Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

τσαντα μαμας και μπιμπερο


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, mar6487 είπε:

μανουλες καλησπερα, θελω να αγορασω μπιμπερο και θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας να παρω των 120ml ή να προτιμησω 240ml και να βαζω μικροτερη ποσοτητα αν χρειαστει να του δωσω γαλα ή χαμομήλι?? Σκεφτομαι ότι αν παρω το μικρο θα το εχω μονο για τον πρωτο μηνα ενω το αλλο θα το χρησιμοποιησω αρκετο καιρο μετα. Θελετε να μου πειτε την αποψη σας αν το σκεφτομαι σωστα όσες χρησιμοποιείτε μπιμπερο?? Σκεφτομαι να αγορασω Dr Brown και Philips avent.

Αν έχεις σκοπό να θηλάσεις πάρε ένα μεγάλο και ενα μικρο. Έχω της αβεντ. Μετα βλέπεις. Τα μικρά τα χρησιμοποιώ τώρα για νερό, όσο δεν πίνει ακόμα μόνος του.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπιμπερό mam και nuk first choice καλά τα mam τα σπάνε δεν το συζητάω και τα nuk όμως βόλεψαν και τα 2 μου παιδάκια δεν τα εκνεύριζαν δλδ και επίσης είναι και οικονομικά.  Το κακό με τα mam είναι ότι έχουν συχνή αλλαγή οι θηλές. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Αν έχεις σκοπό να θηλάσεις πάρε ένα μεγάλο και ενα μικρο. Έχω της αβεντ. Μετα βλέπεις. Τα μικρά τα χρησιμοποιώ τώρα για νερό, όσο δεν πίνει ακόμα μόνος του.

με της avent εισαι ευχαριστημενη?? γιατι ειδα καποια σχολια που λενε οτι εχουν διαρροες τα μπιμπερο της εταιρίας!!

18 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Εγω πολλη καλη

εχει χωρο για τα απαραιτητα που χρειαζομαστε?? ειναι αδιαβροχη?? ποσο ηταν η τιμή της αν θυμαστε να μου πειτε??

Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

με της avent εισαι ευχαριστημενη?? γιατι ειδα καποια σχολια που λενε οτι εχουν διαρροες τα μπιμπερο της εταιρίας!!

εχει χωρο για τα απαραιτητα που χρειαζομαστε?? ειναι αδιαβροχη?? ποσο ηταν η τιμή της αν θυμαστε να μου πειτε??

Ναι!!! Τώρα μόνο αλλάζω τις θηλές όσο μεγαλώνει. Δεν ξέρω πώς είναι τα υπόλοιπα μπιμπερο, απλά ώρα συγκεκριμένα μπαίνει σε συγκεκριμένη θέση η θηλή για να κουμπώσει σωστά. Έτυχε και είχα διαρροές όταν δεν το είχα κλείσει σωστά. Πήρα τα natural για τους κολικούς. Δεν ξέρω αν έτυχε, αλλά δεν είχαμε.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , mar6487 είπε:

με της avent εισαι ευχαριστημενη?? γιατι ειδα καποια σχολια που λενε οτι εχουν διαρροες τα μπιμπερο της εταιρίας!!

εχει χωρο για τα απαραιτητα που χρειαζομαστε?? ειναι αδιαβροχη?? ποσο ηταν η τιμή της αν θυμαστε να μου πειτε??

Εχει καλους χωρους. Ειναι αδιάβροχη με θερμομονοτικες θηκες. Εμενα μου την εκαναν δωρο με το καροτσι. Μια χαρα ειναι και ανθεκτικη.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, 

έχω ενα μωρακι 4 μηνών που το θηλάζω και κατά διαστήματα τις δίνω είτε δικό μου γάλα με μπιμπερό είτε γάλα σε σκόνη. Μέχρι τώρα είχα μπιμπερό της tommee tippee και ένα της avent πλαστικά και μικρά κι εχω μείνει ικανοποιημένη. Τώρα θέλω να της πάρω πιο μεγάλα και σκέφτομαι να πάρω το γυάλινο της mam αλλά με προβληματίζει η θηλή για την εναλλαγή στήθος μπουκάλι. Επίσης η απόρία μου είναι αν πρέπει στα μπιμπερό να χρησιμοποιώ μία εταιρεία ή μπορώ και παραπάνω? Επίσης τι είναι καλύτερο σ'αυτή την ηλικία το γυάλινο ή το πλαστικό? Το γυάλινο μπορεί να μάθει το παιδί να το κρατάει μόνο του??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Helektras είπε:

Καλησπέρα, 

έχω ενα μωρακι 4 μηνών που το θηλάζω και κατά διαστήματα τις δίνω είτε δικό μου γάλα με μπιμπερό είτε γάλα σε σκόνη. Μέχρι τώρα είχα μπιμπερό της tommee tippee και ένα της avent πλαστικά και μικρά κι εχω μείνει ικανοποιημένη. Τώρα θέλω να της πάρω πιο μεγάλα και σκέφτομαι να πάρω το γυάλινο της mam αλλά με προβληματίζει η θηλή για την εναλλαγή στήθος μπουκάλι. Επίσης η απόρία μου είναι αν πρέπει στα μπιμπερό να χρησιμοποιώ μία εταιρεία ή μπορώ και παραπάνω? Επίσης τι είναι καλύτερο σ'αυτή την ηλικία το γυάλινο ή το πλαστικό? Το γυάλινο μπορεί να μάθει το παιδί να το κρατάει μόνο του??

Αν θηλαζεις αποκλειστικά με δεδομένο οτι σε ενα μηνα τελειώνει η αποστείρωση ( κλεισμενος 5ος ) παρε ενα της medela με θηλη calma για αποφυγη σύγχυσης θηλων


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σάς κοριτσια.θελω να μαθω απο εσας που εχετε εμπειρια επειδη αρχιζω κ ψαχνομαι στο τι να παρω για το μωρο που ερχεται για τα μπινπερο θελω να μαθω μου εχουν πει πολλες κοπελες για τα nuk οτι εχουν φοβερη θηλη.ειχε καμια να μ πει την εμπειρια της ;για αρχη ποσα πρεπει να εχω;δ ξερω αν θα θηλασω ...στα τυφλα παμε για αρχη ποσα να εχω στο σπιτι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Γεια σάς κοριτσια.θελω να μαθω απο εσας που εχετε εμπειρια επειδη αρχιζω κ ψαχνομαι στο τι να παρω για το μωρο που ερχεται για τα μπινπερο θελω να μαθω μου εχουν πει πολλες κοπελες για τα nuk οτι εχουν φοβερη θηλη.ειχε καμια να μ πει την εμπειρια της ;για αρχη ποσα πρεπει να εχω;δ ξερω αν θα θηλασω ...στα τυφλα παμε για αρχη ποσα να εχω στο σπιτι;

Καταρχην αν θες να θηλασεις δεν παιρνεις μπιμπερο. Οποτε δεν ξέρεις αν θηλασεις. Τα μπουκαλια της nuk εχουν ενα θετικο οτι θα βρεις και στο πιο παρακμιακο φαρμακειο. Ωστόσο υπαρχουν απειρες εταιρίες. Mam avent Dr brown chicco suavinex

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, alexia92 είπε:

Καταρχην αν θες να θηλασεις δεν παιρνεις μπιμπερο. Οποτε δεν ξέρεις αν θηλασεις. Τα μπουκαλια της nuk εχουν ενα θετικο οτι θα βρεις και στο πιο παρακμιακο φαρμακειο. Ωστόσο υπαρχουν απειρες εταιρίες. Mam avent Dr brown chicco suavinex

Μπορει να θηλασω αλλα να το βγαζω με θηλαστρο οποτε μπιμπερο πρεπει να υπαρχει στο σπιτι.ισως παρω ενα για αρχη κ ο θεος βοηθος να της κανει η θηλη 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω ότι αν θες να θηλασεις ειναι περιττα

Το να πάρεις δύο μικρά έτσι σαν καβατζα να είσαι εσύ ήσυχη, μπορείς να πάρεις ο, τι πιο απλο. Κ τελευταία στιγμή κ απο ενα φαρμακείο αν οπωσδήποτε θες να δώσεις σκονη η αντλημενο

Μπορείς να δεις την επιλογή της medela το calma, που παρομοιάζει τον θηλασμο για να μην τον σαμποταρεις

