Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Marilo said:

@Aressana καλησπέρα! Μίλησα με τη γιατρό μου, δεν έκανα την καμπύλη αυτή την εβδομάδα ίσως την επόμενη που θα είμαι 22η που θα κάνω και την β επιπέδου άλλο άγχος κι αυτό να πάνε όλα καλά..  Της είπα την ανησυχία μου μήπως είναι νωρίς και μου εξήγησε πως καλύτερα να εντοπίσουμε κάτι αν υπάρχει από νωρίς και να το διορθώσουμε πάρα τελευταία στιγμή.. Εάν χρειαστει πιο μετά  μου είπε θα επαναλαβουμε την εξέταση..

Γενικά κορίτσια μου κι εγώ που και που το νιώθω το μωράκι μου.. Ελαφρά χτυπηματακια ειδικά το βράδυ που ξαπλωνω.. 

Από αγορές ούτε εγώ εχω ψωνισει ακόμη.. Κι εγώ έτσι σκεφτόμουν Ιανουαριο που θα χει εκπτώσεις και να μπορούμε να τα δούμε κι από κοντά θέλω να πιστεύω ότι θα είναι ανοιχτά τα μαγαζιά.. 

Είμαι σπίτι όλη μέρα και τσιμπολιγαω και γω από κιλά πως τα πάτε? Εγω έχω πάρει 4 και ο ενδοκρινολογος μου είπε να προσέχω :-( πως να προσέχω με τους πειρασμους γύρω μου κουραμπιεδες μελομακαρονα....

Με το καλό κι η β επιπέδου!

Να προσέχεις με τα 4 κιλά;; Είμαι στα συν 8 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , olpapa είπε:

Εγώ ρε γμτ το βράδυ κάνω το βρικόλακα σχεδόν δε κοιμάμαι...κατά τις 6 με πιάνει ύπνος κανονικά και μετά δε μπορώ να ξυπνήσω το πρωί για δουλειά. Ευτυχώς δουλεύουμε από το σπίτι δηλαδή αλλιώς δε ξέρω πως θα γινόταν...εσύ τελικά τα κάνεις όλα τα μαθήματα απομακρυσμένα; 

Ναι από το σπίτι κάνω μαθήματα αλλα δεν ειναι ξεκουραστο καθολου γιτι εχω πολλα παιδια αχιζω 2 και τελειωνω 9 . Σκεφτομαι πρωτα ο θεος τελος φλεβαρη να σταματησω. ειναι καλα?

@Marilo kai εγω οπως το λες το βραδυ κυριως που θα κανω το μπανιο μου και θα ξαπλωσω και θα ηρεμησω θα νιωσω πολυ ελαφρια χτυπηματακια ... ε να ειναι το εντερο καθε μερα δε νομιζω βεβαια καποιες μερες δεν το νιωθω ..  απλα μπερδευομαι με το εντερο γτ δεν ξερω πως τα ξεχωριζεις αυτα τα δυο ?πως ξερω δη΄λαδη οτι τα χτυπηματακια δεν ειναι συσπασεις εντερου ? απο κιλα εγω ειμαι συν 7 μου ειπε ο γυναικολογος οτι ειμαι καλα . μονο κοιλια εχω . Επισης ρε κοριτσια αλλες μερες η κοιλια ειναι μεγαλυτερη και αλλες μικροτερη συμβαινει και σε εσας αυτο ? πχ σημερα την νιωθω πιο μικρη αρκετα . οσο για τον υπνο καλα αφηστε και εγω στριφογυρναω γτ δεν βολευομαι . Εχετε παρει μαξιλαρακι υπνου που λενε βοηθαει και αργοτερα ειναι για το θηλασμο?

Αισθανομαι απιστευτη κοπωση κοριτσια !

Link to comment
Share on other sites

@olpapa σ'ευχαριστώ πολύ! Αντε να μάθουμε επιτέλους και με σιγουριά το φύλο.. Γιατί όλο με κλειστά τα πόδια μου κάθεται.. Είναι ντροπαλο μάλλον, χαχα! Κι εγώ που λες απορώ γιατί μου είπε έτσι με τα κιλά.. 

