Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Woman88 είπε:

Ξερεςι τι κάποιες ώρες είναι τελείως ζεν  και κάποιες άλλες με πιάνει απίστευτος πανικός.... 

Εν τω μεταξύ έχω μια απορία επειδή πριν λίγο έβγαλα και τα μακαρόνια και τα φρούτα με έναν βαρβάτο εμετό ρε κοροτσια δεν επηρεάζεται το έμβρυο; πως τρέφεται; αν εγώ και όλες δηλαδή τα βγάζουμε αμέσως όλα; πως τρέφονται; και νερό πίνω γπυλιτσα γπυλιτσα αλλά μη φανταστειτε... Πίνω το πρωί 2 πολύ μεγάλα ποτήρια και μετά ζήτημα αν πίνω αλλά 3 όλη την ημέρα.... 

Θέλει δουλειά το αγχος! Ειμαι κ εγω αγχωδης άνθρωπος κ σε καταλαβαίνω. Απλα το τελευταίο διάστημα έχω καταφερει κ εχω ηρεμησει. Οχι οτι δεν ειμαι κ εγω με τις μερες μ. Τωρα για το φαγητο να σ πω δεν ξέρω. Κ εγω το ειχα απορια όταν εκανα τους εμετους αλλα μου λέγανε οι γύρω μ κ ο γιατρος οτι το μωρό τοσο μικρο δεν επηρεάζεται κ οτι ειναι να πάρει το παίρνει. Η αληθεια ειναι οτι οι περισσότερες κοπελες ετσι το περνανε κ τα μωρακια δεν παθαίνουν τίποτα. Αλλα δεν ξερω συζητά το κ με τον γιατρο σ. Νερό ουτε εγω πινω πολυ ρ γμτ! Πρέπει να πινω περισσοτερο.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και καλό μήνα!!

Ευχαριστώ κορίτσια για την καλή επιτυχία!

Χθες στον ύπνο μου όλο όνειρα τέτοια έβλεπα

Στην αυχενική σου δίνει ένα ποσοστό σύμφωνα με την μέτρηση και ένα ποσοστό σύμφωνα με την ηλικία σου

Το μωρό κορίτσια τρέφεται από τον οργανισμό μας, έχουμε αποθέματα μην σκατε, στην ουσία πρέπει να φροντίζουμε τον εαυτό μας

Υπάρχουν γυναίκες που μέχρι το τέλος κάνουν εμετό και άλλες νοσηλεύονται κιόλας, τα μωρά τους βγαίνουν μια χαρά

Αυτές οι αναγουλες είναι λόγω υψηλής χοριακης και ορμονών γενικά και είναι μέχρι να φτιαχτεί τελείως ο πλακούντας και να ολοκληρωθεί το μωρό, τα όργανα ο εγκέφαλος κτλ

Μετά συνήθως ηρεμεί η μαμά

Woman88 το βραστό είναι μοσχάρι σούπα με πατάτες καρότα σέλινο και αυγολέμονο, λογικα το ξέρεις το φαγητό απλά μάλλον το λέτε κάπως αλλιώς εσεις

 

 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!!

Ευχαριστώ κορίτσια για την καλή επιτυχία!

Χθες στον ύπνο μου όλο όνειρα τέτοια έβλεπα

Στην αυχενική σου δίνει ένα ποσοστό σύμφωνα με την μέτρηση και ένα ποσοστό σύμφωνα με την ηλικία σου

Το μωρό κορίτσια τρέφεται από τον οργανισμό μας, έχουμε αποθέματα μην σκατε, στην ουσία πρέπει να φροντίζουμε τον εαυτό μας

Υπάρχουν γυναίκες που μέχρι το τέλος κάνουν εμετό και άλλες νοσηλεύονται κιόλας, τα μωρά τους βγαίνουν μια χαρά

Αυτές οι αναγουλες είναι λόγω υψηλής χοριακης και ορμονών γενικά και είναι μέχρι να φτιαχτεί τελείως ο πλακούντας και να ολοκληρωθεί το μωρό, τα όργανα ο εγκέφαλος κτλ

Μετά συνήθως ηρεμεί η μαμά

Woman88 το βραστό είναι μοσχάρι σούπα με πατάτες καρότα σέλινο και αυγολέμονο, λογικα το ξέρεις το φαγητό απλά μάλλον το λέτε κάπως αλλιώς εσεις

 

 

 

Ααααα υπέροχο φαγητό μοσχαροσουπα χιχιχι!!!! Μου έβαλες ιδέα για το σκ!!! 

@Vaso11.4.11αγχώδης κι εσύ ε; δεν κάνουμε καλό ρε γμτ στον εαυτό μας έτσι πρέπει να το δουλέψουμε. Ίσως η yoga για εγκύους να βοηθούσε.

