Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Mantarini2018 είπε:

Μπράβο Βάσω που ξεκουράστηκες! Καλά κι εμεις μην φανταστείς περάσαμε κι εμείς μια καλή φουρτούνα αλλά τώρα είμαστε κάπως καλύτερα και εμείς δεν περνάμε δώρα κτλ αλλά είπαμε έτσι για το καλό κάτι μικρό όχι ακριβό, άσε που δεν ξέρω τι οπότε μάλλον δεν θα πάρω κάτι κι εγώ 

Firstimemom σίγουρα επηρεάζονται από την ψυχολογία μας αλλά είναι μια χαρά ο μικρός σου! 

Άντε κορίτσια γράψτε Πητ κτλ να ξεκινησω

 

ΠΗΤ 18/4 κοριτσάκι πρώτη εγκυμοσύνη δε ξέρω σίγουρα ακόμα που θα γεννησω :-|


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Καλημέρα σας. Εχω πολυ καιρό να γράψω. Επειδή μου πρακαλει αγχος η εγκυμοσύνη και φοβο εχω υποσσχεθει στον εαυτο μου να μην ψαχνω ουτε ιατρικα θεματα ούτε τπτ αλλα για να μη μου μπαίνουν ιδεες κακες γιατι δυστυχώς τετοια ειμαι! Αν ακουσω κατι φοβαμαι μη το παθω και γω οποτε ειπα καλύτερα ηρεμία παρα πανικος.. Τα μωρακια μας δόξα τω Θεό ειναι μια χαρα καναμε και τη β επιπεδου. Ενα αγορακι και ενα κοριτσακι. Πητ 21/4/2021 αλλα λογω του οτι ειναι διδυμα παμε με στοχο 37 ή 38 εβδομάδα αρα αρχές Απριλίου. Σήμερα πηρα τα πρωτα φορμακια νούμερο 50. 5 για το καθενα. Λετε να ειναι μικρα? 

Με το καλο να έρθουν τα μπεμπεκια σου!!! καλυτερα μεγαλυτερα τα ρουχαλακια δεν εχεις ιδεα ποσο γρηγορα θα αχρηστευτουν!!!

 

3 ώρες πρίν, Aressana είπε:

 Και μένα έτσι ειναι εχθές κ σήμερα.  Τι μερέντα κατέβασα τπτ ..  τώρα νιώθω πως έχει λίγο λοξυγκα ..  αλλά ως εκεί .. έχω σκεφτεί κ κάτι άλλο .. αλλά .. Δεν θέλω να το πολυσκευτομαι Ούτε να το πω ...

οοοοχιιιιι μη σκεφτεσαι τπτ πλζ οτι πει η φυση και ο θεος αληθειια δεν προσφερουμε τιποτα με τις σκεψεις και το λεω να το ακουω εγω πρωτη...

3 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Κορίτσια μόλις μου ήρθε το εμαιλ με τα αποτελέσματα της καμπύλης, 91 - 141 - 114... εντάξει δεν είναι τόσο τραγικά τελικά! άρα με το 130 που είχα όταν γύρισα σπίτι στις 2μιση ώρες κάτι έπαιξε είτε το μηχανάκι είτε επειδή είχα περπατήσει και λίγο κ είχα και τα νεύρα μου... δεν ενθουσιάζομαι και με το 141 βέβαια αλλά όλα καλά αν προσέχω και δεν ανεβαίνει... η αντίστοιχη καμπύλη που είχα κάνει 8η εβδομάδα ήταν 89 - 117 -103 πολύ καλύτερη βέβαια τότε...

εεεεεελαααα ειδες?!!! ολα καλα!!! αψογη σε βρισκω οριστε να τα βλεπουμε και εμεις χεχε να ξερω οταν ξανακανω καμπυλη!!!

3 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

ΚΑλημέρα κοριτσια! Ειχα να μπω κανα δυο μερες και οταν μπηκα ειδα πολλεεεεες σελιδουλες καινουριες χαχαχαχα δε θυμαμαι καλα δη΄λαδη να απανταω σε καθετι θα απαντησω σε ο,τι θυμαμαι!!!! 