@Woman88 και εγώ έτσι αισθάνομαι μόλις τρώω κάτι συνήθως γίνεται μεγάληηη το πρωί ξυπνάω πιο νορμάλ σε μέγεθος .. Καλά ούτε εγώ είμαι 100% σίγουρη αλλα πιστεύω ότι απολα όσα νιώθω ε κάτι θα ναι το εντερο και κάτι το μωρό :razz: να σε ρωτήσω επειδή το βράδυ ούτε εγώ βολευομαι λέω να πάρω αλλά στα πιο μεγάλα μαξιλαρια βλέπω κάτι τιμές 60 με 80 ευρώ.. Έχεις δει εσύ πουθενά φτηνότερο? Αλλά όχι το μικρό το πιο μακρύ..


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μενα κοριτσια! @Marilo με το καλο η β επιπεδου. Ποτε ειναι;

Κ εγω θελω να παρω μαξιλάρι για τον ύπνο γιατί υποφερω το βραδυ. Πονανε πολυ οι γοφοί μ κ εχω κ αϋπνίες. Γενικα δεν κοιμάμαι καλα το βραδυ κ αναγκαστικά ξυπναω αργα το πρωι. Εγω το μωρο το νιώθω έντονα καθε μερα κ οχι μονο τα βραδυα ουτε μόνο όταν τρώω. Αρα κοριτσια ειναι κ στο μωρο. Καποια ειναι πιο ήσυχα κάποια πιο ζωηρά μαλλον. Πάντως όντως ειναι νωρις ακομα. Απλα εμενα ήθελε από νωρις να μου δείξει το ποσο ζωηρουλα θα βγει χαχαχα 

Από χθες εντωμεταξυ εχω παλι αναγουλα. Πηγα να κανω κ εμετο χθες αλλα κρατήθηκα ευτυχως. Απο φαγητο τρωω παρα πολυ. Έφτασα τα 59 κοριτσια. Κ ξεκίνησα από 53 περίπου πριν μεινω εγκυος. Ειχα χασει με τους εμετους κ ειχα παει στα 51 κ μετα τα ξανα πηρα πίσω κ απο τοτε καθε μηνα ανεβαίνω. Η κοιλια ειναι αρκετά μεγάλη αλλα το απογευμα κυριως γίνεται τούμπανο απτο φαγητό Κ τα γλυκά κλπ. Το πρωι ειναι σε καλύτερη κατάσταση. Κ εχω βγάλει κ τη γραμμή εγκυμοσύνης. Δεν είναι σκουρη αλλα φαίνεται κ μ αρέσει! Οσο για επιπλα εγω περιμένω να μου ρθει το παρκοκρεβατο κ το λίκνο κ μας πήρε δώρο η πεθερα μου την κουνια του μωρου που θα μπει μετα το λίκνο. Τα υπόλοιπα αργότερα. Ελπιζω κ εγω να ανοίξουν τα μαγαζιά να δουμε απο κοντα κ ρουχαλακια κ τα υπόλοιπα πράγματα που θέλουμε. Κοριτσια σε 2μισι βδομαδες πρώτα ο Θεός θα μπω στον 7ο. Ανυπομονώ! Γενικα ανυπομονω να περασει ο καιρος! Άσε που μου χει λείψει να κοιμάμαι κ μπρούμυτα χαχαχαχα για να κανουμε κ λιγη πλακα..


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

@olpapa σ'ευχαριστώ πολύ! Αντε να μάθουμε επιτέλους και με σιγουριά το φύλο.. Γιατί όλο με κλειστά τα πόδια μου κάθεται.. Είναι ντροπαλο μάλλον, χαχα! Κι εγώ που λες απορώ γιατί μου είπε έτσι με τα κιλά.. 

@Woman88 και εγώ έτσι αισθάνομαι μόλις τρώω κάτι συνήθως γίνεται μεγάληηη το πρωί ξυπνάω πιο νορμάλ σε μέγεθος .. Καλά ούτε εγώ είμαι 100% σίγουρη αλλα πιστεύω ότι απολα όσα νιώθω ε κάτι θα ναι το εντερο και κάτι το μωρό :razz: να σε ρωτήσω επειδή το βράδυ ούτε εγώ βολευομαι λέω να πάρω αλλά στα πιο μεγάλα μαξιλαρια βλέπω κάτι τιμές 60 με 80 ευρώ.. Έχεις δει εσύ πουθενά φτηνότερο? Αλλά όχι το μικρό το πιο μακρύ..

