 10 χρόνια θα είμαι σχεδόν 50!!!οδοντόκρεμα πήρα της φρεζυντερμ χωρίς φθόριο της έβαλα λίγο αλλά δεν της πολυαρεσε γιατί το έφαγε φυσικά ..

@Evoulini24 πως αποθηλασες;;ήταν εύκολο;για πες ιδέες...

Βοήθησε πααααρα πολύ η γιαγιά...τον κοιμιζε εκείνη τα μεσημέρια! Τα βράδια κοιμόταν μαζί μου, ήθελε γάλα αλλά του έλεγα ότι δεν έχει άλλο γάλα η μαμά κλπ... έκλαιγε, κάνα δυο μέρες ήταν δύσκολα τα πράγματα...κάθε φορά που ξυπνούσε μες στη νύχτα του έδινα νερό κι έπιανε ευτυχώς..

4 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@georgia1988 ναι ακόμα θηλάζουμε!!!αντί να το ελλατωσσει κρέμεται απ' το βυζι στην κυριολεξία!!!είναι για γέλια και για κλάματα(για εμένα)η κατάσταση...τρώει αρκετά..έχει ζωηρεψει πολύ ,ανεβαίνει σε καρέκλες ,γραφεία παίρνει στυλό γράφει τοίχους,σήμερα μάλιστα μου πήρε και το κραγιόν το έσπασε κι έβαψε και τον καθρέφτη του μπάνιου και τα πλακάκια...εγώ συμμαζέυω κι αυτή από πίσω τα δυαλλαει :Dεπίσης τον τελευταίο μήνα έχει λυθεί η γλώσσα που λέμε, λέει αρκετές λεξουλες και σύνθετες πχ κροκόδειλος και επαναλαμβάνει ...επίσης περίοδος γιοκ ..δύο χρόνια σχεδόν ..έκλεισα ραντεβού σε ενδοκρινολόγο και σε γυναικολόγο να δω τι συμβαίνει γιατί δεν μου φαίνεται και πολύ φυσιολογικό..επίσης τα νεύρα μου είναι πάνω απ' το κεφάλι...:angry:

@Mighty86 παρ όλη τη κούραση, τα νεύρα κτλ δεν θα απέκλεια τελείως το ενδεχόμενο ενός τρίτου παιδιού ...από μικρή έλεγα τρία παιδιά θέλω να κάνω...δεν είναι μόνο η ηλικία είναι κι ότι αργήσαμε 12 χρόνια να κάνουμε δεύτερο..όπωτε θα είμαι πολύ τυχερή νομίζω αν σε σύντομο χρονικό διάστημα μείνω πάλι έγγυος ...γιατί αν γίνει όπως και πριν σε 10 χρόνια θα είμαι σχεδόν 50!!!οδοντόκρεμα πήρα της φρεζυντερμ χωρίς φθόριο της έβαλα λίγο αλλά δεν της πολυαρεσε γιατί το έφαγε φυσικά ..

@Evoulini24 πως αποθηλασες;;ήταν εύκολο;για πες ιδέες...

