Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, olpapa είπε:

Καλημέρα! Χαχαχ ναι! Με το καλό η β' περιμένουμε νέα!

Ρε γμτ κι εμένα πάλι τίποτα, λίγο χθες είχα νιώσει κάτι κι είχα ηρεμήσει αλλά τώρα δεν είμαι σίγουρη αν ήταν η ιδέα μου ή καμιά συσπασούλα... ουσιαστικά από τη προηγούμενη Τετάρτη τίποτα τόσες μέρες...και τη Τετάρτη ήταν αρκετά έντονο, δεν είναι περίεργο να σταμάτησε τόσες μέρες ή να μη το καταλαβαίνω?

Εγώ θυμάμαι πως όσο αγχωνομουν τόσο δεν κουνούσε ο άτιμος,αλήθεια δε ξέρω γτ!! 2 φορές από το φόβο μου είχα πάει για υπέρηχο άρον άρον κ αφού είδα πως ήταν όλα καλά μετά που γύρισα σπίτι κ ήμουν ήρεμη τσουυυπ εμφανιζόταν ο άτιμος άντρας!!

Προσπαθησε να ηρεμήσεις πραγματικά,κάνε ένα μπανάκι ωραίο κ ξάπλωσε βέβαιη πως θα τον νιώσεις..χάιδεψε λίγο τη κοιλίτσα σου κ πιστεύω θα σου απαντησει για να ηρεμήσει τη μανούλα του:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Aressana είπε:

 Ο πλακουντας είναι πρόσθιος ψηλος κ ίσως γι'αυτό δεν το άκουσα πιο νωρίς (όπως εγώ δηλαδή υπολόγιζα!!)  340 γρ( 20+3) .. το μόνο π μ ανυσηχει .. Ο γιατρός δεν μ είπε κάτι βέβαια το είδα στα αποτελέσματα ήταν το Tad  που ήταν εκτός ορίων προς τα κάτω . Και ένα BDF/OFD  .. Στο τελευταίο κάτω όριο .. οι υπόλοιπες μετρήσεις ήταν στη μεση ... 

Καλησπέρα κοριτσι μου και σε ολες τις υπολοιπες !!! Συγχαρητηρια που ολα ειναι καλα με τον β επιπεδου !! Τι σε προβληματιζει ;  οσον αφορα τις μ ετρησεις δε σημαινει οτι ολες πρεπει να ειναι στη μεση , η μεση ειναι ο μεσος ορος ο,τι ειναι κατω απο το μεσο ορο δε σημαινει οτι ειναι παθολογικο , αλλα θα ειναι κατω αλλα στη μεση και αλλα πανω απο το μεσο ορο. Τι σε αγχωνει ? οσο για πλακουντα και εγω προσθιο υψηλο εχω ! Λενε οτι παιζει καποιο ρόλο για το ποτε θα ακουσυμε τα μωρακαι αλαλ και αυτα τα χτυπηματακια που μας κανουν καλα ειναι για το μηνα μας. αφου ολοι οι γιατροι το λενε . Στα αλλα ειχες οπισθιο ?

Just now, Renez είπε:

Εγώ θυμάμαι πως όσο αγχωνομουν τόσο δεν κουνούσε ο άτιμος,αλήθεια δε ξέρω γτ!! 2 φορές από το φόβο μου είχα πάει για υπέρηχο άρον άρον κ αφού είδα πως ήταν όλα καλά μετά που γύρισα σπίτι κ ήμουν ήρεμη τσουυυπ εμφανιζόταν ο άτιμος άντρας!!

Προσπαθησε να ηρεμήσεις πραγματικά,κάνε ένα μπανάκι ωραίο κ ξάπλωσε βέβαιη πως θα τον νιώσεις..χάιδεψε λίγο τη κοιλίτσα σου κ πιστεύω θα σου απαντησει για να ηρεμήσει τη μανούλα του:x

εσυ ναι μας τα ελεγες οτι θα αγχωνομαστε αλλα δε σ εκαουγαμε χαχαχα. Τωρα βλεπεις ολες εχουμε αγχωθει που δε νιωθουμε καθε μερα , που νιωθουμε αδυναμα ανεπαισθητα χτυπηματα ! αλλα μωρε λογικο δεν ειναι να αγχωνομαστε ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Εγώ θυμάμαι πως όσο αγχωνομουν τόσο δεν κουνούσε ο άτιμος,αλήθεια δε ξέρω γτ!! 2 φορές από το φόβο μου είχα πάει για υπέρηχο άρον άρον κ αφού είδα πως ήταν όλα καλά μετά που γύρισα σπίτι κ ήμουν ήρεμη τσουυυπ εμφανιζόταν ο άτιμος άντρας!!

