Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Αύριο εχω ραντεβού για αυχενική.. Το άγχος χτυπάει κόκκινο.. Έχω μάθει απο άλλη κοπέλα που πήγε στον ίδιο γιατρό ότι είναι αρκετά αυστηρός λιγομιλητος αλλά εξαιρετος επιστήμονας.. Τον ενδιαφέρει μόνο η υγεία του μωρού κ μόνο αν ρωτήσεις φύλλο σου λέει αν το βλέπει.. Βεβαια κι εμας αυτό μας ενδιαφέρει εννοείται.. 

Από συμπτώματα έχω πολλά σάλια ρε κορίτσια πολλά όμως.. Τόσα που με αηδιαζουν.. Εσείς έχετε κάτι τέτοιο? Υπάρχουν βέβαια και ανακατωσουρες  με ψιλοαναγουλες χωρίς παρ'ολα αυτά να έχω κάνει καποιο εμετό..παρατηρώ ότι ανακατευομαι πολύ επίσης όταν παίρνω τα χάπια (που παίρνουμε όλες δλδ) φυλλικο οξύ,σίδηρο και D 


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Marilo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Αύριο εχω ραντεβού για αυχενική.. Το άγχος χτυπάει κόκκινο.. Έχω μάθει απο άλλη κοπέλα που πήγε στον ίδιο γιατρό ότι είναι αρκετά αυστηρός λιγομιλητος αλλά εξαιρετος επιστήμονας.. Τον ενδιαφέρει μόνο η υγεία του μωρού κ μόνο αν ρωτήσεις φύλλο σου λέει αν το βλέπει.. Βεβαια κι εμας αυτό μας ενδιαφέρει εννοείται.. 

Από συμπτώματα έχω πολλά σάλια ρε κορίτσια πολλά όμως.. Τόσα που με αηδιαζουν.. Εσείς έχετε κάτι τέτοιο? Υπάρχουν βέβαια και ανακατωσουρες  με ψιλοαναγουλες χωρίς παρ'ολα αυτά να έχω κάνει καποιο εμετό..παρατηρώ ότι ανακατευομαι πολύ επίσης όταν παίρνω τα χάπια (που παίρνουμε όλες δλδ) φυλλικο οξύ,σίδηρο και D 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου για αύριο! Όλα θα πανε τελεια! Εγω εχω πολλά σαλια που με αηδιάζουμε κ συνεχώς μια απαισια γευση στο στομα. Κ εκει που ειχα ηρεμήσει, επανήλθαν κ οι αναγουλες. Εμετο εκανα μονο προχθες. Ελπιζω να μείνει εκεί κ να μην επανέλθει παλι. Κ εγω ανακατευομαι οταν παιρνω το φυλλικο κ το iofolen.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Σήμερα μου ακύρωσαν τα μαθήματα ευτυχώς γιατί το ένα έχει πονοκοιλο κ τα άλλα έχουν κατάληψη! Οπότε ξεκούραση σμρ! Το απόγευμα έχω ραντεβού στον γιατρο για υπερηχο! Μακάρι να πάνε όλα καλα! Λογικά θα κλείσουμε ραντεβού για αυχενικη! Αν πάει καλά σμρ θα το πω κ στον μικρό μου γτ φοβόμουν να του το πω ακόμα!

Τυχερή που στα ακυρωσαν χάχα. Εμένα δεν τα ακυρώνουν για να προχωράμε λέει. Πόσο θα θελα αύριο να με πάρουν να μου πουν ακυρώνονται χάχα. Σήμερα βέβαια είχα μόνο 2 και έχω και ένα διαδικτυακό αντί για 5 που έχω κανονικά. Καλή επιτυχία στον υπέρηχο. Σίγουρα θα κλείσεις αυχενικη αφού είσαι στην 11η εβδομάδα όπως βλεπω

@Marilo καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!! Εύχομαι μια υπέροχη αυχενικη κια περιμένουμε νέα!!! Όταν λέτε σάλια τι εννοείτε; ότι είναι αυξημένα;;;; σε ποιον γιατρό πας; 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυξημένα σαλια που δημιουργούν αναγουλα. 

Αχ εγω μολις εκανα κ εμετο. Στεναχωρηθηκα ρ γμτ γιατι βλεπω οτι παλι επανέρχονται! Λετε να μην σταματησουν καθολου κ να ειμαι ετσι μέχρι το τελος της εγκυμοσύνης; :( άμα ήταν δεν θα σταματαγαν; αφου μπηκα στον 4ο. Ποσο πια ακομα;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι αυξημένα σαλια που δημιουργούν αναγουλα. 

