Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

@Vaso11.4.11 Αχ πόσο χάρηκα κορίτσι μου!!! Όλα καλά!!! Μπράβο!!!! Τώρα μπορείς να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου με μεγαλύτερη ηρεμία!! Κι εγώ στο Ιασώ θα την κάνω! Στην είσοδο του μαιευτηρίου εκεί που είναι τα μαγαζάκια κι οι καφετέριες επιτρεπόταν να κάθονται οι συνοδοί ή μόνο εξω;; κι όσο για τις κρέμες κι εμένα ο δικός μου γιατρος μόνο frezyderm  μου προτείνει αλλά μάλλον επειδή συνεργάζεται μαζί τους!

@Woman88 καλή επιτυχία κ σε σένα το απόγευμα!! Μακάρι όλες να έχουμε τόσο καλά νέα όσο της @Vaso11.4.11. Περιμένουμε τα νέα σου όταν με το καλό τελειώσεις!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, olpapa είπε:

Μπράβο τέλεια νέα!!! Με το καλό περιμένουμε τα νέα κι από τα υπόλοιπα κορίτσια @Betty90 @Woman88 όλα καλά να πηγαίνουν με τα μωράκια!!!

@Woman88 @Aria konsta @Betty90 @olpapa σας ευχαριστώ πολυ ολες κορίτσια!!! Εύχομαι το ίδιο καλες να ειναι κ οι δικές σας εξετασεις! 

Ναι πρέπει να τρώμε κατι πριν τις εξετάσεις για να κινούνται τα μωρακια μας. Στην επόμενη θα ξερω. 

Ο γιατρος μου μαλλον ναι συνεργάζεται με frezyderm για να μου λεει μονο για αυτήν. Αλλα εγω θα χρησιμοποιήσω κ την bio-oil που εχω. Απλα δεν ξερω αν εχει λήξει. Ρωτησα βεβαια σε φαρμακείο κ μου ειπαν οτι κ να έληξε δεν παθαίνεις κατι απλα δεν θα έχει την ίδια δραστικότητα. Αυτο. Οποτε θα δω.. 

Μπεττουλα μου δεν αφηναν ουτε μέσα που ειναι οι καφετέριες κ τα μαγαζάκια. Ηταν ένας κύριος εκεί κ.πριν μπεις ρωτούσε γιατί έχεις πάει, εκανες θερμόμετρηση κ σου έλεγε ότι συνοδοί δεν επιτρέπονται. @Woman88 με το καλο κ η δικη σου κοριτσι μου! Περιμένουμε τα νέα σου! 

Just now, Woman88 είπε:

Καλημερααααα!!! Ποσο υπεροχα νεα Βασω μου !!!! Μπραβο κοριτσι μου !!!!! ΠΟλυ χαρηκα , εγω εχω το απογευμα ! 3d δεν ειδατε καθολου τιποτα ??? Να τρως σου ειπε ε? εμενα μου ειχε πει πριν τον β επιπεδου να μην φαω γλυκα για καποιες μερες σημερα πριν την εξεταση λεω να τσακισω κανενα σοκολατακι! χαχαχαχα!!! Αχουυυυυ μωρε μπρατσακια τρελααααα!!! Υπεροχα!!!! οσο για τις κρεμες ?? γιατι τετοια αποκλειστικοτητα ? μαλλον ο γιατρος σου συνεργαζεται με τη frezyderm ! Ennoietai πως μπορει να χρησιμοποιησεις οποιια κρεμα θες ! Λαδια επιτρεπονται αλλα ΟΧΙ ΜΕ ΑΡΩΜΑ . αμυγδαλελαιο και bio oil ειναι αοσμα.

Οχι 3d δεν είδαμε γιατι το προσωπακι του θα το έκρυβε ο πλακουντας κ θα φαινόταν σαν μουτζούρα. Για να φανεί μου ειπαν οτι πρεπει να υπάρχει αμνιακο υγρό απο πανω. Αλλα το μικρο είχε κολλήσει τη μουριτσα του στον πλακούντα κ κρυβόταν. Δεν πειράζει. Ας ελπισουμε να φανεί στο ντοπλερ.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό  !!!! 