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;;;;; τσιμπήματα στη μήτρα χαμηλά έχετε κάθε μέρα; εγώ βρε κορίτσια εκτός από τον εμετό που έκανα πάλι χθες δεν έχω κάτι άλλο σαν συμτωμα και προβληματιζομαι όσο πλησιάζουν οι μέρες.... 

Καλό. Μήνα με υγεία για εμάς και τα μωράκια μας και για όλο τον κόσμο!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι

Woman88 τελικά είδες που το ξέρεις αλλιώς το φαγητό;

Λοιπόν ακόμα και ο εμετός από μόνος του είναι αρκετός για σύμπτωμα, άλλωστε κοντεύεις και 14η εβδομάδα που ηρεμούν τα πράγματα

Όλα πάνε καλά απλά έχεις καιρό να το δεις 

Κι εγώ έχω την τρίτη γιατρό, ανυπομονώ!

Πάντως με το βραστό κόντεψα να βγάλω τα έντερα μου με την μυρωδιά...άντε πάλι να βρω τι θα φάω εγώ, είμαι με μακαρόνια πατάτες τα σιχαθηκα κι αυτά αλλά τι άλλο να φάω; Πφφ πρόβλημα κι αυτο

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ εδώ και μέρες δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα.. πέρα από το πρησμένο μου σώμα δηλαδή, τίποτα άλλο! Και έχω σε μια εβδομάδα ραντεβού για αυχενική! Προσπαθώ να μην αγχώνομαι και γι' αυτό, κρατάω όλο μου το άγχος για την Αυχενική.. 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Woman88 σου στέλνω πμ 

Καλημερα και καλο μηνα κορίτσια! Τα συμπτωματα αλλαζουν. Δεν είναι καθε μερα τα ιδια. Οποτε μην αγχωνεστε. Κ εγω μια ποναω μια οχι. Οποτε πλεον ειμαι χαλαρη. Προσπαθω να ηρεμω γιατι βλεπω οτι οταν αγχωνομαι μου έρχονται παλι οι αναγούλες. Εξάλλου μπηκα κ στον 4ο μηνα. Ε ποσο πια να επιμένουν τα συμπτώματα; πρέπει να αρχισω κ να ηρεμω επιτελους! @melina26 με το καλο η αυχενικη σου κοπελα μου! Θυμισε μου ποσο εισαι τωρα; αν θες βάλε κ εσυ τικερακι για να βλέπουμε τις εβδομαδες σου ❤

@Mantarini2018 υπομονη γλυκουλα! Σε καταλαβαινω οσο δεν παει! Κ δεν ήξερα τι να φαω! Φαντασου 2 μηνες ημουν ετσι. Εσυ ποσο εισαι τωρα;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mantarini2018 είπε:

Καλημέρα και πάλι

Woman88 τελικά είδες που το ξέρεις αλλιώς το φαγητό;

Λοιπόν ακόμα και ο εμετός από μόνος του είναι αρκετός για σύμπτωμα, άλλωστε κοντεύεις και 14η εβδομάδα που ηρεμούν τα πράγματα

Όλα πάνε καλά απλά έχεις καιρό να το δεις 

Κι εγώ έχω την τρίτη γιατρό, ανυπομονώ!

Πάντως με το βραστό κόντεψα να βγάλω τα έντερα μου με την μυρωδιά...άντε πάλι να βρω τι θα φάω εγώ, είμαι με μακαρόνια πατάτες τα σιχαθηκα κι αυτά αλλά τι άλλο να φάω; Πφφ πρόβλημα κι αυτο

 

Και εγώ μετά έχω να φτιάξω μακαρόνι με κιμά.... Προβλέπω ν ξεράσω θα μου βρωμάει ο κιμάς... Αν βράσεις σκέτες πατατουλες με λαδάκι και λεμόνι και κανένα βραστό αυγό; η λίγο σουπ χωρίς το κρέας; εμένα δεν κου αρέσει κιόλας το κόκκινο κρέας καθόλου... Κιμά φτιάχνω κοτοπουλο... @melina26με το καλό η αυχενικη σου! Πότε έχεις; σε ποαι εβδομάδα είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

Μελίνα με το καλό η αυχενική!! Να μην αγχώνεσαι!

