Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Χοριακη χαμηλή αλλά ανεβαίνει..


Recommended Posts

Κορίτσια τα φώτα σας....Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και δύο χρόνια για μωράκι, πέρσυ είχα μία βιοχημική σύλληψη μετά ξεκινήσαμε τις σπερματεγχυσεις,5 για την ακρίβεια αλλά τίποτα και τελικά έμεινα έγκυος και είμαι τώρα 1 μηνών και 2 ημερών,Τελευταία περίοδος ήταν στις 24/06 έκανα χοριακη στις 07/7  και βγήκε 16,2 μετά ξαναέκανα 09/7  και βγήκε 15 έπεσε, ξαναέκανα στις   13/07 πήγε στο 20,34 στις 17/07 πήγε στο 53,43 στις 21/07 πήγε στο 85,29 και σήμερα 24/07 πήγε 108,84,ο γιατρός μου είπε ότι υπήρχαν περιπτώσεις που δεν διπλασιάζεται η χοριακη αμέσως και είχαν μια κανονική εγκυμοσύνη..Έχει τύχη σε καμία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ελενη_33 είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας....Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και δύο χρόνια για μωράκι, πέρσυ είχα μία βιοχημική σύλληψη μετά ξεκινήσαμε τις σπερματεγχυσεις,5 για την ακρίβεια αλλά τίποτα και τελικά έμεινα έγκυος και είμαι τώρα 1 μηνών και 2 ημερών,Τελευταία περίοδος ήταν στις 24/06 έκανα χοριακη στις 07/7  και βγήκε 16,2 μετά ξαναέκανα 09/7  και βγήκε 15 έπεσε, ξαναέκανα στις   13/07 πήγε στο 20,34 στις 17/07 πήγε στο 53,43 στις 21/07 πήγε στο 85,29 και σήμερα 24/07 πήγε 108,84,ο γιατρός μου είπε ότι υπήρχαν περιπτώσεις που δεν διπλασιάζεται η χοριακη αμέσως και είχαν μια κανονική εγκυμοσύνη..Έχει τύχη σε καμία?

Γιατί σε έβαλε τόσο νωρίς χοριακες;;;δηλαδή μετά την ωορρηξία σου συνέστησε ο γιατρός χοριακη;;; κάνουνικα από δω κ πέρα θα δεις.εστω λίγες μερουλες πριν την περίοδο αλλά 14 μέρα του κύκλου σου ζήτησε χοριακη;;;τώρα λογικά θα κάνεις σε δύο μερες.εννοειται στην αρχή μπορεί να αργήσει η χοριακη κ μετά να πάρει μπρος.εσυ τώρα είσαι στην αρχή.7/7 ήσουν πριν από την αρχή.συγνωμη που επιμένω αλλα ήταν πολύ νωρίς,ίσως ασκοπο, και ψυχοφθόρο.εκτος αν έχεις μαιευτική θρομβοφιλια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ελενη_33 είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας....Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και δύο χρόνια για μωράκι, πέρσυ είχα μία βιοχημική σύλληψη μετά ξεκινήσαμε τις σπερματεγχυσεις,5 για την ακρίβεια αλλά τίποτα και τελικά έμεινα έγκυος και είμαι τώρα 1 μηνών και 2 ημερών,Τελευταία περίοδος ήταν στις 24/06 έκανα χοριακη στις 07/7  και βγήκε 16,2 μετά ξαναέκανα 09/7  και βγήκε 15 έπεσε, ξαναέκανα στις   13/07 πήγε στο 20,34 στις 17/07 πήγε στο 53,43 στις 21/07 πήγε στο 85,29 και σήμερα 24/07 πήγε 108,84,ο γιατρός μου είπε ότι υπήρχαν περιπτώσεις που δεν διπλασιάζεται η χοριακη αμέσως και είχαν μια κανονική εγκυμοσύνη..Έχει τύχη σε καμία?

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που περιγράφεις αλλά δεν είναι φυσιολογικό. Μήπως έκανες καμία ένεση μόνη σου; Από αυτές που σου έκανε ο γιατρός για τις σπερματεγχύσεις; Οι χοριακές σου δεν ανεβαίνουν φυσιολογικά λυπάμαι θα έπρεπε να στο πει ο γιατρός σου αυτό και να σε καλέσει για υπέρηχο στο ιατρείο όχι να σου πει ότι με 20 μέρες θετική χοριακή ένα 108 μπορεί να είναι κανονική εγκυμοσύνη.  είναι πααααρα πολλές οι μέρες για να θεωρήσουμε ότι εξελίσσεται σωστά.  Είσαι σίγουρη ότι του είπες όλα τα δεδομένα; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που περιγράφεις αλλά δεν είναι φυσιολογικό. Μήπως έκανες καμία ένεση μόνη σου; Από αυτές που σου έκανε ο γιατρός για τις σπερματεγχύσεις; Οι χοριακές σου δεν ανεβαίνουν φυσιολογικά λυπάμαι θα έπρεπε να στο πει ο γιατρός σου αυτό και να σε καλέσει για υπέρηχο στο ιατρείο όχι να σου πει ότι με 20 μέρες θετική χοριακή ένα 108 μπορεί να είναι κανονική εγκυμοσύνη.  είναι πααααρα πολλές οι μέρες για να θεωρήσουμε ότι εξελίσσεται σωστά.  Είσαι σίγουρη ότι του είπες όλα τα δεδομένα; 

