Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Aressana είπε:

@Woman88  όχι . Είναι εκτός ορίων .  Εάν τα  φυσιολογικά όρια είναι πχ 70( κατωτατο) -140 (ανωτερο) , εμένα ήταν 40 . 

σε ποιες τιμες? εννοω σε ποια μετρηση ?σε τι αφορα Ο γιατρος τι ειπε? εγω οταν παω για υπερηχο θα ρωτησω και το γυναικολογο για το υπερηχογενες εντερο αν και στο τηλεφωνο που μιλησε με το αντρα  μου του πε δεν ειναι αξιο λογου ξεχαστε το 

. αλλα αν τον ρωτησω αυτο για τα ορια θα μου πει δεν παλευεσαι κανει και χιουμορακι ο ατιμος  χαχαχαχαχααχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

σε ποιες τιμες? εννοω σε ποια μετρηση ?σε τι αφορα Ο γιατρος τι ειπε? εγω οταν παω για υπερηχο θα ρωτησω και το γυναικολογο για το υπερηχογενες εντερο αν και στο τηλεφωνο που μιλησε με το αντρα  μου του πε δεν ειναι αξιο λογου ξεχαστε το 

. αλλα αν τον ρωτησω αυτο για τα ορια θα μου πει δεν παλευεσαι κανει και χιουμορακι ο ατιμος  χαχαχαχαχααχα

Στο  tad .  Είναι 43.1  εκτός φυσιολογικων ορίων . 

Το bpd/ofd   ειναι 0.72  στο χαμηλότερο φυσιολογικό όριο . 

Και το bpd/fl   1.40  λίγο πιο πάνω  από το χαμηλότερο φυσιολογικό όριο .

Όλα τα υπόλοιπα είναι στη μεση , ενώ το  ofd πιο πάνω απ τη μέση (65.1)

Βάρος 340g.

Κοίτα ο γιατρός π μ Κάνε την εξέταση ... με ξαναξαπλωσε για να μετρήσει λέει τη κοιλιά . Με προβληματίζει αυτό .. 

Ο δικός μου γιατρός  του είπα τηλεφωνικά μόνο το tad δεν πρόλαβε να δει το email . Δεν μ είπε κάτι έπειτα.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Στο  tad .  Είναι 43.1  εκτός φυσιολογικων ορίων . 

Το bpd/ofd   ειναι 0.72  στο χαμηλότερο φυσιολογικό όριο . 

Και το bpd/fl   1.40  λίγο πιο πάνω  από το χαμηλότερο φυσιολογικό όριο .

Όλα τα υπόλοιπα είναι στη μεση , ενώ το  ofd πιο πάνω απ τη μέση (65.1)

Βάρος 340g.

Κοίτα ο γιατρός π μ Κάνε την εξέταση ... με ξαναξαπλωσε για να μετρήσει λέει τη κοιλιά . Με προβληματίζει αυτό .. 

Ο δικός μου γιατρός  του είπα τηλεφωνικά μόνο το tad δεν πρόλαβε να δει το email . Δεν μ είπε κάτι έπειτα.  

Αρα σε προβληματιζει μονο το ενα που ειναι εκτος οριων ? γιατι τα αλλα λες οτι ειναι εντος οριων . σωστα καταλαβα; η μεση ειναι ο μεσος ορος. οτι ειναι πανω απο αυτο ειναι πανω απο μο και οτι ειναι κατω κατω απο το μο. Ωστοσο ολα ειναι εντος φυσιολογικων οριων ... σωστα?(ειμαι και λιγο ζαλισμενη απο τα μαθηματα αν κατι δεν καταλαβαινω καλα συγγνωμη)

Link to comment
Share on other sites

@Woman88  στην ουσία Ναι το ένα εκτός ορίων..

   για τα αλλά δεν ξέρω την σπουδαιότητα τους..  Εάν ήταν μετρήσεις κεφαλιού ή μηριαιο οστο θα σήμαινε ίσως κάτι .. τώρα δεν έχω ιδέα  !