Άσε vaso έχω μέλλον βέβαια για να μην είμαστε και άδικοι στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν μπορούσα ούτε γουλια νερό να πιω όχι να φάω οπότε πάλι καλά ας πούμε

Woman88ειδικα τα αυγά ούτε να τα σκεφτώ, θα δω τι θα φάω ακόμα το σκέφτομαι

Εγώ είμαι σήμερα 9+4

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Woman88 @Vaso11.4.11 @Mantarini2018 Ευχαριστώ πολύ, να πάνε όλα καλά σε όλες! Εγώ είμαι στη 12η εβδομάδα τώρα κι εχω ραντεβού την επόμενη Πέμπτη απόγευμα! Τι είναι το τικερακι που λέτε να βάλω για να φαίνονται οι εβδομάδες;; πληρως ανιδεη!! Εγω σήμερα θα κάνω τηγανιά χοιρινή και τηγανιά κοτόπουλο με κουσ κουσ. Δόξα τω Θεό δεν έχω αναγουλες και καουρες! Βρε κορίτσια σε αυτή τη φάση της εγκυμοσύνης που δε νιώθουμε το μωρό ακόμη, εάν έχουμε να πάμε 2 και 3 εβδομάδες στη γιατρό μας , δεν είναι φυσιολογικό να αγχωνομαστε αν πάνε όλα καλά;; ειδικά αν είναι και το πρώτο μας μωράκι! 


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, melina26 είπε:

@Woman88 @Vaso11.4.11 @Mantarini2018 Ευχαριστώ πολύ, να πάνε όλα καλά σε όλες! Εγώ είμαι στη 12η εβδομάδα τώρα κι εχω ραντεβού την επόμενη Πέμπτη απόγευμα! Τι είναι το τικερακι που λέτε να βάλω για να φαίνονται οι εβδομάδες;; πληρως ανιδεη!! Εγω σήμερα θα κάνω τηγανιά χοιρινή και τηγανιά κοτόπουλο με κουσ κουσ. Δόξα τω Θεό δεν έχω αναγουλες και καουρες! Βρε κορίτσια σε αυτή τη φάση της εγκυμοσύνης που δε νιώθουμε το μωρό ακόμη, εάν έχουμε να πάμε 2 και 3 εβδομάδες στη γιατρό μας , δεν είναι φυσιολογικό να αγχωνομαστε αν πάνε όλα καλά;; ειδικά αν είναι και το πρώτο μας μωράκι! 

Μελίνα ναι σε πιάνει αγωνία αν όλα πάνε καλά αλλά σκέψου το και αντίστροφα, εγώ έτσι σκέφτομαι, ότι αν πήγαινε κάτι στραβά θα είχα κάτι, θα είχα πόνο θα είχα αίμα κάτι θα είχα και 12η εβδομάδα είναι ολοκληρωμένο μωρό οπότε βγαλτο από το μυαλό σου

Εγώ την κόρη μου την ένιωσα 18η εβδομάδα κάτι σαν μπουρμπιυληθρα και σιγά σιγά έγινε πιο έντονο, μετά δε είχα το Άλιεν στην κοιλιά μου χαχα και πλακα είχε οταν είχε λόξυγκα 

Το τικερακι εγώ ξέχασα πως να το βάλω και είμαι από κινητό ίσως γι αυτό δεν μπορώ, αφού το παλιό της κόρης μου δεν το ανανέωσα γιατι ξεχασα

  • Μου αρέσει 2

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mantarini2018 είπε:

Μελίνα με το καλό η αυχενική!! Να μην αγχώνεσαι!

Άσε vaso έχω μέλλον βέβαια για να μην είμαστε και άδικοι στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν μπορούσα ούτε γουλια νερό να πιω όχι να φάω οπότε πάλι καλά ας πούμε

Woman88ειδικα τα αυγά ούτε να τα σκεφτώ, θα δω τι θα φάω ακόμα το σκέφτομαι

Εγώ είμαι σήμερα 9+4

 

Βάλτε τικερακια κοριτσια μου να μην σας ρωτάμε συνεχεια κ σας κουραζομαι. Αντε ευχομαι σε λιγες μερες να περασουν τα δυσκολα! Εγω τέλος 13ης εβδομάδας ενιωσα καλυτερα κ μετα αρχες 14ης εκανα παλι εμετο. Ελπιζω αυτο να ηταν κ τέλος! Αν κ εχω παλι αναγουλα από προχθές. Αχ αντε να περασουν οι μηνες να τα γεννησουμε βρε κοριτσια να ηρεμήσουμε χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, melina26 είπε:

@Woman88 @Vaso11.4.11 @Mantarini2018 Ευχαριστώ πολύ, να πάνε όλα καλά σε όλες! Εγώ είμαι στη 12η εβδομάδα τώρα κι εχω ραντεβού την επόμενη Πέμπτη απόγευμα! Τι είναι το τικερακι που λέτε να βάλω για να φαίνονται οι εβδομάδες;; πληρως ανιδεη!! Εγω σήμερα θα κάνω τηγανιά χοιρινή και τηγανιά κοτόπουλο με κουσ κουσ. Δόξα τω Θεό δεν έχω αναγουλες και καουρες! Βρε κορίτσια σε αυτή τη φάση της εγκυμοσύνης που δε νιώθουμε το μωρό ακόμη, εάν έχουμε να πάμε 2 και 3 εβδομάδες στη γιατρό μας , δεν είναι φυσιολογικό να αγχωνομαστε αν πάνε όλα καλά;; ειδικά αν είναι και το πρώτο μας μωράκι! 