 

 Εγώ δεν σας κρύβω πως ανυσηχω .  Μπαινω στην 20η βδομαδα αύριο  ..όμως  δεν νιώθω το μικρό όπως ένιωθα τις πρώτες εγκυμοσύνες . Προσπαθώ να το  αφουγκραστω αλλά τπτ .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς μια χαρά!!! Ο μικρούλης μας 23 εκατοστά κ 300 γραμμάρια!! Πολύ υπερκινητικός! Δεν μπορούσε να τον μετρήσει!! Κάποια στιγμή σταμάτησε για κάποια δευτερόλεπτα κι εκεί μέτρησε ότι μπορούσε!! Όλα καλά κ 18 του μηνός Β επιπέδου!!

Just now, Aressana είπε:

Άντε με το καλό  !!!! 

 

 Εγώ δεν σας κρύβω πως ανυσηχω .  Μπαινω στην 20η βδομαδα αύριο  ..όμως  δεν νιώθω το μικρό όπως ένιωθα τις πρώτες εγκυμοσύνες . Προσπαθώ να το  αφουγκραστω αλλά τπτ .. 

Νομίζω ότι ανησυχείς άδικα.. Πότε έχεις υπέρηχο;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια 

@Vaso11.4.11 μπράβο κορίτσι μου όλα καλά, ηρεμία και με το καλό να έρθει η μπεμπουλα σου!! Κι εγώ έχω σε 2 βδομάδες και ανυπομονώ!!! Όσον αφορά το σπίτι, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, σημασία έχει να είσαι καλά με τον αντρουλη σου και όλα θα γίνουν σιγά σιγά. Λογικο να σκέφτεσαι τα πάντα τώρα, αλλά όλα θα γίνουν. Και οι δικοί του να μην σας βοηθήσουν μπορείτε και μόνοι σας να σταθείτε στα πόδια σας και να τα βγάλετε πέρα. Όταν βρεις και εσύ μια δουλειά, θα κάνετε τα κουμάντα σας να το φτιάξετε το δωμάτιο σιγά σιγά, λίγα λίγα τα λεφτά και όλα θα γίνουν. Με 2 μισθούς και χωρίς ενοίκιο μπορείτε να τα καταφέρετε. Με έναν μισθό, και περιμένοντας από την οικογένειά σας όποτε μπορέσουν, καλύτερα να το οργανώσετε μόνοι σας κατά την άποψή μου. Ίσως οι άνθρωποι δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν πλέον. Οι γονείς μας καλό είναι να μας βοηθούν, αλλά θα έρθει η στιγμή που δεν θα μπορούν, και πρέπει να τους το ανταποδώσουμε. Συνεπώς, μην σκέφτεσαι από τώρα τα πάντα, να έρθει με το καλό το μωρό, να ηρεμήσετε μέχρι να βρείτε τους ρυθμούς σας, και όταν θα είσαι έτοιμη θα βρεις μια δουλίτσα και θα βάλεις σειρά σε όλα. 

@Woman88 εντάξει με τη Β; όλα καλά; 

@olpapa καλή ιδέα ο ατμοκαθαριστης, είχε προσφορά τώρα με την black Friday ο κοτσοβολος, αλλά δεν είχα να τον πάρω. Ίσως πιο μετά. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Άντε με το καλό  !!!! 

 

 Εγώ δεν σας κρύβω πως ανυσηχω .  Μπαινω στην 20η βδομαδα αύριο  ..όμως  δεν νιώθω το μικρό όπως ένιωθα τις πρώτες εγκυμοσύνες . Προσπαθώ να το  αφουγκραστω αλλά τπτ .. 

Κοριτσι μου ολα καλα θα ειναι! Καθε εγκυμοσυνη εξαλλου ειναι διαφορετικη. Μην συγκρίνεις με τις προηγούμενες. Με το καλο η β επιπεδου! Ολα θα ειναι τελεια θα το δεις! ❤❤❤ λιγο υπομονη, 5 μερούλες έμειναν μόνο.

Just now, Betty90 είπε:

Εμείς μια χαρά!!! Ο μικρούλης μας 23 εκατοστά κ 300 γραμμάρια!! Πολύ υπερκινητικός! Δεν μπορούσε να τον μετρήσει!! Κάποια στιγμή σταμάτησε για κάποια δευτερόλεπτα κι εκεί μέτρησε ότι μπορούσε!! Όλα καλά κ 18 του μηνός Β επιπέδου!!