Προσπαθησε να ηρεμήσεις πραγματικά,κάνε ένα μπανάκι ωραίο κ ξάπλωσε βέβαιη πως θα τον νιώσεις..χάιδεψε λίγο τη κοιλίτσα σου κ πιστεύω θα σου απαντησει για να ηρεμήσει τη μανούλα του:x

Ε μα πραγματικά τι κάνει εκεί μέσα το άτιμο :rolleyes: ξύπναγα το βράδυ έλεγα να δω τώρα π μαι ήρεμη τίποτα, το πρωί κούναγα λίγο τη κοιλιά και έλεγα αντε ξύπνα χαχα για να δούμε.. το Σάββατο έχω υπέρηχο αλλά έστειλα κ ένα μηνυματάκι στο γιατρό αν το θεωρεί ανησυχητικό μήπως κ με δει νωρίτερα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Woman88  είναι εκτός  των χαμηλότερων οριων .. δηλαδή εάν τα όρια είναι  τύπου 0 εως 100  ο δείκτης ήταν τύπου  μείον 30 .  Σε κανένα παιδί άλλο δεν το είχα αυτό ..   όσον αφορά τον πλακούντα  δεν είχα ποτέ ψηλό μπροστά . Στη 1η οπίσθιο χαμηλό  στη 2η  εμπροσθιο αλλά χαμηλο .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , olpapa είπε:

Ε μα πραγματικά τι κάνει εκεί μέσα το άτιμο :rolleyes: ξύπναγα το βράδυ έλεγα να δω τώρα π μαι ήρεμη τίποτα, το πρωί κούναγα λίγο τη κοιλιά και έλεγα αντε ξύπνα χαχα για να δούμε.. το Σάββατο έχω υπέρηχο αλλά έστειλα κ ένα μηνυματάκι στο γιατρό αν το θεωρεί ανησυχητικό μήπως κ με δει νωρίτερα..

Καλά έκανες!! Αν νιώθεις ότι σε αγχωνει μην το αφήνεις..έχουμε πει άλλωστε το άγχος είναι χειρότερο από οτιδήποτε άλλο!!

Εγώ πρώτα πήγαινα στο νοσοκομείο άρον άρον για υπέρηχο κ μετά έπαιρνα τον γιατρό :mrgreen: σε φάση ήμουν αποφασισμένη ότι θα πάω ότι κ να μου έλεγε!! Είναι κ ζεν ο γιατρός μου !!

πρίν από 49 λεπτά , Woman88 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου και σε ολες τις υπολοιπες !!! Συγχαρητηρια που ολα ειναι καλα με τον β επιπεδου !! Τι σε προβληματιζει ;  οσον αφορα τις μ ετρησεις δε σημαινει οτι ολες πρεπει να ειναι στη μεση , η μεση ειναι ο μεσος ορος ο,τι ειναι κατω απο το μεσο ορο δε σημαινει οτι ειναι παθολογικο , αλλα θα ειναι κατω αλλα στη μεση και αλλα πανω απο το μεσο ορο. Τι σε αγχωνει ? οσο για πλακουντα και εγω προσθιο υψηλο εχω ! Λενε οτι παιζει καποιο ρόλο για το ποτε θα ακουσυμε τα μωρακαι αλαλ και αυτα τα χτυπηματακια που μας κανουν καλα ειναι για το μηνα μας. αφου ολοι οι γιατροι το λενε . Στα αλλα ειχες οπισθιο ?

εσυ ναι μας τα ελεγες οτι θα αγχωνομαστε αλλα δε σ εκαουγαμε χαχαχα. Τωρα βλεπεις ολες εχουμε αγχωθει που δε νιωθουμε καθε μερα , που νιωθουμε αδυναμα ανεπαισθητα χτυπηματα ! αλλα μωρε λογικο δεν ειναι να αγχωνομαστε ?

Καλέ εδώ εγώ σου λέω είχα πάει 2 φορές για υπέρηχο στα επείγοντα να δω αν είναι καλά ,δε σου είπα ότι δεν είναι λογικό!!