 

Κ ό δικός μου δεν μ εξηγει ..  έστω με απλά λόγια -.- πέτυχα έναν φίλο από την Βενεζουέλα γιατρό και το προώθησε σε μια  γνωστή του να μας τα εξηγήσει ..  απίστευτο!! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aressana είπε:

@Woman88  στην ουσία Ναι το ένα εκτός ορίων..

   για τα αλλά δεν ξέρω την σπουδαιότητα τους..  Εάν ήταν μετρήσεις κεφαλιού ή μηριαιο οστο θα σήμαινε ίσως κάτι .. τώρα δεν έχω ιδέα  !

 

Κ ό δικός μου δεν μ εξηγει ..  έστω με απλά λόγια -.- πέτυχα έναν φίλο από την Βενεζουέλα γιατρό και το προώθησε σε μια  γνωστή του να μας τα εξηγήσει ..  απίστευτο!! Χαχαχα

δεν σου εξηγει ο γιατρος σου ? Γιατι ? Εγω οτι θελω τον παιρνω τηλεφωνο η στελνω μηνυμα και απανταει αμεσως. Εφοσον ειναι εντος φυσιολογικων οριων γιατι σε αγχωνει ? τωρα βεβαια θα μου πεις και εγω αγχωθηκα που ενα ηταν στα ανωτατο φυσιολογικο αλαλ οπως ειπαν και τα κοριτσια ειναι εντος φυσιολογικων οριων . Μονο το ενα ειναι εκτος που αναφερεις. 

Link to comment
Share on other sites

@Woman88 ειναι αναλογως. Αν πχ θες ηλεκτρικό κ να παιζει μελωδίες κλπ ανεβαίνει η τιμη. Παίζει ρολο ποσο απλο ή με πολλές λειτουργίες το θες. Εγω όπως το θέλω με μελωδίες, λευκούς ήχους, να λικνιζεται κλπ κυμαίνεται καπου στα 100 ευρώ. Μπες στις σελίδες που σ είπα θα βρεις πολλά κ εχει διάφορα χρώματα. Κ εγω δεν θελω να παρω ροζ. Θελω ουδετερο χρωμα να τα εχω κ για το επόμενο πρώτα ο Θεός. Λεφτά δίνουμε εξαλλου, ας χρησιμεψουν κ για μετα.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Τι κάνετε? Εγω σε λιγο εχω μαθημα και εχω υπνηλια απιστευτη ...δε χχορταινω υπνο με τιποτα... κοιμηθηκα βεβαια αργα χθες αλλα πριν τις 2 δεν μπορω να κοιμηθω ... και στα μαθηματα ψιλοσρνομαι ... φορτσαρω λιγακι το απογευμα και μετα παλι πεφτω απο νυστα ...

Χθες το βραδυ ενιωσα κατι χτυπηματακια πιο εντονα αλλα ξερετε τι γινεται εχω και θεμα με το εντερο δηάδη πρηξιμο και χορωδια και δεν μπορω  να ξεχωρισω αν ειναι εντερο η το μωρο ? στα χτυπηματακια δεν εχω ηχο χαχαχα ειναι απλα χτυπηματα!

Οσο γις τια αγορες που λετε εγω κοριτσια εχω ερωτευτει ενα καροτσι σε ροζ χρωματακι απαλο ... θα  μου πειτε θα δωσεις λεφτα για ενα καροτσι και μετα αν ερθει ενα αγορακι θα παρεις αλλο? δεν ξερω αλλα μας αρεσει πολυ ... τα γκρι τα κοκκινα και τα πρασινα δεν μας αρεσουν για τη μπεμπουλα ... οσο για το ριλαξ μου ειπαν οτι καλο ειναι να ειναι αποσπωμενο .. ωστε το καθισματακι να μπαινει πχ πανω στον καναπε οταν θα θες να αρχισεις να ταιζεις κρεμουλα το μωρακι ... δεν ξερω αν ισχυει αυτο .. εγω ψαχνω ηλεκτρικο με μπαταριες φυσικα το ρευμα το φοβαμαι ... αλλα τωρα που ειπαν οτι δε θα ανοιξουν και τα μαγαζια ξενερωσα ... ηθελα να παω λιγακι να ριξω μια ματια γιατι αλλιως να τα βλεπεις απο κοντα ρε κοριτσια...