Νομίζω ότι ανησυχείς άδικα.. Πότε έχεις υπέρηχο;;;

Αγαπη μου γλυκιά τι ωραιαααααα μπραβο στον αντρουλη σας! Με το καλο η β επιπέδου τωρα! Αντε κοριτσια λιγο λιγο ολες τελειώνουμε κ με το αγχος της 2ης μεγάλης εξέτασης κ παμε για την 3η κ τελευταια! Ποτε περασε ο καιρός ❤❤❤ Η @Woman88 που ειναι; πες μας νεα!

Just now, vkvk19 είπε:

Γειά σας κορίτσια 

@Vaso11.4.11 μπράβο κορίτσι μου όλα καλά, ηρεμία και με το καλό να έρθει η μπεμπουλα σου!! Κι εγώ έχω σε 2 βδομάδες και ανυπομονώ!!! Όσον αφορά το σπίτι, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, σημασία έχει να είσαι καλά με τον αντρουλη σου και όλα θα γίνουν σιγά σιγά. Λογικο να σκέφτεσαι τα πάντα τώρα, αλλά όλα θα γίνουν. Και οι δικοί του να μην σας βοηθήσουν μπορείτε και μόνοι σας να σταθείτε στα πόδια σας και να τα βγάλετε πέρα. Όταν βρεις και εσύ μια δουλειά, θα κάνετε τα κουμάντα σας να το φτιάξετε το δωμάτιο σιγά σιγά, λίγα λίγα τα λεφτά και όλα θα γίνουν. Με 2 μισθούς και χωρίς ενοίκιο μπορείτε να τα καταφέρετε. Με έναν μισθό, και περιμένοντας από την οικογένειά σας όποτε μπορέσουν, καλύτερα να το οργανώσετε μόνοι σας κατά την άποψή μου. Ίσως οι άνθρωποι δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν πλέον. Οι γονείς μας καλό είναι να μας βοηθούν, αλλά θα έρθει η στιγμή που δεν θα μπορούν, και πρέπει να τους το ανταποδώσουμε. Συνεπώς, μην σκέφτεσαι από τώρα τα πάντα, να έρθει με το καλό το μωρό, να ηρεμήσετε μέχρι να βρείτε τους ρυθμούς σας, και όταν θα είσαι έτοιμη θα βρεις μια δουλίτσα και θα βάλεις σειρά σε όλα. 

@Woman88 εντάξει με τη Β; όλα καλά; 

@olpapa καλή ιδέα ο ατμοκαθαριστης, είχε προσφορά τώρα με την black Friday ο κοτσοβολος, αλλά δεν είχα να τον πάρω. Ίσως πιο μετά. 