Ε ναι καποιο το μωρακι καποιο το εντερο ! Γιατι πολλες κοπελες το μπερδευουν από οτι μου εχει πει ο γιατρος μου. λιγο απο ολα χαχα! Δεν ξερω για μαξιλαρια εχω ριξει μια ματια σκεφτομαι πως για το θηλασμο μηπως το μικροτερο βολεψει πιο πολυ ? ΒΕβαια το πιο μεγαλο θα ναι πιο βολικο στον υπνο αλλα φανταζομαι και το μικρο θα κανει την δουλεια του να το βαζουμε στα ποδαρακια γτ εγω εκει νιωθω οτι κατι θελω οταν κοιμαμαι στο πλαι . αν βρω κατι θα σου πω . γενικα ναι ειναι ακριβα...ο,τι πήρωνεις παιρνεις αλλα ρε κοριτσια πολλη εκμεταλλευση στα ειδη εγκυμουσνης κτλ ...εγω αυτο εχω διαπιστωσει πχ ρουχα εγκυμοσυνης καποιοι τα βαρανε .... σου λεει θα βρεθει η αλλη στην αναγκη και θα τα παρει .. θελω μπουφαν αλλα δεν ξερω  ναπαρω απλα ενα μεγαλυτερο σε νουμερο η εγκυμοσυνης που βολευει και αργοτερα με το μωρακι ? γιατι ενα πολυ μεγαλυτερο θ αμου ναι στα μανικια πολυ μεγαλο επειδη μονο κοιλιτσα εχω μεχρι στιγμης και αυτη μη φανταστειτε μικρουλα σχετικα αλλα ξεπεταγεται .

Βασω μου  και εμενα η μικρη στους υπερηχους σε ησυχια δεν καθεται αλλα δεν την νιωθω συνεχεια οποτε μαλλον θα εχει να κανει και ποτε θα τη νιωσει καθε γυναικα . Γιατι το βραδακι που ξαπλωνω και ειμαι ηρεμη εχω τα χτυπηματακια και αυτα οχι καθε μερα τι να πω ..... δεν ξερω απο τη μια σκεφτομαι αυτα που λενε οι γιατροι απο τηνα λλη αγχωνομαι  !! Ο αντρας σου το εχχει ακουσει ?

τη γραμμη και εγω την εχω βγαλει !και φτανει και πανω απο τον αφαλο !

Οσο για τις αναγουλες δεν εχουν σταματησει ? Αχ θα περασει ο καιρος νομιζω μετα το νεπ ετος θα μετραμε αντιστροφα και θα περασει ο καιρος ετσιι!!!! Ποτε μπαινεις στο μηνα σου ? αρχες μαρτιου ?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Woman88 δες τις αντοχές σου μέχρι πότε μπορείς να κάνεις...γιατί δεν είναι κ εύκολο τα μαθήματα που πρέπει να μιλάς συνέχεια εσύ, είναι κουραστικό...

Just now, Marilo said:

@olpapa σ'ευχαριστώ πολύ! Αντε να μάθουμε επιτέλους και με σιγουριά το φύλο.. Γιατί όλο με κλειστά τα πόδια μου κάθεται.. Είναι ντροπαλο μάλλον, χαχα! Κι εγώ που λες απορώ γιατί μου είπε έτσι με τα κιλά.. 

@Woman88 και εγώ έτσι αισθάνομαι μόλις τρώω κάτι συνήθως γίνεται μεγάληηη το πρωί ξυπνάω πιο νορμάλ σε μέγεθος .. Καλά ούτε εγώ είμαι 100% σίγουρη αλλα πιστεύω ότι απολα όσα νιώθω ε κάτι θα ναι το εντερο και κάτι το μωρό :razz: να σε ρωτήσω επειδή το βράδυ ούτε εγώ βολευομαι λέω να πάρω αλλά στα πιο μεγάλα μαξιλαρια βλέπω κάτι τιμές 60 με 80 ευρώ.. Έχεις δει εσύ πουθενά φτηνότερο? Αλλά όχι το μικρό το πιο μακρύ..

