Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Marilo είπε:

@Aressana καλησπέρα! Βρήκες τη γιατρό σου μέσα στο Σαββατοκύριακο? Ρώτησες για την καμπύλη σακχαρου? Έχεις κανένα νέο? Εγώ αύριο το πρωί θα πάρω τηλέφωνο..

Όχι .. θα πάρω το απόγευμα π έχει ιατρείο να δω .. εμένα σε 2 μέρες λήγει το χαρτί   εντομεταξυ  μέχρι τη Τετάρτη είναι .! Αύριο δε θα μπορέσω θα κανω τη Β επιπέδου οπότε   Το πολύ πολύ θα του πω  να τις ξαναγράψει ..!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσια μου ! Τι κάνετε ; εμεις το σκ στολίσαμε και χθες γιορταζε ο αδερφος μου και ειχαμε παει στπυς γονεις μου ολοι !Δε θελετε να μαθετε ποσα γλυκα εφαγα χαχαχα! 

Βαω να χαιρεσαι τον αντρούλη σου και με το καλό η μπεμπούλα σας !!! Κοριτσια να χαιρεστε και εσεις οποιον εχετε !

Οσο για την κυστικη ινωση Βασω μηνα γχωνεσαι καθολου , ηκυστικη ινωση ειναι πολυ σοβαρη παθηση αν κατι υπηρχε και το 50 τοις εκατο θα το εδειχνε και επισης ειναι κληρονομικη νόσος. Μην ανησυχεις ! 

Η κοιλιτσα μου μεγαλώνει εχει φουσκωσει δηλαδη αν φορεσω κατισ τενο καταλαβαινει κποαιος οτι ειμαι εγκυος αν φορεσω ριχτο πουλοβερακι πχ δε φαινεται τιποτα ! 

Κοριτσια θελω να μοιραστω μαζι σας μια ανησχυια ... οπως σας ειπα ενιωθα το μωρακι μου κυτιως το βραδυ σαν απαλα χτυπηματακια που δεν ηξερα να εινει εντερο η  μωρο αλλα μαλλον το μωρ ηταν γιατι το ενιωθα καθε βραδυ ..... τωρα εχω να νιωσω χτυπηματακια κανα δυο μερες και ανησυχω παρα πολυ .... Λετε να συμβαινει κατι ή ειναι φυσιολογικο ? χθες σα να ενιωσα κατι αλλα επειδη εχω προβλημα με το εντερο φουσκωνει πολυ και κανει παρτυ μαλλον ηταν το εντερο ! @Aressanaποτε εχεις β επιπεδου ? αν σου εγραψε νωριτερα ο αγιατρος σου την καμπυλη μηπως ειδε ανεβασμενο σακχαρο ? ποτε εχεις β επιπεδου με το καλο εσυ ?

παρηγγειλα και ενα σουτιεν εγκυμοσυνης και ενα κολλαν εγκυμοσυνης απο τη mango .. το ειχε πολυ οικονομικο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Περνάει μια αρτηρία παράλληλα με τη σπονδυλική στήλη που τροφοδοτεί τη μήτρα και όταν κοιμόμαστε ανάσκελα ασκείται πίεση και μπορεί να μη τροφοδοτείται σωστά το έμβρυο με οξυγόνο, έτσι λένε..οπότε δεύτερο και τρίτο τρίμηνο συστήνουν ιδανικά στο αριστερό πλευρό που είναι το καλύτερο, ή στο δεξί ... και ανάσκελα μόνο σε υπερυψωμένη θέση με μαξιλάρι να έχει κλίση το σώμα... Φυσικά δε παθαίνει τίποτα αν είσαι για λίγη ώρα σε αυτή τη στάση αλλά προτείνουν να ξεκινάμε τον ύπνο στο αριστερό πλάι ώστε αν γυρίσουμε μετά χωρίς να το καταλάβουμε να είναι λιγότερος ο χρόνος ανάσκελα...

Να τον χαίρεσαι! Χρόνια πολλά κορίτσια σε όσους έχετε στην οικογένεια σας και του χρόνου με τα μωράκια σας!