Απλά προσπαθώ να σας ηρεμώ κ να σας καθυσηχαζω εξηγωντας σας πως όλες τα ίδια έχουμε περάσει κ να σας προετοιμαζω για ότι θα νιώσετε όσο γίνεται..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Aressana είπε:

@Woman88  είναι εκτός  των χαμηλότερων οριων .. δηλαδή εάν τα όρια είναι  τύπου 0 εως 100  ο δείκτης ήταν τύπου  μείον 30 .  Σε κανένα παιδί άλλο δεν το είχα αυτό ..   όσον αφορά τον πλακούντα  δεν είχα ποτέ ψηλό μπροστά . Στη 1η οπίσθιο χαμηλό  στη 2η  εμπροσθιο αλλά χαμηλο .. 

ελα κοριτσακι μου !O προσθιος πλακουντας δεν είναι πρόβλημα ούτε και ο υψηλος... αυτό εχει να κα΄νει με τη θέση ότα πχ ειναι κοντα στον τραχηλο ο πλακουντας τοτε ειναι χαμηλός όταν είναι πιο πανω αρκετα τότε είναι υψηλός ... οσο για τις υπολοιπες τιμες σε τι αφορουν ? μεγεθος κεφαλης  πχ? ρτησες το γιατρό σου ? τι σου ειπε ο εμβρυολογος ? στο συμπερασμα τι σου βγαζει?

@Renez μου το ξερω προσπαθεις να μας ηρεμησεις και σε ευχαριστουμε πολυ !!! Εσυ βρισκεις λογικες τις ανησχυιες μας ? το οτι δηλάδη δε νιωθουμε ακομα το μωρακι πολυ κτλ ? λογω εμπειριας πες μας! 

@olpapa από οτι εχω ρωτησει γιατρους κτλ καθημερινη η παρουσια ειναι απο τον 7ο και επειτα .. τωρα ειναι μικρουλι κινειται αλαλ δεν το καταλαβαινεις και εγω βεβια ανησχυω γιατι ειχα να τ νιωσω καποιες μερες αυτα τα χτυπηματακια αλλα ρε κοριτσια πως ξερω οτι δεν ειναι το εντερο ? ποια η δφαορα? οταν νιωθω αυτα τα τουκ τουκ νιωθω λες και καποιος κανει βουτια χαχα. αλλα εχω θεμα και με το εντερο γτ μαλλον με πειραζουν τα lectiferon  ... πηρες το γιατρό σου τι σου ειπε ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Καλά έκανες!! Αν νιώθεις ότι σε αγχωνει μην το αφήνεις..έχουμε πει άλλωστε το άγχος είναι χειρότερο από οτιδήποτε άλλο!!

Εγώ πρώτα πήγαινα στο νοσοκομείο άρον άρον για υπέρηχο κ μετά έπαιρνα τον γιατρό :mrgreen: σε φάση ήμουν αποφασισμένη ότι θα πάω ότι κ να μου έλεγε!! Είναι κ ζεν ο γιατρός μου !!

Καλέ εδώ εγώ σου λέω είχα πάει 2 φορές για υπέρηχο στα επείγοντα να δω αν είναι καλά ,δε σου είπα ότι δεν είναι λογικό!!

Απλά προσπαθώ να σας ηρεμώ κ να σας καθυσηχαζω εξηγωντας σας πως όλες τα ίδια έχουμε περάσει κ να σας προετοιμαζω για ότι θα νιώσετε όσο γίνεται..

Κοντά ήμουν χαχαχα  σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!

Just now, Woman88 said:

ελα κοριτσακι μου !O προσθιος πλακουντας δεν είναι πρόβλημα ούτε και ο υψηλος... αυτό εχει να κα΄νει με τη θέση ότα πχ ειναι κοντα στον τραχηλο ο πλακουντας τοτε ειναι χαμηλός όταν είναι πιο πανω αρκετα τότε είναι υψηλός ... οσο για τις υπολοιπες τιμες σε τι αφορουν ? μεγεθος κεφαλης  πχ? ρτησες το γιατρό σου ? τι σου ειπε ο εμβρυολογος ? στο συμπερασμα τι σου βγαζει?

@Renez μου το ξερω προσπαθεις να μας ηρεμησεις και σε ευχαριστουμε πολυ !!! Εσυ βρισκεις λογικες τις ανησχυιες μας ? το οτι δηλάδη δε νιωθουμε ακομα το μωρακι πολυ κτλ ? λογω εμπειριας πες μας! 