Βλεπω συζητατε γι ατα ψωνια τι ωραιααααα!!! Αντε να ναοιξουν και τα μαγαζια ρε κοριτσια λενε θα τραβηξει αυτο το πραγμα !!! ΜΑς εχουν ζαλισει επιτελους , θελουμς να ψωνισουμε χαχαχαχαχα!!!

Εγω εχω βρει ενα καροτσι 3 σε 1 αλλα θελω να παω να το δω απο κοντα ! Καθως απο κοντα θελω να δω κουνια και σιφινιερα !! Επισης μου ειπαν οτι απο το orchestra τα ρουχα ειναι μικρα και αυτα που λενε για νεογεννητο ειναι για πολυυυυυ μικρα μωρακια η προωρα ! Οποτε κατυεθειαν στο 3 μηνων λογικα!!! Επισης βρηκα μια μπανιερα με βαση πολυυυ ομορφηηηη!!!!

Βασω μπραβο για την καμπύλη εγω θα την κανω τον αλλο μηνα και οσο σκεφτομαι τη γλυκοζη αηδιαζω !!!!  Σου εδωσαν με γευση ?

Συγχαρηρηρια σε οσες κανατε υπερηχο - β επιπεδου και ειναι ολα καλα!!!!

ΜΕ το καλό όλες οσες εχετε αυτές τις μερες β επιπεδου !!!!

ΜΕ το πινακακι τι θα κανουμε???

Τεταρτη βγαινω και εγω σε αδεια κοριτσια και δεν ξερετε ποσο το περιμενω !!!!!!!!

να ρωτησω εσεις ημιμονιμο στ ανυχακια εχετε κανει? ο γιατρος μου λεει δεν υπαρχει προβλημα και σκεφτομαι να κανω τωρα για τις γιορτες και μετα το πασχα παλι χαχαχαχα!!

Οσο για τις κινησεις του μωρουλινιου που  λετε και εγω κοριτσια το σαββατο πχ ηταν υπερδραστηρια απο το πρωι ενω απο χθες ειναι παλι πολυ ηρεμη ... αυτο μηπως θα πρεπει να το ρωτησω στο γιατρο ? δηάδη χθες την ακουσα μονο βραδυ αν και ενιωθα ενα γρου γρου μεσα μου χαχαχαχαχαχαχα αλλα σημερα δεν εχω νιωσει τιποτα παλι!!!!

Τι δωρακι θα παρετε στους αντρουληδες σας για τις γιορτες?

ΝΑ ειστε καλα και να προσεχετε τους εαυτους σας!!!!!! Συγγνωμη αν δεν απαντησα σε κατι αλλα ηταν τοσο πολλα τα μηνυματα !!! 

ακρυτζελ απο τον 4ο μηνα  το επετρεξε μετα χαρας ο γιατρος μου και αυτο γιατι η κοπελα που πηγαινω εχει led λαμπα οχι uv ;) ανυποομονωωω να γραψω it s a boy χααχχαχα πριν τη γεννααααα αλλα δυστυχως πρεπει να κοντυνουν τοτε κλαψ

 

 

Just now, Marilo είπε:

ΠΗΤ 18/4 κοριτσάκι πρώτη εγκυμοσύνη δε ξέρω σίγουρα ακόμα που θα γεννησω :-|

με το καλο το κουκλακι σου!! εχεις ακομα χρονο να επιλεξεις ειναι και με τον κοροναιο ολα ρευστα μη σκας

Just now, Mantarini2018 είπε:

Μπράβο Βάσω που ξεκουράστηκες! Καλά κι εμεις μην φανταστείς περάσαμε κι εμείς μια καλή φουρτούνα αλλά τώρα είμαστε κάπως καλύτερα και εμείς δεν περνάμε δώρα κτλ αλλά είπαμε έτσι για το καλό κάτι μικρό όχι ακριβό, άσε που δεν ξέρω τι οπότε μάλλον δεν θα πάρω κάτι κι εγώ 

Firstimemom σίγουρα επηρεάζονται από την ψυχολογία μας αλλά είναι μια χαρά ο μικρός σου! 