 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου γλυκο! Ετσι ειναι όπως τα λες. Απλως οι γονεις Ίσως χρειαστεί να βοηθήσουν, αν μπορούν φυσικά, σε περίπτωση που εγω δεν βρω αμεσως δουλειά ή δνε παιρνω καλα λεφτα κ δεν επαρκούν κλπ. Έτσι κ αλλιώς πλεον όλα θα πηγαινουν στο μωρο. Αλλα γενικα δεν θελω να τα σκέφτομαι πλεον αυτα. Ο χρόνος θα δείξει. Θελω να σκέφτομαι θετικα και αισιόδοξα! Για την ωρα προέχει να χαρώ την εγκυμοσυνη μου και την γλυκια προσμονή της άφιξης της κορούλας μας! Εύχομαι να πανε ολα καλα και στη δικιά σου εξέταση γλυκια μου κ σε όλα τα κορίτσια μας και ο Θεος να έχει καλα οοολα τα μωρακια του κόσμου! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσουδια μου !!!!! Τι κάνετε ; δεν μπηκα χθες γιατι πολυ πονοκεφαλο απο ολη την ενταση της ημερας και δεν μπορούσα πυτε για δείγμα να δω υπολογιστή . ΛΟιποοοοοοοον !!!! Ολα μια χαρα στον β επιπεδου , εγω δεν ειχα φαει τιποτα πριν οπως και πριν απο ολλες εξετασεις δεν τρωω και το μωρακι ηταν πολυ δραστηριο αν και σε καποια φαση κοιμηθηκε παλι δεν πτοουνται ! χαχα! Ηταν με κεφαλικη προβολη κουνουσε ποδια χερια ολα ... ειχε βαλει το χερακι στο προσωπο ... και ειδαμε και 3d οταν μας εκανε τη χαρη και γυρισε το προσωπο , κοριτσια τρελαθηκα , ερωτευτηκα .... δεν υπηρχε αυτο που εζησα στο 3d αλλη η αισθηση ... ειναι 418 γραμμαρια πηρε αρετα παο την προηγουμενη δευτερα που ηταν 297. ειδαμε ανατομια κεφαλι , νεφρους , γεννητικα , εντερο , ακρα , καρδια , ξεχανω κατι ? ολα ηταν φυσιολογικα . ΑΛΛΑ το ρινικο οστο ορατο αλλα υπερβολικαααα μικρο δηλαδη κατω του φυσιολογικου μου ειπε ο γιατρος το ξεχνας οπςω ειδαμε και στο 3d και στηνν τροφοβλαστη το μωρακι φαινεται απολυτα υγιες και μου εχει συμβει πολλες φορες λεει αυτο .και επισης στο εντερακι του εμφανιζεται λιγακι λευκο μου ειπεεφοσον εχω εξεταστει για κυστικη ινωση και ειμαι αρνητικη τοτε μαλλον το μωρακι μαζι με το αμνιακο καταπιε και λιγο αιματακι ακαι φαινεται ετσι και οτι θα φυγει μονο του  με τη γεννηση . Εγω η τρελη της παρεας οπως καταλαβινετε αγχωθηκα και παλι και παλι και παλι ... αλλα μου ειπε ο γιατρςο ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ . εφοσον η κυστικη ινωση αρνητικη και η τροφοβλαστη αρνητικη δεν ανησχυπυμε και το μωρακι ειναι μια χαρα ! δεν ξερω αν το εχει ξανακουσει αυτο καμια με το εντερακι αλλα και με αλλες κοπελες που μιλησα μου ειπαν ειναι συνηθες . Κοριτσια δεν μπορω να ξεκολλησω τα  ματια μου απο τη φωτογραφια του 3d . τι θαυμα ειναι αυτο που συμβαινει μεσα μας ρε κοριτσια? η εξεταση κρατησε περιπου 40 λεπτα . εκανα και κολπικο για να δουμε αν ο τραχηλος ειναι μακρυς και κλειστος γιατι μου ειπε με τον κοιλιακο δε φαινεται το ιδιο. Αυτα απο εμενα !!δε δικαιουμαι τωρα να ψωισω κατι στη μπεμπα; μου λεει ο γιατρςο εδω εκατσες σε ολοκληρη τροφοβλαστη χωρις να βγαλεις κιχ ενω ειχες ενοχληση και σγωνεσαι για τον υπερηχο ; εεεε του λεω ενταξει ....

οι υπολοιπες τι κανετε; 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια μου !!!!! Τι κάνετε ; δεν μπηκα χθες γιατι πολυ πονοκεφαλο απο ολη την ενταση της ημερας και δεν μπορούσα πυτε για δείγμα να δω υπολογιστή . ΛΟιποοοοοοοον !!!! Ολα μια χαρα στον β επιπεδου , εγω δεν ειχα φαει τιποτα πριν οπως και πριν απο ολλες εξετασεις δεν τρωω και το μωρακι ηταν πολυ δραστηριο αν και σε καποια φαση κοιμηθηκε παλι δεν πτοουνται ! χαχα! Ηταν με κεφαλικη προβολη κουνουσε ποδια χερια ολα ... ειχε βαλει το χερακι στο προσωπο ... και ειδαμε και 3d οταν μας εκανε τη χαρη και γυρισε το προσωπο , κοριτσια τρελαθηκα , ερωτευτηκα .... δεν υπηρχε αυτο που εζησα στο 3d αλλη η αισθηση ... ειναι 418 γραμμαρια πηρε αρετα παο την προηγουμενη δευτερα που ηταν 297. ειδαμε ανατομια κεφαλι , νεφρους , γεννητικα , εντερο , ακρα , καρδια , ξεχανω κατι ? ολα ηταν φυσιολογικα . ΑΛΛΑ το ρινικο οστο ορατο αλλα υπερβολικαααα μικρο δηλαδη κατω του φυσιολογικου μου ειπε ο γιατρος το ξεχνας οπςω ειδαμε και στο 3d και στηνν τροφοβλαστη το μωρακι φαινεται απολυτα υγιες και μου εχει συμβει πολλες φορες λεει αυτο .και επισης στο εντερακι του εμφανιζεται λιγακι λευκο μου ειπεεφοσον εχω εξεταστει για κυστικη ινωση και ειμαι αρνητικη τοτε μαλλον το μωρακι μαζι με το αμνιακο καταπιε και λιγο αιματακι ακαι φαινεται ετσι και οτι θα φυγει μονο του  με τη γεννηση . Εγω η τρελη της παρεας οπως καταλαβινετε αγχωθηκα και παλι και παλι και παλι ... αλλα μου ειπε ο γιατρςο ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ . εφοσον η κυστικη ινωση αρνητικη και η τροφοβλαστη αρνητικη δεν ανησχυπυμε και το μωρακι ειναι μια χαρα ! δεν ξερω αν το εχει ξανακουσει αυτο καμια με το εντερακι αλλα και με αλλες κοπελες που μιλησα μου ειπαν ειναι συνηθες . Κοριτσια δεν μπορω να ξεκολλησω τα  ματια μου απο τη φωτογραφια του 3d . τι θαυμα ειναι αυτο που συμβαινει μεσα μας ρε κοριτσια? η εξεταση κρατησε περιπου 40 λεπτα . εκανα και κολπικο για να δουμε αν ο τραχηλος ειναι μακρυς και κλειστος γιατι μου ειπε με τον κοιλιακο δε φαινεται το ιδιο. Αυτα απο εμενα !!δε δικαιουμαι τωρα να ψωισω κατι στη μπεμπα; μου λεει ο γιατρςο εδω εκατσες σε ολοκληρη τροφοβλαστη χωρις να βγαλεις κιχ ενω ειχες ενοχληση και σγωνεσαι για τον υπερηχο ; εεεε του λεω ενταξει ....