Καλημερα κοριτσι μου! Σε ευχαριστώ πολυ και εσύ να χαίρεσαι όσους έχεις! Όπως τα λες είναι για το ανασκελα. Αυτα μου ειπε κ μενα περίπου ο γιατρος.

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου ! Τι κάνετε ; εμεις το σκ στολίσαμε και χθες γιορταζε ο αδερφος μου και ειχαμε παει στπυς γονεις μου ολοι !Δε θελετε να μαθετε ποσα γλυκα εφαγα χαχαχα! 

Βαω να χαιρεσαι τον αντρούλη σου και με το καλό η μπεμπούλα σας !!! Κοριτσια να χαιρεστε και εσεις οποιον εχετε !

Οσο για την κυστικη ινωση Βασω μηνα γχωνεσαι καθολου , ηκυστικη ινωση ειναι πολυ σοβαρη παθηση αν κατι υπηρχε και το 50 τοις εκατο θα το εδειχνε και επισης ειναι κληρονομικη νόσος. Μην ανησυχεις ! 

Η κοιλιτσα μου μεγαλώνει εχει φουσκωσει δηλαδη αν φορεσω κατισ τενο καταλαβαινει κποαιος οτι ειμαι εγκυος αν φορεσω ριχτο πουλοβερακι πχ δε φαινεται τιποτα ! 

Κοριτσια θελω να μοιραστω μαζι σας μια ανησχυια ... οπως σας ειπα ενιωθα το μωρακι μου κυτιως το βραδυ σαν απαλα χτυπηματακια που δεν ηξερα να εινει εντερο η  μωρο αλλα μαλλον το μωρ ηταν γιατι το ενιωθα καθε βραδυ ..... τωρα εχω να νιωσω χτυπηματακια κανα δυο μερες και ανησυχω παρα πολυ .... Λετε να συμβαινει κατι ή ειναι φυσιολογικο ? χθες σα να ενιωσα κατι αλλα επειδη εχω προβλημα με το εντερο φουσκωνει πολυ και κανει παρτυ μαλλον ηταν το εντερο ! @Aressanaποτε εχεις β επιπεδου ? αν σου εγραψε νωριτερα ο αγιατρος σου την καμπυλη μηπως ειδε ανεβασμενο σακχαρο ? ποτε εχεις β επιπεδου με το καλο εσυ ?

παρηγγειλα και ενα σουτιεν εγκυμοσυνης και ενα κολλαν εγκυμοσυνης απο τη mango .. το ειχε πολυ οικονομικο 

Σε ευχαριστώ πολυ γλυκια κ να χαίρεσαι τον αδερφό σου! Οσο για τη κυστικη ινωση μακαρι να ειναι ετσι, τι να πω. Θα το βγάλω απτο μυαλο μ παλι κ θα κανω τις προσευχουλες μου! 

Κ εγω οταν ειχα αρχίσει να το νιώθω μετα απο καποιες μερες για κάνα 2 μερες δεν το ένιωθα. Οπως εσυ. Κ μετα ξανα άρχισε. Στην αρχή δεν το νιώθεις με την ιδια συχνότητα κ ένταση που θα το νιώθεις αργότερα. Ειναι φυσιολογικό θεωρώ. Παρ όλα αυτά μίλα κ με τον γιατρο σου. Αλλα πιστεύω πως δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Ειχε συμβεί κ σε μενα κ μετα ξαφνικα άρχισα παλι να το νιώθω μια μερα.

Κοριτσια εγω χθες κοιμηθηκα 4μισι το πρωι. Κ γιατι δεν νύσταζα αλλα έβλεπα κ μια σειρά. Κ μετα που πήγα να κοιμηθω ξυπναγα ανα μια ώρα περίπου. Τι θα γινει μ αυτή την αϋπνία δεν ξερω..

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Καλημέρα κοριτσια μου ! Τι κάνετε ; εμεις το σκ στολίσαμε και χθες γιορταζε ο αδερφος μου και ειχαμε παει στπυς γονεις μου ολοι !Δε θελετε να μαθετε ποσα γλυκα εφαγα χαχαχα! 

Βαω να χαιρεσαι τον αντρούλη σου και με το καλό η μπεμπούλα σας !!! Κοριτσια να χαιρεστε και εσεις οποιον εχετε !