Αχ εγω μολις εκανα κ εμετο. Στεναχωρηθηκα ρ γμτ γιατι βλεπω οτι παλι επανέρχονται! Λετε να μην σταματησουν καθολου κ να ειμαι ετσι μέχρι το τελος της εγκυμοσύνης; :( άμα ήταν δεν θα σταματαγαν; αφου μπηκα στον 4ο. Ποσο πια ακομα;

Θα περάσουν μόλις μπήκες στον 4ο σιγά σιγά... Θα περάσουν... Εγω μόλις πήρα πριπεραν.... Μαγειρεύω τον κιμά. Και γυρίζει το στομάχι μου λες και ταξιδεύω με 10 μποφόρ... Μου στείλε και η αδερφή μου ένα κέικ σοκολάτα.... Εεεεε και θέλω να φάω ένα κομμάτι ρε κορίτσια.... Αύριο θα κάνω εξετάσεις γλυκοζυλιωμενης.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Θα περάσουν μόλις μπήκες στον 4ο σιγά σιγά... Θα περάσουν... Εγω μόλις πήρα πριπεραν.... Μαγειρεύω τον κιμά. Και γυρίζει το στομάχι μου λες και ταξιδεύω με 10 μποφόρ... Μου στείλε και η αδερφή μου ένα κέικ σοκολάτα.... Εεεεε και θέλω να φάω ένα κομμάτι ρε κορίτσια.... Αύριο θα κάνω εξετάσεις γλυκοζυλιωμενης.... 

Εμενα μου ειπε ο γιατρος μ μερα παρα μερα πριμπεραν γιατι κάποια στιγμή πρέπει να το σταματήσω εντελώς. Να δούμε κ ο οργανισμος αν αντεχει μόνος του χωρίς αυτά. Να φας γλυκάκι! Εμενα χθες μου πηρε ο αντρας μ σοκολατίνα. Επειδή ήθελα πάρα πολύ! Αλλα εφαγα λιγο εν τελει. Κ σημερα την εφαγε εκεινος την υπόλοιπη κ τωρα που θέλω παλι δεν έχει χαχαχα 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο γύρισα απ τον γιατρό! Το μωρό έχει μεγαλώσει πολύ!! Τρελάθηκα! Κουνιόταν κ πιπιλουσε το δάχτυλο του!! Ήταν απίστευτο!! Ολα καλά μέχρι στιγμής κ την επόμενη Δευτέρα μάλλον πάμε για Αυχενική!!! Α μ είπε να κάνω κ το εμβόλιο της γριπης

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Πριν λίγο γύρισα απ τον γιατρό! Το μωρό έχει μεγαλώσει πολύ!! Τρελάθηκα! Κουνιόταν κ πιπιλουσε το δάχτυλο του!! Ήταν απίστευτο!! Ολα καλά μέχρι στιγμής κ την επόμενη Δευτέρα μάλλον πάμε για Αυχενική!!! Α μ είπε να κάνω κ το εμβόλιο της γριπης

Υπέροχα νέα κοριτσάκι μου!!!!! Από ποτέ είχες να πας; είσαι και 11 εβδομάδων τώρα!!!! Ανυπομονώ και εγώ να πάω να το δω πως μεγάλωσε. Τελευταία είχα πάει 9 και 3 δηλαδή στην 10η εβδομάδα αλλά τότε δεν είχα δει ούτε να κουνιέται εκτός από την καρδούλα που έκανε σαν πεταλούδα ούτε είχα  δει χέρια πόδια κτλ.. Βμ Αυτό θα έπρεπε να με ανησυχήσει; ο γιατρός μου χε πει ήταν νωρίς. Ήταν μόλις 2,55 εκατοστά. Το γλυκουλι μου. Πόσα εκατοστά ήταν σήμερα  το δικό σου; αχ τέλεια τρλεια αντε κορίτσια!!!! Να έχουμε όλες ευχάριστα νέα!!!!!!!! 

Για αυχενικη που πας; 

Link to comment
Share on other sites

@Betty90 και μένα η γιατρός μου είπε να κάνω το εμβόλιο.. Εσύ έχεις βρει θα το κάνεις?

@Woman88 εγώ δεν έχω κάνει αυτή την εξέταση που θα κάνεις αύριο.. Πρέπει να την κάνω? Πριν ξέχασα να σου απαντήσω ο γιατρός που θα πάω για αυχενική είναι Πάτρα..


