Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

τσαντα μαμας και μπιμπερο


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, alexia92 είπε:

Για την ψυχική υγεία δε μπορω να γνωρίζω ειναι ευαίσθητο θεμα. Σε πληροφορώ ομως πως γυναικες με αντικαταθληπτικη αγωγη ( για ψυχιατρικες διαταραχές μιλαω αρα κατι σοβαρό) θηλαζουν κανονικά υπο την εποπτεία παιδιατρου και ψυχιάτρου ειδικα σε πιο αναπτυγμενες χωρες ???? Τωρα εσυ να εισαι υγιης και επειδη ζορίστηκες λίγο στην εγκυμοσύνη να σκεφτεσαι αν θα παθεις καταθλιψη απο τον θηλασμο , να σκεφτεσαι αν το μωρο πιανει τη θηλη η θα την ματωσει και τι μπουκαλια να παρεις δεν υπαρχει περίπτωση υπο τετοιες προϋποθέσεις /σκεψεις. Ο θηλασμος είναι κατι φυσικο με τεραστια ψυχολογικά οφέλη τα μωρα που θηλάζουν εχουν τεραστια πλεονεκτηματα και σωματικά και ψυχικα. Απορω ο γιατρος σου γιατί σε συμβουλευει ετσι. Εκτος αν παίρνεις φαρμακευτική αγωγη τοτε οκ μην το αναφερεις δε χρειάζεται αλλα αυτο ειναι κατι αλλο. Εγω δε θελω να σε πιέσω 2 παιδια δεν τα θηλασα θηλαζω και ανλτω για το τρίτο δεν κατήγορω κανενα. Προς θεου οτι θες θα κανεις

Δεν παιρνω αγωγη οχι.δεν μ ειπε να μην θηλασω μου ειπε οτι ο θηλασμος φερνει καταθλιψη λογω ορμονων .επρεπε να μου το πει γτ αν μ συμβει δεν πρεπει να ξερω τι μου το επιβαρυνε;σιγουρα ειναι πολυ καλο να θηλασει το μωρο αλλα δ το θεωρω μονοδρομο να σ πω την αληθεια τα περισσοτερα μωρα γυρω μας δ θηλασαν κ ειναι μια χαρα παιδακια ανεπτυγμενα τα παντα ολα.οι φορμουλες που δινουν στα βρεφη ειναι σαν μητρικο εχουν τα παντα μεσα απο οτι χρειαζεται το παιδι για αυτο ειναι κ πανακριβα.απλα εγω προσωπικα ειμαι επιρρεπης στο αγχος κ επειδη ολες λενε θελει επιμονη υπομονη ειναι αγχος τρομερο το να θηλασεις κτλ κτλ κτλ δεν ξερω αν με μπορω να σηκωσω τετοιο ψυχολογ φορτιο θα εχω που θα εχω το αγχος γενικοτερα σε εναν καινουριο ρολο στην ζωη μ αν αγχωθω κ με τον θηλασμο δεν με βλεπω καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Suzukaki είπε:

Δεν παιρνω αγωγη οχι.δεν μ ειπε να μην θηλασω μου ειπε οτι ο θηλασμος φερνει καταθλιψη λογω ορμονων .επρεπε να μου το πει γτ αν μ συμβει δεν πρεπει να ξερω τι μου το επιβαρυνε;σιγουρα ειναι πολυ καλο να θηλασει το μωρο αλλα δ το θεωρω μονοδρομο να σ πω την αληθεια τα περισσοτερα μωρα γυρω μας δ θηλασαν κ ειναι μια χαρα παιδακια ανεπτυγμενα τα παντα ολα.οι φορμουλες που δινουν στα βρεφη ειναι σαν μητρικο εχουν τα παντα μεσα απο οτι χρειαζεται το παιδι για αυτο ειναι κ πανακριβα.απλα εγω προσωπικα ειμαι επιρρεπης στο αγχος κ επειδη ολες λενε θελει επιμονη υπομονη ειναι αγχος τρομερο το να θηλασεις κτλ κτλ κτλ δεν ξερω αν με μπορω να σηκωσω τετοιο ψυχολογ φορτιο θα εχω που θα εχω το αγχος γενικοτερα σε εναν καινουριο ρολο στην ζωη μ αν αγχωθω κ με τον θηλασμο δεν με βλεπω καλα