επιπλα σκεφτομαι ουδετερα χρωματα και μας αρεσει πολυ το λευκο ! 

Πειτε μου και εσεις τια αποψεις σας και τις σκεψεις σας για τις αγορες!

Δευτερα εχω υπερηχο και ειτε το πιστευετε ειτε οχι παλι αγωνια εχω!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Τι κάνετε? Εγω σε λιγο εχω μαθημα και εχω υπνηλια απιστευτη ...δε χχορταινω υπνο με τιποτα... κοιμηθηκα βεβαια αργα χθες αλλα πριν τις 2 δεν μπορω να κοιμηθω ... και στα μαθηματα ψιλοσρνομαι ... φορτσαρω λιγακι το απογευμα και μετα παλι πεφτω απο νυστα ...

Χθες το βραδυ ενιωσα κατι χτυπηματακια πιο εντονα αλλα ξερετε τι γινεται εχω και θεμα με το εντερο δηάδη πρηξιμο και χορωδια και δεν μπορω  να ξεχωρισω αν ειναι εντερο η το μωρο ? στα χτυπηματακια δεν εχω ηχο χαχαχα ειναι απλα χτυπηματα!

Οσο γις τια αγορες που λετε εγω κοριτσια εχω ερωτευτει ενα καροτσι σε ροζ χρωματακι απαλο ... θα  μου πειτε θα δωσεις λεφτα για ενα καροτσι και μετα αν ερθει ενα αγορακι θα παρεις αλλο? δεν ξερω αλλα μας αρεσει πολυ ... τα γκρι τα κοκκινα και τα πρασινα δεν μας αρεσουν για τη μπεμπουλα ... οσο για το ριλαξ μου ειπαν οτι καλο ειναι να ειναι αποσπωμενο .. ωστε το καθισματακι να μπαινει πχ πανω στον καναπε οταν θα θες να αρχισεις να ταιζεις κρεμουλα το μωρακι ... δεν ξερω αν ισχυει αυτο .. εγω ψαχνω ηλεκτρικο με μπαταριες φυσικα το ρευμα το φοβαμαι ... αλλα τωρα που ειπαν οτι δε θα ανοιξουν και τα μαγαζια ξενερωσα ... ηθελα να παω λιγακι να ριξω μια ματια γιατι αλλιως να τα βλεπεις απο κοντα ρε κοριτσια...

επιπλα σκεφτομαι ουδετερα χρωματα και μας αρεσει πολυ το λευκο ! 

Πειτε μου και εσεις τια αποψεις σας και τις σκεψεις σας για τις αγορες!

Δευτερα εχω υπερηχο και ειτε το πιστευετε ειτε οχι παλι αγωνια εχω!!!

Καλημερα κ απο μενα ❤ κοριτσακι μου το μωρο σου είναι αυτό που νιώθεις. Το θέμα είναι εσυ αν θα το πάρεις απόφαση να το πιστέψεις. Και εγω εχω διαφορα θέματα με το εντερο αλλα ειναι διαφορετικά τα χτυπήματα του μωρου απο τις κινήσεις του εντέρου. Παλια ειχες δλδ τετοια χτυπηματα; οχι προφανώς. Αρα απόλαυσε τα χτυπηματακια του μωρου σου κ μην αναρωτιέσαι πλεον αν ειναι ή δεν είναι. Στον υπερηχο ολα καλα θα ειναι όπως πάντα. Εγω πλεον εχω ξεπεράσει το αγχος. Σε 2 βδομαδες θα μπω στον 7ο. Τι στο καλο; μέχρι να γεννησω θα ειμαι με ένα μονιμο αγχος; εφοσον βλεπω οτι ολα πανε καλα στους υπερηχους κ στις μεγάλες εξετασεις κλπ δεν εχω να αγχωνομαι για κατι παρα μονο να το απολαμβάνω επιτελους μετα απο τοσους μηνες. Εχω κ εγω τις ώρες μου βεβαια αλλα μέχρι εκεί. 