Άντε κορίτσια γράψτε Πητ κτλ να ξεκινησω

 

χαχ ειμαι Μαιου θα τη γραψω αν δε χωραω δε πειραζει χαχ 12/05, πρωτο μωρο, αγορι, αλεξανδρας

  • Μου αρέσει 2

Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Valentina85 είπε:

Με το καλο να έρθουν τα μπεμπεκια σου!!! καλυτερα μεγαλυτερα τα ρουχαλακια δεν εχεις ιδεα ποσο γρηγορα θα αχρηστευτουν!!!

 

οοοοχιιιιι μη σκεφτεσαι τπτ πλζ οτι πει η φυση και ο θεος αληθειια δεν προσφερουμε τιποτα με τις σκεψεις και το λεω να το ακουω εγω πρωτη...

εεεεεελαααα ειδες?!!! ολα καλα!!! αψογη σε βρισκω οριστε να τα βλεπουμε και εμεις χεχε να ξερω οταν ξανακανω καμπυλη!!!

ακρυτζελ απο τον 4ο μηνα  το επετρεξε μετα χαρας ο γιατρος μου και αυτο γιατι η κοπελα που πηγαινω εχει led λαμπα οχι uv ;) ανυποομονωωω να γραψω it s a boy χααχχαχα πριν τη γεννααααα αλλα δυστυχως πρεπει να κοντυνουν τοτε κλαψ

 

 

με το καλο το κουκλακι σου!! εχεις ακομα χρονο να επιλεξεις ειναι και με τον κοροναιο ολα ρευστα μη σκας

χαχ ειμαι Μαιου θα τη γραψω αν δε χωραω δε πειραζει χαχ 12/05, πρωτο μωρο, αγορι, αλεξανδρας

Φυσικά και χώρας !! Και μάλιστα επειδή είσαι Μαίου θα μπεις στις πρώτες θέσεις!! Χαχχα 

Παρεάκι καλό γίναμε! 

@olpapa δεν θυμάμαι αν σου έγραψα για την καμπύλη! Γενικά τελευταία ξεχνάω! Μια χαρά μου φαίνεται λοιπόν η καμπύλη σου και λογικά το 141 είναι στο πικ της γλυκόζης οπότε μάλλον κι αυτό καλό είναι! 

Κοριτσια θα περιμένω και τις υπόλοιπες για ημερομηνίες και θα μπω από το λαπ τοπ να μην τυρανιεμαι με το κινητό, αλλά μετά θέλω βοήθεια στην αντιγραφή του πίνακα 

  • Μου αρέσει 2

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Φυσικά και χώρας !! Και μάλιστα επειδή είσαι Μαίου θα μπεις στις πρώτες θέσεις!! Χαχχα 

Παρεάκι καλό γίναμε! 

@olpapa δεν θυμάμαι αν σου έγραψα για την καμπύλη! Γενικά τελευταία ξεχνάω! Μια χαρά μου φαίνεται λοιπόν η καμπύλη σου και λογικά το 141 είναι στο πικ της γλυκόζης οπότε μάλλον κι αυτό καλό είναι! 

Κοριτσια θα περιμένω και τις υπόλοιπες για ημερομηνίες και θα μπω από το λαπ τοπ να μην τυρανιεμαι με το κινητό, αλλά μετά θέλω βοήθεια στην αντιγραφή του πίνακα 

Δεν είναι κάτι καλε. Αφου θα εισαι απο υπολογιστή θα κανεις απλως αντιγραφή τον πίνακα κ θα πας στην επιφάνεια εργασίας, θα δημιουργήσεις ένα σημειωματαριο οπως δημιουργείς φάκελο κ εκει μεσα θα το αντιγράψεις κ θα το αποθηκεύσεις έτσι ώστε οποτε θες να το ανανεώσεις να το κάνεις αντιγραφή από την επιφάνεια εργασίας κ επικόλληση εδω στα σχόλια και θα συμπληρώνεις οτι θέλεις.