Πανω απ ολα εσυ να εισαι καλα. Αλλα να ξέρεις οτι εδινα στον δευτερο γιο μου γαλα που κανει 55 ευρω το κουτι λογω βαριας αλεργιας και αν θηλαζα επεμενα δεν θα είχε το παιδι τετοιο ζόρι. Επειδη εμπλουτιζονται τα γαλατα με βιταμίνες και θερμίδες δεν σημαινει επουδενη οτι υποκαθιστουν το μητρικο καταρχην μιλαμε για μοναδικα αντισωματα , μοναδικα βλαστοκυταρα στην αμερικη και στην αγγλια υπο προϋποθέσεις μεχρι και οι μητερες που εχουν aids θηλαζουν ειναι γαλα αναντικαταστατο αν εσυ ομως αισθάνεσαι πιο ασφαλής με τη φορμουλα και πιο ηρεμη να κανεις οτι σε κανει να αισθανεσαι καλα είμαι κατα της πιεσης για οποιαδήποτε λογο. Με το καλο.!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Πανω απ ολα εσυ να εισαι καλα. Αλλα να ξέρεις οτι εδινα στον δευτερο γιο μου γαλα που κανει 55 ευρω το κουτι λογω βαριας αλεργιας και αν θηλαζα επεμενα δεν θα είχε το παιδι τετοιο ζόρι. Επειδη εμπλουτιζονται τα γαλατα με βιταμίνες και θερμίδες δεν σημαινει επουδενη οτι υποκαθιστουν το μητρικο καταρχην μιλαμε για μοναδικα αντισωματα , μοναδικα βλαστοκυταρα στην αμερικη και στην αγγλια υπο προϋποθέσεις μεχρι και οι μητερες που εχουν aids θηλαζουν ειναι γαλα αναντικαταστατο αν εσυ ομως αισθάνεσαι πιο ασφαλής με τη φορμουλα και πιο ηρεμη να κανεις οτι σε κανει να αισθανεσαι καλα είμαι κατα της πιεσης για οποιαδήποτε λογο. Με το καλο.!

Σε ευχαριστω πολυ.ας δω αν θα εχω γαλα αρχικα αν κ ο γιατρος μ ειπε θα εχω μεγαλη παραγωγη αλλα κ παλι ειναι πολλα που παιζουν ρολο.μακαρι να πιασει αμεσως θηλη να μην ταλαιπωρηθω κ να θηλασω κ  με την ψυχολογια μ θα δω τι θα κανω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Σε ευχαριστω πολυ.ας δω αν θα εχω γαλα αρχικα αν κ ο γιατρος μ ειπε θα εχω μεγαλη παραγωγη αλλα κ παλι ειναι πολλα που παιζουν ρολο.μακαρι να πιασει αμεσως θηλη να μην ταλαιπωρηθω κ να θηλασω κ  με την ψυχολογια μ θα δω τι θα κανω

Εκτος απο τις περιπτωσεις 1) μερική η 2 ) φυσικά ολικη μαστεκτομη ολες έχουν. Εγω μεχρι την 4η ημερα της καισαρικης δεν ειχα σταγονα. Πλεον εχω 1400 ml την ημερα γαλα για 2 παιδια :)


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@Suzukakiέχω μνμ σε αποκρυψη από την κυριακη

Βρηκες πιστοποιημενο σύμβουλο; παιδιατρο; μαια; 

Αυτα που σου έγραφα, τα πιο σημαντικά,ειναι οτι η λοχεια, κ με γαλα σκονη, είναι δύσκολη ορμονολογικα

Αν το νιώθεις σαν πίεση μην μπεις καν στην διαδικασία να το προσπαθησεις

Αν λοιπόν έχεις πρόβλημα να πιάσει το μωρο την θηλή, η στις πληγώσει, η λύση δ ειναι απλα να δώσεις μπουκάλι. Είναι να βρεις γτ σου πλήγωσε τις θηλες. Είναι λάθος προσκόλληση; είναι χαλινος; 

Γι αυτό χρειάζεσαι υποστήριξη, κ οχι κάποιον που θα σου πει δ εχεις καλές θηλες. Γι αυτό χρειάζεσαι σωστό επαγγελματία, που θα βρει την αιτία κ θα δωσει την σωστή λύση κ οχι την πιο εύκολη του μπιμπερο

Ξέρεις πόσες γυναίκες μου είπαν δ μπόρεσα να θηλασω γτ είχα επίπεδες θηλες; ξέρεις ποια ήταν η απαντηση μου; κ εγω επίπεδες θηλες έχω, δ παίζει ρόλο, το μωρο δ θηλαζει την θηλή αλλα την άλω. Αν δ ειχα διαβάσει, κ δ ειχα πετύχει ελάχιστους γνωστες θα έλεγα κ εγω τα ιδια. Δ τις κρίνω. Το σύστημα κρινω

