Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

@Marilo μου ολα καλα θα πάνε κοριτσι μου! ❤❤❤ Με το καλο να την κάνεις! Παρκοκρεβατο πηρα απο το Λητω που είχε προσφορά black friday κ λίκνο βρήκαμε ένα που μας είχε αρέσει με τον αντρα μου κ το ειχε σε διάφορες εταιρίες αλλα το βρήκαμε στο la vie en rose σε καλη τιμη κ πηραμε κ σετ προικας κ κουνουπιερα μαζι. Τα περιμένω να έρθουν τωρα. Της πεθερας μου το παρκοκρεβατο παντως ηρθε σημερα, πήρε το ιδιο με μενα απτο Λητω για να κοιμάται το μωρο οταν θα χρειάζεται να της το αφήνουμε πανω. 

Καμπυλη ζαχάρου δεν εκανα ακομα. Μου ειπε ο γιατρος θα κλείσουμε υπερηχο σε περίπου 2 βδομαδες κ τοτε θα μου γραψει να την κάνω. Φανταζομαι καπου στην 26η εβδομαδα. Μπορει κ λιγο αργότερα δεν ξερω.. 

@Woman88 κ εμενα με ανεπαισθητα χτυπηματακια ξεκίνησε κ οσο περνούσαν οι μερες γινόντουσαν πιο έντονα με κάποια διαλείμματα καποιες μερες που δεν ενιωθα τπτ. Οποτε εφοσον έχουν ξεκινήσει κ σενα τα χτυπηματακια θα το νιώσεις Κ πιο έντονα σιγα σιγα. Ο άντρας μου ακομα δεν το έχει νιωσει γιατι εγω τα νιωθω έντονα τα χτυπηματακια εφοσον συμβαίνουν.στο σωμα μου αλλα στη κοιλια ακομα δεν τα καταλαβαίνεις γιατί είναι νωρίς κ ειναι μικρουλι. Ασε που οταν ακουμπαμε τη κοιλιά σταματάει εκτος απο το βραδυ αργα που δίνει πονο κ εκει βαζω το χέρι Κ συνεχίζει να χτυπάει κανονικα. Αλλα στο χερι δεν το νιώθω έντονα οπως ειπα. Νομιζω μετα τον 7ο θα αρχίσουμε να βλέπουμε κινήσεις στη κοιλια κ να το νιωθουμε με το χέρι. Στον μηνα μου, ναι, πρώτα ο Θεός μπαίνω αρχες Μαρτίου. 

@Betty90 @Eva87 με το καλο κ σε εσας κοριτσια μου η β επιπέδου! Να έχετε ολες τελεια αποτελέσματα ευχομαι! Εβα ριλαξ απο που πήρες; εγω θελω να ειναι ηλεκτρικό, να κουνιεται κ ολας κ να έχει μελωδίες αλλα δεν ξερω ποιο να παρω ουτε απο που. Απο τη boutique bebe κ το bebe maison εχω βρει κάποια οικονομικα πραγματάκια αλλα ακομα το ψάχνω γενικα. 

@Vaso11.4.11 σευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου!! Θα μπω να δω κι εγώ από εκεί που είπες διαφορά πραγματακια και να τσεκάρω τιμές.. 

Κι εγώ για ριλαξ πάντως ηλεκτρικο σκέφτομαι έτσι με μελωδίες.. έχω ακούσει ότι ηρεμουν εκεί τα μωράκια βεβαια είναι και άλλα που δε το θέλουν καθόλου.. Θα δείξει :P

  • Μου αρέσει 1

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Χαμός το βραδυ από αέρα κ το πρωι από βροχή! Έπεσε κ κεραυνός, χαμος. Ευτυχως τωρα σταμάτησε. Πως ειστε; 

@Marilo ναι κ εγω για αυτο το θέλω. Να κοιμάται εκεί πχ κ να ηρεμει οταν κανω δουλειές κλπ. Ελπιζω να τους αρέσουν κ να μην τα πάρουμε τζάμπα χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

παναγιά μου τι 4 κιλά κιλά ακούω ;!! Καλά κ  εγώ στη 2η εγκυμοσυνη  πήγαινα κιλό κ μήνα.. τώρα ... νομίζω κ εγώ έχω πάρει ήδη 8 .. 

Για μαξιλάρι περνώ ένα μαξιλάρι του καναπέ  ανάμεσα στα πόδια , θυμάμαι π μου το είχε πει κάποτε και φυσικοθεραπευτης όταν είχα τη μέση.. 

Εγώ πλέον την νιώθω και πρωινά !

 

 @Vaso11.4.11Γνώμη μου μην επενδύσετε πολλά σε ρηλαξ .. κάποια παιδιά δεν καθονται    καν!  Εμένα μ χαν δώσει .. Η πρώτη δεν έκατσε ποτέ ,  η δεύτερη  έκατσε ..    