Μα ναι μια χαρά είναι 4 κιλά, πολύ αυστηρή είναι μάλλον χαχα! Εγώ βάζω ένα μικρό μαξιλαράκι που και που στο πλάι ή στα πόδια...είδα ότι με ένα πιο φουσκωτό σε βολεύομαι καθόλου οπότε αυτά της εγκυμοσύνης που είναι και τεράστια δε νομίζω να με βολευαν..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

@Woman88 δες τις αντοχές σου μέχρι πότε μπορείς να κάνεις...γιατί δεν είναι κ εύκολο τα μαθήματα που πρέπει να μιλάς συνέχεια εσύ, είναι κουραστικό...

ακριβως αυτο μιλαω συνεχεια και κουραζομαι ... αλλα μου αρεσει αυτο που κανω !! λαχανιαζω κιολας χαχαχ

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 καλησπέρα Βάσω μου!! Σευχαριστω,  Β επιπέδου έχω 16/12 μακάρι να πάνε όλα καλά...  εγώ γραμμή δεν έχω βγάλει σκομα.. Από που πήρες παρκοκρεβατο και λικνο? Αχ κ μένα μου χει λείψει το μπρουμυτα αλλά δεν ανυπομονώ τόσο γιατί με φοβίζει τόσο η γέννα  :unsure:

Επίσης να σε ρωτήσω με τα γλυκά που τρως γιατί τρώω κι εγώ ή καμπύλη σακχαρου σου βγήκε καλή?!

@Woman88 ναι αν βρεις μου λες, βλέπω κι εγώ αυτή την εκμετάλλευση που λες σε όλα αυτά τα είδη δυστυχώς..να πάρεις ένα μπουφάν στο νούμερο σου αλλά ριχτη γραμμή πχ μη πάει χαμένο μετά..

Εμένα του είχα βάλει το χέρι του ένα βράδυ κάτι κατάλαβε μου είπε.. ΠΗΤ εγώ έχω 18/4 οπότε δε ξέρω μέσα Μαρτίου λογικά μπαίνω στο μήνα μου αν το λέω σωστά..

Εγώ πάλι δε μετράω αντίστροφα τόσο γιατί φοβάμαι όπως σας είπα.... :unsure:

 


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

@Vaso11.4.11 καλησπέρα Βάσω μου!! Σευχαριστω,  Β επιπέδου έχω 16/12 μακάρι να πάνε όλα καλά...  εγώ γραμμή δεν έχω βγάλει σκομα.. Από που πήρες παρκοκρεβατο και λικνο? Αχ κ μένα μου χει λείψει το μπρουμυτα αλλά δεν ανυπομονώ τόσο γιατί με φοβίζει τόσο η γέννα  :unsure:

@Woman88 ναι αν βρεις μου λες, βλέπω κι εγώ αυτή την εκμετάλλευση που λες σε όλα αυτά τα είδη δυστυχώς..να πάρεις ένα μπουφάν στο νούμερο σου αλλά ριχτη γραμμή πχ μη πάει χαμένο μετά.. Του είχα βάλει το χέρι του ένα βράδυ κάτι κατάλαβε μου είπε.. ΠΗΤ έχω 18/4 οπότε δε ξέρω μέσα Μαρτίου λογικά μπαίνω στο μήνα μου αν το λέω σωστά.. Εγώ πάλι δε μετράω αντίστροφα τόσο γιατί φοβάμαι όπως σας είπα.... :unsure:

 

Ολα καλα θα πανε !!! ΜΕχρι τωρα ολα καλα πανε!! που θα κανεις β επιπεδου? ΚΑλη επιτυχιαααα!!!!

Αρα 18 μαρτιου μπαινεις στο μηνα σου ! Αν λεω καλα!

ΚΑι εγω νιωθω φοβο καποιες φορες αλλα προσπαθω να το δουλευω,,,.....με τον εαυτο μου ... αυτο το διαστημα πχ ειχα ανησυχησει που δεν ακουω πολυ το  μωρακι καθε μερα αλλα απο την αλλη λεω να ακουσω τους γιατρους ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ολα καλα θα πανε !!! ΜΕχρι τωρα ολα καλα πανε!! που θα κανεις β επιπεδου? ΚΑλη επιτυχιαααα!!!!

Αρα 18 μαρτιου μπαινεις στο μηνα σου ! Αν λεω καλα!