Φυσικα κ τα παιδια μια χαρα μεγαλωνουν κ με σκόνη. Κ οταν θα πανε σχολειο, κ μετα θα σπουδάζουν, ουτε που θα συζητάμε για το αν θήλασαν κ ποσο

Εκεί που θέλω να καταλήξω, είναι ότι δ ειμαι ειδικός, αλλα κτ μου λεει οτι κ ο γιατρος σου δ ξερει από θηλασμο. Δ ξερω πως κατέληξε σε αυτα που σου είπε, αν τα έχει διαβάσει πουθενά, γτ εγω βλέπω τα αντίθετα 

Κάνε μια αναζήτηση για θηλασμο κ επιλόχειος. Διάβασε αν θες από τον παπαβεντση.στο μνμ σε αποκρυψη έχω ένα λινκ. Θα μου πεις γτ αυτόν, κ να μην ακούσω τον γιατρο μου. Γτ ο παπαβεντσης είναι παιδιατρος πιστοποιημενος σύμβουλος, κτ παραπανω ξέρει 

On 20/9/2020 at 11:34 ΜΜ, Suzukaki είπε:

Δεν παιρνω αγωγη οχι.δεν μ ειπε να μην θηλασω μου ειπε οτι ο θηλασμος φερνει καταθλιψη λογω ορμονων .επρεπε να μου το πει γτ αν μ συμβει δεν πρεπει να ξερω τι μου το επιβαρυνε;σιγουρα ειναι πολυ καλο να θηλασει το μωρο αλλα δ το θεωρω μονοδρομο να σ πω την αληθεια τα περισσοτερα μωρα γυρω μας δ θηλασαν κ ειναι μια χαρα παιδακια ανεπτυγμενα τα παντα ολα.οι φορμουλες που δινουν στα βρεφη ειναι σαν μητρικο εχουν τα παντα μεσα απο οτι χρειαζεται το παιδι για αυτο ειναι κ πανακριβα.απλα εγω προσωπικα ειμαι επιρρεπης στο αγχος κ επειδη ολες λενε θελει επιμονη υπομονη ειναι αγχος τρομερο το να θηλασεις κτλ κτλ κτλ δεν ξερω αν με μπορω να σηκωσω τετοιο ψυχολογ φορτιο θα εχω που θα εχω το αγχος γενικοτερα σε εναν καινουριο ρολο στην ζωη μ αν αγχωθω κ με τον θηλασμο δεν με βλεπω καλα

Θα είναι κρίμα να σκεφτεσαι οτι αν δ νιώθεις καλά ψυχολογικά μετά την γεννα φταίει ο θηλασμος. Μπορεί να μην φταίει αυτο

Φυσικα κ μια χαρά είναι τα γάλατα σε σκόνη, κ ασφαλή φυσικά. Αλλά να μην τα συγκρίνουμε με μητρικό καλυτερα

Κ να σου πω ότι πριν γεννήσω το πρώτο δ ημουν κ πολυ υποψιασμενη.μεχρι 6μ εγκυος νομιζα ότι τα μωρα θηλαζουν ανά 3ωρο,ενδιαμεσα χαμομηλι κ πιπιλα, το βράδυ κοιμουνται, θηλαζουν για ένα εξάμηνο, αν έχει η μαμα γαλα, για 10' από το ένα κ 10'απο το αλλο

Να μην σου περιγραψω το σοκ που έπαθα αφού γεννησα. Εγω ήξερα ότι τα νεογέννητα είναι μαμ κακα κ νανι, το δικό μου καμια σχεση

Είχαμε προβληματάκια στον θηλασμο με την μεγάλη, αλλα οχι κτ αξεπεραστο. Στον μικρο όλα κύλησαν πολύ ηπια. Φυσικα κ υπάρχουν κ οι εύκολες ιστορίες θηλασμου, αλλα δ θα βρεις να λεγωνται πολλά γι αυτές. Το να μπω να γράψω ότι με τον μικρο από την πρώτη μέρα κύλησαν όλα τέλεια ποιον θα βοηθήσει; ενώ αν γράψω για την στασιμότητα στο βαρος, τον ίκτερο, την καντιντιαση στην μεγάλη θα πάρω συμβουλές η μπορώ πλέον να βοηθήσω μια άλλη μαμα

On 21/9/2020 at 11:05 ΠΜ, Suzukaki είπε:

Σε ευχαριστω πολυ.ας δω αν θα εχω γαλα αρχικα αν κ ο γιατρος μ ειπε θα εχω μεγαλη παραγωγη αλλα κ παλι ειναι πολλα που παιζουν ρολο.μακαρι να πιασει αμεσως θηλη να μην ταλαιπωρηθω κ να θηλασω κ  με την ψυχολογια μ θα δω τι θα κανω

Κτ τετοια σχόλια με ενοχλούν είναι η αλήθεια. Του γιατρου εννοω. Κ θα μου πεις, κ τι με νοιάζει η γνώμη σου, ούτε γιατρος είσαι, ουτε άλλη ειδικος

Απλα πως μπορεί να ξέρει από τώρα αν θα έχεις μεγαλη παραγωγή; 

Ενώ ακούγεται σαν τόσο θετικό σχόλιο, σαν καχύποπτη αν θες που είμαι, το μυαλό μου κανει αλματα. Σε σκέφτομαι αφού γεννήσεις, με ένα μωρό να κλαιει στο στηθος, να μην τρέχει το γαλα, να θηλαζει κ μετα απο 30'να κλαιει ξανά κ να λες μα αφού εφαγε, γτ; μάλλον δ θα εχω πολύ γαλα. Κ κάπως έτσι έρχεται το αγχος κ η απογοήτευση, κ η πιεση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vikib είπε:

@Suzukakiέχω μνμ σε αποκρυψη από την κυριακη

Βρηκες πιστοποιημενο σύμβουλο; παιδιατρο; μαια; 

Αυτα που σου έγραφα, τα πιο σημαντικά,ειναι οτι η λοχεια, κ με γαλα σκονη, είναι δύσκολη ορμονολογικα

Αν το νιώθεις σαν πίεση μην μπεις καν στην διαδικασία να το προσπαθησεις

Αν λοιπόν έχεις πρόβλημα να πιάσει το μωρο την θηλή, η στις πληγώσει, η λύση δ ειναι απλα να δώσεις μπουκάλι. Είναι να βρεις γτ σου πλήγωσε τις θηλες. Είναι λάθος προσκόλληση; είναι χαλινος; 

Γι αυτό χρειάζεσαι υποστήριξη, κ οχι κάποιον που θα σου πει δ εχεις καλές θηλες. Γι αυτό χρειάζεσαι σωστό επαγγελματία, που θα βρει την αιτία κ θα δωσει την σωστή λύση κ οχι την πιο εύκολη του μπιμπερο

Ξέρεις πόσες γυναίκες μου είπαν δ μπόρεσα να θηλασω γτ είχα επίπεδες θηλες; ξέρεις ποια ήταν η απαντηση μου; κ εγω επίπεδες θηλες έχω, δ παίζει ρόλο, το μωρο δ θηλαζει την θηλή αλλα την άλω. Αν δ ειχα διαβάσει, κ δ ειχα πετύχει ελάχιστους γνωστες θα έλεγα κ εγω τα ιδια. Δ τις κρίνω. Το σύστημα κρινω

Φυσικα κ τα παιδια μια χαρα μεγαλωνουν κ με σκόνη. Κ οταν θα πανε σχολειο, κ μετα θα σπουδάζουν, ουτε που θα συζητάμε για το αν θήλασαν κ ποσο

Εκεί που θέλω να καταλήξω, είναι ότι δ ειμαι ειδικός, αλλα κτ μου λεει οτι κ ο γιατρος σου δ ξερει από θηλασμο. Δ ξερω πως κατέληξε σε αυτα που σου είπε, αν τα έχει διαβάσει πουθενά, γτ εγω βλέπω τα αντίθετα 

Κάνε μια αναζήτηση για θηλασμο κ επιλόχειος. Διάβασε αν θες από τον παπαβεντση.στο μνμ σε αποκρυψη έχω ένα λινκ. Θα μου πεις γτ αυτόν, κ να μην ακούσω τον γιατρο μου. Γτ ο παπαβεντσης είναι παιδιατρος πιστοποιημενος σύμβουλος, κτ παραπανω ξέρει 

Θα είναι κρίμα να σκεφτεσαι οτι αν δ νιώθεις καλά ψυχολογικά μετά την γεννα φταίει ο θηλασμος. Μπορεί να μην φταίει αυτο

Φυσικα κ μια χαρά είναι τα γάλατα σε σκόνη, κ ασφαλή φυσικά. Αλλά να μην τα συγκρίνουμε με μητρικό καλυτερα