Εγώ ξέρεις τι λέω;;;;ότι δεν νομίζω καμία από μας να έκανε τόσο νωρίς στον κύκλο χοριακη για να δούμε τι γίνεται αυτές τις μέρες μετά την σύλληψη.δηλαδη εγώ το πιο νωρίς που έχω κάνει χοριακη είναι μια μέρα καθυστέρησης.κ μήπως να δει από δω κ πέρα πως θα πάει;;;με δεδομένα από δω κ πέρα όπως θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγώ ξέρεις τι λέω;;;;ότι δεν νομίζω καμία από μας να έκανε τόσο νωρίς στον κύκλο χοριακη για να δούμε τι γίνεται αυτές τις μέρες μετά την σύλληψη.δηλαδη εγώ το πιο νωρίς που έχω κάνει χοριακη είναι μια μέρα καθυστέρησης.κ μήπως να δει από δω κ πέρα πως θα πάει;;;με δεδομένα από δω κ πέρα όπως θα έπρεπε.

Και πάλι δεν εξελίσσεται φυσιολογικα. Εφτά μέρες διαφορά μόνο 50 μονάδες χοριακή αύξηση (ένας απλός διπλασιασμός;) να κοροιδευόμαστε δλδ; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Γιατί σε έβαλε τόσο νωρίς χοριακες;;;δηλαδή μετά την ωορρηξία σου συνέστησε ο γιατρός χοριακη;;; κάνουνικα από δω κ πέρα θα δεις.εστω λίγες μερουλες πριν την περίοδο αλλά 14 μέρα του κύκλου σου ζήτησε χοριακη;;;τώρα λογικά θα κάνεις σε δύο μερες.εννοειται στην αρχή μπορεί να αργήσει η χοριακη κ μετά να πάρει μπρος.εσυ τώρα είσαι στην αρχή.7/7 ήσουν πριν από την αρχή.συγνωμη που επιμένω αλλα ήταν πολύ νωρίς,ίσως ασκοπο, και ψυχοφθόρο.εκτος αν έχεις μαιευτική θρομβοφιλια

Έχω θρομβοφιλια γι'αυτό και έκανα χοριακη από μόνη μου,ο γιατρός μετά μου είπε απλά να κάνω επαναλήψεις ανά 3 μέρες...

Δεν έκανα καμία ένεση μόνη μου τις μόνες ενέσεις που κάνω είναι θρομβοφιλιας,μου εξήγησε πριν από λίγο ο γιατρός ότι μάλλον ήταν δύο και έφυγε το ένα και γι'αυτό τώρα ανεβαίνει σιγά, αλλά μου είπε πως όλα θα πάνε καλά γιατί έχει δει παρόμοιες περιπτώσεις που μετά εκτοξεύεται η χοριακη, οπότε Ευχαριστώ πολύ κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελενη_33 είπε:

Έχω θρομβοφιλια γι'αυτό και έκανα χοριακη από μόνη μου,ο γιατρός μετά μου είπε απλά να κάνω επαναλήψεις ανά 3 μέρες...

Δεν έκανα καμία ένεση μόνη μου τις μόνες ενέσεις που κάνω είναι θρομβοφιλιας,μου εξήγησε πριν από λίγο ο γιατρός ότι μάλλον ήταν δύο και έφυγε το ένα και γι'αυτό τώρα ανεβαίνει σιγά, αλλά μου είπε πως όλα θα πάνε καλά γιατί έχει δει παρόμοιες περιπτώσεις που μετά εκτοξεύεται η χοριακη, οπότε Ευχαριστώ πολύ κορίτσια..

Μακάρι κορίτσι μου. Έχω ακούσει ξανά για περίπτωση που άργησε να πάρει μπρος αλλά μετά πήγε καλά. Σου εύχομαι το καλύτερο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελενη_33 είπε:

Έχω θρομβοφιλια γι'αυτό και έκανα χοριακη από μόνη μου,ο γιατρός μετά μου είπε απλά να κάνω επαναλήψεις ανά 3 μέρες...

Δεν έκανα καμία ένεση μόνη μου τις μόνες ενέσεις που κάνω είναι θρομβοφιλιας,μου εξήγησε πριν από λίγο ο γιατρός ότι μάλλον ήταν δύο και έφυγε το ένα και γι'αυτό τώρα ανεβαίνει σιγά, αλλά μου είπε πως όλα θα πάνε καλά γιατί έχει δει παρόμοιες περιπτώσεις που μετά εκτοξεύεται η χοριακη, οπότε Ευχαριστώ πολύ κορίτσια..

