Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

τσαντα μαμας και μπιμπερο


Recommended Posts

Κορίτσια μου πως είστε?? Θέλω να μου πείτε από που πήρατε τσάντα μαμας για τα πράγματα του μωρού?? Και επιπλέον θέλω να μου πείτε ποια μπιμπερό έχετε δοκιμάσει στα παιδάκια σας και εμπειρίες?? Σας ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mar6487 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε?? Θέλω να μου πείτε από που πήρατε τσάντα μαμας για τα πράγματα του μωρού?? Και επιπλέον θέλω να μου πείτε ποια μπιμπερό έχετε δοκιμάσει στα παιδάκια σας και εμπειρίες?? Σας ευχαριστώ!!

Τσάντα πήρα της lorelli bertoni B100 (την πηρα απο το ίντερνετ και κοστιζει γυρω στα 17€) είναι μεγαλη, χωράει τα πάντα μέσα, έχει και αλλαξιερα και μια θήκη αδιάβροχη  για τα βρεγμένα-λερωμενα ρούχα!! Μπιμπερό με βόλεψε πολύ της nuk τα sense,

(δεν με βόλεψε καθόλου επίσης της nuk το first )

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την cangaroo. Μεγάλη και χώρα πολλά. Βέβαια επειδή οι βολτες μας είναι ακόμα ολιγοωρες και καλοκαίρι χρησιμοποιω τις παιδικές που είναι ζωάκια. Μπιμπερο avent philips anticolic.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τη Siena. Κυκλοφορεί πλέον με πολλά ονόματα κ σε πολλά site. Είναι πλάτης πράγμα πολύ βολικό γτ θέλεις χέρια ελεύθερα, έχει χώρο,θήκες, φερμουάρ, θήκες μπιμπερό που διατηρούν τη θερμοκρασία κ τσαντακια αδιάβροχα κ αλλαξιερα που δν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Αξίζει!

Μπιμπερό είχα τα πλαστικά της tommee tippee κ μου άρεσαν πολύ κ τα μαμ στο 1ο μου παιδακι. Τώρα έχω της nuk αρκετά κ θα δοκιμάσω με αυτά,για να δούμε...

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Εγώ έχω τη Siena. Κυκλοφορεί πλέον με πολλά ονόματα κ σε πολλά site. Είναι πλάτης πράγμα πολύ βολικό γτ θέλεις χέρια ελεύθερα, έχει χώρο,θήκες, φερμουάρ, θήκες μπιμπερό που διατηρούν τη θερμοκρασία κ τσαντακια αδιάβροχα κ αλλαξιερα που δν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Αξίζει!

Μπιμπερό είχα τα πλαστικά της tommee tippee κ μου άρεσαν πολύ κ τα μαμ στο 1ο μου παιδακι. Τώρα έχω της nuk αρκετά κ θα δοκιμάσω με αυτά,για να δούμε...

Η τσάντα αυτή είναι φανταστική, θα τη πάρω μόλις δεν θα χρειάζομαι όλη της την προίκα μαζί!! Επειδή θέλω κι εγώ να πάρω πλαστικά μπιμπερό, με την αποστείρωση θολωνουν; καθαρίζονται εύκολα οπως τα γυαλινα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ γω την τσαντα αυτην εχω, με αλλη ονομασια, απο aliexpress 16 ευρω! Εδω την εβρισκα μεχρι και 50, αισχροκερδια φουλ. Ειναι πραγματικα φοβερη κ χωραει παρα πολλα πραγματα μεσα!

Μπιμπερο δεν χρησιμοποιησα ιδιαιτερα γτ θηλασα. Ειχα avent ομως κ τωρα στο δευτερο θα παρω κ dr brown μηπως χρειαστει. 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Η τσάντα αυτή είναι φανταστική, θα τη πάρω μόλις δεν θα χρειάζομαι όλη της την προίκα μαζί!! Επειδή θέλω κι εγώ να πάρω πλαστικά μπιμπερό, με την αποστείρωση θολωνουν; καθαρίζονται εύκολα οπως τα γυαλινα;

Χωράει κι η προίκα μέσα, κ τάπερ με φαγητό! Τα πάντα!

