Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσι μου συγχαρητήρια ααα!!! Αντε μπραβο μια μια να μας λέει τα καλα τα νεα! Ολα τελεια λοιπον! Πολυ χάρηκα! Τι ωραια που είδατε κ 3d. Μακαρι να μας εκανε κ εμας τη χάρη! Παντως ακόμη κ με τον απλο υπερηχο που μου δώσανε μια φωτογραφία που ειναι προφίλ, έχω ερωτευτεί ήδη! Φαντάσου να έβλεπα κ 3d. Αλλα δεν πειραζει. Ελπιζω την επιμενη φορα. Να σε ρωτήσω. Ποσο εβδομαδων είσαι, θύμισε μου. Γιατι εγω ειμαι 23η κ το μωρο ειναι 516 γρ. Δεν είναι λιγα; αν κ μου ειπαν ολα φυσιολογικα!

 Μη το βλέπεις έτσι .. Αλλά παιδιά γεννιούνται 2.500 κιλα και Αλλά 4 !  Υγιή να είναι   μόνο !  Εγώ και τις 2 τις γέννησα στα 2500 ..  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσι μου συγχαρητήρια ααα!!! Αντε μπραβο μια μια να μας λέει τα καλα τα νεα! Ολα τελεια λοιπον! Πολυ χάρηκα! Τι ωραια που είδατε κ 3d. Μακαρι να μας εκανε κ εμας τη χάρη! Παντως ακόμη κ με τον απλο υπερηχο που μου δώσανε μια φωτογραφία που ειναι προφίλ, έχω ερωτευτεί ήδη! Φαντάσου να έβλεπα κ 3d. Αλλα δεν πειραζει. Ελπιζω την επιμενη φορα. Να σε ρωτήσω. Ποσο εβδομαδων είσαι, θύμισε μου. Γιατι εγω ειμαι 23η κ το μωρο ειναι 516 γρ. Δεν είναι λιγα; αν κ μου ειπαν ολα φυσιολογικα!

Ελα κοριτσακι μου !! εχω ενα διαλειμμα και σου απαντω ! Σημερα εκλεισα την 21η εβδομαδα χθες δηλαδη ημουν 20 και 6 (21η). Μια χαρα ειναι το μωρο σου στα γραμμαρια !!! Οσο πρεπει να ειναι για την εβδομαδα που εισαι !  Γιατι ανησυχείς; 

Εγω λιγακι προβληματιστηκα με το ενετρακι αλλα μου πε και ο γυναικολογος δεν ειναι τιποτα και θα φυγει μονο του . με ρωτησαν αν ειχα κανει το 90 τοις εκατο στην κυστικη και ειπα ναι και μου επαν τοτε ξεχασε το !1 Αλλα που να το ξεχασω εγω η τρελη, ηρεμώ; δεν ηρεμώ !!!χαχαχχ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ελα κοριτσακι μου !! εχω ενα διαλειμμα και σου απαντω ! Σημερα εκλεισα την 21η εβδομαδα χθες δηλαδη ημουν 20 και 6 (21η). Μια χαρα ειναι το μωρο σου στα γραμμαρια !!! Οσο πρεπει να ειναι για την εβδομαδα που εισαι !  Γιατι ανησυχείς; 

Εγω λιγακι προβληματιστηκα με το ενετρακι αλλα μου πε και ο γυναικολογος δεν ειναι τιποτα και θα φυγει μονο του . με ρωτησαν αν ειχα κανει το 90 τοις εκατο στην κυστικη και ειπα ναι και μου επαν τοτε ξεχασε το !1 Αλλα που να το ξεχασω εγω η τρελη, ηρεμώ; δεν ηρεμώ !!!χαχαχχ!

Επειδή εσενα ειναι ήδη 400και γραμμαρια κ εμενα που ειμαι 2 βδομαδες σχεδόν πιο μετά από σένα είναι μόνο 100 πανω. Δεν ξερω μπορει να λεω κ χαζομάρες. Αλλα ενταξει εφόσον μου ειπαν οτι ολα ειναι καλα δεν ανησυχώ. Το ιδιο να κάνεις κ εσυ. Να μην σκέφτεσαι αρνητικά εφόσον σε καθησυχασαν κ οι 2 γιατροι. Κ εφόσον έχεις κανει κ τις απαραίτητες εξετασεις. Μην αφήσεις παλι κατι να σε χαλάσει οπως τις προηγούμενες φορές. Εκανες τη β επιπεδου, πηγαν ολα καλα, πλεον πρεπει να ηρεμησεις κ να το χαρείς. Κ να το συζητάς τζάμπα θα αγχώνεσαι. Σου είπαν ότι ολα ειναι μια χαρα οποτε απόλαυσε το! 

Just now, Aressana είπε:

 Μη το βλέπεις έτσι .. Αλλά παιδιά γεννιούνται 2.500 κιλα και Αλλά 4 !  Υγιή να είναι   μόνο !  Εγώ και τις 2 τις γέννησα στα 2500 ..  