Ριλαξ υπάρχουν κ ηλεκτρικά που έχουν αποσπώμενο καθισμα. Αν ψάξεις στις σελίδες που σ είπα κ κυρίως στην boutique bebe θα βρεις. Παντως οταν θα έρθει η ώρα που θα φάει κρεμουλα λογικα πλεον θα μπορεί να σταθεί κ να καθίσει οποτε μπορεις να πάρεις ένα καρεκλάκι φαγητου που θα το έχει για πολυ καιρό. Εγω αυτο θα κανω. Για μετα τους 6 μηνες θα παρω ένα καρεκλάκι φαγητου να το εχει μέχρι να μεγαλώσει αρκετά κ να μπορεί να κάθεται σε δικη μας καρεκλα πχ. Για το χρώμα εγω επέλεξα καφε λίκνο ξύλινο κ παρκοκρεβατο ηταν σε προσφορά οποτε δεν με ένοιαξε το χρώμα, ηταν παντως γκρι κ λευκό που μ αρέσει. Συρταριερα θα έχει μια δική μας που είναι επίσης σε καφε-βενγκε χρώμα όπως είναι τα έπιπλα του σπιτιού μας. Τα προσωπικά της ειδη ομως θα είναι ροζ καποια απο αυτα. Πχ μπουρνούζι, πετσέτες, παιχνίδια κλπ.. κ το μπανιερο που θα της παρω ισως να ειναι μπεζ με λιγο ροζ που εχω δει ένα. Καροτσι μας έχουν ήδη δώσει σκούρο χρώμα οποτε δεν μπορω να επιλέξω εκει. Κ η κουνια της που μας πήρε δώρο η πεθερα μ ειναι επισης καφε ξύλινη. Θα τη στολίσω με ροζ σεντονακια, κουβερτούλες κλπ κ θα ειναι μια χαρα το πουλάκι μου. 

Εγω ξυπνησα αργα σημερα λες κ ναρκωθηκα κ έχασα το φιλικό κ το πρωινό σιδηρο. Τωρα δεν μπορω να το παρω γιατι εφαγα δημητριακα με γαλα. Αλλα για μια μερα δεν πειράζει φανταζομαι.

Με τα μαθηματα υπομονη. Μήπως να μειώσεις καποια; ποτε σταματάς;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κ απο μενα ❤ κοριτσακι μου το μωρο σου είναι αυτό που νιώθεις. Το θέμα είναι εσυ αν θα το πάρεις απόφαση να το πιστέψεις. Και εγω εχω διαφορα θέματα με το εντερο αλλα ειναι διαφορετικά τα χτυπήματα του μωρου απο τις κινήσεις του εντέρου. Παλια ειχες δλδ τετοια χτυπηματα; οχι προφανώς. Αρα απόλαυσε τα χτυπηματακια του μωρου σου κ μην αναρωτιέσαι πλεον αν ειναι ή δεν είναι. Στον υπερηχο ολα καλα θα ειναι όπως πάντα. Εγω πλεον εχω ξεπεράσει το αγχος. Σε 2 βδομαδες θα μπω στον 7ο. Τι στο καλο; μέχρι να γεννησω θα ειμαι με ένα μονιμο αγχος; εφοσον βλεπω οτι ολα πανε καλα στους υπερηχους κ στις μεγάλες εξετασεις κλπ δεν εχω να αγχωνομαι για κατι παρα μονο να το απολαμβάνω επιτελους μετα απο τοσους μηνες. Εχω κ εγω τις ώρες μου βεβαια αλλα μέχρι εκεί. 