Εγώ το μόνο που θα σου πω για το δικό σου καλό επειδή κυκλοφορεί ένα ίδιο ολόιδιο ποστ (ίδια ιστορία ίδιες ημερομηνίες ίδιες χοριακές) στο φειςμπουκ στις ομάδες θα σου γράψω κάτι τελευταίο σαν να ήσουν εσύ βρε παιδί μου και στο εκεί ποστ. Έτσι τυχαία. Επειδή εκεί "έχεις πάρει" σερπαφάρ χωρίς υπέρηχο γιατί όπως "λες" στα σύστησε ο προηγούμενος γιατρός "σου" (άραγε ο τωρινός, αν υπάρχει, γνωρίζει η απλά "σε" άφησε στην τύχη "σου" λέγοντας  πάρε χάπια η "έκανες" ένεση χοριακής και οι πρώτες μετρήσεις είναι από την ένεση) και "συνεχίζεις" προγεστερόνη με τέτοιες χοριακές και όλος τυχαίος το σχόλιο του γιατρού συμπίπτει με το τελευταίο σχόλιο που 'σου' έκαναν για τα δίδυμα θα "σου" έλεγα να "μιλήσεις" πραγματικά με έναν γιατρό της προκοπής να "σου" πει τι πραγματικά συμβαίνει και αν "πήρες" όντως χάπια χωρίς παρακολούθηση να μη το "ξανακάνεις" γιατί "ρισκάρεις" από υπερδιέγερση μέχρι πολύδυμη κύηση μέχρι κύστες μέχρι εξωμήτριο. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Και πάλι δεν εξελίσσεται φυσιολογικα. Εφτά μέρες διαφορά μόνο 50 μονάδες χοριακή αύξηση (ένας απλός διπλασιασμός;) να κοροιδευόμαστε δλδ; 

Όχι φυσικά η χοριακη δεν διπλασιάζεται ανά δύο τρεις μέρες όπως θα πρεπε απλά λέω ότι ξεκίνησε μετρήσεις ασυνήθιστα νωρίς.δηλαδη κ εγώ που έχω μαιευτική θρομβοφιλια απλά η αιματολογο μου είπε χοριακη νωρίς εννοοντας μέρα περιόδου άντε κ μια δυο μέρες πριν.

Just now, Ελενη_33 είπε:

Έχω θρομβοφιλια γι'αυτό και έκανα χοριακη από μόνη μου,ο γιατρός μετά μου είπε απλά να κάνω επαναλήψεις ανά 3 μέρες...

Δεν έκανα καμία ένεση μόνη μου τις μόνες ενέσεις που κάνω είναι θρομβοφιλιας,μου εξήγησε πριν από λίγο ο γιατρός ότι μάλλον ήταν δύο και έφυγε το ένα και γι'αυτό τώρα ανεβαίνει σιγά, αλλά μου είπε πως όλα θα πάνε καλά γιατί έχει δει παρόμοιες περιπτώσεις που μετά εκτοξεύεται η χοριακη, οπότε Ευχαριστώ πολύ κορίτσια..

Και εγώ έχω θρομβοφιλια και παίρνω αγωγή κάθε βράδυ μέχρι να μείνω έγκυος.εμενα η αιματολογος μου είπε απλά χοριακη νωρίς δηλαδή την μέρα της περιόδου όχι νωρίτερα γιατί ούτως η άλλως είμαστε καλυμμένες από αγωγή θρομβοφιλιας.κ μετά όγδοη εβδομαδα επανέλεγχος.σου εύχομαι να πάνε όλα καλα.θα συμφωνήσω με λουκουμαδακι στο να βρεις καλό γιατρό.το έχω ξαναπεί ότι εμένα οι προχειρότητες με εκαψαν.επρεπε να χάσω τρεις εγκυμοσύνες και δυόμιση χρόνια από την ζωή μου για να καταλάβω ότι δεν πρέπει να εμπιστεύομαι τον κάθε πρόχειρο κομπογιαννιτη.

Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2020 at 6:20 ΜΜ, Ελενη_33 είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας....Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και δύο χρόνια για μωράκι, πέρσυ είχα μία βιοχημική σύλληψη μετά ξεκινήσαμε τις σπερματεγχυσεις,5 για την ακρίβεια αλλά τίποτα και τελικά έμεινα έγκυος και είμαι τώρα 1 μηνών και 2 ημερών,Τελευταία περίοδος ήταν στις 24/06 έκανα χοριακη στις 07/7  και βγήκε 16,2 μετά ξαναέκανα 09/7  και βγήκε 15 έπεσε, ξαναέκανα στις   13/07 πήγε στο 20,34 στις 17/07 πήγε στο 53,43 στις 21/07 πήγε στο 85,29 και σήμερα 24/07 πήγε 108,84,ο γιατρός μου είπε ότι υπήρχαν περιπτώσεις που δεν διπλασιάζεται η χοριακη αμέσως και είχαν μια κανονική εγκυμοσύνη..Έχει τύχη σε καμία?

Ελένη πως είσαι;εκανες χοριακη;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...