Ναι απλως μου φάνηκε ότι είχε μικρή διαφορά από της @Woman88 κ νομιζα οτι εφοσον ειμαι 2 βδομαδες πιο μετά θα είναι κ μεγαλυτετη η διαφορά στα γραμμάρια. Ποσα παίρνουν καθε εβδομαδα; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Επειδή εσενα ειναι ήδη 400και γραμμαρια κ εμενα που ειμαι 2 βδομαδες σχεδόν πιο μετά από σένα είναι μόνο 100 πανω. Δεν ξερω μπορει να λεω κ χαζομάρες. Αλλα ενταξει εφόσον μου ειπαν οτι ολα ειναι καλα δεν ανησυχώ. Το ιδιο να κάνεις κ εσυ. Να μην σκέφτεσαι αρνητικά εφόσον σε καθησυχασαν κ οι 2 γιατροι. Κ εφόσον έχεις κανει κ τις απαραίτητες εξετασεις. Μην αφήσεις παλι κατι να σε χαλάσει οπως τις προηγούμενες φορές. Εκανες τη β επιπεδου, πηγαν ολα καλα, πλεον πρεπει να ηρεμησεις κ να το χαρείς. Κ να το συζητάς τζάμπα θα αγχώνεσαι. Σου είπαν ότι ολα ειναι μια χαρα οποτε απόλαυσε το! 

Ναι απλως μου φάνηκε ότι είχε μικρή διαφορά από της @Woman88 κ νομιζα οτι εφοσον ειμαι 2 βδομαδες πιο μετά θα είναι κ μεγαλυτετη η διαφορά στα γραμμάρια. Ποσα παίρνουν καθε εβδομαδα; 

Βασω μου εχουμε μια εβδομαδα διαφορα εγω ειμαι στην 22η και εσυ στην 23 . Αγχωνεσαι αδικα αφενος και αφετερου καθε μωρακι εχει το δικο του ρυθμο αναπτυξης . Αλλο θα γεννηθει 2500 αλλο 3500 πχ. Μην αγχωνεσαι βρε για αυτο !!! ΤΑ γραμμαρια ειναι τα προβλεπομενα ! Μην ανησχυεις!ειδατε ? τελικα πανατκατι βρισκουμε να μας ανησχυει ..

κοριτσια πειναω συνεχεια ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Επειδή εσενα ειναι ήδη 400και γραμμαρια κ εμενα που ειμαι 2 βδομαδες σχεδόν πιο μετά από σένα είναι μόνο 100 πανω. Δεν ξερω μπορει να λεω κ χαζομάρες. Αλλα ενταξει εφόσον μου ειπαν οτι ολα ειναι καλα δεν ανησυχώ. Το ιδιο να κάνεις κ εσυ. Να μην σκέφτεσαι αρνητικά εφόσον σε καθησυχασαν κ οι 2 γιατροι. Κ εφόσον έχεις κανει κ τις απαραίτητες εξετασεις. Μην αφήσεις παλι κατι να σε χαλάσει οπως τις προηγούμενες φορές. Εκανες τη β επιπεδου, πηγαν ολα καλα, πλεον πρεπει να ηρεμησεις κ να το χαρείς. Κ να το συζητάς τζάμπα θα αγχώνεσαι. Σου είπαν ότι ολα ειναι μια χαρα οποτε απόλαυσε το! 

Ναι απλως μου φάνηκε ότι είχε μικρή διαφορά από της @Woman88 κ νομιζα οτι εφοσον ειμαι 2 βδομαδες πιο μετά θα είναι κ μεγαλυτετη η διαφορά στα γραμμάρια. Ποσα παίρνουν καθε εβδομαδα; 

Το βάρος είναι τελείως εκτίμηση... θυμάστε που ανησυχούσα γιατί με είχε βγάλει 2 βδομάδες πιο πάνω με βάση το βάρος? 350 γραμ και 2μιση εβδομάδες μετά στη β που έγινε η εκτίμηση με βάσει πιο πολλές μετρήσεις κ το πρόγραμμα που χρησιμοποιούν 400 κάτι... αλλά στη σωστή βδομάδα κύησης! του λέω μα τι έγινε μόνο τόσο πήρε? και μου είχε πει ότι είναι τελείως εκτιμήσεις κ θα το είχαμε υπερεκτιμήσει τότε...