Δ ειναι κ οτι πιο απλο να βγαζεις με θηλαστρο κ να δινεις. Κ αυτο θέλει ένα πρόγραμμα, νοσοκομειακο θηλαστρο αρχικά, αλλά κ πάλι αν θες να θηλασεις καλύτερα να το αποφύγεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Μπορει να θηλασω αλλα να το βγαζω με θηλαστρο οποτε μπιμπερο πρεπει να υπαρχει στο σπιτι.ισως παρω ενα για αρχη κ ο θεος βοηθος να της κανει η θηλη 

Για να μπεις στη διαδικασία να δινεις αντλημενο γαλα πρεπει να νοικιασεις νοσοκομειακο θηλαστρο το οποιο θα αποστειρώνεις άνα 2 ωρες την ημερα και ανα 3 ωρες τη νυχτα επειδη το κανω δεν ειναι καθόλου ευκολο ειναι χρονοβορο πρέπειν να ακολουθείς πρωτοκόλλο αντλησεων δεν ειναι τοσο απλο. Αν θελεις να δωσεις σκονη εξ αρχης δεν ειναι κακο και πάλι θα δεις ποιο μπιμπερο ταιριαζει στο μωρο σου. 

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@Suzukaki Εγω θήλαζα κ αντλουσα αναγκαστικα λογω πολλων καταστασεων κ διχως να δινω συμπληρωμα. Δεν ειχα νοσοκομειακο θηλαστρο αλλά ενα ηλεκτρονικο της medela. Μπουκαλια της ιδιας εταιρείας 2 μεγαλα κ ενα μικρο, κ 2 dr brown. Εχει κοπο, πανευκολο δεν το λες κ χρειαζεται να αποστειρωνεις. Αλλα για μενα ηταν μετα απο λιγο κ βολικο κ μονοδρομος... Θηλαζα κ αντλουσα, αποστειρωνα, θηλαζα, αντλουσα κλπ κλπ.. Θεωρω ομως οτι καθε μανουλα κ καθε παιδι βρισκουν τη μεθοδο που θα λειτουργησει ειτε ο θηλασμος, ειτε οι αντλησεις, ειτε κ τα δυο ειτε κ συμπληρωμα σε ολα τα παραπανω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alexia92 είπε:

Για να μπεις στη διαδικασία να δινεις αντλημενο γαλα πρεπει να νοικιασεις νοσοκομειακο θηλαστρο το οποιο θα αποστειρώνεις άνα 2 ωρες την ημερα και ανα 3 ωρες τη νυχτα επειδη το κανω δεν ειναι καθόλου ευκολο ειναι χρονοβορο πρέπειν να ακολουθείς πρωτοκόλλο αντλησεων δεν ειναι τοσο απλο. Αν θελεις να δωσεις σκονη εξ αρχης δεν ειναι κακο και πάλι θα δεις ποιο μπιμπερο ταιριαζει στο μωρο σου. 

Μ εδωσε μια φιλη μου ενα θηλαστρο χειρος λεει.δεν τρελενομαι να βαλω θηλαστρο αλλα ανα χρειαστει.....μ.εσυ ειχες παρει μπιμπερο απο πριν η περιμενες να δεις πρωτα κ πηρες μετα;

Just now, Mareva είπε:

@Suzukaki Εγω θήλαζα κ αντλουσα αναγκαστικα λογω πολλων καταστασεων κ διχως να δινω συμπληρωμα. Δεν ειχα νοσοκομειακο θηλαστρο αλλά ενα ηλεκτρονικο της medela. Μπουκαλια της ιδιας εταιρείας 2 μεγαλα κ ενα μικρο, κ 2 dr brown. Εχει κοπο, πανευκολο δεν το λες κ χρειαζεται να αποστειρωνεις. Αλλα για μενα ηταν μετα απο λιγο κ βολικο κ μονοδρομος... Θηλαζα κ αντλουσα, αποστειρωνα, θηλαζα, αντλουσα κλπ κλπ.. Θεωρω ομως οτι καθε μανουλα κ καθε παιδι βρισκουν τη μεθοδο που θα λειτουργησει ειτε ο θηλασμος, ειτε οι αντλησεις, ειτε κ τα δυο ειτε κ συμπληρωμα σε ολα τα παραπανω. 

Το θηλαστρο δ το βαζεις αν δ νπορςις να θηλασεις απευθειας πχ το βγαζεις με αντλια το βαζεις στο μπιμπερο κ το δινεις στο μωρο;;πφφφφ τοσες πληροφοριες κ τοσο αγχος.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...