Δεν θολώνουν! Μια χαρά είναι κ καθαρίζονται το ίδιο. Βέβαια τα γυάλινα είναι για μια ζωή αν αλλάξεις τη θηλή ενώ τα πλαστικά θέλουν αλλαγμα τουλάχιστον για το 2ο παιδί.


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Christinα είπε:

Χωράει κι η προίκα μέσα, κ τάπερ με φαγητό! Τα πάντα!

Δεν θολώνουν! Μια χαρά είναι κ καθαρίζονται το ίδιο. Βέβαια τα γυάλινα είναι για μια ζωή αν αλλάξεις τη θηλή ενώ τα πλαστικά θέλουν αλλαγμα τουλάχιστον για το 2ο παιδί.

Έχω αρκετά γυάλινα αλλά μου σπάνε εκεί που βιδωνει γαμωτη κι ήθελα να πάρω πλαστικά και μου έκοψαν τη φορά ότι με την αποστείρωση γίνονται  χάλια κλπ κλπ..! Θα πάρω να δοκιμάσω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

έχει δοκιμάσει κάποια την τσάντα μαμάς της diaper n go που είναι παρόμοια με την τσάντα της kikka Boo Siena??

Ιδιες ειναι ολες αυτες, απλα αλλαζουν το ταμπελακι μπροστα! 

Just now, Blonde είπε:

Έχω αρκετά γυάλινα αλλά μου σπάνε εκεί που βιδωνει γαμωτη κι ήθελα να πάρω πλαστικά και μου έκοψαν τη φορά ότι με την αποστείρωση γίνονται  χάλια κλπ κλπ..! Θα πάρω να δοκιμάσω 

Θολωνουν κυριως αν τα βρασεις, δηλαδη αποστειρωση σε κατσαρολα με νερο. Στον αποστειρωτη ελαχιστα θολωνουν, δεν θα σε ενοχλει δηλαδη αυτο σε κατι! 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τσάντα πήρα Mayoral από το Kiddo. Δεν τη χρησιμοποιώ και τόσο, αλλά είναι καλή. 

Μπιμπερό πήρα αντικολικά Dr. Brown, γυάλινα με το φαρδύ στόμιο. Δεν αλλοιώθηκε καθόλου η θηλή με τις άπειρες αποστειρώσεις. Έχω και γυάλινα Chicco, αλλά η θηλή χάλασε γρήγορα αν τη συγκρίνω με τα Dr. Brown, τα χρησιμοποίησα όμως κι αυτά αρκετά. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2020 at 10:02 ΜΜ, mar6487 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε?? Θέλω να μου πείτε από που πήρατε τσάντα μαμας για τα πράγματα του μωρού?? Και επιπλέον θέλω να μου πείτε ποια μπιμπερό έχετε δοκιμάσει στα παιδάκια σας και εμπειρίες?? Σας ευχαριστώ!!

Εγώ τσάντα πήρα την inglesina και έχει απίστευτους χώρους,  μέχρι και ισοθερμικο χώρος για μπουκάλι και για το φαγητό έχει...μπουκάλια πήρα της avent ειμαι ικανοποιημένη αλλά υπάρχουν πολλά ωραία και καλά...Μην πάρεις πολλά μπιμπερό,  μπορεί να Θηλασεις και να μην τα χρειαστείς,  επίσης μπορεί το μωρό να μην δεχτεί ένα συγκεκριμένο (σπάνιο βέβαια) και να χρειαστεί να αλλάξεις μπιμπερό....Και της nuk είναι ωραία και της chicco μια σειρά καινούργια που έχει βγάλει και τα suavinex είναι ωραία...δες τα από κοντά και αφού γεννήσεις βλέπεις τι θα κάνεις...με το καλό σου εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

μανουλες καλησπερα, θελω να αγορασω μπιμπερο και θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας να παρω των 120ml ή να προτιμησω 240ml και να βαζω μικροτερη ποσοτητα αν χρειαστει να του δωσω γαλα ή χαμομήλι?? Σκεφτομαι ότι αν παρω το μικρο θα το εχω μονο για τον πρωτο μηνα ενω το αλλο θα το χρησιμοποιησω αρκετο καιρο μετα. Θελετε να μου πειτε την αποψη σας αν το σκεφτομαι σωστα όσες χρησιμοποιείτε μπιμπερο?? Σκεφτομαι να αγορασω Dr Brown και Philips avent.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...