Link to comment
Share on other sites

ΓΕια σας κοριτσια μου !!!! πως ειστε ? καλη επιτυχια σε οσες εχετε β επιπεδου 18 του μηνος  @Betty90 και @Eva87

Οσο για τα κιλα εγω ειμαι συν 7 κιλα !!! Βασω εχεις δει relax ?εγω χαζευα χθες τσο ιντερνετ και ειδα εν απουμου αρεσε πολυ !!!1

Κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω κατι ... καθως τακτοποιουσα κατι εξετασεις της μπεμπουλας μου σε ενα φακελο ειδα πανω στα αποτελεσματα β επιπεδου οτι καποιες τιμες πχ bpd ηταν στα ανωτερα ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ βεβαια ορια αλλα ο γιατρος δεν μου ειπε κατι . Εφοσον ειναι στα φυσιολογικα ορια φανατζομαι ειναι οκ ? Σας ρωταω μηποςω εχετε καποα αναλογη εμπειρια ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva87 είπε:

@Woman88 μισ χαρουλα ολα! Να εισαι καλα! Ανυπομονω για την αλλη παρασκευη!

Ολα θα πανε καλα !!!!! Ποσο θα εισαι τοτε? αγορακι ε? αντε με το καλοοοοοοοοο!!!!! πητ ποτε εχεις ?ειμασε μαζι νομιζω και εγω 21 και 6 ειμαι

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aressana είπε:

παναγιά μου τι 4 κιλά κιλά ακούω ;!! Καλά κ  εγώ στη 2η εγκυμοσυνη  πήγαινα κιλό κ μήνα.. τώρα ... νομίζω κ εγώ έχω πάρει ήδη 8 .. 

Για μαξιλάρι περνώ ένα μαξιλάρι του καναπέ  ανάμεσα στα πόδια , θυμάμαι π μου το είχε πει κάποτε και φυσικοθεραπευτης όταν είχα τη μέση.. 

Εγώ πλέον την νιώθω και πρωινά !

 

 @Vaso11.4.11Γνώμη μου μην επενδύσετε πολλά σε ρηλαξ .. κάποια παιδιά δεν καθονται    καν!  Εμένα μ χαν δώσει .. Η πρώτη δεν έκατσε ποτέ ,  η δεύτερη  έκατσε ..    

Κ εγω συμφωνώ μαζί σου αλλά ο αντρας μ δεν το καταλαβαίνει κ θέλει να της παρουμε καποια που κοιτάει που ειναι λιγο ακριβά. Βεβαια τα περισσότερα ηλεκτρικά είναι ακριβά. Αλλα θα δούμε, θα το ψάξω κ αλλο.

1 hour ago, Woman88 είπε:

ΓΕια σας κοριτσια μου !!!! πως ειστε ? καλη επιτυχια σε οσες εχετε β επιπεδου 18 του μηνος  @Betty90 και @Eva87

Οσο για τα κιλα εγω ειμαι συν 7 κιλα !!! Βασω εχεις δει relax ?εγω χαζευα χθες τσο ιντερνετ και ειδα εν απουμου αρεσε πολυ !!!1

Κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω κατι ... καθως τακτοποιουσα κατι εξετασεις της μπεμπουλας μου σε ενα φακελο ειδα πανω στα αποτελεσματα β επιπεδου οτι καποιες τιμες πχ bpd ηταν στα ανωτερα ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ βεβαια ορια αλλα ο γιατρος δεν μου ειπε κατι . Εφοσον ειναι στα φυσιολογικα ορια φανατζομαι ειναι οκ ? Σας ρωταω μηποςω εχετε καποα αναλογη εμπειρια ! 

Εχω κοιταξει σε διάφορα μαγαζιά κ ίσως πάρω από το boutique bebe ή απτο bebe maison που έχει γενικα καποια οικονομικά πραγματάκια αλλα ακομα δεν εχω καταλήξει. 

Για να μην σ ειπε κατι ο γιατρος ολα ειναι καλα. Μπορείς βέβαια να τον ρωτήσεις για να σου φύγει η απορία. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Woman88 είπε:

 

Κοριτσια θα ηθελα να σας ρωτησω κατι ... καθως τακτοποιουσα κατι εξετασεις της μπεμπουλας μου σε ενα φακελο ειδα πανω στα αποτελεσματα β επιπεδου οτι καποιες τιμες πχ bpd ηταν στα ανωτερα ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ βεβαια ορια αλλα ο γιατρος δεν μου ειπε κατι . Εφοσον ειναι στα φυσιολογικα ορια φανατζομαι ειναι οκ ? Σας ρωταω μηποςω εχετε καποα αναλογη εμπειρια ! 