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marilo είπε:

@Betty90 και μένα η γιατρός μου είπε να κάνω το εμβόλιο.. Εσύ έχεις βρει θα το κάνεις?

@Woman88 εγώ δεν έχω κάνει αυτή την εξέταση που θα κάνεις αύριο.. Πρέπει να την κάνω? Πριν ξέχασα να σου απαντήσω ο γιατρός που θα πάω για αυχενική είναι Πάτρα..

Όχι εγώ την κάνω γτ έχουμε ιστορίκο διαβήτη από τη μεριά του μπαμπα μου. Να δούμε. Επίσης θα μετρήσω κ σίδηρο αν είναι καλός δε θα ξεκινήσω ακόμα. 

Εγω Δευτέρα θα ρωτήσω για το εμβόλιο! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας είμαι καινούργια στο φόρουμ. Θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας και να μου πείτε και ‘σείς τις εμπειριες σας. Σήμερα έκανα ένα τεστ το οποίο βγήκε θετικό (για δεύτερη φορά) γιατί την πρώτη έπαθα αποβολή στις 4 εβδομάδες. Πρέπει να είμαι περίπου 2 εβδομάδων και αύριο θα πάω να κάνω β χοριακη. Θέλω να μου πείτε πολύ συχνά μες στην μέρα νιώθω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά, και με πονάει λίγο η μέση μου. Μόνο όταν ξαπλώνω μου περνάνε. Όταν σηκώνομαι μετά από 1-2 λεπτά με πιάνουν, είναι φυσιολογικό αυτό; Το είχε και κάποια από εσάς; Ευχαριστώ ^_^

Just now, Vasia3315 είπε:

Κοριτσια γεια σας είμαι καινούργια στο φόρουμ. Θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας και να μου πείτε και ‘σείς τις εμπειριες σας. Σήμερα έκανα ένα τεστ το οποίο βγήκε θετικό (για δεύτερη φορά) γιατί την πρώτη έπαθα αποβολή στις 4 εβδομάδες. Πρέπει να είμαι περίπου 2 εβδομάδων και αύριο θα πάω να κάνω β χοριακη. Θέλω να μου πείτε πολύ συχνά μες στην μέρα νιώθω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά, και με πονάει λίγο η μέση μου. Μόνο όταν ξαπλώνω μου περνάνε. Όταν σηκώνομαι μετά από 1-2 λεπτά με πιάνουν, είναι φυσιολογικό αυτό; Το είχε και κάποια από εσάς; Ευχαριστώ ^_^

Επίσης να πω ότι τις τελευταίες 2 μέρες γίνεται αυτό..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Betty90 είπε:

Πριν λίγο γύρισα απ τον γιατρό! Το μωρό έχει μεγαλώσει πολύ!! Τρελάθηκα! Κουνιόταν κ πιπιλουσε το δάχτυλο του!! Ήταν απίστευτο!! Ολα καλά μέχρι στιγμής κ την επόμενη Δευτέρα μάλλον πάμε για Αυχενική!!! Α μ είπε να κάνω κ το εμβόλιο της γριπης

Καλημέρα Μπεττυ μου! Μπραβοοο είδες; μεγαλωσε το νινι! ❤ όταν λες μαλλον; δεν κλεισατε σιγουρα; 

Και μένα μου χει πει να το κάνω. 15 οκτωμβρη που εχουμε υπερηχο θα τον ρωτησω ποτε να το κανω. Εσενα ποτε σου είπε;

4 ώρες πρίν, Vasia3315 είπε:

Κοριτσια γεια σας είμαι καινούργια στο φόρουμ. Θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας και να μου πείτε και ‘σείς τις εμπειριες σας. Σήμερα έκανα ένα τεστ το οποίο βγήκε θετικό (για δεύτερη φορά) γιατί την πρώτη έπαθα αποβολή στις 4 εβδομάδες. Πρέπει να είμαι περίπου 2 εβδομάδων και αύριο θα πάω να κάνω β χοριακη. Θέλω να μου πείτε πολύ συχνά μες στην μέρα νιώθω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά, και με πονάει λίγο η μέση μου. Μόνο όταν ξαπλώνω μου περνάνε. Όταν σηκώνομαι μετά από 1-2 λεπτά με πιάνουν, είναι φυσιολογικό αυτό; Το είχε και κάποια από εσάς; Ευχαριστώ ^_^

Επίσης να πω ότι τις τελευταίες 2 μέρες γίνεται αυτό..