Οσο για την κυστικη ινωση Βασω μηνα γχωνεσαι καθολου , ηκυστικη ινωση ειναι πολυ σοβαρη παθηση αν κατι υπηρχε και το 50 τοις εκατο θα το εδειχνε και επισης ειναι κληρονομικη νόσος. Μην ανησυχεις ! 

Η κοιλιτσα μου μεγαλώνει εχει φουσκωσει δηλαδη αν φορεσω κατισ τενο καταλαβαινει κποαιος οτι ειμαι εγκυος αν φορεσω ριχτο πουλοβερακι πχ δε φαινεται τιποτα ! 

Κοριτσια θελω να μοιραστω μαζι σας μια ανησχυια ... οπως σας ειπα ενιωθα το μωρακι μου κυτιως το βραδυ σαν απαλα χτυπηματακια που δεν ηξερα να εινει εντερο η  μωρο αλλα μαλλον το μωρ ηταν γιατι το ενιωθα καθε βραδυ ..... τωρα εχω να νιωσω χτυπηματακια κανα δυο μερες και ανησυχω παρα πολυ .... Λετε να συμβαινει κατι ή ειναι φυσιολογικο ? χθες σα να ενιωσα κατι αλλα επειδη εχω προβλημα με το εντερο φουσκωνει πολυ και κανει παρτυ μαλλον ηταν το εντερο ! @Aressanaποτε εχεις β επιπεδου ? αν σου εγραψε νωριτερα ο αγιατρος σου την καμπυλη μηπως ειδε ανεβασμενο σακχαρο ? ποτε εχεις β επιπεδου με το καλο εσυ ?

παρηγγειλα και ενα σουτιεν εγκυμοσυνης και ενα κολλαν εγκυμοσυνης απο τη mango .. το ειχε πολυ οικονομικο 

Καλημέρα! Α με ριχτό πουλοβεράκι εσένα δε φαίνεται? Εγώ έβαλα παλτό πριν μέρες να πάω στο μικροβιολογικό και με βλέπω στην είσοδο της πολυκατοικίας που έχουμε καθρέπτη μεγάλο στο πλάι και λέω ωχ τόσο τεράστια έχω γίνει? :lol:

Για το ότι δε το νιώθεις που λες... είχα αρχίσει να το νιώθω ξεκάθαρα τη Τρίτη και τη Τετάρτη μάλιστα φώναξα και τον άντρα μου το πρωί που ξύπνησα και το ένιωσε κ εκείνος! Και μετά τίποτα... τώρα πριν καμιά ώρα το ξαναένιωσα! Τώρα που είναι ακόμα νωρίς λένε είναι φυσιολογικό να μη το νιώθουμε συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Αύριο  θα κανω τη Β επιπέδου 20+4 ! Θα πάω τελικά Αμπελόκηπους και αν κάτι δεν μ πάει καλά θα ξανακάνω στο ιδιωτικό π έχω ραντεβού στης 14 ! !! Ουφ τόση αγωνία.. κυρίως γτ δεν το έχω νιωσει ακόμα καθαρά - κάτι π με ανχωνει λόγο 3ης εγκυμοσυνης (συγκριτικά με τις άλλες π ήδη βλέπαμε τα βουναλακια τέτοια εβδομάδα!)   Όχι για το ζάχαρο δεν ειχς θέμα στις προηγούμενες εξετάσεις .  Στη 2η εγκυμοσυνη  η καμπύλη ήταν λίγο τσιμπημενη  τύπου το όριο 110  εγώ 112.  Αλλά του το είχα πει στο προ προηγούμενο ραντεβού ! Τεσπα πήγα κ έκανα αιματολογικές σήμερα πάλι για αντισώματα  οπότε μ κράτησαν και την καμπύλη  να την κάνω οπότε θέλω ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, olpapa είπε:

Καλημέρα! Α με ριχτό πουλοβεράκι εσένα δε φαίνεται? Εγώ έβαλα παλτό πριν μέρες να πάω στο μικροβιολογικό και με βλέπω στην είσοδο της πολυκατοικίας που έχουμε καθρέπτη μεγάλο στο πλάι και λέω ωχ τόσο τεράστια έχω γίνει? :lol:

Για το ότι δε το νιώθεις που λες... είχα αρχίσει να το νιώθω ξεκάθαρα τη Τρίτη και τη Τετάρτη μάλιστα φώναξα και τον άντρα μου το πρωί που ξύπνησα και το ένιωσε κ εκείνος! Και μετά τίποτα... τώρα πριν καμιά ώρα το ξαναένιωσα! Τώρα που είναι ακόμα νωρίς λένε είναι φυσιολογικό να μη το νιώθουμε συνέχεια

Ναι όντως ειναι λιγακι νωρις και συμφωνα με τους γιατρους απλα ανησυχησα επειδη τα ανεπαισθητα χτυπηματκια εχω να τα νιωσω 2 μερες... Εχω κλεισι την 21η εβδομαδα σε λοιγες μερες θα μπω στον εκτο για αυτο απορω ... ο εμβρυολογος μου ειπε στον β πειπεδου  σιγα σια θα κανει την παρουσια του αισθητη αλλα ανεπαισθητα!! ελπιζω να μην συμβαινει τιποτα αλλο γτ σε ολους τους υπερηχους ειναι κινητικο 

@Aressana καλη επιτυχια αυριο !!!!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Marilo είπε:

@Aressana καλησπέρα! Βρήκες τη γιατρό σου μέσα στο Σαββατοκύριακο? Ρώτησες για την καμπύλη σακχαρου? Έχεις κανένα νέο? Εγώ αύριο το πρωί θα πάρω τηλέφωνο..

Μίλησες;;; εγώ προσπαθώ να πιάσω γραμμή στο γραφείο Αλλά .. μάλλον θα έχει γέννα και θα λείπει .. ή που θα μιλάει ή θα χτυπάει απλά .. τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

@Woman88 απο την 21+1 μπαίνεις στον 6ο. Γιατι 21+1 σημαινει οτι εισαι πλεον πρώτη μέρα της 22ης εβδομάδας που σημαίνει στον 6ο μηνα. Εχω ένα πινακακι που λεει τους μηνες κ τις εβδομαδες. Με βοήθησε πολύ εμένα. Παντως μην αγχώνεσαι όπως τα λένε τα κορίτσια είναι. Κ εφοσον ειναι ολα καλα στους υπερηχους κ το βασικότερο ηταν στην β επιπεδου δεν εχεις να αγχώνεσαι για τιποτα. 

@olpapa εμενα παντως 2 παλτουδακια που έβαλα 2 φορες να παω για εξετάσεις κλπ, δεν κουμπωναν στη κοιλια χαχα φαντάζομαι πως κ το.μπουφαν δεν θα κουμπώνει. Παντως ο αντρας μ δεν έχει καταφέρει να το νιωσει ακομα το μωρο εμενα. Παρόλο που είναι ζωηρό κ κλωτσάει πολλες φορες μες στη μερα κ ειδικά το βραδυ. Κ οσες φορες έβαλε το χέρι του ή σταματούσε ή δεν το καταλαβαίνε που κλώτσησε γιατι ήταν ελαφρύ. Αλλα δεν πειραζει οσο δυναμώνει θα το νιώσει που θα πάει. Ουτε παντως βουναλακια κ τέτοια εχω δει που λεει η Αρεσσανα. Έχεις δει εσυ καθολου βουναλακια ή να δεις τη κοιλιά σου να τρανταζεται οταν κλωτσάει; νωρις δεν ειανι ακομα; 

@Aressana καλη επιτυχια για αύριο, περιμένουμε νέα σου! Όλα θα είναι τέλεια! Καθε μωρακι αναπτύσσεται με διαφορετικό χρόνο. Μην ανησυχείς! 

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

@Woman88 απο την 21+1 μπαίνεις στον 6ο. Γιατι 21+1 σημαινει οτι εισαι πλεον πρώτη μέρα της 22ης εβδομάδας που σημαίνει στον 6ο μηνα. Εχω ένα πινακακι που λεει τους μηνες κ τις εβδομαδες. Με βοήθησε πολύ εμένα. Παντως μην αγχώνεσαι όπως τα λένε τα κορίτσια είναι. Κ εφοσον ειναι ολα καλα στους υπερηχους κ το βασικότερο ηταν στην β επιπεδου δεν εχεις να αγχώνεσαι για τιποτα. 