οι υπολοιπες τι κανετε; 

Δεν  έχω εμπειρία ή ακούσει κάτι για το αντεράκι  του .. ! Αφού σου πε είναι οκ είναι οκ !!Από την άλλη καταλαβαίνω με χίλια το άγχος σου ! Το πολύ πολύ να πας κ για 2η γνώμη ;  έτσι να σου φύγει η ιδέα ..  Ειδικά αν στο πε όμως κ ο γιατρός σου και ο εμβρυολογος π έκανε τον υπέροχο μην σκας καθόλου !!   Τι λες τωρα ... 400+ γραμμάρια ήδη ;;!! Ααα γι'αυτό ανεβαίνει κ σε μένα η ζυγαριά ..  

Πλακουντας grade 0 ?   Ουφ δεν θυμάμαι ποτέ να έκανα κολπικό στη Β επιπέδου για τον τράχηλο ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια μου !!!!! Τι κάνετε ; δεν μπηκα χθες γιατι πολυ πονοκεφαλο απο ολη την ενταση της ημερας και δεν μπορούσα πυτε για δείγμα να δω υπολογιστή . ΛΟιποοοοοοοον !!!! Ολα μια χαρα στον β επιπεδου , εγω δεν ειχα φαει τιποτα πριν οπως και πριν απο ολλες εξετασεις δεν τρωω και το μωρακι ηταν πολυ δραστηριο αν και σε καποια φαση κοιμηθηκε παλι δεν πτοουνται ! χαχα! Ηταν με κεφαλικη προβολη κουνουσε ποδια χερια ολα ... ειχε βαλει το χερακι στο προσωπο ... και ειδαμε και 3d οταν μας εκανε τη χαρη και γυρισε το προσωπο , κοριτσια τρελαθηκα , ερωτευτηκα .... δεν υπηρχε αυτο που εζησα στο 3d αλλη η αισθηση ... ειναι 418 γραμμαρια πηρε αρετα παο την προηγουμενη δευτερα που ηταν 297. ειδαμε ανατομια κεφαλι , νεφρους , γεννητικα , εντερο , ακρα , καρδια , ξεχανω κατι ? ολα ηταν φυσιολογικα . ΑΛΛΑ το ρινικο οστο ορατο αλλα υπερβολικαααα μικρο δηλαδη κατω του φυσιολογικου μου ειπε ο γιατρος το ξεχνας οπςω ειδαμε και στο 3d και στηνν τροφοβλαστη το μωρακι φαινεται απολυτα υγιες και μου εχει συμβει πολλες φορες λεει αυτο .και επισης στο εντερακι του εμφανιζεται λιγακι λευκο μου ειπεεφοσον εχω εξεταστει για κυστικη ινωση και ειμαι αρνητικη τοτε μαλλον το μωρακι μαζι με το αμνιακο καταπιε και λιγο αιματακι ακαι φαινεται ετσι και οτι θα φυγει μονο του  με τη γεννηση . Εγω η τρελη της παρεας οπως καταλαβινετε αγχωθηκα και παλι και παλι και παλι ... αλλα μου ειπε ο γιατρςο ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ . εφοσον η κυστικη ινωση αρνητικη και η τροφοβλαστη αρνητικη δεν ανησχυπυμε και το μωρακι ειναι μια χαρα ! δεν ξερω αν το εχει ξανακουσει αυτο καμια με το εντερακι αλλα και με αλλες κοπελες που μιλησα μου ειπαν ειναι συνηθες . Κοριτσια δεν μπορω να ξεκολλησω τα  ματια μου απο τη φωτογραφια του 3d . τι θαυμα ειναι αυτο που συμβαινει μεσα μας ρε κοριτσια? η εξεταση κρατησε περιπου 40 λεπτα . εκανα και κολπικο για να δουμε αν ο τραχηλος ειναι μακρυς και κλειστος γιατι μου ειπε με τον κοιλιακο δε φαινεται το ιδιο. Αυτα απο εμενα !!δε δικαιουμαι τωρα να ψωισω κατι στη μπεμπα; μου λεει ο γιατρςο εδω εκατσες σε ολοκληρη τροφοβλαστη χωρις να βγαλεις κιχ ενω ειχες ενοχληση και σγωνεσαι για τον υπερηχο ; εεεε του λεω ενταξει ....