@olpapa ουτε εγω θυμαμαι αν σου απάντησα για την καμπύλη. Μια χαρα ειναι τα αποτελέσματα σου κοριτσακι μου. Καλύτερα από ότι περίμενες. Τα συζητησες με τον γιατρο σου;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Δεν είναι κάτι καλε. Αφου θα εισαι απο υπολογιστή θα κανεις απλως αντιγραφή τον πίνακα κ θα πας στην επιφάνεια εργασίας, θα δημιουργήσεις ένα σημειωματαριο οπως δημιουργείς φάκελο κ εκει μεσα θα το αντιγράψεις κ θα το αποθηκεύσεις έτσι ώστε οποτε θες να το ανανεώσεις να το κάνεις αντιγραφή από την επιφάνεια εργασίας κ επικόλληση εδω στα σχόλια και θα συμπληρώνεις οτι θέλεις.

@olpapa ουτε εγω θυμαμαι αν σου απάντησα για την καμπύλη. Μια χαρα ειναι τα αποτελέσματα σου κοριτσακι μου. Καλύτερα από ότι περίμενες. Τα συζητησες με τον γιατρο σου;

Όχι εννοώ ότι θα το φτιάξω στο λάπτοπ και μετά θα μαι από το κινητό για αυτό είπα για την αντιγραφή 

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Mantarini2018 είμαστε στην ίδια πόλη! Και το πρώτο σου στο Γένεσις; να σου στείλω πμ να μου πεις εντυπώσεις; απ' όσο μου είπαν δεν επιτρέπεται ο πατέρας στο Γένεσις εκτός της ημέρας του τοκετού! 

Κορίτσια σκέφτεστε γισ rooming in;; το σκέφτομαι σοβαρά! 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Όχι εννοώ ότι θα το φτιάξω στο λάπτοπ και μετά θα μαι από το κινητό για αυτό είπα για την αντιγραφή 

 

 

Πιτ 24/5 αγορακι στο Ιασώ δεύτερο παιδάκι!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Firsttimemom είπε:

@Mantarini2018 είμαστε στην ίδια πόλη! Και το πρώτο σου στο Γένεσις; να σου στείλω πμ να μου πεις εντυπώσεις; απ' όσο μου είπαν δεν επιτρέπεται ο πατέρας στο Γένεσις εκτός της ημέρας του τοκετού! 

Κορίτσια σκέφτεστε γισ rooming in;; το σκέφτομαι σοβαρά! 

Έννοειται ότι θες ρωτά! Στο γενεσις γέννησα και το πρωτο


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Όχι εννοώ ότι θα το φτιάξω στο λάπτοπ και μετά θα μαι από το κινητό για αυτό είπα για την αντιγραφή 

 

 

Αφου θα το φτιάξεις στο λαπτοπ θα το αποθηκεύσεις κ ολας στην επιφάνεια εργασίας κ θα το βάλεις κ στο φορουμ. Όταν μπεις απτο κινητό θα πας στα σχόλια κ θα το βρεις που το έχεις αναρτήσει. Κ οταν θέλεις να το ανανεώνεις απλα θα το κάνεις απτο λαπτοπ για να ανατρέξεις στο σημειωματαριο στην επιφάνεια εργασίας. Αλλιώς αν θέλεις να το κάνεις απτο κινητό θα το αντιγράψεις κ θα το αποθηκεύσεις παλι σε ένα σημειωματαριο στο κινητο κ θα το έχεις κ εκει. 

Just now, Firsttimemom είπε:

@Mantarini2018 είμαστε στην ίδια πόλη! Και το πρώτο σου στο Γένεσις; να σου στείλω πμ να μου πεις εντυπώσεις; απ' όσο μου είπαν δεν επιτρέπεται ο πατέρας στο Γένεσις εκτός της ημέρας του τοκετού! 

Κορίτσια σκέφτεστε γισ rooming in;; το σκέφτομαι σοβαρά! 

Ναι εγώ θέλω rooming in. Αν κ νομίζω ότι έτσι κ αλλιώς τωρα λογω κορονοιου τα μωρα τα έχουν ολες στο δωμάτιο μαζι τους. Η φίλη μου που γέννησε τη Πέμπτη αυτο μου ειπε. Βεβαια γέννησε στην Κομοτηνή στο δημόσιο αλλα φανταζομαι θα ισχύει το ίδιο κ εδω.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αφου θα το φτιάξεις στο λαπτοπ θα το αποθηκεύσεις κ ολας στην επιφάνεια εργασίας κ θα το βάλεις κ στο φορουμ. Όταν μπεις απτο κινητό θα πας στα σχόλια κ θα το βρεις που το έχεις αναρτήσει. Κ οταν θέλεις να το ανανεώνεις απλα θα το κάνεις απτο λαπτοπ για να ανατρέξεις στο σημειωματαριο στην επιφάνεια εργασίας. Αλλιώς αν θέλεις να το κάνεις απτο κινητό θα το αντιγράψεις κ θα το αποθηκεύσεις παλι σε ένα σημειωματαριο στο κινητο κ θα το έχεις κ εκει. 