 Προς τα πάνω δεν έχω , προς τα κάτω έχω !! Τα bpd/fl kai bpd/ofd   ήταν αρκετά κάτω .  Το tad  εντελώς εκτος  ορίων (χαμηλοτερα)  .  Οπότε .. Δεν έχω ιδέα .. στα αλλά κορίτσια μ ηταν στη μεση ολα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! @Woman88 @Aressana σοβαρά καλέ κορίτσια τι κάθεστε και κοιτάτε? Γιατροί είμαστε? Αφού σας είπαν είναι όλα οκ...ανθρωπάκια δημιουργούνται κ αυτές οι μετρήσεις στη β είναι εκτιμήσεις που συγκρίνονται με μέσους όρους, όπως κι εμείς είμαστε άλλοι πιο ψηλοί άλλοι πιο κοντοί έτσι κ αυτά ξεφεύγουν σε μετρήσεις από το μέσο όρο. Αν αυτό ήταν ανησυχητικό θα στεκόταν ο γιατρός σας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!! @Woman88Μην το σκέφτεσαι καθόλου αυτο ! Κι εμένα στο πρώτο μου παιδάκι ήταν κάποια πάνω απ το όριο κ κάποια κάτω απ το όριο! Αφού ο γιατρός είπε όλα καλα δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο! Έχω αρχίσει κ αγχώνομαι για την Β επιπέδου που είναι σε μια βδομάδα! Μακάρι να πάνε όλα καλα να ηρεμήσουμε κι εμείς!!

Link to comment
Share on other sites

@olpapa   η δεύτερη γέννα ηταν εφιαλτική. Οπότε "συνήθισα" να ψάχνω παραπάνω τα ιατρικά θέματα.. Δεν με πειράζει να είναι κοντή ή ψηλή .. Το παθολογικό με νοιάζει .. Όχι πως θα αλλάξει κάτι , αλλά να είμαι εγώ προετοιμασμένη ..  παραυτα θεωρώ πως εγινε λάθος από τις μετρήσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana said:

@olpapa   η δεύτερη γέννα ηταν εφιαλτική. Οπότε "συνήθισα" να ψάχνω παραπάνω τα ιατρικά θέματα.. Δεν με πειράζει να είναι κοντή ή ψηλή .. Το παθολογικό με νοιάζει .. Όχι πως θα αλλάξει κάτι , αλλά να είμαι εγώ προετοιμασμένη ..  παραυτα θεωρώ πως εγινε λάθος από τις μετρήσεις ...

Εννοείται να το ψάχνεις αλλά σίγουρα θα έλεγε κάτι ο γιατρός σου αν τον ανησυχούσαν οι μετρήσεις, άλλωστε εκείνοι έχουν τη συνολική εικόνα και ξέρουν και τι είναι σημαντικό για να σταθούν... Επίσης ισχύει ότι μπορεί να έγινε και λάθος, σε μένα ένα υπέρηχο πριν τη β το είχε βγάλει εκτίμηση 350 γραμ. αρκετά πάνω κ από την εκτιμώμενη ηλικία κύησης και στη β βγήκε μια χαρά. Ο ίδιος μου είπε θα το υπερεκτίμησα στο προηγούμενο, γιατί έτσι κ αλλιώς κ αυτοί μετράνε ότι βλέπουν στη λήψη, λίγο υπο γωνία να είναι διαφέρει από το πραγματικό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! @Woman88 @Aressana σοβαρά καλέ κορίτσια τι κάθεστε και κοιτάτε? Γιατροί είμαστε? Αφού σας είπαν είναι όλα οκ...ανθρωπάκια δημιουργούνται κ αυτές οι μετρήσεις στη β είναι εκτιμήσεις που συγκρίνονται με μέσους όρους, όπως κι εμείς είμαστε άλλοι πιο ψηλοί άλλοι πιο κοντοί έτσι κ αυτά ξεφεύγουν σε μετρήσεις από το μέσο όρο. Αν αυτό ήταν ανησυχητικό θα στεκόταν ο γιατρός σας...

Εχεις δικιο οντως ετσι ειναι ... απλα το ειδα και λεω τι στο καλο ? μηοως ειναι κατι παθολογικο ?

@Betty90 ola θα πανε κατ ευχην !!!! εννοιες ηταν στο ανωτατο φυσιολογικο όριο και σε σενα δηαδη πανω απο το μεσο όρο ; απλα στην αυχενικη ήταν κατ απο το μεσο ορο και τωρα αναρωτιεμαι τοσο μεγαλη αυξηση ; δηλαδη σε επομενο υπερηχο μπορει ν βγει εξω απο τα ορια?

@Eva87 εγω κοριτσακι εχω και εγω ΠΗΤ 16/4!!!!

@Aressana τι σε αγχωνει εσενα ? οι τιμες ειναι στο κατωτερο φυσιολογικο ?

@Vaso11.4.11 τι τιμες βρισκεις στα ριλαξ? βρηκα και εγω κατι πολυ ωραια αλλα ειναι ροζουλια!!χιχιχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...