οι υπολοιπες τι κανετε; 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια!!!Καλέ Αφού σου είπαν κ οι 2 ότι δεν είναι τπτ μην σε ανησυχεί! Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά αν υπήρχε πιθανότητα να ήταν σημαντικό ο γιατρός κι ο εμβρυολογος θα ήταν οι πρώτοι που θα σου έλεγαν να το κοιτάξετε παραπάνω. Είδατε κ 3d???? Τι ωραία!!! Ναι είναι θαύμα!!! Τεράστιο θαύμα!!!! Διώξε τις χαζές σκέψεις απ το κεφάλι σου γιατί οι στιγμές της εγκυμοσύνης είναι μοναδικές κ δεν ξανάρχονται! Μην τις χαραμίσεις στο άγχος χωρίς να υπάρχει λόγος!!! Άντε με το καλό κ σε μας τις υπόλοιπες κορίτσια!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Δεν  έχω εμπειρία ή ακούσει κάτι για το αντεράκι  του .. ! Αφού σου πε είναι οκ είναι οκ !!Από την άλλη καταλαβαίνω με χίλια το άγχος σου ! Το πολύ πολύ να πας κ για 2η γνώμη ;  έτσι να σου φύγει η ιδέα ..  Ειδικά αν στο πε όμως κ ο γιατρός σου και ο εμβρυολογος π έκανε τον υπέροχο μην σκας καθόλου !!   Τι λες τωρα ... 400+ γραμμάρια ήδη ;;!! Ααα γι'αυτό ανεβαίνει κ σε μένα η ζυγαριά ..  

Πλακουντας grade 0 ?   Ουφ δεν θυμάμαι ποτέ να έκανα κολπικό στη Β επιπέδου για τον τράχηλο ..

Nai 418 γραμμαρια ειμαστε μπαμπατσικες χαχαχαχα!! πλακουντας ναι grade 0   οπως πρεπει να ειναι στην παρουσα φαση που ειμαστε εννοω στην παρουσα εβδομαδα , επισης προσθιος και υψηλος . Δε θα παω για δευτερη γνωμη μου ειπαν και οι δυο δεν ειναι κατι θα φυγει . στο τελος τρελενεσαι ....