Έβαλα το μπερδεμένο φατσακι χαχα οκ θα το προσπαθησω


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mantarini2018 είπε:

Έβαλα το μπερδεμένο φατσακι χαχα οκ θα το προσπαθησω

Χαχα γλυκουλα με λίγα λόγια μπορεις να το αποθηκεύσεις κ στο κινητο κ στο λαπτοπ σε ένα σημειωματαριο. Απλως κανεις αντιγραφή το πινακακι κ επικόλληση στο σημειωματαριο του λαπτοπ κ του κινητού. Πες κ στον αντρα σου να σε βοηθήσει δεν ειναι τιποτα. Αν δυσκολεύεσαι το κάνω κ εγω δεν ειναι θέμα.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να μαι και εγώ!!! 

ΠΗΤ 28/5 Κοριτσάκι 1ο Λητώ 

Εγώ δεν σκεφτόμουν το rooming in γιατί δεν ξέρω αν θα είμαι σε θέση την πρώτη μέρα κυρίως να φροντίσω το μωράκι μου, αλλά αν λόγω κορωνοιου δε γίνεται αλλιώς εννοείται δε θα έχω πρόβλημα. 

Just now, Betty90 είπε:

Πιτ 24/5 αγορακι στο Ιασώ δεύτερο παιδάκι!!! 

24/4 εννοείς;; Το διορθώνω για να μη γίνει κάποιο λάθος. 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Kι εγώ είμαι υπέρ του rooming in ,μην το φοβάστε, πάντως οταν γέννησα  οι μαίες έλεγαν τα πιο ήσυχα μωρά τα χουν τα δωμάτια με rooming in 

Ναι κ ειναι πιο εύκολο κ για μετα στο σπιτι καθώς προσαρμοζεσαι πιο γρήγορα έχοντας το μωρο συνέχεια μαζί σ. Κ ειδικά αν θέλουμε κ αποκλειστικό θηλασμό θα πρέπει να το έχουμε μαζί μας. Ασε που μόλις θα τα έχουμε φέρει στο κοσμο! Πως θα τα αποχωριστουμε; εγω δλδ δεν θα το ήθελα. Βεβαια ειναι κ αναλογως τον τοκετο αν ειναι με καισαρική ειναι δυσκολο γιατι χρειάζεσαι βοήθεια. Απο την αλλη μπορεί κ ετσι να μην έχεις κάποιο θέμα. Η φίλη μ με καισαρική γεννησε κ πονουσε αλλα το ειχε μαζί της συνέχεια κ μια χαρα τα κατάφερε. Σηκώθηκε κ ολας απτην επομενη μερα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε room in .. μόνο ..!  Ασε π δεν εμπιστεύομαι μη δώσουν ξένο .. ή να κλαίει κ να μην με ειδοποιήσουν εγκαίρως  για να θηλάσω ..  καταλαβαίνω πως ίσως να είναι δύσκολο .. ιδίως αν δεν υπάρχει σύνοδος να θέλει κάποια  να κλείσει τα μάτια της  μετά τον τοκετό είναι απόλυτα λογικό ..  ομως θα  είναι η νέα  καθημερινότητα .. Κ το μικρακι μας χρειαζετε .. τόσους μήνες μέσα  μας .. μόνο κ μονο η μυρωδιά μας η ανάσα μας στο χώρο θα τα ηρεμεί .. και  προσπαθήστε για αποκλειστικό θηλασμό  ενημερωθείτε από τώρα ..   ακόμα και με  καισαρική  γίνετε μια χαρά ..! Με πολύ  αγάπη σας το λέω !

Ψήνετε εντομεταξυ  καμοια  για  ομάδα στο φβ ή viber ? 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...