@olpapa εμενα παντως 2 παλτουδακια που έβαλα 2 φορες να παω για εξετάσεις κλπ, δεν κουμπωναν στη κοιλια χαχα φαντάζομαι πως κ το.μπουφαν δεν θα κουμπώνει. Παντως ο αντρας μ δεν έχει καταφέρει να το νιωσει ακομα το μωρο εμενα. Παρόλο που είναι ζωηρό κ κλωτσάει πολλες φορες μες στη μερα κ ειδικά το βραδυ. Κ οσες φορες έβαλε το χέρι του ή σταματούσε ή δεν το καταλαβαίνε που κλώτσησε γιατι ήταν ελαφρύ. Αλλα δεν πειραζει οσο δυναμώνει θα το νιώσει που θα πάει. Ουτε παντως βουναλακια κ τέτοια εχω δει που λεει η Αρεσσανα. Έχεις δει εσυ καθολου βουναλακια ή να δεις τη κοιλιά σου να τρανταζεται οταν κλωτσάει; νωρις δεν ειανι ακομα; 

@Aressana καλη επιτυχια για αύριο, περιμένουμε νέα σου! Όλα θα είναι τέλεια! Καθε μωρακι αναπτύσσεται με διαφορετικό χρόνο. Μην ανησυχείς! 

Ναι ούτε καν βουναλακια τίποτα! Κι εγώ πολλές φορές βάζω το χέρι μου ενώ πριν νιώθω συνέχεια και τίποτα όσο έχω το χέρι! Ένα βράδυ είχε γίνει αυτό το ένιωθα αρκετά και πριν κοιμηθώ έντονα και όπως έβαλα το χέρι σα να είδα ένα μικρό τράνταγμα ελάχιστα, το πρωί ξύπνησα κ πάλι το ίδιο κ τον φώναξα και το κατάλαβε κ εκείνος...κ εκεί που λέω ωραία τώρα θα ναι όλο κ εντονότερο πέρασαν πόσες μέρες χωρίς το παραμικρό, σήμερα πάλι το ένιωθα κάπως... 

Άντε κορίτσια να περάσει ο καιρός :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε ένα σχεδόν μόνιμο βουναλακι δεξιά που ήταν η πλατουλα του όπως ήταν κουλουριασμένο (το είχαμε δει στον υπέρηχο με τον γιατρό όταν τον ρώτησα γρ εκεί η κοιλιά μου πετάγεται..) οι κλωτσιές τους φαινόντουσαν με το μάτι κ τον ένιωθε ο άντρας μου 7+ μηνών καλά καλά..

Βέβαια συνήθως ο μικρός όταν ακουμπαγε άλλος τη κοιλιά μου εκτός από εμένα σταματούσε..το καταλαβαίνουν από το βάρος του χεριού κ την αίσθηση του αν είμαστε εμείς ή άλλος κ είναι μωρά που ή κλωτσανε περισσότερο ή όπως ο δικός μου σταματάνε!

 @Woman88 δε μπορώ να μη πω ότι δε στο έλεγα ότι όταν θα αρχίσετε να τα νιώθετε θα αγχώνεστε πιο.πολυ γτ θ υπάρχουν στιγμές που δε θα τα νιώθετε..ακόμη είναι μικρακι όμως δώστου λίγο χρονο..

πάντως από τον 7 πρέπει να το νιώθετε κάθε μέρα ,θα σας το πει κ ο γιατρός αλλιώς θα πρέπει να τον ενημερώσετε αν δε το έχετε νιώσει πάνω από 12 ώρες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aressana said:

Καλημεραααα! Βρε κορίτσια το 1 στέλνουμε για τις εξετάσεις έτσι ;; χαχαχαχ !!

Καλημέρα! Χαχαχ ναι! Με το καλό η β' περιμένουμε νέα!

9 hours ago, Renez said:

Εμένα είχε ένα σχεδόν μόνιμο βουναλακι δεξιά που ήταν η πλατουλα του όπως ήταν κουλουριασμένο (το είχαμε δει στον υπέρηχο με τον γιατρό όταν τον ρώτησα γρ εκεί η κοιλιά μου πετάγεται..) οι κλωτσιές τους φαινόντουσαν με το μάτι κ τον ένιωθε ο άντρας μου 7+ μηνών καλά καλά..