@olpapa από οτι εχω ρωτησει γιατρους κτλ καθημερινη η παρουσια ειναι απο τον 7ο και επειτα .. τωρα ειναι μικρουλι κινειται αλαλ δεν το καταλαβαινεις και εγω βεβια ανησχυω γιατι ειχα να τ νιωσω καποιες μερες αυτα τα χτυπηματακια αλλα ρε κοριτσια πως ξερω οτι δεν ειναι το εντερο ? ποια η δφαορα? οταν νιωθω αυτα τα τουκ τουκ νιωθω λες και καποιος κανει βουτια χαχα. αλλα εχω θεμα και με το εντερο γτ μαλλον με πειραζουν τα lectiferon  ... πηρες το γιατρό σου τι σου ειπε ?

ναι μου απάντησε κι ο γιατρός πριν λίγο ότι σε αυτές τις εβδομάδες δε θα το νιώθουμε συνέχεια... νομίζω δεν είναι το έντερο πάντως...σάμπως πιο πριν στο 3ο 4ο αισθανόσουν έτσι το έντερο? νομίζω το ξεχωρίζω όταν είναι το έντερο και δεν είναι έτσι...

α κ εσένα σου έβαλε και λακτιφερόν ε? κ εγώ 2 gynotardyferon και 1 λακτιφερον και το στομάχι/έντερο δυσανασχετούν...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

ελα κοριτσακι μου !O προσθιος πλακουντας δεν είναι πρόβλημα ούτε και ο υψηλος... αυτό εχει να κα΄νει με τη θέση ότα πχ ειναι κοντα στον τραχηλο ο πλακουντας τοτε ειναι χαμηλός όταν είναι πιο πανω αρκετα τότε είναι υψηλός ... οσο για τις υπολοιπες τιμες σε τι αφορουν ? μεγεθος κεφαλης  πχ? ρτησες το γιατρό σου ? τι σου ειπε ο εμβρυολογος ? στο συμπερασμα τι σου βγαζει?

@Renez μου το ξερω προσπαθεις να μας ηρεμησεις και σε ευχαριστουμε πολυ !!! Εσυ βρισκεις λογικες τις ανησχυιες μας ? το οτι δηλάδη δε νιωθουμε ακομα το μωρακι πολυ κτλ ? λογω εμπειριας πες μας! 

@olpapa από οτι εχω ρωτησει γιατρους κτλ καθημερινη η παρουσια ειναι απο τον 7ο και επειτα .. τωρα ειναι μικρουλι κινειται αλαλ δεν το καταλαβαινεις και εγω βεβια ανησχυω γιατι ειχα να τ νιωσω καποιες μερες αυτα τα χτυπηματακια αλλα ρε κοριτσια πως ξερω οτι δεν ειναι το εντερο ? ποια η δφαορα? οταν νιωθω αυτα τα τουκ τουκ νιωθω λες και καποιος κανει βουτια χαχα. αλλα εχω θεμα και με το εντερο γτ μαλλον με πειραζουν τα lectiferon  ... πηρες το γιατρό σου τι σου ειπε ?

Ναι κορίτσι μου εννοείται,μανουλες είμαστε γίνεται να μην ανησυχούμε?? Πάντως αφού περάσατε οι περισσότερες κ τη β επιπέδου με απόλυτη επιτυχία να ηρεμήσετε όσο μπορείτε κ να απολαύσετε τις κοιλιτσες σας κ ψωνιααααα!! Μπεμπεδιστικα!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μικρή πάντως είχε την ώρα της.. λογικό να μην τη νιώθω γτ .. κοιμόμουν ! 2 3 μέρες π έτυχε κ ξύπνησα στης 2  .. τότε κάνει πάρτυ ! Ε που κ που τη νιώθω κάποια πρωινά μετά το  πρωινό .. αχχχ . .  Είναι πολύ παράξενο αυτό π γίνετε ..  θα το δείτε .. γίνεται ένα δέσιμο  από δω κ πέρα ..  μέχρι και να γεννήσουν θα υπάρχει η ανησυχία  εάν το ακούμε.. κάποια βραδιά ίσως νευριασουμε (το χω περασει) γτ είναι σαν να κλωτσάει επίτηδες ώστε να μην μας αφήνει να κοιμηθούμε! Μετά τη γέννα .. θα μας λείπουν αυτά τα χτυπήματακια.. ώσπου να έρθει το 2ο .. το 3ο.. 4ο.. κλπ κλπ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑλημέρα κορίτσια μου ! Τι κάνετε? εγω νιωθω εξανληση και εχω υπνηλια ! Εχω και μαθηματα ομως χαχα! @Aressana μιλησες με τον γιατρο σου για τα αποτελέσματα  που σε απασχολούσαν ; τι σου ειπε?