@Betty90 ασε ναι ειδαμε 3dεπαθα πλακα !!!!!!! οσο για το αχγος εχεις δικιο αυτο με συμβουλεψαν οι γιατρο μου μου λενε εχεις κανει τροφοβλαστη εχχεις κανει εξεταση για κυτσικη ινωση οπως μην ανησυχεις καθολου και εφοσον ειδαμε και το μωρακι το προσωπακι ξερεςι φευεγι ενα καποιο αγχος ! εσυ ειχες υπερηχο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Woman88 είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια μου !!!!! Τι κάνετε ; δεν μπηκα χθες γιατι πολυ πονοκεφαλο απο ολη την ενταση της ημερας και δεν μπορούσα πυτε για δείγμα να δω υπολογιστή . ΛΟιποοοοοοοον !!!! Ολα μια χαρα στον β επιπεδου , εγω δεν ειχα φαει τιποτα πριν οπως και πριν απο ολλες εξετασεις δεν τρωω και το μωρακι ηταν πολυ δραστηριο αν και σε καποια φαση κοιμηθηκε παλι δεν πτοουνται ! χαχα! Ηταν με κεφαλικη προβολη κουνουσε ποδια χερια ολα ... ειχε βαλει το χερακι στο προσωπο ... και ειδαμε και 3d οταν μας εκανε τη χαρη και γυρισε το προσωπο , κοριτσια τρελαθηκα , ερωτευτηκα .... δεν υπηρχε αυτο που εζησα στο 3d αλλη η αισθηση ... ειναι 418 γραμμαρια πηρε αρετα παο την προηγουμενη δευτερα που ηταν 297. ειδαμε ανατομια κεφαλι , νεφρους , γεννητικα , εντερο , ακρα , καρδια , ξεχανω κατι ? ολα ηταν φυσιολογικα . ΑΛΛΑ το ρινικο οστο ορατο αλλα υπερβολικαααα μικρο δηλαδη κατω του φυσιολογικου μου ειπε ο γιατρος το ξεχνας οπςω ειδαμε και στο 3d και στηνν τροφοβλαστη το μωρακι φαινεται απολυτα υγιες και μου εχει συμβει πολλες φορες λεει αυτο .και επισης στο εντερακι του εμφανιζεται λιγακι λευκο μου ειπεεφοσον εχω εξεταστει για κυστικη ινωση και ειμαι αρνητικη τοτε μαλλον το μωρακι μαζι με το αμνιακο καταπιε και λιγο αιματακι ακαι φαινεται ετσι και οτι θα φυγει μονο του  με τη γεννηση . Εγω η τρελη της παρεας οπως καταλαβινετε αγχωθηκα και παλι και παλι και παλι ... αλλα μου ειπε ο γιατρςο ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ . εφοσον η κυστικη ινωση αρνητικη και η τροφοβλαστη αρνητικη δεν ανησχυπυμε και το μωρακι ειναι μια χαρα ! δεν ξερω αν το εχει ξανακουσει αυτο καμια με το εντερακι αλλα και με αλλες κοπελες που μιλησα μου ειπαν ειναι συνηθες . Κοριτσια δεν μπορω να ξεκολλησω τα  ματια μου απο τη φωτογραφια του 3d . τι θαυμα ειναι αυτο που συμβαινει μεσα μας ρε κοριτσια? η εξεταση κρατησε περιπου 40 λεπτα . εκανα και κολπικο για να δουμε αν ο τραχηλος ειναι μακρυς και κλειστος γιατι μου ειπε με τον κοιλιακο δε φαινεται το ιδιο. Αυτα απο εμενα !!δε δικαιουμαι τωρα να ψωισω κατι στη μπεμπα; μου λεει ο γιατρςο εδω εκατσες σε ολοκληρη τροφοβλαστη χωρις να βγαλεις κιχ ενω ειχες ενοχληση και σγωνεσαι για τον υπερηχο ; εεεε του λεω ενταξει ....

οι υπολοιπες τι κανετε; 

Κοριτσι μου συγχαρητήρια ααα!!! Αντε μπραβο μια μια να μας λέει τα καλα τα νεα! Ολα τελεια λοιπον! Πολυ χάρηκα! Τι ωραια που είδατε κ 3d. Μακαρι να μας εκανε κ εμας τη χάρη! Παντως ακόμη κ με τον απλο υπερηχο που μου δώσανε μια φωτογραφία που ειναι προφίλ, έχω ερωτευτεί ήδη! Φαντάσου να έβλεπα κ 3d. Αλλα δεν πειραζει. Ελπιζω την επιμενη φορα. Να σε ρωτήσω. Ποσο εβδομαδων είσαι, θύμισε μου. Γιατι εγω ειμαι 23η κ το μωρο ειναι 516 γρ. Δεν είναι λιγα; αν κ μου ειπαν ολα φυσιολογικα!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...