Κ να σου πω ότι πριν γεννήσω το πρώτο δ ημουν κ πολυ υποψιασμενη.μεχρι 6μ εγκυος νομιζα ότι τα μωρα θηλαζουν ανά 3ωρο,ενδιαμεσα χαμομηλι κ πιπιλα, το βράδυ κοιμουνται, θηλαζουν για ένα εξάμηνο, αν έχει η μαμα γαλα, για 10' από το ένα κ 10'απο το αλλο

Να μην σου περιγραψω το σοκ που έπαθα αφού γεννησα. Εγω ήξερα ότι τα νεογέννητα είναι μαμ κακα κ νανι, το δικό μου καμια σχεση

Είχαμε προβληματάκια στον θηλασμο με την μεγάλη, αλλα οχι κτ αξεπεραστο. Στον μικρο όλα κύλησαν πολύ ηπια. Φυσικα κ υπάρχουν κ οι εύκολες ιστορίες θηλασμου, αλλα δ θα βρεις να λεγωνται πολλά γι αυτές. Το να μπω να γράψω ότι με τον μικρο από την πρώτη μέρα κύλησαν όλα τέλεια ποιον θα βοηθήσει; ενώ αν γράψω για την στασιμότητα στο βαρος, τον ίκτερο, την καντιντιαση στην μεγάλη θα πάρω συμβουλές η μπορώ πλέον να βοηθήσω μια άλλη μαμα

Κτ τετοια σχόλια με ενοχλούν είναι η αλήθεια. Του γιατρου εννοω. Κ θα μου πεις, κ τι με νοιάζει η γνώμη σου, ούτε γιατρος είσαι, ουτε άλλη ειδικος

Απλα πως μπορεί να ξέρει από τώρα αν θα έχεις μεγαλη παραγωγή; 

Ενώ ακούγεται σαν τόσο θετικό σχόλιο, σαν καχύποπτη αν θες που είμαι, το μυαλό μου κανει αλματα. Σε σκέφτομαι αφού γεννήσεις, με ένα μωρό να κλαιει στο στηθος, να μην τρέχει το γαλα, να θηλαζει κ μετα απο 30'να κλαιει ξανά κ να λες μα αφού εφαγε, γτ; μάλλον δ θα εχω πολύ γαλα. Κ κάπως έτσι έρχεται το αγχος κ η απογοήτευση, κ η πιεση

Ετσι ακριβώς όπως τα λες... Συμφωνώ με χίλια μαζί σου...!!!!! Μπράβο σου!!!! 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 20/9/2020 at 3:01 ΠΜ, vikib είπε:

Πιστοποιημενη σύμβουλο βρήκες; τι είναι; παιδιατρος; μαια; 

Οι πιστοποιημενοι χρεώνουν, αλλα δ γνωρίζω ποσο. Εξαρτάται όπως σε όλα η περιοχή κλπ

Γενικα έρχονται σπίτι, τωρα με τον ιό δ ξερω τι παιζει

Με το μωρο θα είναι πιο εύκολο να εξηγήσει πράγματα, αλλά είναι καλό να ξέρεις από πριν ποιον θα συμβουλευτεις

Οι ορμόνες μετά την γεννα είναι περίεργο θέμα ασχέτως επιλοχειου κ θηλασμου. Αν είναι να πιεστεις, μην το κάνεις καν. Αλλα νομιζω τζαμπα τα σκέφτεσαι όλα αυτά. Δ ξερω αν τα στηρίζει κάπου ο γιατρος σου. Ουτε πόσα ξέρει από θηλασμο. Από τα λίγα που έχω διαβάσει, άλλη γνώμη έχω, αλλά δ ειμαι κ ειδικος

Αν λοιπόν το μωρο τραυματισει τις θηλες πρέπει να λύσεις το πρόβλημα. Η λύση δ ειναι δινεις αντλημενο, για να μην πονας θηλαζωντας. Αλλα βρίσκεις για ποιο λόγο το μωρο σου πλήγωσε τις θηλες. Πχ λάθος προσκόλληση στη θηλαια άλω η χαλινος γλωσσας

https://pediatros-thes.gr/ενδιαφέροντα-νέα/η-επιλόχειος-κατάθλιψη-επηρεάζει-αρν/

Μιλησα με μια που βρηκα στην κορινθια εθελοντρια μ ειπε δεν παει σε σπιτια.αυτη απο την συζητηση που καναμε μου ειπε οτι δεν μοιαζω να μην θελω αλλιως δεν θα το εψαχνα τοσο ουτε θα εκανα τοσες ερωτησεις πιο πολυ φοβο εχω ετσι μ ειπε.παω κ σε σεμιναρια γενικως που γινονται για τοκετο λοχεια θηλασμο κτλ.για τον θηλασμο δ καναμε ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...