Καλημερα κοριτσι μου! Με το καλο! Εύχομαι να έχεις μια υγιη εγκυμοσυνη αυτη τη φορα και να το χαρείς! Εγω ναι, πονουσα απτην αρχη! Λιγες μερες πριν το μάθω ειχα πονακια χαμηλα αριστερά όπως στην ωορηξια καπως. Και μετά όταν περίμενα περιοδο ειχα κανονικα πονους περιοδου κ νομιζα θα αδιαθετησω. Τελικά επειδή ειχα ενστικτο, εκανα τεστ 3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο κ ηταν θετικο! Και οι πονοι περιοδου κρατησαν για πολυ καιρό να σου πω! Ακόμα κ τωρα που είμαστε σχετικά σε προχωρημενη εβδομαδα λιγο πολυ ολες μας εχουμε πονακια, τραβηγματακια κλπ. Απλα πλεον οχι τόσο έντονα κ οχι τοσο συχνα! Έκανες χοριακη;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Υπέροχα νέα κοριτσάκι μου!!!!! Από ποτέ είχες να πας; είσαι και 11 εβδομάδων τώρα!!!! Ανυπομονώ και εγώ να πάω να το δω πως μεγάλωσε. Τελευταία είχα πάει 9 και 3 δηλαδή στην 10η εβδομάδα αλλά τότε δεν είχα δει ούτε να κουνιέται εκτός από την καρδούλα που έκανε σαν πεταλούδα ούτε είχα  δει χέρια πόδια κτλ.. Βμ Αυτό θα έπρεπε να με ανησυχήσει; ο γιατρός μου χε πει ήταν νωρίς. Ήταν μόλις 2,55 εκατοστά. Το γλυκουλι μου. Πόσα εκατοστά ήταν σήμερα  το δικό σου; αχ τέλεια τρλεια αντε κορίτσια!!!! Να έχουμε όλες ευχάριστα νέα!!!!!!!! 

Για αυχενικη που πας; 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Όταν είχα πάει ήμουν 8 εβδομάδων! Από βδομάδα σε βδομάδα οι αλλαγές είναι τεράστιες! Να μην ανησυχείς καθόλου! Ήταν 3,5 εκατοστά! Τώρα που θα πας για Αυχενική θα πάθεις πλάκα!!! Εγώ θα πάω στο Ιασώ. Εκεί ειναι ο γιατρός εκεί είχα πάει κ για τον μικρό μ. Βέβαια λόγω ιου αυτή τη φορά θα μπω μόνη μου μέσα δυστυχώς 

4 ώρες πρίν, Marilo είπε:

@Betty90 και μένα η γιατρός μου είπε να κάνω το εμβόλιο.. Εσύ έχεις βρει θα το κάνεις?

@Woman88 εγώ δεν έχω κάνει αυτή την εξέταση που θα κάνεις αύριο.. Πρέπει να την κάνω? Πριν ξέχασα να σου απαντήσω ο γιατρός που θα πάω για αυχενική είναι Πάτρα..

Μάλλον θα είμαι στη δεύτερη δόση που θα ερθει του φαρμακοποιό αλλά ο γιατρός μου είπε ακόμα καλύτερα γτ είναι νωρίς ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Όταν είχα πάει ήμουν 8 εβδομάδων! Από βδομάδα σε βδομάδα οι αλλαγές είναι τεράστιες! Να μην ανησυχείς καθόλου! Ήταν 3,5 εκατοστά! Τώρα που θα πας για Αυχενική θα πάθεις πλάκα!!! Εγώ θα πάω στο Ιασώ. Εκεί ειναι ο γιατρός εκεί είχα πάει κ για τον μικρό μ. Βέβαια λόγω ιου αυτή τη φορά θα μπω μόνη μου μέσα δυστυχώς 

Κ εγω στο Ιασω το εκανα! Ήταν 150 ευρώ. Αλλα ο χώρος καθαρός κ γενικά γρήγορη εξυπηρέτηση. Βεβαια ηταν κ ο γιατρος μ μαζί μιας που δουλεύει κ εκει. Κ ο εμβρυολογος που μου την έκανε ήταν πολυ καλός. Καλη επιτυχια! ❤ κ εγω μονη μ μπηκα. Ο αντρας μ περίμενε απεξω που έχει έναν διάδρομο με θέσεις σαν μικρό σαλονάκι.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...