@olpapa esy poso εβδομάδων εισαι θυμισε μου ; Καθε μερα ουτε εγω το νιωθω και οταν το νιωθω μη φανταστειτε τιποτα κλωτσιες δυνατες.... ανεπαισθητα πραγματα.... εσυ καθε μερα το νιωθεις τωρα?εγω αυριο 10 του μηνος μπαινω στον  6ο!ειμαι 21 και 5 αλλα πρακτικα αλλαζω μηνα καθε 10 του μηνος! Η 16 ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ αχ αλτσχαιμερ χαχαχαχα

εχετε ξεκινησει αγορες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

ΚΑλημέρα κορίτσια μου ! Τι κάνετε? εγω νιωθω εξανληση και εχω υπνηλια ! Εχω και μαθηματα ομως χαχα! @Aressana μιλησες με τον γιατρο σου για τα αποτελέσματα  που σε απασχολούσαν ; τι σου ειπε?

@olpapa esy poso εβδομάδων εισαι θυμισε μου ; Καθε μερα ουτε εγω το νιωθω και οταν το νιωθω μη φανταστειτε τιποτα κλωτσιες δυνατες.... ανεπαισθητα πραγματα.... εσυ καθε μερα το νιωθεις τωρα?εγω αυριο 10 του μηνος μπαινω στον  6ο!ειμαι 21 και 5 αλλα πρακτικα αλλαζω μηνα καθε 10 του μηνος! Η 16 ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ αχ αλτσχαιμερ χαχαχαχα

εχετε ξεκινησει αγορες;

Καλησπέρα! 23+3 είμαι, όχι έχω μια εβδομάδα να το νιώσω ή τέλος πάντων να είμαι σίγουρη ότι το νιώθω... από χθες με έχει πιάσει κ το στομάχι είτε από το σίδηρο γιατί τώρα παίρνω 2 και το λακτιφερόν επιπλέον οπότε κάτι ένιωθα και χθες κ σήμερα το βράδυ αλλά τώρα δε ξέρω αν είναι από το έντερο.. εντάξει και πριν ανεπαίσθητα ήταν βέβαια... προσπαθώ να μην αγχώνομαι πλησιάζει κι ο υπέρηχος να δούμε!

Για αγορές κοιτάω δειλά αλλά θα ξεκινήσω από την άδεια μου και μετά εφόσον έχουν πάει όλα καλά... τέλη Γενάρη αρχές Φλεβάρη κ έπειτα δηλαδή...έτσι το σκέφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλησπέρα! 23+3 είμαι, όχι έχω μια εβδομάδα να το νιώσω ή τέλος πάντων να είμαι σίγουρη ότι το νιώθω... από χθες με έχει πιάσει κ το στομάχι είτε από το σίδηρο γιατί τώρα παίρνω 2 και το λακτιφερόν επιπλέον οπότε κάτι ένιωθα και χθες κ σήμερα το βράδυ αλλά τώρα δε ξέρω αν είναι από το έντερο.. εντάξει και πριν ανεπαίσθητα ήταν βέβαια... προσπαθώ να μην αγχώνομαι πλησιάζει κι ο υπέρηχος να δούμε!

Για αγορές κοιτάω δειλά αλλά θα ξεκινήσω από την άδεια μου και μετά εφόσον έχουν πάει όλα καλά... τέλη Γενάρη αρχές Φλεβάρη κ έπειτα δηλαδή...έτσι το σκέφτομαι!

Εμενα ο εμβρυολογος μου ειχε πει στον β επιπεδου οτι ειναι πολυ νωρις για να νιωθεις το μωρο και δη καθε μερα. Ε για να το λενε και οι γιατροι κατι ξερουν . Το lactiferon kai εμενα με πειραζει μετα νιωθω το στομαχι μυ χαλια θα του ζητησω να μου το αλλαξει γιατι ουτως η αλλως η λακτοζη γενικα με πειραζει ... εγω αισθανομαι αδυναμια και θελω συνεχεια να κοιμαμαι .... ανατπερξερχομαι με δυσκολια στα μαθηματ κτλ καποιες μερες ... μπορει να ειναι απο τν αιματοκρτιτη μου .. αν ουτε με τα λακτιφερον ανεβει τοτε θα παω σε αιματολογο ...