Εννοείται είναι απόλυτα φυσιολογικό και λογικό. Α εμείς μαζί είμαστε και εγώ 12 εβδομαδα είμαι αύριο κλείνω τη 12 και μπαίνω στην 13η!! Τηγανιά κοτόπουλου και χοιρινή; και. Μόνο που το σκέφτομαι..... Έχω λαχατρατησει μια πίτα με απο όλα χάχα. Θα πάρω γύρο  να φτιάξω μόνη μου. Μου αρέσουν πολύ τα σπιτικά πράγματα κορίτσια. Παρά πολύ. Και η μαγειρική μου αρέσει πολύ. Αλλά θα μου πεις με την αναγούλα θα φτιάχνεις τέτοια; μπα όχι θα παραγγείλω καμία μέρα χάχα. Εμένα το βραφυ με πιάνει ο εμετός στάνταρ ώρα δηλαδή απίστευτο. Εσείς βραδυ η πρωί είχατε αναγουλες; 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πηγαίνετε στο lilypie και φτιάχνετε το αυτοκόλλητο με τις εβδομαδες. Μετα κανετε αντιγραφή το url της εικόνας (οχι το http) και μετα πηγαίνετε στο φόρουμ, προφίλ, ρυθμίσεις λογαριασμού, settings area (πανω αριστερα) και υπογραφή. Και εκεί στο κενό κατω πατατε προσθήκη επιπρόσθετου υλικού και επιλέγεται το προσθήκη εικόνας από σύνδεσμο url 

Just now, Woman88 είπε:

Εννοείται είναι απόλυτα φυσιολογικό και λογικό. Α εμείς μαζί είμαστε και εγώ 12 εβδομαδα είμαι αύριο κλείνω τη 12 και μπαίνω στην 13η!! Τηγανιά κοτόπουλου και χοιρινή; και. Μόνο που το σκέφτομαι..... Έχω λαχατρατησει μια πίτα με απο όλα χάχα. Θα πάρω γύρο  να φτιάξω μόνη μου. Μου αρέσουν πολύ τα σπιτικά πράγματα κορίτσια. Παρά πολύ. Και η μαγειρική μου αρέσει πολύ. Αλλά θα μου πεις με την αναγούλα θα φτιάχνεις τέτοια; μπα όχι θα παραγγείλω καμία μέρα χάχα. Εμένα το βραφυ με πιάνει ο εμετός στάνταρ ώρα δηλαδή απίστευτο. Εσείς βραδυ η πρωί είχατε αναγουλες; 

Εγω παλι για το μαγείρεμα δεν τρελαίνομαι. Βαριέμαι τη διαδικασία. Αλλα μ αρέσει να τα φτιάχνω νόστιμα. Όταν τα κανω δλδ τα κανω ωραια χιχι. Εγω εδω κ 2 μερες εχω αναγουλα κ βραδυ κ πρωι.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Σήμερα μου ακύρωσαν τα μαθήματα ευτυχώς γιατί το ένα έχει πονοκοιλο κ τα άλλα έχουν κατάληψη! Οπότε ξεκούραση σμρ! Το απόγευμα έχω ραντεβού στον γιατρο για υπερηχο! Μακάρι να πάνε όλα καλα! Λογικά θα κλείσουμε ραντεβού για αυχενικη! Αν πάει καλά σμρ θα το πω κ στον μικρό μου γτ φοβόμουν να του το πω ακόμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Σήμερα μου ακύρωσαν τα μαθήματα ευτυχώς γιατί το ένα έχει πονοκοιλο κ τα άλλα έχουν κατάληψη! Οπότε ξεκούραση σμρ! Το απόγευμα έχω ραντεβού στον γιατρο για υπερηχο! Μακάρι να πάνε όλα καλα! Λογικά θα κλείσουμε ραντεβού για αυχενικη! Αν πάει καλά σμρ θα το πω κ στον μικρό μου γτ φοβόμουν να του το πω ακόμα!

Με το καλο ο υπερηχος Μπεττουλα μου! Να μας πεις όταν έρθεις απτον γιατρό! Θα έχει μεγαλωσει κ ολας το νινι κ θα τρελαθείς! ❤ 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...