Ριλαξ υπάρχουν κ ηλεκτρικά που έχουν αποσπώμενο καθισμα. Αν ψάξεις στις σελίδες που σ είπα κ κυρίως στην boutique bebe θα βρεις. Παντως οταν θα έρθει η ώρα που θα φάει κρεμουλα λογικα πλεον θα μπορεί να σταθεί κ να καθίσει οποτε μπορεις να πάρεις ένα καρεκλάκι φαγητου που θα το έχει για πολυ καιρό. Εγω αυτο θα κανω. Για μετα τους 6 μηνες θα παρω ένα καρεκλάκι φαγητου να το εχει μέχρι να μεγαλώσει αρκετά κ να μπορεί να κάθεται σε δικη μας καρεκλα πχ. Για το χρώμα εγω επέλεξα καφε λίκνο ξύλινο κ παρκοκρεβατο ηταν σε προσφορά οποτε δεν με ένοιαξε το χρώμα, ηταν παντως γκρι κ λευκό που μ αρέσει. Συρταριερα θα έχει μια δική μας που είναι επίσης σε καφε-βενγκε χρώμα όπως είναι τα έπιπλα του σπιτιού μας. Τα προσωπικά της ειδη ομως θα είναι ροζ καποια απο αυτα. Πχ μπουρνούζι, πετσέτες, παιχνίδια κλπ.. κ το μπανιερο που θα της παρω ισως να ειναι μπεζ με λιγο ροζ που εχω δει ένα. Καροτσι μας έχουν ήδη δώσει σκούρο χρώμα οποτε δεν μπορω να επιλέξω εκει. Κ η κουνια της που μας πήρε δώρο η πεθερα μ ειναι επισης καφε ξύλινη. Θα τη στολίσω με ροζ σεντονακια, κουβερτούλες κλπ κ θα ειναι μια χαρα το πουλάκι μου. 

Εγω ξυπνησα αργα σημερα λες κ ναρκωθηκα κ έχασα το φιλικό κ το πρωινό σιδηρο. Τωρα δεν μπορω να το παρω γιατι εφαγα δημητριακα με γαλα. Αλλα για μια μερα δεν πειράζει φανταζομαι.

Με τα μαθηματα υπομονη. Μήπως να μειώσεις καποια; ποτε σταματάς;

Ναι ελπιζω πως ειναι το μωρακι και οχι το εντερακι!! γιατι οταν νιωθω το χτυπημα πεταγεται καπως η κοιλιτσα εκει .. 

Και εγω σημερα σερνομαι νιωθω πολυ κουρασμενη και εχω μαθηματα μεχρι τις 9 ... ηθελα να κοιμηιω το πρωι αλλα ξυπνησα για να μαγερεψω και γιατι ειχα μαθημα νωρις .. θελω να ανεβω και στη ζυγαρια μια μερα να δω ποσα κιλα συν είμαι ... απο 7 συν που ημουν με καποια γλυκα που εφαγα θα εχω παει συν 8 χαχα. 

Εγω εχω ξεχασει τρεις μερες να πιω το λακτιφερον το βραδυ αντι για 2 δηλαδη το πηρα μια φορα ..

δεν ξερω τι να κανω να στανιαρω λιγακι σημερα κλεινουν τα ματια  μου και δουλευω και αυριο ....ηπια χυμο καφε δε θελω να πιω γτ ειναι που ειναι το εντερο οπως ειναια πο το σιδηρο και ολα αυτα αν πιω και καφε τοα ποτελειωσα! θα ακουει μελωδιες εντερικες το μωρακι μου !χαχα

οσο για τα ψωνια ναι θα μπω να δω ριλαξ αν και βρηκα καποια καισ το λητω ..

Κοριτσια οι ηδη μανουλες ξερετε ποια εταιρεια καροτσιων ειναι καλη ? εχω ακουσει για την quax, την stokke αλλα πρεπει να ειναι λιγακι τσιμπημενη ... 

inglesina Που ειδα δεν ενθουσιαστηκα... αλλα θελει ψαξιμο ...