Μην ανησυχείς επίσης @Woman88 δύο γιατροί σου είπαν δεν είναι τίποτα! κ με τ ρινικό ανησυχούσες αλλά είδες μια χαρά όλα στο έλεγαν κ τότε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Woman88 @olpapa ναι σωστά. Δικιο έχετε. Καλα δεν ανησυχησα. Γενικα πλεον το εχω ξεπεράσει ολο αυτο το υπερβολικό αγχος. Απλως παρεξενευτηκα. Αλλα ενταξει ολα ειναι μια χαρα. Αχ κ εγω πειναω συνέχεια. Κ τρωω κ αργα το βραδυ γιατι κοιμάμαι αργα κ δεν μπορω πειναω.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είνια τα γραμμαρια των μωρων μας εντος των φυσιολογικων οριων για την εβδομαδα μας. Εμενα κορίτσια μου εδωσε και συμπληρωμα για καλυτερη απορροφηση σιδηρου...πφφφ μπας και ανεβει ο αιματοκριτης

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Μια χαρά είνια τα γραμμαρια των μωρων μας εντος των φυσιολογικων οριων για την εβδομαδα μας. Εμενα κορίτσια μου εδωσε και συμπληρωμα για καλυτερη απορροφηση σιδηρου...πφφφ μπας και ανεβει ο αιματοκριτης

Ενταξει θα ανέβει τοτε μην αγχώνεσαι. Τρωγε κ κρεατάκι κ θα ανέβει.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Woman88 είπε:

Ναι χαχα! τωρα υπερηχο ποτε εχεις?

 

Σε 3 βδομαδες μου ειπε περίπου αλλα δεν κλείσαμε ακομα ημερομηνία. Καπου προς την Πρωτοχρονιά. Κ στον υπερηχο θα κλείσουμε κ τη καμπυλη ζαχάρου. Αυτή βρε κοριτσια ξερετε που την κανουμε κ αν πληρώνουμε; ή είναι σαν απλή εξέταση που την κανεις πχ σε ένα διαγνωστικο οπως τις εξετασεις αιματος κλπ; αραγε την γραφουν; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε 3 βδομαδες μου ειπε περίπου αλλα δεν κλείσαμε ακομα ημερομηνία. Καπου προς την Πρωτοχρονιά. Κ στον υπερηχο θα κλείσουμε κ τη καμπυλη ζαχάρου. Αυτή βρε κοριτσια ξερετε που την κανουμε κ αν πληρώνουμε; ή είναι σαν απλή εξέταση που την κανεις πχ σε ένα διαγνωστικο οπως τις εξετασεις αιματος κλπ; αραγε την γραφουν; 

Απλή εξέταση είναι αίματος είναι κ αυτή ουσιαστικά..σε διαγνωστικό τη κάνεις όπως τις υπόλοιπες κ ναι στη γράφει κ αυτή ο γιατρός κ είναι δωρεάν.

Απλά σου παίρνουν 3 φορές αίμα..1 όσο είσαι νηστική, 1  μόλις πιείς τη γλυκόζη κ άλλη 1 εφόσον θα έχει περάσει μια ώρα από όταν έχεις πιει.τη γλυκόζη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Απλή εξέταση είναι αίματος είναι κ αυτή ουσιαστικά..σε διαγνωστικό τη κάνεις όπως τις υπόλοιπες κ ναι στη γράφει κ αυτή ο γιατρός κ είναι δωρεάν.

Απλά σου παίρνουν 3 φορές αίμα..1 όσο είσαι νηστική, 1  μόλις πιείς τη γλυκόζη κ άλλη 1 εφόσον θα έχει περάσει μια ώρα από όταν έχεις πιει.τη γλυκόζη.

Καταλαβα.. κουραστική λιγο αυτη γ εξεταση κ χρονοβόρα. Διαβασα οτι πρεπει να περιμένουμε 2 ώρες. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έχω μια απορία έκλεισα κι εγώ γιαυτη την εξέταση που λέτε την καμπύλη ζαχαρου την επόμενη εβδομάδα που θα είμαι 21 εβδομάδα και 2 ημέρες δεν θεωρείτε ότι την κάνω λίγο νωρίς? Υπάρχει κοπέλα που την έχει κάνει 2 φορές αυτή την εξέταση πχ μια νωρίς και μια σε πιο μετά εβδομάδα? 

Επίσης πειναω κι εγώ συνέχεια και ο ενδοκρινολογος μου είπε να προσέχω ειδικά τώρα στις γιορτές.... Εγώ έχω πάρει 4 κιλά... Εσείς???


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vaso11.4.11 είπε:

Καταλαβα.. κουραστική λιγο αυτη γ εξεταση κ χρονοβόρα. Διαβασα οτι πρεπει να περιμένουμε 2 ώρες. 

Ε ναι γτ όπως σου είπα είναι 3 οι μετρήσεις.. εντάξει κουραστική πιο πολύ γτ σου τρωει χρόνο..το ιδανικό θα ήταν να πας με κάποιον δικό σου κ για παρεούλα κ γτ μερικές γυναίκες λένε πως ζαλίζονται λίγο μετά ή ανακατεύεται το στομάχι τους..

Πάντως δεν είναι κάτι τραγικό που το παρουσιάζουν κάποιοι..

Η ουρά εμεινε Βάσω μου;)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...