Πόσα κιλά είναι η μικρή σου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 έγω δυστηχως δεν έχω βοήθεια...η μάνα μου μένει μακριά που θα μπορούσε να βοηθήσει τη κατάσταση,κι ο άντρας μου δεν πολυασχολειται...έχουμε απ' τον Σεπτέμβρη να μετρήσουμε που είχαμε πάει για εμβόλιο..το επόμενο είναι στα δύο δηλαδή τον Φεβρουάριο..αν θυμάμαι καλά λοιπόν γύρω στα έντεκα κιλά ήταν τότε.σκεφτομαι να τη στείλω διακοπές στη μαμά μου μια εβδομάδα να αποθηλασω ,αλλά δεν ξέρω δεν μου πολυκαθεται και καλά σαν ιδέα..πάντως έχω κουραστεί θέλω να σταματήσω..έχω ζορισει πολύ τον εαυτό μου...τώρα έχω ξεκινήσει και πίνω πάλι ένα καφέ γαλλικό..όλα τα είχα κόψει...ακόμα και τη κόκα κόλα μην την ενοχλήσει...δεν το συζητάω για το τσιγάρο...φανατική καπνίστρια..το έκοψα αναγκαστικά στην εγκυμοσύνη..άντε λέω να θηλάσω και μετά να κάνω πάλι από κανένα...κι έτσι έχουν περάσει σχεδόν δύο χρόνια και βλέπω στον ύπνο μου ότι καπνίζω...και γενικά δεν μπορώ όπου κάτσω έρχεται και μου σηκώνει τη μπλουζα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 αχ κι εμένα μια από τα ίδια. Τώρα σκέφτομαι να αρχίσω να κόβω θηλασμούς δεν πάει άλλο. Έχω σημειώσει πάνω κάτω κάθε πότε θηλάζει και το πλάνο λέει να κόβω ένα θηλασμό ανά 7 μέρες. Θα έχουμε δράματα αλλά δεν γίνεται άλλο. Και θα αφήσω τελευταίους το.πρβικο το μεσημεριανό το βραδινό και τις αφυπνίσεις. Τουλάχιστον αν κοπούν οι ημερήσιοι θα τρώει και καλύτερα γτ τώρα τρώει πολύ λίγα πράγματα. Καλά πάμε εσύ βλέπεις πως καπνίζεις κι εγώ ονειρεύομαι κοκτέιλς!

  • Χαχα 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 όπωτε με καταλαβαίνεις ακριβώς πώς αισθάνομαι...εμένα μου φαίνεται βουνό πια να αποθηλασω...νομίζω ότι αν δεν επέμβει κάποιος τρίτος μόνη μου αποκλείεται...όταν λες δεν σου τρώει πολύ ,ποια είναι τα γεύματα του;εμένα πχ πρωί με το που ξυπναει θηλάζει,μετά κατά τις δέκα και μισή κρέμα βρώμης με φρούτα η αυγό με ζυμαρικά ,στο καπάκι ξαναθηλαζει,12,30 με 13.00 μεσημεριανό ότι κι αν έχω θα το φάει ,μετά θηλασμός και νάνι, αν ξυπνήσει πριν την ώρα της ξαναθηλασμος, όταν ξυπνήσει απόγευμα θηλασμός, κατά τις έξι μισή τσουρέκι,κρέμα,κριτσινια με σπανάκι κτλ,θηλασμος ,μετά οχτώ βραδινό και εννιαμιση θηλασμός και νάνι κι εννοείται και βραδινά ξυπνηματα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 εμένα ξυπνάει 7μιση 8 θηλάζει. 9 προσπαθώ να τον ταισω ομελέτα αλλά δεν τρώει με τπτ και τελικά τρώει ψωμί με μέλι και ταχίνι. 10μιση θηλασμός, 11μιση φρούτο, 12μιση θηλασμός και ύπνος. Όταν ξυπνάει ξανά θήλαζει και μετά έχουμε μεσημεριανό κατά τις 3 όπου εδώ τρώει πολύ λίγα πράγματα ( γιουβέτσι, παστίτσιο γενικά ζυμαρικά με κρέας ή πατάτες μόνο) κατά τις 4 ξανά θηλάζει, 5 φρούτο ή γάλα με μπισκότα ( το λέει καφέ για να το πιεί επειδή πίνω κι εγώ καφέ αλλιώς δεν πίνει γάλα), 6 θηλασμός 7 θηλασμός 7μιση βραδινό ( εδώ τρώει ευτυχώς κάτι τοστ με αγγούρι ή ρύζι ή μακαρόνια) και 9 μισή θηλασμός και ύπνος. Ίσως απλά οι ώρες είναι λάθος που προσπαθώ να τον ταισω? Αν πάει πιο πίσω το πρωϊνό και κόψω το φρούτο στις 11 ίσως φάει μεσημεριανό πριν κοιμηθει? Απλά θέλω να τρώμε όλοι μαζί γτ μας βλέπει καμμιά φορά και δοκιμάζει και άλλα φαγητά. Πάντως τώρα προσπαθώ να κόψω τον θηλασμό 10μιση για αρχή κι έχουμε δράματα 2 μέρες. Χθες αποφάσισε να μην τρώει τπτ μόνο μπισκότα αλλιώς έπρεπε να φάει το τιζι.

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...