οσο για τις αγορες και εμεις περιμενουμε να ανοιξουν να παμε σε δυο μαγαζακια να δουμε το καροτσι που εχουμε δει και μας αρεσει και κουνια . ΔΕ θα ψωνισουμε ακομα βεβαια αλλα  τουλαχιστον να τα δουμε απο κοντα και να τα δουμε γτ σε περπιτωση που ξανακλεισουν τι γινεται? 

εν τω μεταξυ ειμαι σπιτι και συνεχεια κατι τσιμπολογαω ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Εμενα ο εμβρυολογος μου ειχε πει στον β επιπεδου οτι ειναι πολυ νωρις για να νιωθεις το μωρο και δη καθε μερα. Ε για να το λενε και οι γιατροι κατι ξερουν . Το lactiferon kai εμενα με πειραζει μετα νιωθω το στομαχι μυ χαλια θα του ζητησω να μου το αλλαξει γιατι ουτως η αλλως η λακτοζη γενικα με πειραζει ... εγω αισθανομαι αδυναμια και θελω συνεχεια να κοιμαμαι .... ανατπερξερχομαι με δυσκολια στα μαθηματ κτλ καποιες μερες ... μπορει να ειναι απο τν αιματοκρτιτη μου .. αν ουτε με τα λακτιφερον ανεβει τοτε θα παω σε αιματολογο ...

οσο για τις αγορες και εμεις περιμενουμε να ανοιξουν να παμε σε δυο μαγαζακια να δουμε το καροτσι που εχουμε δει και μας αρεσει και κουνια . ΔΕ θα ψωνισουμε ακομα βεβαια αλλα  τουλαχιστον να τα δουμε απο κοντα και να τα δουμε γτ σε περπιτωση που ξανακλεισουν τι γινεται? 

εν τω μεταξυ ειμαι σπιτι και συνεχεια κατι τσιμπολογαω ....

Εγώ ρε γμτ το βράδυ κάνω το βρικόλακα σχεδόν δε κοιμάμαι...κατά τις 6 με πιάνει ύπνος κανονικά και μετά δε μπορώ να ξυπνήσω το πρωί για δουλειά. Ευτυχώς δουλεύουμε από το σπίτι δηλαδή αλλιώς δε ξέρω πως θα γινόταν...εσύ τελικά τα κάνεις όλα τα μαθήματα απομακρυσμένα; 

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2020 at 9:29 ΜΜ, Aressana είπε:

Μίλησες;;; εγώ προσπαθώ να πιάσω γραμμή στο γραφείο Αλλά .. μάλλον θα έχει γέννα και θα λείπει .. ή που θα μιλάει ή θα χτυπάει απλά .. τι να πω!

@Aressana καλησπέρα! Μίλησα με τη γιατρό μου, δεν έκανα την καμπύλη αυτή την εβδομάδα ίσως την επόμενη που θα είμαι 22η που θα κάνω και την β επιπέδου άλλο άγχος κι αυτό να πάνε όλα καλά..  Της είπα την ανησυχία μου μήπως είναι νωρίς και μου εξήγησε πως καλύτερα να εντοπίσουμε κάτι αν υπάρχει από νωρίς και να το διορθώσουμε πάρα τελευταία στιγμή.. Εάν χρειαστει πιο μετά  μου είπε θα επαναλαβουμε την εξέταση..

Γενικά κορίτσια μου κι εγώ που και που το νιώθω το μωράκι μου.. Ελαφρά χτυπηματακια ειδικά το βράδυ που ξαπλωνω.. 

Από αγορές ούτε εγώ εχω ψωνισει ακόμη.. Κι εγώ έτσι σκεφτόμουν Ιανουαριο που θα χει εκπτώσεις και να μπορούμε να τα δούμε κι από κοντά θέλω να πιστεύω ότι θα είναι ανοιχτά τα μαγαζιά.. 

Είμαι σπίτι όλη μέρα και τσιμπολιγαω και γω από κιλά πως τα πάτε? Εγω έχω πάρει 4 και ο ενδοκρινολογος μου είπε να προσέχω :-( πως να προσέχω με τους πειρασμους γύρω μου κουραμπιεδες μελομακαρονα....


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...