Βέβαια συνήθως ο μικρός όταν ακουμπαγε άλλος τη κοιλιά μου εκτός από εμένα σταματούσε..το καταλαβαίνουν από το βάρος του χεριού κ την αίσθηση του αν είμαστε εμείς ή άλλος κ είναι μωρά που ή κλωτσανε περισσότερο ή όπως ο δικός μου σταματάνε!

 @Woman88 δε μπορώ να μη πω ότι δε στο έλεγα ότι όταν θα αρχίσετε να τα νιώθετε θα αγχώνεστε πιο.πολυ γτ θ υπάρχουν στιγμές που δε θα τα νιώθετε..ακόμη είναι μικρακι όμως δώστου λίγο χρονο..

πάντως από τον 7 πρέπει να το νιώθετε κάθε μέρα ,θα σας το πει κ ο γιατρός αλλιώς θα πρέπει να τον ενημερώσετε αν δε το έχετε νιώσει πάνω από 12 ώρες..

Ρε γμτ κι εμένα πάλι τίποτα, λίγο χθες είχα νιώσει κάτι κι είχα ηρεμήσει αλλά τώρα δεν είμαι σίγουρη αν ήταν η ιδέα μου ή καμιά συσπασούλα... ουσιαστικά από τη προηγούμενη Τετάρτη τίποτα τόσες μέρες...και τη Τετάρτη ήταν αρκετά έντονο, δεν είναι περίεργο να σταμάτησε τόσες μέρες ή να μη το καταλαβαίνω?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Ναι ούτε καν βουναλακια τίποτα! Κι εγώ πολλές φορές βάζω το χέρι μου ενώ πριν νιώθω συνέχεια και τίποτα όσο έχω το χέρι! Ένα βράδυ είχε γίνει αυτό το ένιωθα αρκετά και πριν κοιμηθώ έντονα και όπως έβαλα το χέρι σα να είδα ένα μικρό τράνταγμα ελάχιστα, το πρωί ξύπνησα κ πάλι το ίδιο κ τον φώναξα και το κατάλαβε κ εκείνος...κ εκεί που λέω ωραία τώρα θα ναι όλο κ εντονότερο πέρασαν πόσες μέρες χωρίς το παραμικρό, σήμερα πάλι το ένιωθα κάπως... 

Άντε κορίτσια να περάσει ο καιρός :rolleyes:

Εγω το νιώθω καθε μερα μεν, αλλά όχι με την ιδια ένταση κ συχνότητα. Μην αγχώνεσαι, όπως είπε κ η Ρενεζ απο τον 7ο κ μετά πρέπει να τα νιωθουμε καθε μερα κ αν δεν τα νιώσουμε να ενημερώνουμε. Μου το έχει πει κ εμενα ο γιατρος μ. Αλλα ακομα ειναι νωρις. Τζάμπα αγχωνομαστε ολες νομιζω. Καλα καλα καποια κοριτσια δεν μπήκαν στον 6ο κ εμεις ειμαστε ακομα στην αρχη του 6ου. Θα δεις βδομαδα παρα βδομαδα οτι θα γίνεται πιο έντονο. 

Just now, Aressana είπε:

Τέλεια ! 340 η μικρή ..   Ουφ .. 

Κοριτσι μου τελείωσες κ ολας με τη β επιπεδου; ολα καλα; πες μας λιγες λεπτομέρειες.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

 Ο πλακουντας είναι πρόσθιος ψηλος κ ίσως γι'αυτό δεν το άκουσα πιο νωρίς (όπως εγώ δηλαδή υπολόγιζα!!)  340 γρ( 20+3) .. το μόνο π μ ανυσηχει .. Ο γιατρός δεν μ είπε κάτι βέβαια το είδα στα αποτελέσματα ήταν το Tad  που ήταν εκτός ορίων προς τα κάτω . Και ένα BDF/OFD  .. Στο τελευταίο κάτω όριο .. οι υπόλοιπες μετρήσεις ήταν στη μεση ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...