ποτε θα ανοιξουν τα μαγαζια επιτελους!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια και από εμένα! Απ' ότι διάβασα οι περισσότερες κάνατε τη β επιπέδου και οι υπόλοιπες έχουμε στα κοντά! Εμείς σχεδόν τελειώσαμε με τη μετακόμιση, πολλή δουλειά και τρέξιμο! Τα έχω παίξει! Επιτέλους στόλισα και το σπίτι χαχα και προγραμματίζω να φτιάξω μελομακάρονα!! Είχα παραμελήσει κάπως τη ρουτίνα-μουσική στο μωρό μου.. μετά από μέρες του έβαλα τραγούδια disney που συνηθίζω να βάζω και ανταποκρίθηκε το μανάρι μου! έχετε κάποια ρουτίνα- παιχνίδι ανταπόκρισης με την κοιλίτσα σας;; πείτε ιδέες να εφαρμόσουμε κι εμείς! 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Firsttimemom είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα! Απ' ότι διάβασα οι περισσότερες κάνατε τη β επιπέδου και οι υπόλοιπες έχουμε στα κοντά! Εμείς σχεδόν τελειώσαμε με τη μετακόμιση, πολλή δουλειά και τρέξιμο! Τα έχω παίξει! Επιτέλους στόλισα και το σπίτι χαχα και προγραμματίζω να φτιάξω μελομακάρονα!! Είχα παραμελήσει κάπως τη ρουτίνα-μουσική στο μωρό μου.. μετά από μέρες του έβαλα τραγούδια disney που συνηθίζω να βάζω και ανταποκρίθηκε το μανάρι μου! έχετε κάποια ρουτίνα- παιχνίδι ανταπόκρισης με την κοιλίτσα σας;; πείτε ιδέες να εφαρμόσουμε κι εμείς! 

Γεια σου κοριτσι μου !!! Καλη επιτυχια στον β επιπεδου ?  Πότε εχεις?

Οσο για την κοιλιτσα νομιζω αν εισαι ηρεμη και την χαιδευεις μιλωντας στο μωρακι σου θα ανταποκριθει το ιδιο ... Απλα μην ξεχναμε οτι κοιμουνται και πολλες ωρες σε αυτη τη φαση .. Διαβασα οτι κοιμουνται 18 ωρες τη μερα και εχουν εναλλαγες πχ 40 λπετα ξυπνια και μετα παλι υπνος... βεβαιαοταν ξυπνανε δε σημαινει οτι θα αρχισουν τις κλωτσομπουνιες....Αραζουν και αυτα οσο να ναι χαχα! 

Επισης εχω επισης διαβασει (δεν ερω αν ισχυει ) οτι οσο περπαταμε και γενικα κινουμαστε  αυτα νανουριζονται 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου !!! Καλη επιτυχια στον β επιπεδου ?  Πότε εχεις?

Οσο για την κοιλιτσα νομιζω αν εισαι ηρεμη και την χαιδευεις μιλωντας στο μωρακι σου θα ανταποκριθει το ιδιο ... Απλα μην ξεχναμε οτι κοιμουνται και πολλες ωρες σε αυτη τη φαση .. Διαβασα οτι κοιμουνται 18 ωρες τη μερα και εχουν εναλλαγες πχ 40 λπετα ξυπνια και μετα παλι υπνος... βεβαιαοταν ξυπνανε δε σημαινει οτι θα αρχισουν τις κλωτσομπουνιες....Αραζουν και αυτα οσο να ναι χαχα! 

Επισης εχω επισης διαβασει (δεν ερω αν ισχυει ) οτι οσο περπαταμε και γενικα κινουμαστε  αυτα νανουριζονται 

Την Τρίτη στις 16.30 !! Ανυπομονώ να δω πόσο μεγάλωσε! 

Τα έχω διαβάσει κι εγώ αυτά, του μιλάω, του τραγουδάω, αλλά σπάνια ανταποκρίνεται! Η μουσική ή Που του αρέσει ή που μου λέει κλεισ' το! Χαχα


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Firsttimemom είπε:

Την Τρίτη στις 16.30 !! Ανυπομονώ να δω πόσο μεγάλωσε! 

Τα έχω διαβάσει κι εγώ αυτά, του μιλάω, του τραγουδάω, αλλά σπάνια ανταποκρίνεται! Η μουσική ή Που του αρέσει ή που μου λέει κλεισ' το! Χαχα

ΜΕ το καλό καλη επιτυχια!!!! Απο ποτε εχεις να δεις το νινι σου?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

ΜΕ το καλό καλη επιτυχια!!!! Απο ποτε εχεις να δεις το νινι σου?

 

Ένα μήνα ακριβώς την Τρίτη! Να ' σαι καλά! Κι εσύ είδα έχεις από εβδομάδα υπέρηχο!! Με το καλό!


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...