Ευχαριστώ πολύ! Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! :wub:

  • Μου αρέσει 1

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έχω β επιπέδου 18 του μηνός! Ανυπομονώ κ αγχώνομαι ταυτόχρονα!! Με τον ύπνο κι εγώ έχω θέμα! Πονάνε κι εμένα οι γοφοι μου! Μ χει λείψει το μπρούμυτα! Από κιλά +7 κι εγώ κι ανεβαίνω!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω 18 εχω β επιπεδου και περιμενω πως και πως! Εγω αγορασα μονο ριλαξ αλλα φοβαμαι να παρω αλλα πραγματα! Εγω τις τελευταιες ημερες εχω χτυπηματακια ελαφρια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Marilo μου ολα καλα θα πάνε κοριτσι μου! ❤❤❤ Με το καλο να την κάνεις! Παρκοκρεβατο πηρα απο το Λητω που είχε προσφορά black friday κ λίκνο βρήκαμε ένα που μας είχε αρέσει με τον αντρα μου κ το ειχε σε διάφορες εταιρίες αλλα το βρήκαμε στο la vie en rose σε καλη τιμη κ πηραμε κ σετ προικας κ κουνουπιερα μαζι. Τα περιμένω να έρθουν τωρα. Της πεθερας μου το παρκοκρεβατο παντως ηρθε σημερα, πήρε το ιδιο με μενα απτο Λητω για να κοιμάται το μωρο οταν θα χρειάζεται να της το αφήνουμε πανω. 

Καμπυλη ζαχάρου δεν εκανα ακομα. Μου ειπε ο γιατρος θα κλείσουμε υπερηχο σε περίπου 2 βδομαδες κ τοτε θα μου γραψει να την κάνω. Φανταζομαι καπου στην 26η εβδομαδα. Μπορει κ λιγο αργότερα δεν ξερω.. 

@Woman88 κ εμενα με ανεπαισθητα χτυπηματακια ξεκίνησε κ οσο περνούσαν οι μερες γινόντουσαν πιο έντονα με κάποια διαλείμματα καποιες μερες που δεν ενιωθα τπτ. Οποτε εφοσον έχουν ξεκινήσει κ σενα τα χτυπηματακια θα το νιώσεις Κ πιο έντονα σιγα σιγα. Ο άντρας μου ακομα δεν το έχει νιωσει γιατι εγω τα νιωθω έντονα τα χτυπηματακια εφοσον συμβαίνουν.στο σωμα μου αλλα στη κοιλια ακομα δεν τα καταλαβαίνεις γιατί είναι νωρίς κ ειναι μικρουλι. Ασε που οταν ακουμπαμε τη κοιλιά σταματάει εκτος απο το βραδυ αργα που δίνει πονο κ εκει βαζω το χέρι Κ συνεχίζει να χτυπάει κανονικα. Αλλα στο χερι δεν το νιώθω έντονα οπως ειπα. Νομιζω μετα τον 7ο θα αρχίσουμε να βλέπουμε κινήσεις στη κοιλια κ να το νιωθουμε με το χέρι. Στον μηνα μου, ναι, πρώτα ο Θεός μπαίνω αρχες Μαρτίου. 

@Betty90 @Eva87 με το καλο κ σε εσας κοριτσια μου η β επιπέδου! Να έχετε ολες τελεια αποτελέσματα ευχομαι! Εβα ριλαξ απο που πήρες; εγω θελω να ειναι ηλεκτρικό, να κουνιεται κ ολας κ να έχει μελωδίες αλλα δεν ξερω ποιο να παρω ουτε απο που. Απο τη boutique bebe κ το bebe maison εχω βρει κάποια οικονομικα πραγματάκια αλλα ακομα το ψάχνω γενικα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva87 είπε:

@Vaso11.4.11 εγω πηρα ριλαξ απο λητω στο black friday αλλα δεν ειναι ηλεκτρικο! Μου ηρθε παντως και μας αρεσε!

Α ωραια να το χαρείτε με το καλο οταν έρθει το μπεμπακι σας! Κοριτσακι ή αγορακι εχεις; ποσο εβδομαδων εισαι; σορρυ αλλα με την μνήμη δεν τα παμε κ πολυ καλα τελευταία..


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...